Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Konkurs Pancerny - MODELIK!
#1
Witam ponownie wszystkich sympatyków pojazdów gąsienicowych! PDT_Armataz_01_01  Trochę czasu upłynęło od ostatniej edycji konkursu, także czas na kolejne wydawnictwo, a będzie nim "MODELIK" p. J.Olesia. Także w tej edycji kleimy pojazdy gąsienicowe z "Modelika" plus jego dawne wcielenie, czyli "Model Card". Patronat nad konkursem objął osobiście pan Janusz, a zarazem ufundował nagrody dla pierwszej trójki tegoż konkursu. Z góry serdecznie mu za to dziękuję.
  A teraz trochę o zasadach. Konkurs będzie trwał równo rok czasu (podobnie jak konkurs MMa). Startujemy z dniem 01.10.2009, a kończymy 01.10.2010. Nie będzie podziału na żadne kategorie (ani wiekowe, ani pod względem sposobu wykonania modelu), wszyscy kleimy do jednego wora. Jeżeli ktoś będzie zagłębiał się w waloryzację, to musi ona być wykonana w oparciu o oryginalną wycinankę wydawnictwa "Modelik (Model Card)". Obowiązkowe jest prowadzenie relacji na forum. Zwycięzców wybierzemy w plebiscycie na forum, każdy będzie mógł podać swoje typy (tak jak było w konkursie MMa). Pierwsza trójka zostanie nagrodzona modelami pojazdów gąsienicowych z wydawnictwa "Modelik". Tytuł relacji konkursowej powinien być napisany zgodnie z następującym schematem, np. III Konkurs Pancerny - MODELIK / T-54.
  Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to proszę pytać w tym wątku, odpowiem jak najszybciej na każde z nich. Mam cichą nadzieję, że ta edycja zrzeszy naprawdę sporo fanów broni pancernej i stworzymy naprawdę fajną atmosferkę wokół tego konkursu. Pancerne pozdrowionka, czołgiem! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Rozumiem ,że dozwolone jest stosowanie laserowych części firmy Modelik. I dowolność wykonania pozwala malować calość.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
Andrzeju lasery można stosować, i to nie tylko Modelikowe, innych firm również. Malować też oczywiście można, pełna dowolność. Chodzi tylko o to przy budowie modelu waloryzowanego, żeby model powstawał w oparciu o oryginalną wycinankę.
Czołgista!
Odpowiedz
#4
Rafał, a czy ja z rozgrzebanym szkieletem wieży T34/85 mógłbym wziąć udział w konkursie?
Odpowiedz
#5
W sumie niewiele masz zmajstrowane przy tym teciaku Piotrze, także jak chcesz to zmieniaj tytuł relacji na konkursowy i naprzód. Bardzo miło będzie cię gościć wśród pancerniaków. Może sam konkurs cię zmobilizuje trochę i wyrobisz się z nim w terminie, pozdrawiam serdecznie! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#6
A czy półpancerny i półgąsienicowy mieści się w regulaminie (Sd.Kfz.250 - alt)?
Odpowiedz
#7
Juliusz, gąsienice ma to się łapie! PDT_Armataz_01_01 Także bierz go na warsztat i do konkursu, pozdro!
Czołgista!
Odpowiedz
#8
Rafał to ja bym dołączył ze swoim jeszcze daleko nie skończonym Chi-Ri. Ofcorz jeśli można :-). Może tak bym go skończył.

pozdro.
Odpowiedz
#9
No hej Michale! Kurczę, tak sobie przejrzałem całą twoją relację Chi-Ri, i muszę stwierdzić, że w porównaniu do T-34 Piterskiego masz już strasznie dużo zrobione. Ale jako, że zgodziłem się na model Piotra to i Chi-Ri też dołączymy do konkursu. W sumie myślałem, że odzew będzie lepszy, ale niestety jest kicha. Także przy okazji konkursu przynajmniej podokańczacie rozgrzebane projekty, a zawsze to więcej modeli konkursowych. Chciałbym żeby ich było sporo, a nie trzy na krzyż. Także zmiana tytułu relacji i naprzód! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#10
kujot666, konkurs jeszcze oficjalnie nie ruszył.
Z mojej strony możesz spodziewać się relacji z T-37A lub T-38, tylko jeszcze nie wiem który wybrać. W okrągły rok powinienem się wyrobić.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Rafał a można zgłosić do konkursu więcej niz jeden model??Skoro konkurs trwa cały rok to myśle że zdąże skleić ze dwa modele :grin: Oczywiście zgłaszam swój udział,jak tylko skończe Mitchella to zabieram się za model konkursowy-będzie to czołg mostowy IT-28 :mrgreen: ,a jak sie wyrobię i czas pozwoli to następny konkursowy będzie A7V Sturmpanzerwagen :mrgreen:
Cytat cyni cłowieka ocytanym :-P
Odpowiedz
#12
Cytat: W sumie myślałem, że odzew będzie lepszy, ale niestety jest kicha. Także przy okazji konkursu przynajmniej podokańczacie rozgrzebane projekty, a zawsze to więcej modeli konkursowych. Chciałbym żeby ich było sporo, a nie trzy na krzyż. ! PDT_Armataz_01_01
Witam.
Dzisiaj jest dopiero 29.09.09.I cały rok przed nami.We mnie powoli dojrzewa mały projekcik,ale jeszcze muszę to przemyśleć, bo w zasadzie na tym forum chciałem mieć odskocznię od plastikowej pancerki i tak na luzie coś sobie podłubać.Druga sprawa,że jak dla mnie, do tej pory nie ukazał się model,którego w mniejszym lub większym stopniu nie trzeba by przerabiać lub waloryzować.Najlepszym przykładem modele,które powstają od podstaw co możemy obserwować także na naszym forum .Poza tym, nikomu nic nie ujmując" Modelik"nie wydawał modeli zbyt wypasionych z kilkoma wyjątkami,ale to raczej modele kołowe a te odpadają w tym konkursie.Tak a propo,ciekawe jak wypadnie wszystkomający "Sherman",czy cena będzie adekwatna do zawartości(z dodatkami to 200złociszów).A więc głowa do góry i zaczynajmy.Jak będzie ciekawie na pewno się ludziska zmobilizują.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#13
No to mi trochę pokrzepiliście serce, dzięki Wam wielkie! PDT_Armataz_01_01 To może jednak nie będzie tak źle i trochę braci pancernej zrzeszy jednak ten konkurs. Ja ze swojej strony też zadeklaruję jakiś niezbyt skomplikowany modelik, tak żeby nie utknąć z nim na wieki, a podziałać go w międzyczasie innego projektu. Czołgiem koledzy! PDT_Armataz_01_01

A, jeszcze odpowiedź dla Boogiego, oczywiście można skleić kilka modeli w konkursie, oby tylko czas i chęci uczestnika na to pozwoliły.
Czołgista!
Odpowiedz
#14
A może ciutkę zwiększyć zakres i dołączyć jeszcze kołowe modelika ??
Mają takie fajne modele jak Jeep, MAZ lub też SKOT ?? Może nie warto się trzymać kurczowo tylko to co ma gąski
Odpowiedz
#15
Rafał, Ty się przyjacielu o frekwencje w konkursie nie martw, spokojna Twoja rozczochrana ;-) :-D Ja też postaram się dołączyc, ale wszystko w swoim czasie :-)

Pozdroo!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#16
Hmm... nawet jakby mnie dopuścili do tego konkursu to raczej nie skorzystam, bo wątpię czy uda mi się w rok do końca skleić mojego "potwora". :razz: :grin:


Odpowiedz
#17
Właśnie Dex rozmyślałem o tym rozszerzeniu o pojazdy kołowe (nawet rozmawialiśmy o tym z Jankiem), ale stwierdziłem, że z Modelika (Model Cardu) jest i tak wyjątkowo dużo tematów gąsienicowych. Poza tym konkurs pancerny jest tematem cyklicznym i dlatego chciałem zachować jego początkową formę w kolejnych odsłonach. Ale widzę, że chłopaki nie zawiodą, także będziemy mieli chyba najlepszy Konkurs Pancerny z dotychczasowych. A bardzo mnie to cieszy, czołgiem! PDT_Armataz_01_01

Znowu zapomniałem o odpowiedzi dla Piotrka. PDT_Armataz_01_04 Jak chcesz to możesz dołączyć z T-35. Skoro zgodziłem się już na dwie dawno rozpoczęte relacje, to teraz głupio odmówić trzeciemu koledze (pomimo, że budowa jest już dość zaawansowana). A czy zdążysz czy nie to już twój problem Piotrek, pozdro!
Czołgista!
Odpowiedz
#18
W takim razie wchodzę w to! :-D
Będzie dodatkowa motywacja do ciągnięcia budowy.
Pozdrawiam! :-D


Odpowiedz
#19
Siemasz koledzy :!:

Jakże się cieszę że rusza kolejna edycja tego pięknego konkursu. Już widzę te modele, i stos super relacji. Sam pomyślałem przez chwilę o starcie, ale nie wiadomo jak się wszystko ułoży. Jednak rok czasu to bardzo dużo, więc nigdy nie można powiedzieć nigdy. O frekwencje zapewne nie musimy się martwić, jak to Sprudin już napisał.

Rafał dzięki za rozkręcenie kolejnego konkursu Confusedmile: To 4 edycja będzie pewnie z Hal-a :mrgreen: Wydawnictw jescze jest do wyboru hehe :grin:

Pozdrawiam serdecznie PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#20
Cytat:Mają takie fajne modele jak Jeep, MAZ lub też SKOT ??

Dex, gdzie widziałeś SKOT-a od Modelika? bo ja nie moge znaleź, widziałem tylko wydanie orlika i MM-a...

pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#21
Cytat:Dex, gdzie widziałeś SKOT-a od Modelika?
No właśnie :?:
Cytat:widziałem tylko wydanie orlika i MM-a...
a GPM to patyk od kaszanki :?: :roll: :razz: :mrgreen:
Odpowiedz
#22
Mea kulpa Smile macie racje a co mi walnęło na czaszkę to ja nie wiem
Odpowiedz
#23
Ja tez spróbuje czekam do jutra ze zmiana tytułu wątku.
Konkurs to jest jakaś mobilizacja i pomimo iż nie zamierzam zarzucić dotychczas kończonych modeli to chętnie pociągnę relacje z Teciaka.
Odpowiedz
#24
to ja "zaklepuję" ... motocykla Big Grin kettekkrad-a sd kfz2 nsu, nr 4/04 . Konkursowego Jelcza z Orlika powinienem skończyć do końca tego miesiąca Smile
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#25
No i fajnie Rafał że odtrąbiłeś kolejna edycję pancernego konkursu, będzie trochę ciekawiej na forum z pancerką, bo może (albo już) wystartują w nim nie tylko zagorzali fani gąsek. Ubolewam trochę że nie łapie sie pancerka kołowa, ale to tylko dla tego że Staghound jest u mnie na warsztacie, :razz:Tak czy inaczej trzeba wystartować z jakimś modelem, więc deklaruję się oczywiście i prawdopodobnie wystawie Sturmgeschutz IV (SdKfz 163) samobieżne działo szturmowe. Co prawda nie przepadam za czarnymi krzyżami, ale dawno nic z tej tematyki nie zapodałem, więc nie zaszkodzi jak wystawie ten model do konkursu. Czasu jest nawet nie mało, to myślę że pod tym względem nie będzie problemu.
Do zobaczenia w relacji i trzymam kciukasy za uczestników konkursu :mrgreen:
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modele z Renova Model - Konkurs - zapraszam Poste 0 2,401 28-12-2019, 09:40
Ostatni post: Poste
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego - głosowanie Tuco 33 15,707 31-07-2017, 09:06
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Morski 2 - Głosowanie Tuco 49 14,412 16-07-2017, 09:58
Ostatni post: tomo11
  Wielki Konkurs Morski 2 Tuco 95 43,356 05-06-2017, 11:34
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego Tuco 30 13,776 04-06-2017, 10:19
Ostatni post: Tuco
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs II edycja Paweł O 24 14,587 22-09-2015, 05:48
Ostatni post: cotlet
  Wielki Konkurs Morski - głosowanie Tuco 79 28,811 12-07-2015, 10:00
Ostatni post: yogi
  Wielki Konkurs Morski Tuco 171 60,760 03-06-2015, 06:09
Ostatni post: Tuco
  [Konkurs] Beauty Contest by Bonk bonk 27 12,318 27-04-2015, 10:07
Ostatni post: qbas
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs Paweł O 90 38,978 01-10-2014, 06:27
Ostatni post: JaCkyL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości