Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oferuję pomoc przy projektowaniu, przeskalowywaniu, itp.
#1
Cześć. Jeśli macie problemy z zaprojektowaniem czegoś, z przeskalowaniem, ze zrobieniem projektu pod cięcie laserem, z przerysowaniem starego modelu to bardzo chętnie pomogę nieodpłatnie, przy większych projektach bardzo atrakcyjne ceny. Na pewno się dogadamy. Pozdrawiam i zapraszam zainteresowanych na PW.
Odpowiedz
#2
Witam w odpowiedzi na Twój anons mam pytanie. Chodzi o angielskie urządzenie do rozruchu samolotu,wykorzystywane przez RAF podczas II wojny światowej. Byłbyś to w stanie zaprojektować w skali 1:33,jakich materiałów do tego potrzebujesz ? Pozdrawiam Paweł O. Smile
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#3
Witam.
Wszystko zależy od ilości i jakości zdjęć. Jeśli można to chciałbym je zobaczyć.

P.S. Nie mogę odpowiadać na PM, bo nie wyświetla mi w ogóle obrazka z literami weryfikującymi, nie wiem dlaczego tak mam.
Odpowiedz
#4
A nie zaprojektował byś mi w pdf
Modelu samochodu bez wnętrza silnika etc ??
Oczywiście za free
Chodzi mi o coś takiego Tylko żeby było OSP Włoszczowa i numerg naszej Gminy i inny numer taktyczny ??
http://www.mototruck.pl/index.php?subact...at=2&lang=
oczywiście jak się zgodzisz to dam więcej fotek i wymiary
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#5
Witam.
Mam 2 pytanka.
1) Mam skan HIEI z MM w skali 1:300 w różnych rozdzielczościach, w plikach jpg. Jakim programem lub programami mogę to przeskalować do formatu A4. Próbowałem Gimp'em, ale nie da się tego zrobić dokładnie. cały czas się nie zgadza.
2) Jakim programem drukować te przeskalowane rysunki?
Pozdrawiam
My Armor    is Contempt
My Shield    is Disgust
My Sword    is Hatred
In the Emeperor's Name! No one Survive!
Odpowiedz
#6
Cześć csk24 mam problem z przeskalowaniem modelu z 1:17 na 1:32,nie wiem jak to zrobić.Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
#7
greg, Hiei przecież jest wydrukowany na A4. Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi z tym wyskalowaniem, ale podejrzewam, że wydruk wychodzi Ci mniejszy niż oryginał. Musisz zrobić dwie rzeczy:
  po pierwsze wykadrować pliki w taki sposób aby nie poobcinać części, a jednocześnie, żeby „odszar” pliku był mniejszy od formatu A4
  po drugie wydruk robisz w wielkości oryginalnej, a nie dopasowanej do strony, oczywiście marginesy strony musisz dać na 0.
A swoją drogą, to warto drukować model, który można niedrogo kupić?


Przemek, wyobraź sobie, że w modelu w skali 1/17 masz kawałek np. sznurka o długości 1 cm. Jaką długość będzie miał ten sznurek w skali 1/1? To proste: 1cm razy 17, czyli 17 cm. Teraz zastanówmy się jaką długość będzie miał ten sznurek w skali 1/32. Trzeba te 17 cm oryginału podzielić przez 32. A teraz zapomnij o sznurku, skup się na 17 i 32, otóż niezależnie od wymiaru elementu w skali 1/17 zawsze, aby otrzymać  ten wymiar w skali 1/32, trzeba go pomnożyć przez 17 i podzielić przez 32 czyli pomnożyć przez 17/32. Jeżeli teraz zamienisz ten ułamek na dziesiętny i pomnożysz przez 100 otrzymasz wartość procentową powiększenia/pomniejszenia modelu.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#8
W sumie racja- lepiej kupię, zeskanuję sobie dla pewności, że jak coś pójdzie nie tak to można część odtworzyć i zacznę od nowa.
Pozdrawiam.
My Armor    is Contempt
My Shield    is Disgust
My Sword    is Hatred
In the Emeperor's Name! No one Survive!
Odpowiedz
#9
Ludziska jeżeli robicie skany z modeli róbcie to bazując na wymiarach strony A4 210x297, czasem oprogramowanie samo niektóre wymiary potrafi zmniejszyć ale będzie ok zwykle rozdziałka 300-600 dpi max nie ma sensu większej robić raster i tak będzie.
Greg polecam ci Inkscape albo Corela czasem programy bitmapowe nie zawsze poradzą sobie ze źle zrobinymi skanami. I tak to jest jak się ściąga z netu piraty. Co innego jak byś sam zrobił skan jak napisałem. Ja z tym nigdy nie mam problemów.
Odpowiedz
#10
A co z marginesami drukarki?
Wydruk nie wychodzi na pełną stronę, lecz pozostają marginesy. Przez to z modelu 1:33 robi się 1:34, albo nawet i 1:35..
Da się tego pozbyć w jakiś prosty sposób?
Odpowiedz
#11
Bullet g.... prawda margines fizycznie drukarki jest, są drukarki które drukują bez marginesów. Jedna podstawowa rzecz jak drukujesz np z PDF-a w Acrobacie Readerze to wyłączasz skalowanie i jest ok czasem trzeba robić sztuczki z drukowaniem w opcji widok ale niestety tak właśnie jest nieraz z darmowymi modelami jak nie jest odpowiednio odrazu zamieszczony. Jak drukuje z Corela np. to mnie i tak nie obchodzi że obraz jest A4 ustawiam tylko do wydruku i dawaj. I jest zawsze ok. A to o czym piszesz to jest skalowanie i zawsze wydruk będzie ci wychodził taki jak podajesz.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? filemon 5 5,366 02-01-2023, 05:02
Ostatni post: MIKE TORN
  Proszę o pomoc w Corelu łosiu 2 2,220 13-01-2021, 07:44
Ostatni post: łosiu
  Potrzebna pomoc przy zaprojektowaniu części . dominik294 5 4,789 19-10-2012, 08:10
Ostatni post: dominik294
  Tankietka TKS - potrzebna pomoc !!! piotr0606 2 3,523 07-06-2012, 01:54
Ostatni post: piotr0606
  Rozwijanie ściętej rury przy pomocy Corela mariusz30003 1 4,036 18-04-2012, 09:16
Ostatni post: Andrzej_Bl
  [prośba o pomoc] Bieżnik opon - samochód pancerny wz.29 Kofi 0 2,404 21-11-2010, 08:16
Ostatni post: Kofi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości