Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja - Nieskończona] Radziecki Czołg Pływający T-38M2 Mały Modelarz 4/89
#1
Witajcie w kolejnej relacji mojego wykonania , tym razem zapraszam na model radzieckiego czołgu pływającego T-38M2 z działkiem Szwak 20mm . Modela zaprojektował Pan Henryk Wiszniewski ze Skierniewic, a wydany został w numerze 4/89 Małego Modelarza .Skala oczywiście 1:25 . Karton oczywiście pancernawy przez co muszę pomyśleć o sposobie robienia gąsek - bo nie widzi mi się klejenie ich z tego co mam w wycinance - może ten sławetny BCG mi w tym pomoże ( Będzie to pierwszy model w , którym wykorzystam ten klej oraz klej Magic ) - jak będzie to zobaczymy...

Oto tradycyjne  zdjęcie okładki :
[Obrazek: 08f6949953509b30m.jpg]

Tu zdjęcia arkuszy modelu :
[Obrazek: ee7f64a716fe0931m.jpg] [Obrazek: 204fb554d712784em.jpg] [Obrazek: 5d6a5fcf78ce3b46m.jpg]

A tu wręgi :
[Obrazek: 3eb259509d952adfm.jpg]
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#2
Pora na aktualkę , najpewniej ostatnią w tym roku , choć nic nie wiadomo Smile , więc jedziemy z tym koksem
Model jest jak na MM-a całkiem znośnie spasowany, ale dla potencjalnych sklejaczy mam nadzieję , że cenna uwaga , otóż :
- "Wanna" kadłuba średnio pasuje do jednej z wręg "1" - chodzi mi o tą większą co ma taką dużą górkę - chyba wiecie o co mi chodzi - możliwe , że to tak powinno być bo błotniki i kilka skrzyń , które później idą te szpary ( wyretuszowałem je ale nadal się rzucają w oczy ) zamaskują .
- Część "9" ( takie jakby niedokończone pudełko ) idącą na przykrycie miejsca ( chyba miejsca kierowcy , mimo wszystko czołg nie ma wnętrza )  , którego nie zakrywają części "7" i "8"  - część tą ( "9" ) trzeba było u mnie troszkę przyciąć u dołu . 
- Papier jaki jest każdy widzi , łamie się ale przy odpowiednim kształtowaniu elementów nie jest to problem .

Tu kończę opis słowny i niech zdjęcia mówią same za siebie ( wiem , że nad zdjęciami muszę jeszcze popracować ) , retusz robię zieloną farbą i zieloną przechodzącą w czerń - bardzo ciemno zieloną . Wszakże jak to ktoś powiedział "Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów" , a więc zdjęcia  ! :
[Obrazek: 598df86fdd459451m.jpg] [Obrazek: b06c26a92ddc26eem.jpg] [Obrazek: 26e4e96ce4941727m.jpg] [Obrazek: 5655dbb927137fc4m.jpg] [Obrazek: eb0b2fd1b366ae28m.jpg]
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#3
Ludzie !!! to ostatni wpis na Papermodels w 2009 roku przedstawiający relację !!! :
[Obrazek: eb0b2fd1b366ae28m.jpg] [Obrazek: b0a1b4a930163369m.jpg]

Zresztą , jak to mawiają Francuzi sawuar wiwr cytując wieszcza... tfu byłego prezydenta...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#4
Pora na kolejny apdejt relacji , dalej walczę z wyposażeniem "pokładu" , błotniki przyklejone , kilka detali już jest więcej  , wkrótce śruba , ster , rura wydechowa i kilka innych detali... :
[Obrazek: e8cc168654c20426m.jpg] [Obrazek: edf47d47ef491cf2m.jpg] [Obrazek: c610be6f7b0e3967m.jpg] [Obrazek: 52e23ec35491ba0cm.jpg]
Co do malowania i napisów to pewnie dam jakiś slogan wypisany na wieży jakieś "Bij Niemca" czy "Za Stalina" - oczywiście pisane Cyrylicą Wink 
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#5
Wieża ukończona i idzie na bok - teraz kilka detali kadłuba i układ jezdny - czyli to czego się najbardziej boję :

Lufę armaty 20mm zrobiłem z ciasno zwiniętego paska papieru  do , którego po zwinięciu wkleiłem szpilkę (  taką dłuższą trochę ) W realu model wygląda o niebo lepiej , może to wina lampy błyskowej ? Sam nie wiem ... ale popatrzcie sami i oceńcie , wszelkie komentarze mile widziane :
[Obrazek: c526de7120ccfa57m.jpg] [Obrazek: 5ef5e76b74b2161em.jpg] [Obrazek: 6c6daf05c2a4158am.jpg] [Obrazek: 4f594ae957824598m.jpg] [Obrazek: 89d11561df75d208m.jpg] [Obrazek: 4c0413eaaee79c12m.jpg]

PS.Przepraszam za kombinerki jakie są na ostatnim zdjęciu, ale lufa dopiero została przyłożona na klej do wieży i musiałem ją jakoś unieruchomić . 
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#6
A lufa ma odpowiednią średnicę? W 1:25 powinna mieć 1- 1,2mm. Ja bym radził postarać się o kilka źródeł światła + dzienne i lampę błyskową wyłączyć.
Odpowiedz
#7
Dość dużą średnicę lufy widziałem też w T-38 z Modelika , wydaje mi się jak się mylę to proszę o poprawienie , że 20mm to średnica pocisku , więc lufa musiała być odpowiednio szersza - mi wprawdzie też przypomina większy kaliber 37mm ? ale zwijać ją z tego co było w wycinance to byłby Hardcore - wyglądała by na z 50mm może więcej . Zresztą konstrukcji tej armaty nie znam - i tak element zrobiłem cieńszy niż w wycinance.

Co do fotek to masz rację.
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#8
Skoro zrobiłeś i tak cieńszy niż w wycinance, to ok. Wydaje mi się, że średnica zewnętrzna lufy kaliber 20mm powinna wynosić nieco ponad 30mm- co daje milimetr i trochę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] USS ESSEX,Mały modelarz,1:300,2004 rok. Opracowanie komputerowe R.Staszałek Czarny 3 3,174 20-09-2019, 10:23
Ostatni post: yogi
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,770 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,209 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [ R ] Avia S-199 Modelarz Kartonowy chlebik 12 6,266 05-07-2015, 04:29
Ostatni post: Sprudin
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  [R] A6M2 Zero - Mały Modelarz yemu 31 11,487 13-06-2014, 03:28
Ostatni post: Grzegorz1982
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [R] P39 Airacobra Mały Modelarz 6/1985 dawer2253 15 6,507 04-01-2014, 08:20
Ostatni post: seb545
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  • Mały Modelarz • numer 4-5-6 / 2011 Dornier Do 17 Z-1 luki20j 31 14,394 10-12-2013, 04:55
Ostatni post: qbas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości