Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
#76
Po odczytaniu Waszych opinii postanowiłem wziąć papier ścierny i usunąć nity :-). Skoro mają faktycznie psuć efekt to szkoda mojej pracy. A wybijanie pojedynczo nie ma sensu bo jest ich za dużo i mógłbym nie uzyskać jednolitego wyglądu.

[Obrazek: th_Obraz012-3.jpg]
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#77
A moim zdaniem nieważne czy to skala 1:33 czy 1:200 nity i tak będzie widać, np. pod światło; kwestia odpowiedznich narzędzi i cierpliwości  PDT_Armataz_01_01

[Obrazek: th_DSC03701.jpg]

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#78
  Przychylam się do zdania cevy. Model jest i tak "wypasiony" poprzez montaż oświetlenia. Jest fajno. Nie przedobrzajmy.
                              Pozdrawiam -                    - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#79
  Co tam, panie na "TITANICU"? - Prace na nim tak pięknie postępowały...
                      Ciekawi mnie ten temat. Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#80
Niedługo prace ruszą, miałem przeprowadzkę i dopiero co się ogarnąłem z nią :-)
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#81
Ahoj!
No to super, bo już się bałem że relacja nie zostanie ukończona.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#82
Witam Wszystkich forumowiczów po bardzo długiej przerwie.

Prace pomału ruszają, na chwilę obecną jak widać na zdjęciach pierwszy element pokrycia jest już prawie gotowy. Zostało do przyklejenia kilka płyt i wybicie wszystkich otworów. Tak jak wcześniej pisałem, rezygnuje z robienia nitów bo i tak w tej skali byłyby za duże. Aż nie mogę się doczekać jak będzie się prezentowała całość po pomalowaniu, bo jak na razie to wygląda dosyć surowo :-)

PS. Mam nadzieję że już nie będzie żadnych przerw w relacji i wszystko wróci do normy jak dawniej.


[Obrazek: th_Dscn5500.jpg] [Obrazek: th_Dscn5498.jpg] [Obrazek: th_Dscn5496.jpg]

Pozdrawiam
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#83
Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądało po malowaniu. A swoją drogą bardzo się ciesze ze wznowienia relacji ponieważ od samego jej początku pilnie ją śledziłem  Wink
Pozdrawiam, Rafał
Ukończone: Lublin RX III, Spitfire Ia, BF 109T-2 KA
Odpowiedz
#84
  UFFF! - Doczekałem się wznowienia! Cieszy mnie to bezmiernie, jako model jest piękny - można rzec: klasyka! I oświetlenie.
  Kibicuję nadal pilnie i bardzo życzliwie.
  Pozdrawiam! - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#85
Uprzejmie proszę, by w końcowej galerii zdjęć modelu, znalazły się takie, co ukażą jak pięknie będzie świecił statek w półmroku.
Odpowiedz
#86
Z tego co ja się "znam" na sklejaniu modeli kartonowych to do czasu ukazania się galerii końcowej wzejdzie wiele księżyców(oczywiście mam nadzieje że nastąpi to jak najszybciej), więc z takimi prośbami należałoby się jeszcze wstrzymać  PDT_Armataz_01_01
Pozdrawiam, Rafał
Ukończone: Lublin RX III, Spitfire Ia, BF 109T-2 KA
Odpowiedz
#87
Kości zostały rzucone PDT_Armataz_01_22, a na gotowy model to spokojnie poczekamy. Co nagle to po diable, w końcu ma być dokładnie i pięknie.  :-)
Odpowiedz
#88
(22-01-2011, 11:09)roubaix link napisał(a):Uprzejmie proszę, by w końcowej galerii zdjęć modelu, znalazły się takie, co ukażą jak pięknie będzie świecił statek w półmroku.

Wszystkie życzenia zostaną spełnione. A tymczasem zabieram się za wybijanie okien :-)
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#89
(23-01-2011, 05:44)johnlock link napisał(a):A tymczasem zabieram się za wybijanie okien :-)

Łobuz!!!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#90
Witam.

Prace trwają, jak widać na zdjęciach 4 z 6 rzędów 'okien' już są gotowe. Tak więc już za chwile pierwszy panel poszycia trafi na swoje miejsce. Po wstępnej przymiarce stwierdzam że rozkład otworów w kadłubie nawet mi wyszedł, bo wszystkie otwory mają prześwit, co jest ważne przy planowanym oświetleniu. Zobaczymy jak będzie dalej.


[Obrazek: th_09-22.jpg] [Obrazek: th_10-20.jpg]

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#91
Dziś krótko i na temat. Pierwsza część prawej burty ukończona i przyklejona na amen :-). Na razie nie wygląda zbyt okazale, ale jak się pomaluje to będzie dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje :-) )

[Obrazek: th_Dscn5551.jpg]  [Obrazek: th_Dscn5547.jpg]

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#92
Czarno to widzę  :mrgreen:
Odpowiedz
#93
Mi tam się podoba Wink
A co do postu wyżej Passer chodziło CI o kolor burt czy może coś innego  :mrgreen:
Pozdrawiam, Rafał
Ukończone: Lublin RX III, Spitfire Ia, BF 109T-2 KA
Odpowiedz
#94
GrandeEspada mam obawy co do końcowego efektu jak po pomalowaniu będą te burty wyglądać . Ja  jednak bym cały kadłub oklejał na siatkach z wycinanki kartonem barwionym w masie . Pracy by było więcej ,ale byłaby pewność ,że okna ,bulaje ,czy jak tam to się zwie  :mrgreen: ktorych jest sporo nie ulegną zabrudzeniu przy malowaniu . Warto może również zastosować radełko do nitowania .ktore by dało bardziej subtelne nity .
Odpowiedz
#95
Chciałbym wtrącić słówko odnośnie podziału blach,a konkretnie sposobu ich układania.Głównie chodzi mi o miejsca w których poszczególne elementy zachodzą na siebie.blachy były układane na zakładkę i to sie zgadza,jednak w prawdziwym statku czy okręcie jak również w modelu ,którego fotkę pokazałeś te przejścia (zakładki) były bardziej subtelne.U Ciebie wyglądają jak sklepane młotkiem,musiałby go używać jednak jakiś superman bo ta stal miała kilka centymetrów grubości.A może się czepiam :oops:.Pozdrawiam
Odpowiedz
#96
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...m=1&itbs=1
Tu w miarę dobrze widać kadłub Titanica ,a pewnie gdzieś jeszcze można znależć lepsze zdjęcia np Olimpica .
Odpowiedz
#97
No cóż jak wyjdzie to się okaże po pomalowaniu, mam nadzieje że będzie to wyglądało efektownie. Tymczasem wziąłem się za kolejną część burty, pracy jest o g r o m :-)

[Obrazek: th_13-10.jpg] [Obrazek: th_14-9.jpg]
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#98
(28-02-2011, 05:19)johnlock link napisał(a):  pracy jest o g r o m :-)

Napiszę tak: praca którą wykonałeś do tej pory już robi wrażenie  PDT_Armataz_01_34 Masz chłopie zacięcie  :milbravo:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#99
Witam,podziwiam twój zapał,pracy przy tym modelu jak już sam wspomniałeś jest ogrom,napisz proszę czy elementy poszycia to ksero oraz  czy pionowe fragmenty nachodzących na siebie blach to poprostu paski papieru czy może co innego....Będziesz malował swój okręt aerografem czy ręcznie,może podasz numery farb.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(01-03-2011, 03:48)Tirex link napisał(a):...napisz proszę czy elementy poszycia to ksero oraz  czy pionowe fragmenty nachodzących na siebie blach to poprostu paski papieru czy może co innego....Będziesz malował swój okręt aerografem czy ręcznie,może podasz numery farb.
Pozdrawiam

Więc jeśli chodzi o elementy poszycia to nie jest to zwykłe xero, tylko skaner plus drukarka Smile, co do pionowych pasków to opisałem to dokładnie kilka postów wcześniej. Model będzie malowany aerografem.

Pozdrawiam
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,397 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 700 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,477 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,505 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,795 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,594 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,726 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,445 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,008 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości