Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSN Akula Class (Type 971)
#1
Witam! Na początek pytanko, czy ten model okrętu podwodnego klasy Akula wychodził tylko w wydaniu "Modelarstwa Okrętowego" i to w dodatku w tak małej skali (1:200) ? Przeglądałekm forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego pytamWink Szukałem czegoś w rodzaju "Kurska" z Fly MOdel i skali 1:100 ...

A znalazłem też takie fotki, moze się przydadza?

http://englishrussia.com/?p=2525
POzdrawiam Arek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#2
Z tego co wiem, to tylko w Modelarstwie Okrętowym w 1:200. Radzieckich/ rosyjskich okrętów podwodnych nie wydano za dużo. Skala (1:200) jest taka, w jakiej wydano większość nowoczesnych okrętów podwodnych- Ohio (Modelik), Los Angeles (Answer), Orzeł (Answer), Czerwony Październik Smile (nie pamiętam wydawnictwa). W 1:100 jest Kursk z Fly Modelu i sporo okrętów podwodnych z II wojny światowej. Mi wpadł kiedyś do głowy pomysł przeskalowania Orła III do 1:100, może to zrobię.

A na tę stronę internetową natknąłem się jakieś pół roku temu, ciekawe zdjęcia tajnych do niedawna rzeczy. I wiele innych Big Grin .
Odpowiedz
#3
(04-01-2010, 03:34)michal_andy link napisał(a):Z tego co wiem, to tylko w Modelarstwie Okrętowym w 1:200. Radzieckich/ rosyjskich okrętów podwodnych nie wydano za dużo. Skala (1:200) jest taka, w jakiej wydano większość nowoczesnych okrętów podwodnych- Ohio (Modelik), Los Angeles (Answer), Orzeł (Answer), Czerwony Październik Smile (nie pamiętam wydawnictwa). W 1:100 jest Kursk z Fly Modelu i sporo okrętów podwodnych z II wojny światowej. Mi wpadł kiedyś do głowy pomysł przeskalowania Orła III do 1:100, może to zrobię.

A na tę stronę internetową natknąłem się jakieś pół roku temu, ciekawe zdjęcia tajnych do niedawna rzeczy. I wiele innych Big Grin .

Kurska już nabyłem Wink ale Tajfun miał o 20 metrów więcej, więc w skali 1:100 miałby 1,72 metra Wink Pewnie da się pzreskalować tego z z MO, ale nie umiem tego zrobić, a tym bardziej nie mam gdzie wydrukować profesjonalnie...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#4
To nie ten okręt :-) Tzn. w MO nie było Typhhona (Czerwonego Października).
na macie: projekt X
Odpowiedz
#5
(04-01-2010, 11:51)Kroolo link napisał(a):To nie ten okręt :-) Tzn. w MO nie było Typhhona (Czerwonego Października).

No nie był to "Czerwony", ale jedyna Akula wyszła pod szyldem MO. Jest relacja na forum z budowy.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#6
Chodzi mi o pomyłkę dot. nazw okrętów:

NATO'wska nazwa typu 941 (dł. 172m) to Typhoon, z kolei rosyjska nazwa to Akuła - nazwy okrętów typu jak filmowy "Czerwony październik"

NATO'wska nazwa typu 971 (dł. 110m) to Akula, z kolei rosyjska Szczuka-B - ten okręt przedstawia model wydany w MO.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#7
(04-01-2010, 02:32)Kroolo link napisał(a):Chodzi mi o pomyłkę dot. nazw okrętów:

NATO'wska nazwa typu 941 (dł. 172m) to Typhoon, z kolei rosyjska nazwa to Akuła - nazwy okrętów typu jak filmowy "Czerwony październik"

NATO'wska nazwa typu 971 (dł. 110m) to Akula, z kolei rosyjska Szczuka-B - ten okręt przedstawia model wydany w MO.

Jak to się człowiek uczy całe życie Wink Reasumując nie wychodził 941 w żadnym wydawnictwie w jakiejkolwiek skali?
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#8
Był - wyd. Adore Model, skala 1:200.

klik
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
(04-01-2010, 03:12)Kroolo link napisał(a):Był - wyd. Adore Model, skala 1:200.

klik

Dzięki Kroolo Wink Tylko skala 1:200 i już inny efekt niż kursk. A nie mam mozliwości go powiekszyć i wydrukowac np w 1:100.
P.S.Masz jakiś link na to wydawnictwo? W googlach nie moge tego znaleźć ;(
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#10
Wydawnictwo chyba już nie istnieje, modele pojawiają się co jakiś czas na alledrogo.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#11
(05-01-2010, 04:19)Kroolo link napisał(a):Wydawnictwo chyba już nie istnieje, modele pojawiają się co jakiś czas na alledrogo.

Ok dziękuję Kroolo Wink
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości