Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
#1
Model ukończony - relacja jest TUTAJ
Zapraszam do oglądania

[Obrazek: Obraz043.jpg]

[Obrazek: th_Obraz046.jpg]  [Obrazek: th_Obraz045.jpg]  [Obrazek: th_Obraz040.jpg]  [Obrazek: th_Obraz039.jpg]

[Obrazek: th_Obraz038.jpg]  [Obrazek: th_Obraz037.jpg]  [Obrazek: th_Obraz036.jpg]  [Obrazek: th_Obraz035.jpg]

[Obrazek: th_Obraz042.jpg]  [Obrazek: th_Obraz041.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
  Świetne wykonanie i jeszcze ŚWIETNIESZE MASKOWANIE. Na tym tle model pomalowany w kolory maskujące SKUTECZNIE wtapia się w tło i niewiele go widać. Dobry przykład zastosowania kamuflażu.
              GRATULUJĘ.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Ja się trochę czepnę, nie tyle tła, co wielkości tych zdjęć. Proszę wrzuć coś wyższej rozdzielczości. W XXI w. 800x600 to rozdzielczość na komórki.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
No jak dla mnie ładnie i cacy. Też bym tak chciał. Ten kamuflaż się trochę nie zgrywa ale o tym już chyba była mowa. Czy ten model był czymś stryskany? Bo widzę na nim jakby coś matowego połyskiwało.
Odpowiedz
#5
Jak dla mnie to bardzo fajno wykonany Phantom a i model nie łatwy,gratuluję  PDT_Armataz_01_34
Ukończone:
Harrier
Odpowiedz
#6
Pulpetto,
"Po pierwsze primo" :mrgreen: gratulacje ukończenia modelu.
Podobno nie najlepsze opracowanie ale fajnie sobie z nim poradziłeś.
Piękny samolot, aż się prosi aby wydać jakąś wypasioną wersję.
:milbravo:

(21-06-2012, 08:38)ZbiG link napisał(a):  Świetne wykonanie i jeszcze ŚWIETNIESZE MASKOWANIE. Na tym tle model pomalowany w kolory maskujące SKUTECZNIE wtapia się w tło i niewiele go widać. Dobry przykład zastosowania kamuflażu.
              GRATULUJĘ.
ZdiG, Fakt tło nie najlepsze, rozmiar mógłby być większy, ale nadmiar ironii aż nie pasuje,  :mil1: sorry za offtopa, ale napisz pan WPROST a nie udawaj '"Greka". Albo się podoba albo nie.

Pulpetto Jeszce raz  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#7
    Model bardzo się mnie podoba, tylko słabo go widać, niestety... Napisałem przecie, iż wykonanie świetnym jest. I uznanie moje dla skuteczności kamuflażu ironią nie jest. Przykro mi, jeżeli ktoś to tak odebrał. Nadal twierdzę, iż kamuflaż jest skuteczny.
    A gratulacje za wykonawstwo modelu szczerymi są. Bez ironii.
    - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Również gratuluję ukończenia modelu  Smile
Samo ukończenie takiego samolotu już jest osiągnięciem. Poza tym bardzo ładnie prezentuje się na betonowym "pasie lotniska" Wink
Zdjęcia rzeczywiście małe, pisałem wcześniej w relacji, że przydałyby się jakieś zbliżenia - to bardzo oswaja oglądacza z modelem i mozna sobie wyrobić lepszą opinię.
Jak dla mnie to model oglądany z takiej odległości jest wykonany bardzo ładnie. Różne odcienie kolorów kamuflażu nawet nie rażą, dobrze się błyszczy (choć myślę, że oryginał jest mniej matowy).
Jednakże pragnę zauważyć, że końcówki skrzydeł w oryginale są bardziej wygięte w górę. Myślę również, że oś podłużna trochę nie jest prosta... Może to wina aparatu  - winietowanie czy inna aberracja Wink
Tak czy inaczej widać tu dożo włożonego serca - tak sobie popatrzyłem jeszcze raz i stwierdzam, że jest bardzo ładny. I tyle. I nic więcej nie powiem.  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#9
Fantoma zaliczam do samolotów kultowych(jak to się dzisiaj mówi).Nie będe wnikał,czy kamuflaż się pokrywa czy nie,oczywiście to nigdy nie będzie winą wykonawcy standardu.Ale(od tego słowa jak mnie uczono nigdy zdania nie należy zaczynać)-amerykańskie samoloty w kamuflażu wietnamskim(oprócz US Navy z tego okresu) były mocno matowe,oczywiście nie dotyczy to oszklenia kabiny(dzisiaj kokpitu,hi,hi,hi).I tutaj szanowny wykonawco zbłądziłeś.Tyle i tylko tyle!

Ukłony-

PS.Mam jeden szkopuł-czy ukończenie modelu jest sukcesem,czy z zaszłością wynikającą z rozpoczęcia budowy.
Odpowiedz
#10
  Hmmm... -  ... - " :mil1: sorry za offtopa, ale napisz pan WPROST a nie udawaj  >Greka<. Albo się podoba, albo nie."
  To cytat.
  A Pan, Panie Oldboy, stara gwardia! - jakoś kluczy z wyraźną odpowiedzią, więc i Panu trzeba przypomnieć... :mil1:
  Uwagi co do połysku modelu najprawdopodobniej słuszne są. Nie poruszałem tego temata, nie lakieruję modeli albowiem. Nie jestem więc zanwcom. Ale model mnie się podoba.  :mil1:
  Niech żyje stara gwardia!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#11
Szanowny Zbig-u,jak off-top to off-top.Liczę,że wykonawca tego fantoma nam nieco wybaczy a ja będąc zimnym draniem,liczę ,że oglądalność  jego dzieła(niedoskonała,niedoskonała) może się poprawić.
No cóż,poprawny politycznie raczej nie jestem i już nie zostanę!W tym roku udało mi się skończyć 66(rout sixty-six)!
A reszta nie będzie milczeniem!Autorze-wykonawco  modelu wybacz staremu!!!

Uklony,jak zawsze niskie!!!
Odpowiedz
#12
Fajnie wyszedł!  :milbravo: Z rur to właśnie F4 podoba mi się najbardziej  Smile
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz
#13
Dzięki wszystkim za miłe słowa.
Kilka wyjaśnień: model tryśnięty lakierem podobno matowym, a delikatnie tu i tam się błyszczy. Być może w Wietnamie wszystkie były matowe, ale widziałem fotkę, gdzie F4 w takim samym malowaniu błyszczał się jak cośtam cośtam  :wink:
Muszę się jeszcze przyznać, że gdzieś w trakcie "walki" z modelem popełniłęm błąd i wyszedł lekki "banan".
Co do offtopów to nie mam nikomu za złe niczego i pozdrawiam "starą gwardię", jak również wszystkich pozostałych.
Odpowiedz
#14
Dziękuję za starą gwardię jednoosobowo(Zbig powinien się przyłączyć) i z sympatią dla wykonawcy mam jeszcze jedną uwagę!
SPOSÓB  FOTOGRAFOWANIA!!!.
Samoloty z reguły oglądamy albo w locie albo na ziemi.W locie są raczej bardzo małe,na pokazach większe ale krótko zauważalne a bardziej słyszalne..Stąd mój niedosyt jeżeli chodzi o zdjęcia a nie znalazłem żadnego z tzw.żabiej perspektywy,bądż z poziomu oczu.Nie chciało by Ci się tej galerii o ten sposób widzenia powiększyć?Śmiem twierdzić,że będzie to ciekawe.

Wykonawcom fantomów zawsze chwała!Ukłony.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink [G] F4E Phantom II, MM nr 1-2/2001 970 5 2,610 04-02-2021, 09:50
Ostatni post: zielony
  Rolls-Royce Phantom II, 1:25 Modelik kilek15 3 2,717 12-01-2021, 05:18
Ostatni post: Raven
  [G] F-4E Phantom II 1/32 artekd 5 4,115 21-08-2018, 09:58
Ostatni post: dexter
  Izraelski F-4 Phantom II, Skala~1:22, free. dweler 0 3,197 01-11-2017, 02:46
Ostatni post: dweler
  [G] F-4B Phantom - GPM 156 6/99 Biess 0 2,069 26-11-2015, 03:12
Ostatni post: Biess
  [Galeria] Rolls Royce Phantom II (Modelik) Guciu 9 4,381 06-10-2013, 03:05
Ostatni post: Guciu
  Amerykański samolot wielozadaniowy Mc Donnell Douglas F-4E Phantom MISIEK 0 2,819 03-08-2010, 04:00
Ostatni post: MISIEK
  F 4E Phantom II Boogie 9 6,081 29-03-2009, 12:23
Ostatni post: Krystian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości