Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[pytanie] kamuflaż Me 262-A2
#1
Mam problem odnośnie kamuflażu stosowanego na Me 262 w wersji bombowej. W internecie można natknąć się na takie rysunek:
[Obrazek: th_mess2623.jpg]
Na ile jest on zgodny ze stanem faktycznym? Czy Me 262-A2 miewały górne powierzchnie malowane całkowicie na zielono? Znalazłem zdjęcie tej konkretnej maszyny:
[Obrazek: th_aaaaa.jpg]
ale ono też zbyt wiele nie wyjaśnia. Samolot na zdjęciu może mieć górę równie dobrze dwukolorową (ciemnozielony + ciemnoszary?) jak i zieloną.
Z tego co wyczytałem dopiero pod koniec wojny górną część kadłuba zaczęto malować na zielono, ale dotyczyło to wersji myśliwskiej, bo wtedy już tylko taką produkowano.
Znalazłem jeszcze takie zdjęcie przedstawiające jak mi się wydaje Me 262-A2 (dwa działka, brak płyty pancernej za plecami pilota).
[Obrazek: th_Me262-A2-10.jpg]
Samolot na nim ma górę kadłuba w zdecydowanie jednym kolorze.
No i na koniec zdjęcie Me 262-A2 przejętego przez Amerykanów.
[Obrazek: th_sdaasdad.jpg]
Czy on też górę kadłuba ma całkowicie zieloną? Niby widać różne odcienie, ale może jest to niedbałe malowanie charakterystyczne dla samolotów niemieckich pod koniec wojny (w jednym miejscu więcej farby w innym mniej)?
Czy któryś z kolegów jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
http://www.rlm.at/cont/gal14_e.htm
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [pytanie] A6M2 Zero - uzbrojenie bombowe Piotr D. 3 2,646 29-11-2011, 08:38
Ostatni post: shoki2000
  [Pytanie] Dot. samolotu z I W.Ś - R.E.7 Dziadek 1 2,558 15-10-2009, 12:28
Ostatni post: ceva

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości