Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Zlot papermodels.pl - Warszawa 2010
#1
A więc tak, po kolei. Czas sobie szybciutko płynie, a wyciągając wnioski z poprzednich dyskusji na temat zlotu, trzeba pewne rzeczy ustalić wcześniej. Specjalnie w tytule wątku napisałem kilka znaków zapytania, bo ciekawy jestem czy nasz trzeci zlot doczeka się wogóle realizacji. Wydaje mi się, że taką imprezę jak zlot tworzą forumowicze i to oni powinni zadecydować po części, w jakiej formie to ma być. Nawiązując do poprzednich dyskusji wyciągnąłem z nich taki wniosek - zlot powinien być naszą oddzielną imprezą nie związaną z żadną inną. A co się okazuje! :mil1: W dziale dotyczącym naszego zlotu pojawia się zapowiedź konkursu modelarskiego (w dodatku po części plastikowego PDT_Armataz_01_32), przy którym ma rzekomo odbyć się zlot papermodelsów. Tak więc zapytuję się szanownych forumowiczów, co wy na to? Moje odczucie jest takie, że ktoś na sztukę chce odwalić pseudo zlot, który ni jak nie  ma się do tego co próbujemy stworzyć od dwóch lat. Już raz to napisałem i powtórzę ponownie, ja chcę pojechać na zlot a nie konkurs modelarski. Żeby jeszcze w tej reklamie konkursu było cokolwiek o programie zlotu, ale nie, podany został program konkursu i przypisany z boczku w trzech słowach zlot forumowiczów papermodels. Ja to odebrałem tak jakbym był niechcianym gó..em przyklejonym do czyjegoś buta! PDT_Armataz_01_16 Ciekawy jestem zatem opinii pozostałych forumowiczów. Jeśli kogoś uraziłem tym postem to może i tego chciałem. A teraz mój kolega z administracji może mi dać BANana, żenada!
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Rafał nie rozumiem twojego wzburzenia. Sam zauważyłeś ,że forum tworzą modelarze. Jedni siedzą cicho i tylko obserwują , a inni włączają się w życie forum poprzez relacje lub spotkania. Są też tacy którzy nie utożsamiają się z naszym forum lub jakimś innym. po prostu są. Wszelkie spotkania pod szyldem papermodels odbywały się do tej pory w Białymstoku gdzie czynni uczestnicy forum mieli okazję się spotkać i poznać.Nie odbyły się takowe spotkania do tej pory w innych częściach kraju bo nikt oprócz Ara nie podał jako takiego sensownego miejsca lub programu takowego spotkania. Ja i wielu innych uczestników tego forum bardzo często mamy okazję się spotkać i poznać na innych imprezach , konkursach modelarskich. Nawet niejednokrotnie okazywało się ,że na takich konkursach jest więcej forumowiczów niż ich przyjeżdżało na zlot do Białegostoku. Dlatego nie rozumiem twojego wzburzenia. Bo i na konkursach spotykamy się i mamy okazję pogadać i siąść przy piwku. Nie widziałem też abyśmy się dzielili na tych z forum i tych innych z poza. Jeśli chcesz się dalej spotykać w Białymstoku to nie widzę problemu, a Aro na pewno się też nie obrazi. Jednak nie miej pretensji do Uriego który postanowił też ogłosić zlot forumowy przy okazji konkursu. Uri ma plan i koncepcje zagospodarowania nam tego czasu, więc czemu nie. A może koledzy z Białegostoku  wreszcie się ruszą i przyjadą na konkurs bo już dwa razy mieli okazję i im coś przeszkadzało :wink:. Rafał ty też mógłbyś się pojawić przecież nie dla nagród tam się zbieramy tylko by się spotkać. A czy to będzie pod szyldem papermodels czy konkursu według mnie nie ma znaczenia. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Paweł a ja rozumiem. Nie chodzi tu o jakies alienowanie się czy odcinanie od innych modelarzy czy imprez. Broń Boże. chodzi tutaj o fakt, że w tym momencie Uri zamierza podciągnąć pod konkurs także Zlot a to przeczy jego pierwotnym założeniom. Owszem, spotykamy się często na imprezach ale zawsze to były konkursy, niezwiązane stricte z żadnymi forami. Zlot to co innego, oddzielna impreza, plenerowa  :mrgreen:  gdzie zjeżdżają się ludzie właśnie po to by spotkać się z chłopakami ze swojego forum. Konkurs jest tylko dodatkiem i przy tym pozostańmy. Zauważ, że chłopaki z konradusa organizują raz w roku swoje spotkanie, nikt na siłe nie wyciska z innych imprez Zlotu. prawda? Nie chcę tu urazić oczywście Uriego, ale po co zmieniać przyjętą konwencję, która do tego się sprawdza? A jeśli chce, niech przygotowuje plan zagospodarowania czasu, z pewnością wielu chętnych się znajdzie :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#4
Paweł, ktoś kto nie był na żadnym z dotychczasowych zlotów i nie brał udziału w dyskusji na ich temat na forum, może nie wiedzieć co mam na myśli pisząc tego posta. Niestety w twoim przypadku sprawa jest oczywista i dobrze wiesz co mam na myśli. A takim tekstem to prubujesz mi wmówić, że ja jestem jakiś ufok i się czepiam Uriego. Jako moderator zapytałem kolegi administratora, bo tak mieliśmy podejmować jakiekolwiek decyzje (rozmawiając), żeby ruszyć temat kolejnego oficjalnego zlotu papermodels. W odpowiedzi zostałem odesłany do zapowiedzi konkursu modelarskiego. Jak widzę ten temat wcale cię nie dziwi, Dexa zresztą też. Dlaczego nikt więcej nic o tym nie wie? Rządzcie tak dalej, powodzenia!
Czołgista!
Odpowiedz
#5
Właśnie jakoś dziwnie się zachowujesz. Fajnie że tak załatwiasz temat, miło nam wszystkim. Uri wpisał temat za naszym porozumieniem. Jako PM patronujemy temu konkursowi i w trakcie będzie konkurs o Grand Prix PM i to już po raz drugi (pierwszy w Lublinie). Rafał żenujące jest to że myślisz że ktoś Cię zbanuje. Masz pretensje że Uri chce zorganizować nam spotkanie ?? Bo ja jestem mu wdzięczny.

A co do  tego
W odpowiedzi zostałem odesłany do zapowiedzi konkursu modelarskiego. Jak widzę ten temat wcale cię nie dziwi, Dexa zresztą też.
to dziwnym trafem nie chciałeś ze mną rozmawiać i się rozłączyłeś. Jak miałeś pretensje do tego mogłeś ze mną porozmawiać i podyskutować.

Sprudziu, nie porównuj Konradusa do nas bo tam to trochę inaczej było, a dlaczego my mamy iść tą samą drogą co oni ??

Jak powiedziałem 2 lata temu i rok temu i powtarzam, każde spotkanie więcej jak 2 modelarzy z forum jako zlot.
Odpowiedz
#6
Wydaje mi się ,że kiedyś i tak było by trzeba zmienić miejsce spotkań. Nie możemy kolejny rok wymagać od Łukasza tytanicznej pracy w organizacji kolejnego zlotu. Jednak znając Łukasza na pewno nie powie kolejny raz nie. W każdym razie nie widzę jednak dalej problemu by ktoś inny też postarał się i zorganizował kolejny zlot. Problem chyba stanowi to ,że odbywa się to w ramach lub przy okazji konkursu i nie było to oficjalnie dyskutowane na forum. Ok, zapytajmy się innych: co myślicie o kolejnym zlocie PM w Świdniku w miesiącu kwietniu w ramach odbywającego się tam konkursu modelarskiego?. Jako użytkownik odpowiem jako pierwszy ,że tak, bo będzie to moja ostatnia okazja na spotkanie się na zlocie bo niestety zaraz po nim  wyjadę z kraju więc na pewno nie będę w lipcu w Białymstoku. Zachęcam wszystkich do wyrażeniu swojej opinii.
Odpowiedz
#7
Ja napisze krótko,mi osobiście bardzo pasuje ponieważ do Świdnika mam bliżej niż do Białegostoku. PDT_Armataz_01_25
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#8
Wy nadal nie rozumiecie kwestii. Chodzi o to że Zlot jest oddzielną inprezą, uniezależnioną od wszelkich konkursów. Nie podoba mi się robienie tego "na doczepkę" w Świdniku i tyle. Jeszcze raz powtarzam, że to przeczy koncepcji Zlotu chłopaki...
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#9
Według mnie to przykrość robicie Arovistowi takim właśnie rozumowaniem. Jakby nie było to on rozkręcił całą otoczkę związaną ze zlotami, nikt go do tego nie przymuszał ani od niego nie wymagał. Nikt więcej nie spróbował nawet iść w jego ślady, jedynie Astra próbował coś zorganizować ale nie wyszło. Czy ja powiedziałem że to musi być Białystok, nie. Zależy mi tylko na formie naszego zlotu, a to co proponujecie zrobić przy okazji konkursu modelarskiego w Świdniku to zupełnie inna bajka. PDT_Armataz_01_33
Czołgista!
Odpowiedz
#10
Żeby tylko ten Świdnik się nie skończył jak zeszłoroczny Lublin... w ramach integracji zostaliśmy Kroolo, Dąber i ja, reszta pozałatwiała noclegi gdzieś fhooy...na szczęście pozostała jeszcze niezniszczalna watacha Łodzian ze Sjesty i do nich można było podbić  PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#11
Jak pozwolicie to również zabiorę głos w tej jak widać dosyć kontrowersyjnej sprawie, osobiście uważam że Rafał i Michał mają racje w pewnym sensie rzecz jasna. Podzielam ich zdanie że zlot forumowiczów powinien być organizowany jako odrębna impreza mająca swój klimat, inne założenia i cel spotkania. Takie spotkanie organizowane raz do roku tylko w celu spędzenia czasu wspólnie i do tego jeszcze w plenerze to zupełnie co innego niż przyłatanie zlotu do jakiegoś konkursu. Oczywiście nie mam nic przeciwko spotkaniom forumowiczów na konkursach, ale tam to spotkania są trochę w innym celu, bo konkurs jest imprezą wiodącą a taki zlot to niejako przy okazji. Co do Świdnika to ja osobiście nie jestem w stanie pojechać bo termin mi absolutnie nie pasuje, co innego w miesiącach letnich, gdziekolwiek będzie zorganizowany zlot i nie wydarzy się nic naprawdę ważnego to żadna odległość nie jest przeszkodą abym uczestniczył w takiej imprezie. A tak w ogóle to już się nie mogę doczekać spotkania, spotkać znowu takich świrusów - bezcenne  :mil11:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Łukasz się nie odezwał ,ale obawiam się ,że w tym roku nie będzie miał czasu na organizację i załatwianie spraw związanych ze zlotem. Ja wyjeżdżam z kraju w okresie letnim. Dexowi powiększa się rodzina więc też raczej odpada. Powiedzcie mi kto podejmie trud organizacji zlotu?. Jak na razie tylko Uri zaproponował coś takiego. Jeśli nie rozważymy tej opcji to w tym roku może nie być kolejnego III zlotu.Chyba ,że trwają już jakieś prace i przygotowania o których nie wiemy. Dalej będziemy mówić o zabijaniu klimatu zlotu łącząc go z konkursem, czy wybierzemy takową opcję? jako jedyne wyjście w tym roku?.
Odpowiedz
#13
(07-02-2010, 04:43)kujot666 link napisał(a):A więc tak, po kolei. Czas sobie szybciutko płynie, a wyciągając wnioski z poprzednich dyskusji na temat zlotu, trzeba pewne rzeczy ustalić wcześniej. Specjalnie w tytule wątku napisałem kilka znaków zapytania, bo ciekawy jestem czy nasz trzeci zlot doczeka się wogóle realizacji. Wydaje mi się, że taką imprezę jak zlot tworzą forumowicze i to oni powinni zadecydować po części, w jakiej formie to ma być. Nawiązując do poprzednich dyskusji wyciągnąłem z nich taki wniosek - zlot powinien być naszą oddzielną imprezą nie związaną z żadną inną. A co się okazuje! :mil1: W dziale dotyczącym naszego zlotu pojawia się zapowiedź konkursu modelarskiego (w dodatku po części plastikowego PDT_Armataz_01_32), przy którym ma rzekomo odbyć się zlot papermodelsów. Tak więc zapytuję się szanownych forumowiczów, co wy na to? Moje odczucie jest takie, że ktoś na sztukę chce odwalić pseudo zlot, który ni jak nie  ma się do tego co próbujemy stworzyć od dwóch lat. Już raz to napisałem i powtórzę ponownie, ja chcę pojechać na zlot a nie konkurs modelarski. Żeby jeszcze w tej reklamie konkursu było cokolwiek o programie zlotu, ale nie, podany został program konkursu i przypisany z boczku w trzech słowach zlot forumowiczów papermodels. Ja to odebrałem tak jakbym był niechcianym gó..em przyklejonym do czyjegoś buta! PDT_Armataz_01_16 Ciekawy jestem zatem opinii pozostałych forumowiczów. Jeśli kogoś uraziłem tym postem to może i tego chciałem. A teraz mój kolega z administracji może mi dać BANana, żenada!

Kujot powiem tak jak chcesz to możesz sie czuć tak jak napisałeś. Przytaczać nie mam zamiaru bo ... .( i tu możesz sobie dośpiewać co chcesz). Na temat bana też się nie wypowiem bo uczynili to inni i za to im dziękuję. Na temat że tak powiem PSEŁDO zlotu rozmawiałem z Pawłem od ok pół roku. I przy całym szacunku dla Arovista i jego pracy jaką włożył w organizację spotkania. Nie mam zamiaru zawłaszczać sobie na własność nazwy "ZLOT", gdyż zdaję sobie sprawę że nie przebiję niczym tego co On tj. Avo zrobił w Białymstoku. U nas jest to po prostu spotkanie towarzyskie PM i nie tylko. Idea wydawała nam się (z Pawłem) słuszna, ze względów propagadowych. Wydwało nam się że każde spotkanie PM żeby usiąść przy "pifku" i pogadać jest dobre. Jednak myliłem się. A co do modelarzy plastikowych to już wogóle nie rozumię ale może ja z innej bajki jestem. Dla mnie każdy modelarz jest bratem. Czy klei plastiki, karton czy zapałki. A Twój brak szacunku dla innych modelarzy ... ?? Ja cieszę się że coś robią a nie przesiadują pod budką z piwem, dla Ciebie jak nie kleją kartonu to nie modelarze. Cóż masz prawo tak uważać.


(07-02-2010, 06:48)Sprudin link napisał(a):Paweł a ja rozumiem. Nie chodzi tu o jakies alienowanie się czy odcinanie od innych modelarzy czy imprez. Broń Boże. chodzi tutaj o fakt, że w tym momencie Uri zamierza podciągnąć pod konkurs także Zlot a to przeczy jego pierwotnym założeniom. Owszem, spotykamy się często na imprezach ale zawsze to były konkursy, niezwiązane stricte z żadnymi forami. Zlot to co innego, oddzielna impreza, plenerowa  :mrgreen:  gdzie zjeżdżają się ludzie właśnie po to by spotkać się z chłopakami ze swojego forum. Konkurs jest tylko dodatkiem i przy tym pozostańmy. Zauważ, że chłopaki z konradusa organizują raz w roku swoje spotkanie, nikt na siłe nie wyciska z innych imprez Zlotu. prawda? Nie chcę tu urazić oczywście Uriego, ale po co zmieniać przyjętą konwencję, która do tego się sprawdza? A jeśli chce, niech przygotowuje plan zagospodarowania czasu, z pewnością wielu chętnych się znajdzie :-)

Oraganizacja zlotu została podjęta m.in. dlatego, że ma być wręczony Puchar PM. Głupio by było zeby jakaś komisja nie związana z naszym forum przyznawała tą jakże zacną nagrodę Smile.

(07-02-2010, 08:09)dominik294 link napisał(a):Ja napisze krótko,mi osobiście bardzo pasuje ponieważ do Świdnika mam bliżej niż do Białegostoku. PDT_Armataz_01_25

I między innymi dlatego. Nie każdy może pojechać do Białegostoku. A Uczestnicy (czynni Uczestnicy) też chcieliby mieć okazję poznać kolegów z którymi na co dzień wymieniają poglądy i dzielą się doświadczeniami.

(07-02-2010, 08:15)Sprudin link napisał(a):Wy nadal nie rozumiecie kwestii. Chodzi o to że Zlot jest oddzielną inprezą, uniezależnioną od wszelkich konkursów. Nie podoba mi się robienie tego "na doczepkę" w Świdniku i tyle. Jeszcze raz powtarzam, że to przeczy koncepcji Zlotu chłopaki...

A może Wy Michał nie rozumiecie ?? Nikt nie chce zawłaszczyć sobie (przynajmniej ja) słowa ZLOT. Jest ono raczej użytw w kontekście GORACEGO zaproszenia dla wszystkich forumowiczów.

(07-02-2010, 10:17)Jaroslav link napisał(a):Żeby tylko ten Świdnik się nie skończył jak zeszłoroczny Lublin... w ramach integracji zostaliśmy Kroolo, Dąber i ja, reszta pozałatwiała noclegi gdzieś fhooy...na szczęście pozostała jeszcze niezniszczalna watacha Łodzian ze Sjesty i do nich można było podbić  PDT_Armataz_01_11

Mam nadzieję że nie Smile. Wiesz Jaro przyjedź a ocenisz. Mamy dużą salę na której mogą wszyscy spać i nikt nie musi łazić po całym miasteczku żeby udać się na nocleg. A jak to mówią w kupie raźniej Smile.

(07-02-2010, 09:53)kujot666 link napisał(a):Według mnie to przykrość robicie Arovistowi takim właśnie rozumowaniem. Jakby nie było to on rozkręcił całą otoczkę związaną ze zlotami, nikt go do tego nie przymuszał ani od niego nie wymagał. Nikt więcej nie spróbował nawet iść w jego ślady, jedynie Astra próbował coś zorganizować ale nie wyszło. Czy ja powiedziałem że to musi być Białystok, nie. Zależy mi tylko na formie naszego zlotu, a to co proponujecie zrobić przy okazji konkursu modelarskiego w Świdniku to zupełnie inna bajka. PDT_Armataz_01_33

To może Aro wypowie się na ten temat ??
A swoją drogą co Ty Kujot uczyniłeś dla ZLOTu ... ??

Pozdrawiam ciepło.

Jeżeli tak Was to drażni to mogę zmienić słowo ZLOT na spotkanie PM. Dla mnie to nie robi różnicy. Bo co niektórzy chcą sobie pewne sformułowania zawłaszczyć na własność.  
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#14
(08-02-2010, 12:18)Partyzant link napisał(a):Łukasz się nie odezwał ,ale obawiam się ,że w tym roku nie będzie miał czasu na organizację i załatwianie spraw związanych ze zlotem. Ja wyjeżdżam z kraju w okresie letnim. Dexowi powiększa się rodzina więc też raczej odpada. Powiedzcie mi kto podejmie trud organizacji zlotu?. Jak na razie tylko Uri zaproponował coś takiego. Jeśli nie rozważymy tej opcji to w tym roku może nie być kolejnego III zlotu.Chyba ,że trwają już jakieś prace i przygotowania o których nie wiemy. Dalej będziemy mówić o zabijaniu klimatu zlotu łącząc go z konkursem, czy wybierzemy takową opcję? jako jedyne wyjście w tym roku?.

A może mi ktoś wytłumaczyć jak trzylatkowi ?? Dlaczego robi to dla co niektórych taką różnicę ?? Dla mnie osobiście ważne jest żeby się spotkać, a czy to bedzie przy okazji konkursu ?? Zostawię to bez kometarza.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#15
Semantyka :-) znów zarzewiem konfliktu :-)

Jak dla mnie to co napisał Władek to wystarczające wytłumaczenie. To co napisaliście apropos konkursu w Świdniku brzmiało jak niejako "detronizowanie" pracy Arovista i robienie, jak wspomniałem, Zlotu "na doczepkę". A nie w tym rzecz. Widzę że tutaj się rozumiemy. Może Władek, zarezerwujmy nazwę "Zlot" dla letnich spotkań, bez konkursu? Myślę że to rozwiąże "problem".

Widzicie, Zlot jako taki, jako letnia forumowa impreza juz rósł do pewnej ważnej rangi, przynajmniej u mnie. Ma swoje miejsce w kalendarzu i nie wyobrażam sobie kolejnego beze mnie. Stąd to zaskoczenie/oburzenie jakie wskazaliśmy wyzej. Tyle. Dostawianie go do konkursu umniejszało tej randze, stawiało go jako dodatek a z tym niesposób się zgodzić.  Natomiast jeżeli chcieliście wykorzystać Zlot jako reklamę, no nie tędy droga :-) Ja tam niezależnie od Zlotu chętnie mordę opiję w Świdniku :-)

A właśnie, czy przypadkiem puchar Papermodels nie powinien być wydawany modelowi wybranemu przez wszystkich obecnych na konkursie forumowiczów? ;-)

Teraz, przestańcie się kłócić, ale już, wracać mi do papieru chłopaki :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#16
Władziu zlot/ nie zlot, ja będę na pewno bo już w Lublinie dałem Ci słowo, że będę Wink być może z moimi Poznaniakami, może ze Sjestą przyjadę,nie wiem.. ale będę :wink: w ostateczności to się sami we dwóch napijemy, byle nie tak jak w Porąbce z Malcolmem PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#17
(08-02-2010, 03:07)Jaroslav link napisał(a):w ostateczności to się sami we dwóch napijemy,

O nie nieeee, mój drogi, tak dobrze to nie ma :-) Nie licz na to, ja napewno będę z kompanią :-) Przywieziemy paliwo lotnicze i tyle :-) A wiesz, Jacenty świetną porterówkę robi.... ;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#18
Doktór, co tu dużo gadać, z Wami to nawet na przednim zderzaku pojadę PDT_Armataz_01_11 byle Jackowi nikt po drodze Iphone'a nie dał albo frytek PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#19
Ajfona mości Panie! AJFONAAA!!! :-D :-D
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#20
Uri, z całym szacunkiem dla ciebie, naucz się czytać ze zrozumieniem. Może to dosranie w moim poście miało trafić w kogoś innego Władku a nie w ciebie. Dla mnie to możecie robić sobie i ze sto spotkań rocznie w gronie forumowiczów papermodels, przy okazji czegokolwiek i gdziekolwiek. Gdybyś zorganizował zlot tak jak to zrobił Aro nic z moich ust by tu nie padło. Powtarzam raz jeszcze przeczytajcie obydwa wątki o poprzednich zlotach to może zrozumiecie o co mi chodzi. Poza tym jeśli jest jakaś grupa administracyjna forum, to ciekawe dlaczego ja o tym pomyśle nic nie wiedziałem i z tego co się orientuję Czarek też nie wiedział. Dexio pretensje potrafi mieć do kogoś o byle gówno, ale jak sam o czymś decyduje to wtedy jest ok. Oczywiście palma mi odbiła, jakoś dziwnie się zachowuję ostatnio, nawet nie mam szacunku dla nikogo i mam głęboko w poważaniu wszystkich forumowiczów, i nasze forum. Ze wszystkim macie rację, dziękuję bardzo koledzy. PDT_Armataz_01_30 Co ja tu wogóle robię, przecie nic dla forum nie zrobiłem, a dla zlotu to już wogóle (tak a propo to byłeś Uri na którymś?). Do spotkania i zrobienia zlotu wystarczą przecież dwie osoby, tak więc Pawły dwa zróbcie sobie zlot w Mińsku. Dobra, to tyle z mojego obłąkańczego pobytu na forum. Możesz Dex ten przydomek mi już zdjąć, pozdrawiam serdecznie! PDT_Armataz_01_30
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Witam

(08-02-2010, 09:50)kujot666 link napisał(a):Uri, z całym szacunkiem dla ciebie, naucz się czytać ze zrozumieniem. Może to dosranie w moim poście.......

Przepraszam, że się wtrącę, ale język używany w tym wątku zaczyna sięgać już bruku. Sądziłem, że tym forum zarządzają ludzie na poziomie ale i tu sprawdza się stara prawda gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie i każdy na dodatek chce być prezesem Cry.

Wstyd Panowie szlachta,wstyd i jeszcze raz wstyd.

Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#22
Poczułem się wywołany do odpowiedzi.

Jestem w kraju, nigdzie nie zwiałem. Mało tego, nawet kleję  :razz:.

Paweł, nie wiem skąd taki pomysł, że nie znalazłbym czasu czy ochoty na organizację zlotu...  PDT_Armataz_01_19

Widzę jednak - co mnie niezmiernie cieszy - że niektórzy z nas załapali o co chodzi w ZLOCIE. Nie o konkurs (dotychczas na zlocie był PLEBISCYT, zaś nagrody to jedynie drobna forma uhonorowania zwycięzcy plebiscytu, a nie konkursu), nie o ochlaj, lecz o prawdziwą integrację. O to, by spotkać się nie tylko nad rozłożonymi nowościami wydawniczymi, lecz by w terenie poznawać historię, powiązaną z naszym hobby jak majtki z tyłkiem. Może i nie potrafię tego wyjaśnić. Być może kto nie był - nie pojmie.

Nie wydaje mi się, by ktokolwiek bronił komukolwiek spotykać się przy jakimś konkursie. Tylko mam prośbę, nie nazywajmy tego zlotem. Chyba, że lubelskie konkursy oficjalnie nazwiecie zlotem papermodels. Ale wówczas ktoś spoza naszego forum może poczuć się odrzucony. A tego nikt nie chce. Zresztą, termin ZLOT zdefiniował dawno, dawno temu sam Michał Chmiel. Uszanujmy jego zdanie. EDIT - teraz to ja już ku**a niczego nie pojmuję...  :|

Uri, bardzo miło z Twojej strony, że rozmawiałeś o sprawach zlotu od pół roku i nic wcześniej nie wspomniałeś. No i - trudno ukryć - jak na półroczne rozmowy to krucho, żadnych szczegółów nie widzę.
Za słuszne uznaję to co napisałeś, że chodzi po prostu o spotkanie modelarzy. W domyśle - również z tego forum. Powiedzmy: w innej knajpie niż reszta.
Zastanawiam się, jak miałoby wyglądać   wręczenie pucharu PM. Na konkursie przy wszystkich? A może byłaby ucieczka w ustronne miejsce tylko z tutejszymi forumowiczami? Ciekawi mnie to...  PDT_Armataz_01_03

Tutaj pauza - odbyłem ciekawą rozmowę, która wiele wyjaśniła. Tym niemniej skończę myśl. I żeby niekt nie gadał, że rozmawiałem z Dexem, bo nie z nim. Więc stulić mordencje plotkarze!   :razz:

Dowiedziałem się właśnie, że jednak sporo wysiłku włożyłeś Uri w zorientowanie się w możliwościach - i chwała Ci za to. Moja ocena może i była zbyt ostra. Proszę tylko o jedno - niech zlot będzie w Świdniku, Lublinie, Szczecinie, Skarżysku, Bolkowie czy gdziekolwiek indziej. Ale niech będzie imprezą odrębną, niezależną od odbywających się cyklicznie konkursów.

A wracając do starego wątku:
Nie każdy może przyjechać do Białegostoku. Fakt. Leon i Szebi też. Tak samo nie każdy może przyjechać do Świdnika czy też w inne miejsce. To kwestia indywidualna.
A tak w ogóle to z Białegostoku do miejscowości X jest taka sama droga jak z miejscowości X do Białegostoku  :-P

W kwestii tego, co Kujot uczynił dla zlotu, to Władek nie powinieneś się wypowiadać, bo akurat Rafał to uczynił dużo.

Łódzki ciulunio pisze dobrze - niechaj ZLOT będzie odrębnym, nie związanym z żadnym konkursem spotkaniem modelarzy naszego forum. Oczywiście zapraszamy wszystkich modelarzy (kartonowych głównie. Vide: PAPERmodels) bez względu na przynależność internetową.

Aha... Ciulu, nie jestem żadnym królem, żeby mnie detronizować  PDT_Armataz_01_30 I jesteś ciulem, co jest oczywiste  :mrgreen:

Reasumując:
a) ZLOT to co innego niż spotkanie przy jakiejś okazji
b) Można je organizować gdziekolwiek. Białystok nie pretenduje do stolicy Papermodels.
c) Organizacja zlotu nie jest dla nas żadnym problemem. Ostatnio kwasiłem tylko dlatego, że akurat trafiliśmy na ZLOT (hehehe) esperantystów, więc był problem z noclegiem. Ale pluskwy nikogo nie zjadły  :twisted: Więc jeśli jest taka wola, to podejmujemy się tego.
d) Paweł wyraził obawę, że jeśli zlot ponownie byłby w Białymstoku, to znowu pojedziemy do Wizny. Nie, nie pojedziemy. Jeśli coś takiego dojdzie do skutku, to pojedziemy bądź trasą na Prusy (Zambrów - Nowogród - Świdry - Niedźwiadna), bądź na Prusy' (Osowiec - Ciemnoszyje - Grajewo - coś tam szwabskiego do wyboru), bądź na południe (Słochy Antypolskie - UWAGA, możliwość rozruby z miejscowymi  :mrgreen: :twisted: - Siemiatycze - Drohiczyn). No i zapraszam na nową ekspozycję do Muzeum Wojska  :twisted: :mrgreen:
e) Rafał - wyluzuj
f) Dex - Wiemy, że pomidorujesz przy tym forum jak nikt inny, i nikt inny nie wziąłby tego na siebie. Ale nie bierz wszystkiego do siebie i broń Cię Bóg mówić, że to pomidorzysz! Bo jak ja Ci tego pomidora...  PDT_Armataz_01_30  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  No, Pawełku, oba uchi do góry i bądź carycą jak byłeś.  Wink
g) Przejdźmy więc do rzeczowej dyskusji o tym, kiedy i gdzie organizować ZLOT PAPERMODELS vol. III
h) A teraz wszyscy na zgodę powiedzą z całej siły: Sprudin CIUUUUL  :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted:


Odpowiedz
#23
Właśnie oglądam film o kamikaze przerywanym spacerami przed telewizorem mojej żony więc uważać.
Wikingu , może trochę pomidoruje ale to mi PDT_Armataz_01_30 przejdzie jak zwykle. Nie mam zamiaru także na reagowanie w jakikolwiek sposób. Nie podoba mi się jedynie sposób i słownictwo co niektórych.
Uri, Ja i kilka person na tyle zorganizował w tej kwesti że Zlot i Puchar PM zostanie wręczony w Świdniku i czy będzie się tak nazywał czy inaczej, czy przyjedzie 1 czy 100 osób to bez znaczenia, bo nie o takie klepanie ozorem chodzi jak tutaj.
Bo jak przekupy będziecie co roku się kłócić to nic nie będzie.

Aaaa CIULU z Łodzi nie komentuj

Tak dla informacji to ja nigdzie się w tym roku nie wybieram ...

... ide kleić  ....  a jutro i tak wyłącze forum
Odpowiedz
#24
PDT_Armataz_01_15
Odpowiedz
#25
A wy nie macie nic innego do roboty tylko się kłócicie
LUDZIE DAJCIE LUZ. Ja i tak się nigdzie nie wybiorę bo jestem szczyl :p
Pozdrawiam
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V Zlot papermodels.pl - Jelenia Góra 2012 Andrzej Px48 153 53,344 28-09-2022, 08:00
Ostatni post: dexter
  IX Zlot papermodels.pl - Świnoujście 2017 konradoo 61 29,474 21-10-2017, 10:33
Ostatni post: Radek87
Lightbulb VIII Zlot papermodels.pl - Kłodzko 2016 Kroolo 154 46,771 22-09-2016, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  VII Zlot papermodels.pl - Międzyrzecz-Drzonów 2015 Andrzej Px48 213 62,963 08-06-2015, 10:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  VI Zlot papermodels.pl - Chełm-Zamość 2013 Kroolo 245 78,472 06-06-2013, 11:44
Ostatni post: Andrzej Px48
  V zlot forum Papermodels-Jelenia Góra 2012-fotorelacja. Andrzej Px48 211 61,320 30-04-2013, 11:20
Ostatni post: ceva
  I Nieformalny Zlot Pampersów Gdańsk-Brętowo 12 - 14 09 2011. ZbiG 22 13,356 21-09-2011, 01:37
Ostatni post: Japończyk
  IV zlot forum Papermodels-Węgorzewo 2011-fotorelacja. Andrzej Px48 42 21,234 03-06-2011, 05:48
Ostatni post: kujot666
  IV Zlot papermodels.pl - Węgorzewo 2011 Andrzej Px48 334 94,801 30-05-2011, 10:26
Ostatni post: kujot666
  II Zlot papermodels.pl - Białystok 2009 kujot666 209 74,938 11-09-2009, 08:59
Ostatni post: uri

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości