Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMV Rosomak 2
#51
Może te Carakale są i dobre, ale ta cena....
10- 15 kosztuje chyba tyle co desantowiec Meastral
Pzdr
Odpowiedz
#52
(23-05-2015, 11:40)Kroolo link napisał(a):A jak tak gadamy już o teoriach spiskowych, to co sądzicie o chemtrailsach? Nad lubelszczyzną ostatnio trochę latały samoloty, no i teraz jest pochmurno i pada deszcz... Coś w tym musi być. Big Grin

Mogę Ci dać namiary na koleżankę z mojej poprzedniej pracy, będziesz mógł podyskutować o tym do woli ;-)
W skrócie mogę zdradzić tyle, że to Żydzi z rządu dodają pestycydów do paliwa żeby obywatele dostawali alergii.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#53
Piotrze - litości...  PDT_Armataz_01_09
Wiem, że żartujesz ale nie zaczynaj tego tematu  PDT_Armataz_01_22

(23-05-2015, 11:49)dokker link napisał(a):Może te Carakale są i dobre, ale ta cena....
10- 15 kosztuje chyba tyle co desantowiec Meastral
Pzdr

Tyle, że Mistralem (dwa są wolne - może byśmy wzięli  :lol: ?) nie wydesantujesz kompanii piechoty na Polesiu...

Ewentualnie jak będziemy mieli plany zaanektowania Szwecji w zemście za Potop to wtedy może  PDT_Armataz_01_01

A propos cen. Kiedyś mnie zastanawiało, dlaczego samolot jest droższy od okrętu... Zadałem to pytanie tak mimochodem na jakiś targach i specjalista z branży popatrzył na młokosa litościwie i wytłumaczył że i owszem taki samolot ma sprzęt o podobnych możliwościach co sprzęt "morski" tyle, że potrafi on latać, i do tego z trochę większymi prędkościami. Inne materiały, inna technologia to i inna cena.
Odpowiedz
#54
Na carakale nie ma żadnej umowy.Spekulacje co do ceny są tylko czystą fantazją. Śmigłowiec przeszedł tylko do dalszego etapu prób.

Porównywanie naszych F-16 do tych z lat 70 to tak jak porównywanie spitfire Mk XXII z Mk I. Ten pierwszy miał 2 razy mocniejszy silnik i potężne uzbrojenie wobec mk I.
F-16 był najlepszym wyborem i  szkoda, że nie zamówiliśmy ich 100 i wycofali wszystko co postsowieckie.Mieli byśmy realną silę odstraszająca, nawet wobec pana Putina.
Odpowiedz
#55
(23-05-2015, 12:22)clavdivs link napisał(a):Na carakale nie ma żadnej umowy.Spekulacje co do ceny są tylko czystą fantazją. Śmigłowiec przeszedł tylko do dalszego etapu prób.

Porównywanie naszych F-16 do tych z lat 70 to tak jak porównywanie spitfire Mk XXII z Mk I. Ten pierwszy miał 2 razy mocniejszy silnik i potężne uzbrojenie wobec mk I.
F-16 był najlepszym wyborem i  szkoda, że nie zamówiliśmy ich 100 i wycofali wszystko co postsowieckie.Mieli byśmy realną silę odstraszająca, nawet wobec pana Putina.

Chodziło również o przystosowanie do NATOwskich standardów, poczytajcie sobie o Czeskich GRIPPENach jakie mają problemy, brak możliwości przenoszenia niektórego rodzaju uzbrojenia itp. Również twierdze że był to najlepszy wybór, podobnie jak w przypadku oferty CARACALA. Szkoda tylko że nie zdecydowaliśmy się na zakup systemu SAMP/T zamiast PATRIOT.
Odpowiedz
#56
(23-05-2015, 12:22)clavdivs link napisał(a):F-16 był najlepszym wyborem i  szkoda, że nie zamówiliśmy ich 100 i wycofali wszystko co postsowieckie.Mieli byśmy realną silę odstraszająca, nawet wobec pana Putina.

Pisałem już w tej chwili dosyć sporego posta , ale stwierdziłem , że to nie ma sensu. Powiem ci tylko kolego cytując słowa z mego ulubionego serialu " Nic nie wiesz Jon Snow".
Temat zbacza z Rosomaków na temat który zawsze w ostatnim akcie rozpalał nasze głowy, dlatego ugryźcie się w język tak jak ja. A o samolotach możemy pogadać na jakimś spotkaniu .

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#57
  -  A może by tak parę zdjęć z realizacji tego pięknego modelu?
  Piękny jest ten autobus niewątpliwie i zasługuje na swoje miejsce na półce; a nas, modelarzy, nie obchodzi, czy jest on w jakimś stopniu użyteczny.
  On ma być po prostu ładny.
  I - jest!
  Ładny.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#58
No to zostaniemy zasypani transporterami, tu następna zapowiedź:
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1081214.html
Dzięki kilkunastu lat współpracy z armią wiem jak wyglądają modernizacje, dzięki w.w w Kosowie dostaliśmy pistolety w których wypinała się stopka magazynka, wypadała sprężyna, podajnik a na końcu kulki.Teraz do całego sprzętu podchodzę jak do potencjalnego modelu.
I niech tak pozostanie.
Odpowiedz
#59
(23-05-2015, 03:53)Navi link napisał(a):Dzięki kilkunastu lat współpracy z armią wiem jak wyglądają modernizacje,

Widać to szczególnie po tym co piszesz  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34

PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#60
Nie sil się na sarkazm w stosunku do mnie. Na "długich" 10-cio dniowych poligonach używacie KP 340 czy cateringu?
Odpowiedz
#61
(23-05-2015, 10:07)Navi link napisał(a):Nie sil się na sarkazm w stosunku do mnie. Na "długich" 10-cio dniowych poligonach używacie KP 340 czy cateringu?

A ty nie sil się na wylewanie swojej "fachowej" wiedzy  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 Z resztą ugryzę się w język bo to chyba najlepszy do tego moment  PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
#62
(23-05-2015, 01:21)Partyzant link napisał(a):[quote author=clavdivs link=topic=11058.msg164523#msg164523 date=1432376530]
F-16 był najlepszym wyborem i  szkoda, że nie zamówiliśmy ich 100 i wycofali wszystko co postsowieckie.Mieli byśmy realną silę odstraszająca, nawet wobec pana Putina.

Pisałem już w tej chwili dosyć sporego posta , ale stwierdziłem , że to nie ma sensu. Powiem ci tylko kolego cytując słowa z mego ulubionego serialu " Nic nie wiesz Jon Snow".
Temat zbacza z Rosomaków na temat który zawsze w ostatnim akcie rozpalał nasze głowy, dlatego ugryźcie się w język tak jak ja. A o samolotach możemy pogadać na jakimś spotkaniu .

Pozdrawiam.
[/quote]

Jak to był bardzo długi post, to troszkę szkoda że się zmarnował.Zawsze można założyć nowy temat. Nie jestem zespawany na stałe z swoją racją. Chętnie czytam to czego jeszcze nie wiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości