Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liny holownicze do czołgów - Z czego zrobić ??
#1
Witam jak w tytule potrzebuję pomocy w doborze materiału na liny holownicze. Kleję PZKPFW I i mam problem ze znalezieniem materiału na linkę holowniczą takiej która nie będzie za gruba bo to mały czołg i jednocześnie będzie się dobrze kształtować. Proszę o radę gdzie szukać i skąd pozyskać?????
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Witam.
Masz dwa wyjścia:
-albo kupujesz (firmy Aber lub Eureka oferują pojedyncze liny lub całe zestawy o różnych średnicach)
-ewentualnie próbujesz sam skręcić z cienkich miedzianych drucików odpowiedniej średnicy.
Jeszcze jedna mała rada-takie liny ,obojętnie czy kupne czy samoróbki warto ważarzyć czyli rozgrzać do czerwoności nad płomieniem,potem oczywiście oczyścić bo mogą być okopcone.Stracą wtedy swoją sprężystość i łatwiej je układać i formować.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#3
Wypatrosz kabel od słuchawek np. od walkmana i po ew. dołożeniu dodatkowych żył do pożądanej grubości skręć w jedną linę.
Odpowiedz
#4
Eureka XXL http://www.eurekaxxl.com/sets/towing-cables-25
Odpowiedz
#5
http://shop.1-25saf.com/index.php?cPath=29

Hans ja do swojej I Ausf F zastosowałem linkę ze starego zasilacza komputerowego. Uprzednio ukształtowałem. Jak narazie nic się nie odkształca.

PS. Jeszcze przypomniałem sobie zawsze można udać się do sklepu wędkarskiego tam są przypony które bardzo przypominają właśnie linki. przykładowo: http://sklep.insel.pl/index.php/cPath/122 Tylko końcówkę należało by zrobić odpowiednią.
Odpowiedz
#6
Ja liny robię z linek od przerzutek, wystarczy rozhartować  żeby była miękka, delikatnie wytrzeć z kopcia i lina jak ta lala. Ładnie skręcona, nie trzeba malować, oryginalnie to wygląda.
Odpowiedz
#7
Dziękuję za pomoc, jestem zainteresowany raczej zrobieniem samodzielnie takiej liny. Z tym "rozhartowaniem" chodzi o przegrzanie jej nad palnikiem tak? Bo na początek spróbuję linki hamulcowej od roweru, jak sie nei uda zajrzę do wędkarskiego  PDT_Armataz_01_20
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Witam.
Linka hamulcowa za twarda bo stalowa,wędkarskie chyba tak samo.Spróbuj jakiś stary kawałek przewodu elektrycznego,tzw. plecionki składającej się z kilku cienkich przewodów miedzianych.Z tym podgrzewaniem dokładnie chodzi o rozhartowanie nad palnikiem np. gazowym.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#9
Te z wędkarskiego będa różne, bo są albo stalowe, w otulinie, albo wolframowe (czarne) i faktycznie nawet te najgrubszego kalibru mogą być zbyt cienkie, a cenowo wyjdą drożej niż zakupo nowych linek. Mi też ktoś podpowiadał - linka stalowa z marketu budowlanego. 1 mm i będzie ok Wink
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#10
Witam po kilku próbach przedstawie wnioski i efekty:

1) Linka stalowa, hamulcowa od roweru. Generalnie dla mnie za twarda do zrobienia liny do Pzkpfw I chyba że zle rozchartowałem i dlatego stawiała tak duzy opór

2) Skręcanie z miedzianych cienkich drucików wychodziło strasznie brzydko

3) Za radą Cevy wypatroszyłem przeróznej maści kable i materiał był lepszy aczkolwiek od słuchawek tudzież innych kabli RTV skala mi trochę nie odpowiadała, więc w elektrycznym zakupiłem metr odpowiedniego kabla w izolacji o średnicy 1,5mm za 1 PLN i to co zrobiłem przedstawiam poniżej.


[Obrazek: liny1-1.jpg]

-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wash liny holowniczej (miedzianej) - bergepanther rkrak 10 3,788 10-04-2020, 07:11
Ostatni post: Lesio73
  Deski - balsa - jak zrobić? ges 6 3,868 15-12-2017, 07:58
Ostatni post: Tommy T.B.
  Z czego zrobić śruby/bolce/zawleczki (whatever) do ruchomych elementów? bajos 7 6,587 07-08-2015, 08:37
Ostatni post: ges
  Jak zrobić widły i łopatę :) Solo 4 3,958 18-07-2014, 09:09
Ostatni post: piter85
  Jak zrobić szmatę? Antonov26 2 3,587 09-11-2013, 10:46
Ostatni post: rowin
  Błoto na modelach czołgów jaceko99 8 5,536 06-11-2013, 06:39
Ostatni post: jaceko99
  [Jak zrobić] Podstawka pod model JaCkyL 4 10,443 23-03-2009, 06:41
Ostatni post: JaCkyL
  Pz. Kpfw. III ausf J - z czego i jak najlepiej przerobić? ceva 25 8,751 20-11-2008, 11:31
Ostatni post: kujot666
  Z czego wykonać nity? pomorzany.88 4 4,988 07-11-2008, 10:07
Ostatni post: ZzB
  Moja diorama-czego w niej brakuje Grzegorz 0 3,705 26-05-2007, 07:01
Ostatni post: Grzegorz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości