Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący dla początkujących.
#1
Będzie długie i nudne... kara musi być!
Otóż jakiś czas temu na innym forum opisałem swój opis wrażeń co do sklejenia pierwszego w życiu modelu a kartonu.
Post mój został przyjęty... powiedzmy różnie. Jednym słowem pewni ludzie z cytuję "poczuciem wyższości" zrobili ze mnie idiotę.. (życie jest brutalne).
Na szczęście dexterteam przyjął mnie dość ciepło i zaprosił do siebie z czego chętnie jak widać korzystam.

W każdym razie bardziej do rzeczy...
Zanim zabrałem się za klejenie poczytałem troszkę forum... spotkałem się tez z wieloma dylematami ludzi takich jak ja - czyli kompletnych laików w modelarstwie.
Powiedziałem sobie dość gadania czas się brać do roboty, tak też zrobiłem.

Wcześniejszy tekst z innego forum:

Otóż udało mi skleić mój pierwszy kartonowy model, chciałbym opisać moje wrażenia. Być może odczucia kompletnego laika w tym temacie pomogą bardziej doświadczonym udzielać porad takim laikom jak ja...
A więc tak od początku.
Uzbroiłem się w 50 zł, a że jestem z Poznania udałem się do Pantery na ul. Gąsiorowskich 3, pan sprzedawca delikatnie mówiąc nie zwracał na mnie uwagi co było mi na rękę bo spokojnie buszowałem sobie po pułkach z modelami kartonowymi (wybór modeli dość znośny - troszkę tego jest). Stwierdziłem, że na początek dobre będzie coś prostego... wręcz banalnego, pomyślałem że jeśli uda mi skleić choćby pudełko 5cm na 5cm to będzie już to satysfakcja, a co najważniejsze nie zniechęci mnie to jakoś specjalnie bo pewnie się uda  Idąc tym tokiem myślenia stwierdziłem że dobrze będzie jeśli mój pierwszy model będzie... kanciasty  (bo łatwo się wyprofiluje części) bez "zbędnych" szczegółów (bo jak nie umiem to nerwicy dostane) i jeszcze najlepiej jak będzie to coś w stylu 'zabawka do lat 3'. No to przekładam niewielką stertę kartonowych modeli... samolot? Nie... skrzydła, kształty nietypowe... okręt, statek?... też nie... powyżej kadłuba zbyt drobne elementy... samochody? No już prędzej, byle by coś banalnego... No i znalazłem! Większość z Was pewnie się teraz szyderczo uśmiechnie ale zakupiłem to: http://dudus.com.pl/orlik-a015-samochod-...233-s.html
Tarpan 233S - model wręcz dla dzieci, ale wydawał mi się zwyczajnie łatwy... no i tani (3zł) Mając w ręku model dokupiłem 2mm tekturkę (co by biurka nie pociąć), skalpel (nie olfy coś tańszego - jakiś no name), klej - jakaś mała tubka czegoś co nazywa się "klej uniwersalny" (sprzedawca polecił). Dumny z siebie opuściłem sklep i udałem się do Castoramy (było mi po drodze bo przy Castoramie mieszkam). W Castoramie dokupiłem linijkę metalową, komplet jakiś tanich penset i jakiś przybornik na ten "pokaźny zestaw narzędzi".
Ogólnym założeniem było: tanio, a reszta wyjdzie w miarę potrzeb... o ile mi się nowe zajęcia spodoba.

No to teraz czas się zabrać do pracy... więc zacząłem od otwarcia piwa  (prawda, że profesjonalnie?), rozłożyłem sobie dwie gazety, wcześniej zakupiony karton jako podkładka. Przeczytałem dokładnie opis montażu, obejrzałem wszystko kilka razy no i według instrukcji zaczynam wycinać części.
Idąc według kolejności opisu zacząłem od podwozia - dla mnie jak na początek była to nawet głęboka woda bo to właśnie było w tym najtrudniejsze (pewnie zabawnie to brzmi). Powycinałem poszczególne części przy pomocy skalpela i linijki, powyginałem części i zabieram się za klejenie. zauważyłem że najłatwiej klej nakłada mi się igłą lub wykałaczką, do tego (przynajmniej mi) łatwiej sklejało się części na styk, aniżeli na zakładkę (z tego co czytałem to powinno być odwrotnie), więc z góry odpuściłem sobie klejenie z zakładkami (zwyczajnie je odcinałem), wszystko pokleiłem jak trzeba, odpuściłem sobie tylko koła. Nadwozie było już prostrze, spore elementy, łatwe do sklejenia (tu nawet zakładki sobie zostawiłem). Oczywiście że moje umiejętności są jakie są to części podwozia nie zawsze były spasowane idealnie (pewnie dobrze, ale do ideału im brakowało dość sporo) więc białe cienkie linie mnie troszkę irytowały - zakupiłem bardzo profesjonalne chińskie farby plakatowe w różowym opakowania  za całe 7 pln  dokupiłem tandetne pędzle... zamalowałem to co mnie irytowało (muszę przyznać że takie poprawki wiele zmieniają - maskują sporo błędów). Tym sposobem miałem prawie gotowy model (wnętrze pominąłem), pozostały koła. Te inaczej niż zakładał projekt, wykonałem z 4 warstw tektury sklejonych razem, oszlifowałem całość pilniczkiem do paznokci (bóg zapłać mojej kobiecie) i pomalowałem na czarno. Dokleiłem lusterka zderzaki i tarpan gotowy.
Wiem z forum, że karton jest dobrze polakierować... mimo że mojego Tarpana potraktowałem jako model ćwiczebny stwierdziłem, że warto będzie na niego spojrzeć za jakiś czas dlatego w Panterze dokupiłem lakier Humbrol MATT 49 i całość "ładnie" pomalowałem.

I teraz powiem tak szczerze, że jestem z siebie dumny 
A tak dla zaczynających takich jak ja... jeśli wolno mi coś poradzić, wydaje mi się że warto za pierwszym razem skleić sobie właśnie taki banalny kartonik za 3 zł, jest on na tyle łatwy, że z pewnością nie zniechęci, można go skleić bez specjalnych narzędzi wielkich kosztów a i efekt jest (może nie powalający), ale miły...
Powiem też tyle, że warto się też zaopatrzyć w podstawowe narzędzia, koszt tego znikomy, a nawet przy tak prostym modelu pensetka się przydała.
Ja za pomocą mojego Tarpana nauczyłem choćby tego jak się w ogóle za modele zabrać. Podejrzewam że gdybym wziął sobie choćby najprostszy model MM to wyszedł by gorzej i nie miał bym takiego zapału na dalsze modele jak mam teraz Wink
Oczywiście szczerze dziękuję za wskazówki na forum (były naprawdę pomocne), a i warto je przeczytać zanim się cokolwiek zacznie.

A gdyby ktoś chciał zaczynać podobnie jak ja, a kasa będzie problemem podaje koszty jakie ja poniosłem:

Model: 3 pln
Karton do cięcia: 3 pln
Nożyk (skalpel): 8 pln
Klej: 3,5 pln
Metalowa linijka: 4 pln
Pensety zestaw 5 pln
Farby plakatowe: 7 pln
Pędzelki: 3 pln
Lakier Humbrol: 6 pln
Przybornik 7 pln

W sumie wyszło 49,5 pln (oczywiście w przybliżeniu), a i mogło być mniej bo takie rzeczy jak przybornik czy lakiery można pominąć.

Oczywiście teraz planuję się zabrać za następny model... pewnie równie prosty i banalny, ale chyba lepiej małymi kroczkami 
Przepraszam najmocniej, że nie mogę wstawić choćby zdjęcia ale jakiś przyzwoity aparat będę miał za jakieś 3 tygodnie a zdjęcia tel. są i tak niewiele warte.

W każdym razie mam nadzieję że przynajmniej tym którzy chcą zacząć choć troszkę pomogłem, a najważniejsze to się nie zniechęcać Wink

Pozdrawiam:
MIKS


Mam nadzieję, że komuś to będzie pomocne... jeśli nie to też dobrze - na makulaturę jak znalazł Wink
Dziwi mnie troszkę, że ktoś na początku bierze naprawdę (bynajmniej dla mnie) skomplikowane modele... po co?
Naprawdę szczerze polecam produkty Orlika, o te dokładnie: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4271.0
Sam już sobie zamówiłem Solarisa Wink

Pozdrawiam:
Miks
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz
#2
Widzita młodzi ??
Przeczytać i wdrożyć !!
Wiec nie ma w działach dla początkujących pytania jaki model skleić na początek.
Odpowiedz
#3
Witamy , też czytałem to na kworku i byłem pod wrażeniem twego tekstu. Mniej już jak cie potraktowano, ale ten typ tak ma ;-). Czekamy na zdjęcia tego co już udało ci się skleić. Nie bój się ,nie zjemy cię :mil11:.

pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
A tak z ciekawości odszukałem ten tekst na niebieskim forum i faktycznie nie spodobało mi się to co tam poczytałem. Dział właściwy, wypowiedź napisana z jajem, poprawnie po polsku, przystępnie dla początkujących więc po co te przytyki?  Bez sensu. Baw się u nas przednio. W dziale dla początkujących możesz śmiało zamieścić relacje z jelcza ale tam już prosimy o zdjęcia Smile
Jeżeli taki sam talent literacki wykażesz przy relacjach to będę tam zaglądał z przyjemnością.

Zapraszam jeszcze do przywitalni PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#5
Cytat: Czekamy na zdjęcia tego co już udało ci się skleić. Nie bój się ,nie zjemy cię
Cytat:W dziale dla początkujących możesz śmiało zamieścić relacje z jelcza ale tam już prosimy o zdjęcia

A, że aparatu nie mam to plan jest taki:
Wysyłam moją kobietę (Kasię) do rodzinnego domu, co by mama nie tęskniła - sam smakuje wolności i piję na umór.
W przeddzień jej powrotu dzwonię do niej z zapytaniem jak się czuje, co słychać, tęsknie itp itd i niewinnie rzucam tekst; kotek a przywieś aparacik...
I tym sposobem wszyscy będą zadowoleni, a i forum wzbogaci się o nowe fotografie Wink

Cała operacja zaplanowana jest na święta wielkanocne, czyli niebawem.
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz
#6
Witaj !!!
Ja również na niebieskim czytałem Twoją "opowieść" i bardzo mi się podobało. Powinien przeczytać ją każdy kto zamierza zacząć przygodę z modelarstwem.
(24-03-2010, 04:04)Partyzant link napisał(a): ale ten typ tak ma ;-)
dokładnie tak, nie przejmuj się tym

(24-03-2010, 04:43)Mikser link napisał(a): A, że aparatu nie mam to plan jest taki:
Wysyłam moją kobietę (Kasię) do rodzinnego domu, co by mama nie tęskniła - sam smakuje wolności i piję na umór.
W przeddzień jej powrotu dzwonię do niej z zapytaniem jak się czuje, co słychać, tęsknie itp itd i niewinnie rzucam tekst; kotek a przywieś aparacik...
I tym sposobem wszyscy będą zadowoleni, a i forum wzbogaci się o nowe fotografie Wink

Cała operacja zaplanowana jest na święta wielkanocne, czyli niebawem.
Plan jest dobry  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34, czekamy na relacyjkę
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#7
Ja w prawdzie zacząłem od tego Smile
MIG-29
Ale potem się nawróciłem Smile
Polonez
Star244
Poradnik super Smile Życzę miłej zabawy z kartonem Smile
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#8
No widzisz, Polonezik mi się podoba, a i nad tym strażackim się zastanawiałem - co by był do kompletu Wink

Fajne te modeliki są na początek.
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz
#9
Ja też jestem początkujący. I polecam ci do nauki modele do wydrukowania pobrane z internetu, oczywiście darmowe i legalne [nie skany z czasopism]. Podaję kilka stron:

http://hook.sirus.com/users/sulstad/paper_models.html - Klikasz na ciągnik albo na naczepę
http://www.virtualcar.it/auto-di-carta/ - Klikasz na nazwę auta, niektóre linki nie działają [stara stronka]
http://cp.c-ij.com/en/ - To jest moim zdaniem najlepsza strona z dosłownie wszystkim!
http://www.papierovemodely.ic.cz/downland.htm - A ta zaraz po poprzedniej
http://genius.x0.com/pmdirectory/ - Dużo fajnych autek
http://fxconsole.blogspot.com/ - Zakładka Paper Models i można znaleźć wiele fajnych małych modelików
http://www.theapplecollection.com/Collection/PaperMac/ - Coś dla wielbicieli Apple
http://www.nintendopapercraft.com/labels/Consoles.html - I coś dla wielbicieli Nintendo
http://www.currell.net/models/files_titanic.htm - Tutaj wzory i instrukcje do Titanica i Britannica
http://www.ne.jp/asahi/paper-m/yasu/2art_w/e_top.htm - Trochę fajnych modeli
http://www.nissan.co.jp/COMPASS/R390/CRAFT/craft.htm - Jak już poćwiczysz
http://www.yamaha-motor.co.jp/global/ent...index.html - Po roku na forum xD

No i zapraszam, pisz, udzielaj się i pokazuj, pytaj na pewno pomożemy!
Odpowiedz
#10
No to i ja spiesze powitać kolegę poznaniaka Wink Nie sąsiad co prawda, bo skoro Castorama, to nie ta dzielnica, ale pasje zbliżają Wink Twój tekst pokazuję,że mój fiat 126 p z dziurami i brakiem retuszu na półce to własnie Twój tarpan - przypomina jakże fajne początki... Mimo,że z czasem nabierzesz wprawy, doświadczenia (piszę to jako 100% amator w dziedzinie lepienia z papieru) zawsze pojawi się jakiś model , który podniesie poprzeczkę znacznie ponad nasze możliwości. Nie warto się zrażać. Czasami kilka dni tygodni przerwy pozwala spojrzeć chłodnym okiem na problem, lub obrac inną taktyke klejenia która sukcesem zakończy  nasze prace... Oczywiscie nie bez racji są kwestie finansowe. Mam kilka drogich jak dla mnie modeli, ale z ich sklejeniem poczekam,ąz uznam,że siły wystarczające Wink Co do tanich modeli czasami na starej rzeźni można znaleźc spore zapasy w cenie dosłownie makulaturyWink albo daj znać podam Ci namiar na gościa, któy ma w ofercie wszytsko z MM  w normalnych cenach Wink Za 50 zł juz z wysyłką chyba z 8-9 modeli zakupiłem Wink
POzdrawiam
P.S.Niech ktoś wklei linka do tego forum dla zawodowców, gdzie tak nieładnie witają poznaniaków Wink
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#11
Miałeś niefart, że napisałeś na forum "Panuw Misczuw". Niestety, zazwyczaj wszystkich traktują z góry a świeżak jest skazany na bycie pośmiewiskiem. Czytać też nie zawsze potrafią (sprawa fotek).


Mnie tam się post podoba i zdania nie zmienię Smile
Witaj na forum
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#12
Mikser bardzo podobał mi się Twój opis wrażeń, i bardzo zaciekawiło podejście do tematu, nie wyżej, nie lepiej, nie najtrudniejszy i najdroższy model z tysiącami drobnicy lecz totalny minimalizm. I także się cieszę że Dex zaprosił Cię do nas, wszak te najprostsze modele także zasługują na uwagę.  :milbravo:
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#13
(25-03-2010, 12:51)Hans link napisał(a): Mikser bardzo podobał mi się Twój opis wrażeń, i bardzo zaciekawiło podejście do tematu, nie wyżej, nie lepiej, nie najtrudniejszy i najdroższy model z tysiącami drobnicy lecz totalny minimalizm. I także się cieszę że Dex zaprosił Cię do nas, wszak te najprostsze modele także zasługują na uwagę.  :milbravo:
Nic dodać, nic ująć.
Denaturatem ( kartonwork ) się nie przejmuj niech mistrze bawią się w swojej piaskownicy...
Odpowiedz
#14
Siemanko!
Jak byś potrzebował materiałów, klejów,farb czy po prostu napić się browara to podbij w sobotę po 12 do Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli  jakoś do 16 będę się pewnie tam kręcić.
Pzdr
Odpowiedz
#15
No i to mi się podoba tutaj spoko wszyscy ziomale, mili i życzliwi ;D. Ja też pierwszy raz czytałem ten post na niebieskim forum, i nie obyło się bez nieprzyjemności gdy ja zaczynałem(mały głód) mało brakowało żebym dał sobie spokój, ale zostałem zaproszony do zabawy z modelami u Was, a nie wytykania tylko dlatego że ktoś jest nowy i np nie wie jak zdjęcie wstawić  :-\. Z góry dzięki i powodzenia PDT_Armataz_01_01
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#16
Witaj na forum - tutaj jest zupełnie inna atmosfera a kartonowy worek taki jest ( dlaczego nazwa skojarzyła mi się z pewną sceną w samolocie z "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm ? J don't know  Smile Wink Wink Wink ale dość żartów  )

Fajny tekst i ciekawe ujęcie sprawy .

WITAJ !
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#17
Cytat:http://www.papierovemodely.ic.cz/downland.htm - A ta zaraz po poprzedniej
cma55 to jest świetne - nie wiem czy jakaś siła nieczysta zdoła mnie powstrzymać przed sklejeniem kombajnu (to z sentymentu, wychowałem się na wsi), szkoda że brak jakiegoś opisu/rysunku, ale modele dość łatwe- chyba dam rade.
Cytat:Co do tanich modeli czasami na starej rzeźni można znaleźc spore zapasy w cenie dosłownie makulaturyWink albo daj znać podam Ci namiar na gościa, któy ma w ofercie wszytsko z MM  w normalnych cenach  Za 50 zł juz z wysyłką chyba z 8-9 modeli zakupiłem
Do starej rzeźni myślę warto się wybrać - co do namiarów na gościa to w wolnej chwili podeślij jeśli możesz (priv) - pewnie skorzystam. Póki co zamówiłem małą paczuszkę z Paper-Hobby.
Cytat:Miałeś niefart, że napisałeś na forum "Panuw Misczuw". Niestety, zazwyczaj wszystkich traktują z góry a świeżak jest skazany na bycie pośmiewiskiem
Taaa, tylko zastanawiam się kto w konsekwencji na tym traci... he he.
Cytat:Jak byś potrzebował materiałów, klejów,farb czy po prostu napić się browara to podbij w sobotę po 12 do Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli  jakoś do 16 będę się pewnie tam kręcić.
Jaroslav, że tak zapytam jesteś tajemniczym dilerem butapremopodobnych? Big Grin - a tak bardziej serio to w sobotę niestety tzw. d.... bo idę do pracy od 14 do 22.... niestety. Ale może jakoś innym razem? Jakiś namiar na Ciebie?
Cytat:No i to mi się podoba tutaj spoko wszyscy ziomale, mili i życzliwi
Cytat:Witaj na forum - tutaj jest zupełnie inna atmosfera
No... aż się zaczynam zastanawiać jak się z Wami wódkę pije Big Grin
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz
#18
Ja nie tykam alkoholu :-X Żołądek mi nie pozwala :-\(niechce kolejnej gastroskopii ConfusedhockSmileAle nie mówię że jestem wolny od nałogów ;D
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#19
Cytat:No... aż się zaczynam zastanawiać jak się z Wami wódkę pije
Witaj, fajnie że zawitałeś na nasze forum i oby twój talent modelarski szybko dorównał pisarskiemu PDT_Armataz_01_22 no i nie ma co się zastanawiać tylko wystarczy przeglądnąć relacje ze zlotu paperków PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Ja jestem nowy.Moją przygodę z modelowaniem zacząłem od składania wydrukowanych modeli wycinałem nożyczkami a sklejałem klejem magik.Po złożeniu kilku modeli mój tata zabrał mnie do mojego wujka on składa od małego i jego modele dla mnie to szok. Confusedhock: On wszystko mi wytłumaczył krótko to opiszę :
Po pierwsze mam sklejać klejem wikol a nie magikiem
Po drugie mam zamówić (jak mnie to interesuje) skalpel do cięcia.
Po trzecie jak chcę dalej drukować modele to na  specjalnym papierze (ale ja zdecydowałem się nie drukować tylko starać się mieć kupione modele)
Teraz taki zarys  ile wydałem pieniędzy :

Mata do cięcia olfa a3 - 45zł
Skalpel do cięcia olfa - 20zł
Ostrza zapasowe olfa do cięcia - 9zł
Karton 0,5 mm 4 sztuk - 2zł
Karton 1,0 mm 6 sztuk - 6żł
Klej wikol - 5zł
Model Modelik - 20zł
Linijki, ołówki, lampka, - 20zł

Wszystko razem z przysyłkami kosztowało mnie ok 154zł.Gdy wszystko do mnie przyszło zacząłem prace.Pierwszy model to tak naprawdę była porażka ale następne były już lepsze może kiedyś dorównam mojemu wujkowi. Ale uprzedzam, że skalpel jest bardzo ostry przekonałem się o tym na własnej skórze, ale niestety było to bardzo bolesne. Niedługo prześlę kilka zdjęć.

Na warsztacie :
Zamek modelik oraz żuk modelik. 
Odpowiedz
#21
Fajne te modele z  Orlika sam chyba nabede skode.
Mam tez gdzies na komputerze subaru wrc. Mysle ze moze byc niezla zabawa.
Pozdrawiam
Pozdrowienia dla pielgrzymow wiecznych.
Odpowiedz
#22
(25-03-2010, 11:57)Mikser link napisał(a): No... aż się zaczynam zastanawiać jak się z Wami wódkę pije Big Grin

Gorzałka? Gdzieee...? Partyzant znów rozprowadza paliwko lotnicze? ;-)

A poważniej, witaj chłopie!! :-) Przywracasz mi wiarę w człowieków ;-) a i widać że masz sensowne podejście do nowego hobby. :-) Zobaczymy na ile Ci tego rozsądku wystarczy - gwarantuję Ci że przy tej kompanii nie zostaniesz długo przy zdrowych zmysłach ;-) Muahuahuaaaa...!!!

Tymczasem, działaj, zaczynaj relację a i nie zapomnij swojej Połowicy obfocić ;-) Ja tymczasem znikam, oddać się swej psychozie ze szczętem  tudzież miazmatów chaosu rozsiać odrobinkę ;-)....

Pozdrawiam...!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#23
Hik , ktoś tu coś mówił o mnie?. A to tylko Michałek. Łapiduch ,jeszcze na mnie kreska nie przyszła więc  ciiicho :mrgreen:. Jakby co to gdzieś przy blacie(niekoniecznie modelarskim ) mnie znajdziecie ,hik :wink:. Cholerna czkawka hik :mrgreen:.

pozdrawiam.
Odpowiedz
#24
Ta czkawka :wink:
Pozdrowienia dla pielgrzymow wiecznych.
Odpowiedz
#25
Tak jak obiecałem zamieszczam galerię mojego tarpana Smile
Fotki dostępne TUTAJ
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Początkujący okrętowiec (kilka pytań) imperfetto8000 4 3,059 02-09-2019, 02:02
Ostatni post: imperfetto8000
  kolejny początkujący Kitek 9 5,179 24-09-2014, 01:50
Ostatni post: Kitek
  Jaki czołg dla początkujących? dawer2253 2 2,852 21-10-2013, 09:01
Ostatni post: Merkava
  Początkujący z wątpliwościami kuban 8 4,326 13-02-2012, 12:54
Ostatni post: ZbiG
  Początkujący okręciarz noctruno 4 3,306 14-12-2010, 09:56
Ostatni post: noctruno
  Poczatkujacy modelarz. zielony 26 9,598 25-04-2009, 11:08
Ostatni post: slaveman
  [Poczatkujący] Model papierowy i klejenie krawędzi T4ng10r 3 4,166 04-01-2009, 04:48
Ostatni post: Kroolo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości