Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] T-34/85 z MM - pierwszy po długiej przerwie
#1
Witam wszystkich.
Mam na imię Darek i jestem z Bydgoszczy Do modelarstwa wróciłem po ponad 20 letniej przerwie i na pierwszy ogień wybrałem T-34/85 z MM ( w końcu na tym wydawnictwie się wychowałem).  Początkowo nie platynowałem relacji z tych wypocin, ale za namową kolegów witających mnie na forum postanowiłem wrzucić to co zdziałałem.
[Obrazek: th_PICT0088.jpg]  [Obrazek: th_PICT0095.jpg]  [Obrazek: th_PICT0096.jpg]  [Obrazek: th_PICT0097.jpg]  [Obrazek: th_PICT0101.jpg]  [Obrazek: th_PICT0098.jpg]
Jak widać model jest w stanie mocno zaawansowanym (obecnie próbuje go trochę uplastycznić poprzez dodanie śrub) , a ostatnie zdjęcie pokazuje "walkę" z gąskami w postaci pojedynczych ogniw.
Na próbie zabawy z farbkami ( autor ma na myśli próbę uzyskania efektów eksploatacji w warunkach frontowych) jak widać poległem. No i pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Arkusze wycinanki "caponowałem" ,a po wykonaniu głównych elementów "spryskałem" spreyem o nazwie "lakier bezbarwny ogólnego stosowania" no świeci się to wszystko jak psu pewna część ciała. Trysnąć to jakimś matem ( jeśli tak to jakim?) czy może spróbować pomalować całość? (malował bym pędzlem bo aerografu to nie mam).
Oczekuję uwag zarówno co do modelu jak i  sposobu prowadzenia relacji.
Pozdrawiam

Odpowiedz
#2
Co do spraw z wiązanych z konserwą się nie wypowiem, bo to nie moja działka, żadnej jeszcze nie popełniłem. Natomiast co do zdjęć, wróć do powitania, tam zamieściułem link do porad jak wstawiać miniatury, dzięki temu relacje są bardziej przejrzyste i zajmują mniej miejsca na ekranie i na serwerach Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#3
Dzięki qbas. Post poprawiony i mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. Moja wina bo nie doczytałem który link wstawić do relacji :oops:.
Odpowiedz
#4
Witam.
Ja też miałem długą przewę, conajmniej taką jak Ty. I też do klejenia wróciłem tym modelem (wychowanek MM), tylko że ja kleiłem w standardzie. Prawda, że bardzo dobrze opracowany model? Mnie przywrócił nadzieję, że jednak dam radę coś skleić do kupy.
Nie kleiłem gąsiennic tak jak Ty, kupiłem wycinane laserowo.
Model ok., tylko za bardzo się świeci. Myślę, że lakier matowy przynajmniej trochę załatwi sprawę.
Pozdrawiam.  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#5
Co do opracowania to zgadzam się z tobą al -audio w 100%. Klejąc ten model byłem w małym szoku. No cóż opracowanie komputerowe plus jakość druku robią swoje, a z tego co słychać na forum autor opracowania też ma wysokie noty. Wszelkie niedociągnięcia to wyłącznie wynik moich błędów. Co do tego "błysku" to jak pisałem wcześniej coś tym zrobię. Na razie mam nauczkę na przyszłość. To z matem wydaje się najprostszym rozwiązaniem tylko boję się, że jak dam następną warstwę innego lakieru to może mię spotkać jakaś niespodzianka i to wcale nie miła.
Odpowiedz
#6
Nie byłbym sobą , gdybym nie wtrącił swoich trzech groszy, tym bardziej że obaj popełniamy ten sam model w tym samym czasie i obaj powrót  do kartonów zaczęliśmy od niego.  Po pierwsze, model robisz pół standard, pół walor, to nie to bo dość dziwnie wygląda wieża, tam gdzie napisy jest gładko, a reszta porowata, imitująca odlew pancerny. Moja propozycja jest taka, wyszlifuj na gładko wieżę i pomaluj cały model. Przed malowaniem odtwórz imitacje śrub, zawiasów i nakrętek oraz wszelkich otworów. Patent z gąsienicami jest dobry, widzę tu zwijane gąski ze starszego wydania i naklejanie wzoru z nowego :milbravo:to rokuje niezły wygląd. Dalej, kup dobry pędzelek, nawet kilka sztuk i to różnych numerów w sklepie z artykułami dla plastyków lub w Empiku, wydatek spory ale niezbędny. Do pomalowania modelu proponuję farbki emalie, Humbroll 102, 86, 116, 150, którąś z tych, lub Model Master Russian Dark Gren Tank. Dlaczego emalie, bo nie deformują papieru. Przed malowaniem rozcieńcz farbki, najlepiej jest położyć kilka warstw cienko niż jedną lub dwie grubo. W sklepach modelarskich bywają lakiery w sprejach, ale to droga bajka, jako substytut można kupić jakiś matowy lub półmatowy w markecie. A jak ja sobie poradziłem z tym modelem kilka lat temu, to możesz zobaczyć w galerii, teraz robię go trochę inaczej i mam już lepsze środki techniczne niż wtedy, a relację prowadzę ,,W relacjach z budowy". Reasumując, kadłub i koła są bardzo dobrze wykonane, wieżę jak poprawisz i pomalujesz na pewno zyska na wyglądzie. Czyli kilka małych poprawek i będziesz miał bardzo ładny model PDT_Armataz_01_34 A swoją drogą, to polecam przejrzenie galerii skończonych modeli, jest tam kilka teciaczków, walorki i standardy. Pozdrawiam. :tank:
Odpowiedz
#7
Dzięki czsochaj za rzeczowe uwagi. Postaram się do nich zastosować. Najłatwiejsza z tego wszystkiego rzecz to wybór farbki :wink: (humbroll 86 akurat mam). Reszta będzie bardziej wymagająca.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,524 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,250 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,075 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,926 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,423 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,434 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości