Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Capon i butapren
#1
Witam,mam pytanko dotyczące caponu.Od jakiegoś czasu buduje model okrętu,mam zrobiony szkielet z podposzyciem.Teraz czeka mnie szlifowanie więc wypadałoby zainpregnować podposzycie caponem.W związku z tym rodzi się pytanie-czy capon nie rozpuści butaprenu,którym był klejony szkielet i podposzycie?
Odpowiedz
#2
Kiedyś też miałem podobne obawy, teraz już ich nie mam, bo spróbowałem i nic niepokojącego nie zauważyłem ( dotyczy Butaprenu i Momentu f-my Pattex ).
Odpowiedz
#3
Capon [lub Nitro] zapewne rozpuści częściowo butapren [będzie taki jak byś go dopiero co położył], ale części się nie rozkleją. Jak wyschnie Nitro, to i butapren ponownie wyschnie i będzie trzymał tak jak trzyma Confusedmile:. Kiedyś caponowałem sklejony butaprenem kadłub okrętu i nic się nie odkleiło... później za pomocą Nitro odklejałem poszycie dna.... i dopiero wtedy butapren puścił... Wniosek jest prosty- jeśli nie będziesz chciał odklejać [np. poprzez jakieś podważanie] to mu się nic nie stanie :wink:.
Odpowiedz
#4
  ...zachodzi też kwestia ilości - capon położony kilkoma cienkimi warstwami jest praktycznie nieszkodliwy - a wręcz przciwnie - wzmacnia wydatnie i usztywnia całość, nie mówiąc już o poprawie wyglądu powierzchni kartonu, której nadaje bardzo lekki i dyskretny połysk - półmat.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Capon PiotreS 9 4,312 05-02-2018, 09:27
Ostatni post: Piotreq
  BUTAPREN pronikol PAWCYK 6 3,861 01-04-2016, 10:24
Ostatni post: arek1981
  Butapren - Ubrudzenia Ridiux 13 8,152 09-07-2011, 11:06
Ostatni post: Qba007x
  Pattex Butapren Plus undertow 3 4,451 04-06-2011, 07:26
Ostatni post: undertow
  Pytanie o Capon Leonidas 1 2,592 10-05-2011, 04:18
Ostatni post: sawomir1969
  Czym nasączać wręgi? (Capon?) AdrianM 1 2,707 20-12-2008, 02:09
Ostatni post: Jaroslav

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości