Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skansen Jaworzyna Śląska, Dworzec Główny Kraków etc...
#1
Ostatnio w empiku w ręce  wpadł mi 11 nr "Świata Kolei" z tego roku.
I oto na ostatniej stronie czytam sobie że PKP SA ogłosi(ł) przetarg na sprzedaż mienia ruchomego ( i pewnie nie ruchomego też) ze skansenu w Jaworzynie Śląskiej.
W związku z konstrukcją przetargu większość (jak nie wszystkie) maszyn trafi na ruszt w jakiejś hucie.
Np jednym z zapisów z przetargu jest że osoba prawna czy fizyczna wygrywająca przetarg ma zabrać zakupione mienie do 3 miesięcy od zakończenia przetargu, ale...
... bez możliwości demontażu.
Z przeproszeniem jakiś debil to tworzył lub wręcz odwrotnie jakiś szczwany lis to pisał żeby odechciało się kupowania?
No bo niech mi ktoś wytłumaczy jak przewieźć lokomotywę która waży 200T (Ty51 140) bez demontażu????
Sama nie pojedzie, na auto nie wsadzą, na kolei chyba takiej platformy nie mamy....

To jest dla mnie jakaś porażka. Lokomotywy, wagony i inny sprzęt który czasem przetrwał dwie wojny i komunę pójdzie na "żyletki" żeby była kasa dla jakiegoś prezesika, bo na pewno pieniędzy ze sprzedaży złomu nie będzie na tyle żeby kolej zaczęła choć w minimalnym stopniu funkcjonować normalnie.

Druga sprawa, która ostatnio mnie zastanawia to...
Pod krakowskimi torami przy dw. głównym powstaje nowy super hiper dworzec podziemny.
Wszyscy dookoła ślinią się jaki to będzie nowoczesny obiekt.
Idą na to grubę cyfry...
Jednocześnie PKP SA twierdzi że nie ma pieniędzy (bo koleje małopolskie są nie rentowne)na utrzymanie zabytkowego dworca Kraków Główny i wystawia go na sprzedaż.
No to ja się pytam albo są pieniądze albo nie ma?

Kupi sobie to "ktoś" z odpowiednio grubym portfelem i zrobi z tym co chce. Hotel, galerię, burdel... cokolwiek.

Smutne to ale niestety takie polskie

Wniosek:
Panowie modelarze szczególnie ci związani z koleją; aparaty w łapki i robimy foty bo za niedługo albo nie będzie można wejść do niektórych obiektów bo właściciel nie pozwoli albo tych obiektów po prostu nie będzie.

Tyle ode mnie.
pozdrawiam
Solo


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości