Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie mam - o forum i polityke
#1
Nie wiem czy dobry dział, ale lepszego nie znalazłem.

Otóż: dlaczego na tym przyjaznym forum bywa tak że administracji zdarza się kasować całe wątki, czy poszczególne posty? Dlaczego administracja nie blokuje tematu tylko kasuje cały wątek?

Pytam bo w regulaminie odpowiedzi nie znalazłem, a bardzo chciałbym wiedzieć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
[Obrazek: 350x38_02.png]
#2
Odpowiedź prosta.
Na prośbę autora wątku. Posty nic nie wnoszące w tematykę lub zaśmiecające też kasujemy.
Przyjazne forum nie znaczy śmieciowe forum, a nie każdy pisze wszystko o wszystkim.

Ktoś che politykować zapraszam na forum poświęconym polityce, chce ktoś pogadać o samochodach to zapraszam na forum samochodowe. To jest forum modelarstwa kartonowego i do tego niech zostanie. Ktoś ma czym się podzielić w tematyce około modelarskiej tech niech pisze.

Regulaminu też nie ma więc nie wiem gdzie to przeczytałeś.

Chcesz więcej wyjaśnień pisz na PW.
Temat uważam za zamknięty.
#3
Domyślam się chyba o jaki wątek chodzi więc odpowiem. Watki lub posty może wykasować admin lub moderator na wniosek założyciela tematu lub posta. Admin lub moderator może wykasować sam wątek lub post jeśli uzna, że treść wątku narusza godność innych użytkowników, propaguje piractwo, przeklina etc. Jeśli chodzi o ten konkretny wątek który był założony przez dextera miał on prawo i możliwości aby go usunąć. Każdy użytkownik forum jeśli uzna ,że temat przez niego założony nie podoba mu się lub z innych względów nie widzi możliwości i chęci prowadzenia wątku deklaruje u admina lub moda i prosi o usunięcie danego wątku. i tyle. Dex uznał ,że temat jest wyczerpany lub widocznie nie chciał drążyć tego tematu.
#4
  ... - i bardzo przyzwoicie. Świadczy to pewnej dozie samokrytycyzmu, jaką nawet moderatorzy posiadają.
  Jeszcze tylko to cholerne "kkk"... - co to oznaczało? Czyżby coś nieprzyzwoitego?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
#5
Zbigu,
jest takie powiedzenie "uderz w stół a nożyce się odezwą" mam nadzieję że zrozumiałeś aluzję.

#6
Dziękuje za obszerne odpowiedzi.

Cytat:Ktoś che politykować zapraszam na forum poświęconym polityce, chce ktoś pogadać o samochodach to zapraszam na forum samochodowe. To jest forum modelarstwa kartonowego i do tego niech zostanie. Ktoś ma czym się podzielić w tematyce około modelarskiej tech niech pisze.

Ok, tyle jestem wstanie zrozumieć jednak to chyba żaden argument, skoro wątek był w dziale "Forum - zagadnienia ogólne" a dokładniej Zasady komunikaty.... Rozumiem  że tego typu działy jak np. Różności... Felietony... są działami wolnymi, więc można poruszyć temat polityki, silnika do fiata 126p i przygotowania jajecznicy?
Proszę też aby nie odbierać tego jako czepialstwo, chodzi bardziej o sprecyzowanie pewnych rzeczy, zarówno dla mojej wiedzy jak i wiedzy innych.

Cytat:Regulaminu też nie ma więc nie wiem gdzie to przeczytałeś.

Hmm... jestem niemal pewien że taki istnieje, no chyba że czepiamy się słówek, bo fakt - to nie regulamin, a coś co się zwie; Zasady - w mojej ocenie to niemal (dokładnie?) to samo.

A to link to wspomnianych zasad: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7.0 - jak widać jest  :mrgreen:

Cytat:Chcesz więcej wyjaśnień pisz na PW

Myślę że lepiej jest wyjaśniać tego typu sprawy publicznie, nie dotyczą jednego konkretnego postu - więc przyjmijmy że nie jest to sprawa czysto osobista, dotyczą całego wątku który zapewne wielu przeczytało. Załatwiając tego typu sprawy na PW nie dajemy możliwości zapoznania się innym z tematem.
To oczywiście moje osobiste zdanie, niekoniecznie słuszne.

Cytat:Temat uważam za zamknięty.

A ja bardzo Ci dziękuję że jednak zamknięty nie został. Jak widać mam (miałem) coś jeszcze do dodania w tym temacie, więc szkoda byłoby zamykać ten wątek przedwcześnie.

Cytat:Admin lub moderator może wykasować sam wątek lub post jeśli uzna, że treść wątku narusza godność innych użytkowników, propaguje piractwo, przeklina etc.

I to jest solidna i rzetelna odpowiedź. Może warto byłoby jednak zamieścić to zdanie w owych zasadach, regulaminach?

Cytat:Dex uznał ,że temat jest wyczerpany lub widocznie nie chciał drążyć tego tematu.

Tego się nawet jakoś domyśliłem, chociaż chętnie dowiedziałbym się dlaczego nie chciał drążyć tematu. Niestety to pewnie jego prywatna sprawa więc dopytywać się nie mam zamiaru.

Cytat:Świadczy to pewnej dozie samokrytycyzmu, jaką nawet moderatorzy posiadają.

Osobiście tak nie uważam, gdyby tak było to wątek by istniał, ewentualnie w formie tematu zamkniętego, a nie wykasowanego. Ale to moje osobiste odczucie, i jak wspomniałem wcześniej: niekoniecznie jedyne i słuszne.

Cytat: Jeszcze tylko to cholerne "kkk"... - co to oznaczało?

Fakt, myślę że było to solidną przesadą, chociaż rozumiem że każdego nerwy ponoszą. Raz nie zawsze, dwa razy nie wciąż.  Zdarza się więc jestem wstanie pojąć, mimo że nie akceptuje tego typu zachowań.

Podsumowując.

Nie mam zamiaru się czepiać, nie chcę wszczynać awantur itp. Mam pytania to pytam. Bardzo chciałbym aby moje uwagi nie zostały odebrane jako forma ataku na kogokolwiek. Czasem lepiej sobie coś wyjaśnić niż się droczyć całymi miesiącami - psując przy tym atmosferę forum. Mam też nadzieję że temat został założony w odpowiednim dziale, i mimo że z modelarstwem nic wspólnego nie ma, to porusza temat życia forum i dlatego też pozostanie do wglądu.

Pozdrawiam:
Mikser
[Obrazek: 350x38_02.png]
#7
Mikser,
odnoszę jednak wrażenie że się czepiasz. Wiem że niektórzy nie są z moich posunięć zgodni jednak nikt się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził. Czasami należy podejmować pewne decyzje i całe szczęście że nie często. Partyzant bardzo ładnie rozwinął i dopisał to co mi umknęło.
Widzę że nie spodobało Ci się jak usunąłem własny wątek ale miałem do tego prawo. Wkurzyłem się na Ciebie i na Zbiga  za to piękne stwierdzenie "po co to komu" jak się nie podoba nie musi nikt tego komentować jak to było w moim przypadku. Ktoś będzie chciał to wie gdzie mnie znaleźć.

Forum to nie śmietnik że każdy pisze co mu ślina na język przyniesie i nawet w przypadku działu galimatias nie jest mile widziane jak wą wątki na temat polityki lub religii właśnie po to by się nie żreć. Tak to jest wystarczający warunek że to jest forum modelarskie a nie polityka.org lub religia.com (nazwy zmyślone). Jednak co do budowy silnika tak to jest miejsce a co do jajecznicy to tylko kiedy chciałbyś zbudować jej model. Każdy z nas wie lub powinien wiedzieć i pisać o czymś tak trywialnym nie muszę. Sam nie zaśmiecam forum zdjęciami ze spotterki lub z malowania figurek albo klejenia z PCV.

Myślę także że jak ktoś ma do kogoś jakieś wątki lub pretensje to tylko na PW forum nie jest miejscem do wyjaśniania sobie lub wyciągania brudów. Ma ktoś do kogoś to mail, PW albo jak zna numer telefonu to niech sobie werbalnie wyjaśni problem.



Regulaminu nie ma i nie będzie bo nie jest to formalne zrzeszenie lub instytucja. A to co przedstawiłeś jako zasady to coś co pozostało po instalacji.

Reasumując to na forum wiele się zmieniło i to muszę powiedzieć na to gorsze. Dużo niepotrzebnej paplaniny a za mało klejenia.
#8

Mam nadzieje ze jakims kapciem tu nie dostanie za wrzucene kilku slow i nie posiadanie polskich znakow... Unosic sie szkoda, cisnienie skacze, spac sie nie da, we lbie sie kotluje i trudno sie skleja. Ale:

(30-05-2012, 05:47)dexterteam link napisał(a): Dużo niepotrzebnej paplaniny a za mało klejenia.


Forum jak rozumiem to duza liczba uzytkownikow obracajacych sie w danym temacie i dla przykladu dla tekiej zalozonej przez kogos ogarnietego "witrynie" (zeby sie nie powtarzac co mam w zwyczaju), kazdy ma cos do powiedzenia, dyskusje na temat w dzialach do tego przeznaczonych, i to co wszyscy (chyba) kochamy - sklejanie - w tym czy innym wydaniu. Krotko podsumowujac, DEX z calym szacunkiem, ale bez paplaniny nie bedzie forum...

Pewne zasady sa chyba wpojone przez naszych rodzicow a coz, zdarza sie ze o wychowaniu zapomniano (a ja mieszkajac w tym kraju w ktorym mieszkam moge powiedziec ze niewychowanie jest bardzo pospolite...), czasem trzeba strzelic ignora mimo ze cisnienie skacze i pierwsze co przychodzi do glowy to ZEMSTATongue

Ale tez nalezy pamietac ze wszystkich zadowolic sie nie da, a jednak cel mamy wspolny (mam nadzieje!) podnosic walory naszych tworow dyskutujac mniej lub bardziej zwiazanie z innymi entuzjastami - dzieki temu mozna sie rozwinac! Cholera ja pamietam swoje pierwsze modele - nic podobnego do dzisiejszych:]

To generalnie byloby na tyle, wiekszosc z nas to ludzie dorosli, wiec zachowujmy sie tak jak na wiek przystalo, a nie jak dzieci z przedszkola.

Pozdrawiam ( i prosze nie rzucac kapciami we mnie xD)

PS. Jesli znajduja sie tu jakies bledy jezykowo - ortograficzne - postaram sie je poprawic...Tongue
Sdkfz 165 Hummel , Pzkpfw I Ausf B , Horch 1a , Flak 38  , Sdkfz 234/2 Puma , Sdkfz 124 Wespe , Sturmgeschutz IV ,

Na warsztacie - Sdkfz 7/1

"Bear in mind closely that I did not see any actual visual horror at the end. To say that a mental shock was the cause of what I inferred - that last straw which sent me racing out of the lonely Akeley farmhouse and through the wild domed hills of Vermont in commandeered motor at night - is to ignore the plainest facts of my final experience(...)"

H.P. Lovecraft Whisperer in darkness
#9
Cytat:Mikser,
odnoszę jednak wrażenie że się czepiasz.

Raczej błędne ale jestem wstanie zrozumieć że właśnie tak to odbierasz. Z mojej strony bardziej chodzi mi o schemat zachowań. Nie oszukujmy się, jesteśmy ludźmi którymi kierują jakieś emocje. Mimo tego że forum jest miejscem dyskusji czysto technicznych, to jednak każdy z nas w tym co pisze wyraża pewne emocje. Ja wyrażam swoje, Ty swoje.

Cytat:Czasami należy podejmować pewne decyzje i całe szczęście że nie często.

Grunt aby były słuszne.

Cytat: Wkurzyłem się na Ciebie i na Zbiga  za to piękne stwierdzenie "po co to komu" jak się nie podoba nie musi nikt tego komentować jak to było w moim przypadku.

Widzisz, wykasowałeś temat do którego nie chciałeś wracać, a teraz odnosisz się właśnie do wykasowanego wątku. Nie lepiej było jednak zostawić wątek? Zarówno Zbig jak i ja miałem powody aby tak napisać, ba! nie byliśmy jedynymi którzy odnieśli się krytycznie do Twojego pomysłu. Do tego w mojej ocenie uargumentowałem Ci moje zdanie, wyraźnie napisałem dlaczego pomysł może nie chwycić. Gdzie więc popełniłem błąd? Jak sam piszesz "jak się nie podoba..." Dex... wychodzi na to że oczekujesz komentarzy tylko pozytywnych, mają się więc wypowiadać tylko osoby którym się podoba? Gdyby tak było wszyscy popadlibyśmy w samozachwyt. Przyznasz że to raczej nic dobrego.

Cytat:Forum to nie śmietnik że każdy pisze co mu ślina na język przyniesie i nawet w przypadku działu galimatias nie jest mile widziane jak wą wątki na temat polityki lub religii właśnie po to by się nie żreć. Tak to jest wystarczający warunek że to jest forum modelarskie a nie polityka.org lub religia.com (nazwy zmyślone).

Szczęście że o polityce (zarówno krajowej i zagranicznej) nie piszemy. A jak przejrzysz dokładnie pewnie działy to znajdziesz tematy o pierwszeństwie na drogach i portach podczerwieni. Więc skoro można pisać o drogach wewnętrznych, rodzajach kabli USB to dlaczego nie o jajecznicy? Wyjaśnij proszę.

Cytat:Myślę także że jak ktoś ma do kogoś jakieś wątki lub pretensje to tylko na PW forum nie jest miejscem do wyjaśniania sobie lub wyciągania brudów.

A cóż jest złego w publicznym dyskutowaniu o publicznym wątku? Jeśli uczestniczy dyskusji zachowują pewien poziom i nie obrażają się wzajemnie to jaki problem rozmawiać o tym w taki sposób jak my teraz?

Cytat:Regulaminu nie ma i nie będzie bo nie jest to formalne zrzeszenie lub instytucja. A to co przedstawiłeś jako zasady to coś co pozostało po instalacji.

Nie jestem użytkownikiem który istnieje tu od zawsze. Jeśli regulamin jest, a nie obowiązuje to skąd ja biedny, szary mikser mam o tym wiedzieć? W moim odczuciu regulamin zwyczajnie jest, bo taki na forum istnieje, nie zakładam zatem że to wątek stary jak świat który należy ignorować.

Cytat:Reasumując to na forum wiele się zmieniło i to muszę powiedzieć na to gorsze. Dużo niepotrzebnej paplaniny a za mało klejenia.

Apropo samokrytyki: tak się dzieje wtedy kiedy "zarząd forum" sobie przestaje radzić z merytorycznymi aspektami rozwoju forum. Podam ci przykład: adminowałem kiedyś forum około 3 tyś użytkowników (jakieś dwa lata minęły nim zrozumiałem że to robota na pełen etat), forum było moderowane. Klimat się zaczął sypać i powstawały podobne zgrzyty. Ograniczyłem więc moderacje do minimum, absolutnego wręcz minimum. Zwracaliśmy tylko uwagę na poprawność pisania, odpowiednie działy i zdublowane tematy. Użytkownicy robili w zasadzie co chcieli (znaczy pisali co chcieli) - wszystko bardzo szybko tym sposobem wróciło do porządku. Wiesz jaki z tego wniosek?
To moderatorzy, admini bardzo często nakręcają pewną "wrogość" - zazwyczaj nieświadomie. Ty wykasowałeś jeden wątek, doprowadziło to do tego że powstał drugi... i tak dalej. Teraz przy każdym nowym temacie będziemy się do siebie czepiać, bo mamy wzajemny żal... Czysta psychologia. Forum jakie by nie było zawsze tworzą je ludzie, ci wolni od emocji nigdy nie będą. Jeśli ludzi zaczniesz ustawiać po kątach to szybko się zbuntują, zaczną się potyczki a to prowadzi do baaardzo pooowolnego upadku.

Pozdrawiam:
Mikser
[Obrazek: 350x38_02.png]
#10
  Wpisuję się wyłącznie do wątków modeli, które mnie interesują. 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
#11
  Oj, chyba tak... PDT_Armataz_01_09
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
#12
Wichur,
mam kasować Twoje głupie posty więc tak robie. Pretensje do Prezesa.

Mikser,
z tego co napisałeś widać jasno, że chciałeś odpowiedzi więc jej udzieliłem. Przepraszam cię najmocniej że chyba Cię zabodła bo laborat trzepnołeś niezły tylko po co ??

Napisałem masz żal pisz na PW.

Wydaje mi się że pisanie dalej nie ma sensu.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyświetlany czas na forum yogi 3 3,791 05-04-2013, 11:50
Ostatni post: SZAD
  Wolno działające forum undertow 34 12,823 16-06-2012, 09:15
Ostatni post: dexter
  NOWY UKŁAD FORUM Astra28 40 27,761 30-06-2008, 01:22
Ostatni post: dexter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości