Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciągnik lotniskowy Scheuch-Schlepper + laweta - Orlik MK
#1
Przyszedł czas na budowę ciągnika do Kometa... No to tak:

Wyciąłem otwory i wstawiłem siateczkę z torebki po liptonie:
[Obrazek: th_PICT0001.jpg][Obrazek: th_PICT0002.jpg][Obrazek: th_PICT0004.jpg]

Ponacinałem i odgiąłem żaluzje:

[Obrazek: th_DSC_4730.jpg]

Dalej poskładałem jak instrukcja nakazuje:

[Obrazek: th_DSC_4735.jpg][Obrazek: th_DSC_4734.jpg][Obrazek: th_DSC_4733.jpg][Obrazek: th_DSC_4732.jpg]

Widoczna różnica barw wynika z tego że podłoga została dodrukowana - oryginał przepadł bez wieści  ??? Braki w retuszu celowe - mam zamiar na koniec wypaciać trochę ciągniczek pastelami, zobaczymy co z tego wyjdzie...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#2
patrzę Confusedhock:

:mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#3
Podłoga pewnie sie znajdzie na podłodze ;-) jak już cały model będzie.

A propos siateczek liptona to jest już tańszy zamiennik z biedronki ;-).
Odpowiedz
#4
Hehe - dzisiaj widziałem właśnie, ale jeszcze nie porównywałem walorów smakowych, które w ww. niewątpliwie posiada. Trzeba będzie wypróbować!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#5
(25-03-2011, 01:31)struna link napisał(a): A propos siateczek liptona to jest już tańszy zamiennik z biedronki ;-).

Ktoś wysoko postawiony w państwie naszym powiedział w tv że biedronka to sklep dla ubogich więc panowie ostrożnie Wink Big Grin

Fajnie że będzie ciągnik ;D
Odpowiedz
#6
Szukajcie Czarnej Perły pomarańczowa lub cytrynowa, z najwyższej półki, więc dla tych zamożniejszych ;D

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#7
Zdecydowanie muszę się zgodzić, że Czarna Perła jest lepsza od odpowiednika Liptona Wink

Pracuj nad ciągnikiem, pracuj. Komet wyszedł miodnie, więc razem pewnie będą tworzyć uroczą parkę Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#8
Heheh nie wim jaka to herbarta i nie zastanawiałem sie jakie są jej walory smakowe bo jak zobaczyłem siateczkę to zawinełem i tylko dowiedziałem się gdzie i za ile takie siateczki można kupic ;-).
Odpowiedz
#9
bonk - bliższe nazwie jest chyba raczej takie coś: klik ;-) Ja jednak preferuje klasyczną: w końcu "Perła Chmielowa to nasza królowa" ;-) , koniecznie w brązowej butli - w zielonej to już nie to...

Co do ciągniczka - działam przy kołach i tak się zastanawiam czy walczyć jak autor przewidział, czy raczej wyszlifować z tekturki... Się zobaczy jak wyjdzie.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#10
Bo piwa w zielonej butli mają wadę fabryczną, dlatego w ciemnej są lepszeBig Grin
A budowę ciągniczka podpatruje cały czas.
powodzienia
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#11
Ma ktoś może fotkę koła takiego ciągnika, albo innego sprzętu który mógł być wyposażony w takie koło? Jakoś nie wiem jak skleić felgę...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#12
"Królu" a wiesz co mi wójek Google powiedział: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7565.0 ;-)

albo:
[Obrazek: 33_copy5.jpg]
Odpowiedz
#13
To znam, chodzi mi o foty których google nie pokazują - może ktoś ma jakieś foto z monografii czy cuś? Widziałem 2 czy 3 galerie tego modelu i w każdej jest inaczej sklejona felga ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#14
A co tam jest nie tak skoro inni sobie radzą ? I mi to ie wygląda na jakieś skomplikowane koło. Możesz dać zdjęcie rysunku instrukcji?
Odpowiedz
#15
Nie napisałem że coś jest nie tak. Porównaj sobie koło z tego podlinkowanego zdjęcia, z tym linkiem który podesłałeś:

klik

edit: haha! Okazało się że są rysunki wszystko wyjaśniające - ot zawieruszyła mi się jedna kartka z instrukcją... wynika jasno że kolega z Niemiec popełnił błąd i wkleił felgę w obręcz nie z tej strony...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#16
No widzisz ;-)
Odpowiedz
#17
Moje pierwsze koła... może kiedyś wyjdą ładne ;-)


[Obrazek: th_DSC_5041.jpg][Obrazek: th_DSC_5044.jpg][Obrazek: th_DSC_5047.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#18
Powolusiu do przodu... Zrobiłem pedały, z kartonu nie dałem rady, więc posiłkowałem się żyłami kabla UTP...

[Obrazek: th_DSC_5054.jpg]


No i dalszy ciąg kółek:
[Obrazek: th_DSC_5056.jpg][Obrazek: th_DSC_5061.jpg][Obrazek: th_DSC_5063.jpg][Obrazek: th_DSC_5066.jpg]

Nakrętki laserowo z Draf-model - znalazłem zakurzone na biurku: wreszcie miałem gdzie ich użyć ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#19
Rozumiem, że felga będzie jeszcze malowana? Oponki bardzo ładnie wyszły, nie ma się czego wstydzić Wink
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#20
No no, nie przesadzajcie, zresztą: widać jak jest. Co nie zmienia faktu, że cukrowane komentarze pod własnym adresem się przyjemnie czyta ;-)

>bonk, całej malować nie będę, ale retusz i syf jakiś pójdzie.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#21
(11-04-2011, 04:28)Kroolo link napisał(a): No no, nie przesadzajcie, zresztą: widać jak jest. Co nie zmienia faktu, że cukrowane komentarze pod własnym adresem się przyjemnie czyta ;-)
To ja w takim razie jeszcze dodam jeden ;D
Rzeczywiście, po malowaniu koła zdecydowanie zyskały na urodzie ;D
Odpowiedz
#22
Fotki kiepskie, ale widać co przybyło...

[Obrazek: th_IMG_4365.jpg][Obrazek: th_IMG_4368.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#23
Kapsel po "Dębowym Mocnym"  ;D
Odpowiedz
#24
Witam

Kroolo o ile do tej pory na prawdę nie było się do czego czepić,o model wychodzi bardzo dobrze, to ten fotel psuje wszystko!

Moja rada oderwij go od stelaża namocz porządnie BCG, poczekaj jak wyschnie. Następnie na miękkiej podkładce "męcz" jakimś obłym narzędziem tak długo, aż osiągnie zadowalający kształt..

pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Faktycznie na fotkach wygląda klocowato, dodatkowo wyszły jakieś schody na łączeniach, których podczas lepienia nie widziałem ;-) . Kształt jest mniej więcej okej, fotel nie był bardziej kubełkowy, można natomiast objechać brzegi - wieczorem się pobawię.

Przy okazji - jeśli kształtować przy pomocy bcg, to czemu czekać aż wyschnie? Nie lepiej kształtować na mokro, aby po zaschnięciu element zapamiętał swój kształt?
na macie: projekt X
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Ciągnik MAZ 537G la_mer 31 7,859 25-03-2024, 03:49
Ostatni post: la_mer
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,540 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik Pablo 9 1,984 18-12-2023, 08:23
Ostatni post: Pablo
  [R + G] SE 5a /1:25 / ORLIK MARIUSZ_G 98 30,938 11-12-2023, 04:12
Ostatni post: romfolmar
Tongue ZIS-6. 1:25. Orlik, ale Litewski Prunce 65 27,760 20-09-2023, 12:15
Ostatni post: Prunce
  [R] Rosomak 1:25 Orlik Adamw28 4 2,339 09-08-2023, 01:14
Ostatni post: Adamw28
  [R] Kaplica Matki Bożej Śnieżnej 1:120 Orlik marcin1323 4 1,527 07-05-2023, 01:20
Ostatni post: żółtodziób
  IFA W50L Orlik SZAD 8 4,357 02-05-2021, 03:37
Ostatni post: SZAD
  [R] T-40 - Orlik, 1:25 bomb007 2 2,523 05-03-2021, 12:47
Ostatni post: bomb007
  Fokker F.VIIb/3m (PLL LOT) - Orlik Olek 10 5,170 12-02-2021, 07:33
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości