Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze drukarki do wydruku modeli
#1
Witam.
W ostatnim czasie zostałem poproszony o wydrukowanie Panharda i tu po raz kolejny pojawił się problem z obszarem zadruku drukarki. Więc postanowiłem założyć taki wątek aby pomóc na przyszłość kolegom w wyborze modelu drukarki atramentowej bądź urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego które to będzie miało jak najmniejsze marginesy a co za tym idzie jak największe pole zadruku kartki formatu A4 i tylko takie będą tu się znajdowały. Dlatego że A3 niestety ale przekracza finansowo większości z nas.
Dlatego też przygotowałem tzw. stronę testową w której ustawiłem pola zadruku od krawędzi w 2, 5 i 10 mm oraz dodatkowo 4 kwadraty o bokach 50 mm aby móc sprawdzić czy sama drukarka jest prawidłowo wykalibrowana link do pliku : printtest.pdf. Plik w formacie PDF (Adobe Acrobat) drukujemy bez skalowania i odznaczamy auto-obrót i wypośrodkowanie strony.
Tak więc podsumowując moje doświadczenia z drukowaniem chciał bym zacząć taką listę i w miarę możliwości dzięki innym kolegom ją uaktualniać w drukarki i urządzenia które poprawnie przeszły test minimum 5 mm.
Dodatkowy tester_wydruku.pdf


PS. Zapomniałem dodać przy wydruku tej strony warto sprawdzić zaawansowane ustawienia sterownika drukarki. Niektóre mają możliwość większego obszaru zadruku ale dopiero po włączeniu odpowiedniej opcji w ich sterowniku. Tak jest w przypadku HP Deskjet 5150.

Drukarki oraz urządzenia wf. zalecane:
HP: Deskjet 5150, Officejet6500, Photosmart D5160
Canon: MG6150, MG8150
Brother: DCP-357C
Epson: Stylus SX425W
Lexmark:

Nie zalecane:
HP: PSC1510, F4180, Deskjet 920, Deskjet 840c, Deskjet 845c,
Canon:
Brother:
Epson:
Lexmark:

tak więc przetestujcie własne drukarki i dajcie znać.
Odpowiedz
#2
Ja mam HP Deskjet F 380 z Biedrony kupiłem ze 4 lata temu i jest git przy oryginalnych kasetach, które nadają się tylko do ładowania, w zamiennikach robi sie jakiś błąd i do kosza 8)
Przy drukowaniu na kartonie chyba lepiej wkładać po jednym arkuszu od tyłu, bo przodem się zawija i niewiedzieć czemu rozciąga druk o jakiś 1%.


Mam też HP Color Laser Jet CP1215, tylko laser nielubi budeksu i żadne impregnowanie nie pomaga :ble:, z resztą atrament trochę wsiąknie, a proszek robi taką warstwę, która się łamie i odpada PDT_Armataz_01_33 i kolory za jasne wychodzą.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#3
Posiadam starocia - Hp Deskjet 845c

Kwadraty wymiarami się zgadzają, jednak problem jest z marginesami. Zewnętrzną linię widać tylko na górnej części strony, po bokach jest ucięta, a u dołu ucięło wszelkie linie gdzieś do 1,2 mm od krawędzi strony. Zatem drukarki nie polecam PDT_Armataz_01_33
Odpowiedz
#4
Zależy od rozdzielczości i jak ustawisz wydruk, w sterownikach HP jest wyśrodkowany i na całej stronie, Ty masz pewnie ten drugi, ale pierwszy dopasowuje i zniekształca, więc albo drukarka lipna, albo proporcje obrazu muszą być zbliżone do wymiarów kartki.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#5
Ja posiadam Brother DCP-357C

Jeżeli chodzi o test to marginesu 2 mm nie ma na stronie, marginesy 5mm i 10 mm są i trzymają wymiary, odległości, kwadraty także trzymają wymiary Smile

Co do mojego doświadczenia to drukowałem kiedyś modele na allegro (modele Canon'a na WOŚP) i łykała papier satynowy 250 mg/m2. drukuje na zamiennikach ActiveJet i jestem bardzo zadowolony, jest także wydajna komplet zamienników - około 250 stron modeli - cena kompletu na allegro 35 zł.
[Obrazek: icon3.png]

Przekaż 1 % na PSMK w Skierniewicach
http://www.psmk.org.pl/index.php?id=1procent#2010
Odpowiedz
#6
(22-03-2011, 11:05)ruto88 link napisał(a):Ja mam HP Deskjet F 380 z Biedrony kupiłem ze 4 lata temu i jest git przy oryginalnych kasetach, które nadają się tylko do ładowania, w zamiennikach robi sie jakiś błąd i do kosza 8)
Przy drukowaniu na kartonie chyba lepiej wkładać po jednym arkuszu od tyłu, bo przodem się zawija i niewiedzieć czemu rozciąga druk o jakiś 1%.
A jak z wydrukiem tej stronki ?
Co do zamienników to kwestia firmy ale też uwaga bo zamienniki i zamienniki nie zawsze są takie same. Grono firm poprostu regeneruje i nie są zawsze sprawdzane do końca te kartridże. A niektóre firmy robią je od podstaw. Sam regeneruję i używam zamiennków i orginałów Tak więc jeżeli jest coś nie tak z kolorami to albo wina tuszu albo źle zregenerowany. Zwykle zamienniki posiadają gwarancję wie powinieneś je zareklamować.
Natomiast rozciągnięciem to kiedyś pisałem. Trzeba urządzonko wyczyścic tym bardziej że napisałeś że posiadasz je już 4 lata. Na wałkach przesuwających papier zbiera sie osad który sie przykleja i tak tworzy kolejną warstwę.
Odpowiedz
#7
Wydruk można oglądać np na Alabamie lub pokładzie Admirała, myślę, że jest ok zależy od rozdzielczości obrazu i trybu drukowania.
Co do zamienników, to dałem sobie na spokój, kupilem dwa oryginalne czarne i duży kolorowy , więc mam spokój.

I dzięki za info co do rozciągania, tylko jak tam zaglądam, aż sie boje rozbierać, zwłaszcza, że to urządzenie 3w1, więc bardziej skomplikowane. Spróbuje zobaczymy.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#8
Na jakiej gramaturze papieru przeprowadzić test?
Odpowiedz
#9
Na zwykłej. Chodzi poprostu o to by znaleźć jak najwięcej drukarek które by drukowały z jak najmniejszym lub bez marginesów. I nie chodzi tu tylko o sterowniki. Same drukarki w sobie posiadają już fizyczne marginesy. Ja narazie przeprowadziłem na kilku i w miare mozliwości jak będa mi sie jakieś nie wpisane pojawiały na serwisie. A cała sprawa powróciła do mnie jak bumerang po próbie wydruku Panharda. Ale udało sie już go wydrukować.  I dlatego postanowiłem założyc taki wątek.
Odpowiedz
#10
moja drukarka : Brother DCP-357c wydrukowała wszystko jak należy. Marginesy 2mm też.
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
#11
HP LaserJet 3015.
Kwadraty zachowały odpowiednie wymiary, z marginesów na wydruku brakuje skrajnej trzeciej obramówki, reszta jest.
Odpowiedz
#12
Ok dzięki panowie ale bardziej chodzi mi o drukarki atramentowe. Co do laserów to na przestrzeni mojej styczności z różnimi modelami zauważam że nie ma większych problemów z marginesami które są około 2-3mm a to dlatego że tu jest poprostu inna technologia wydruku. Poza tym jak już ruto88 zauważył i od dawna wiadomo że druk laserowy inaczej zwany cyfrowym dobry jest ale zawsze coś. Poza tym lasery kolorowe jak na chwilę obecną są dość drogie w eksploatacji. Koszt tonerów oraz w tym przypadku jednostki przenoszenia obrazu oraz zespół nagrzewajacy i w niektórych bębny. Znowuż jak bysmy chcieli cos wydrukować na papierze błyszczącym (foto) to tylko atrament. Tak więc na kieszeń przysłowiowego Kowalskiego do druku domowego najlepszy jest nadal atrament.
Odpowiedz
#13
HP deskjet 2060
U mnie właściwie jak u Bulleta:
- kwadraty ok
- linia (obramowanie) najbardziej zewnętrzna została tylko na górze
- obramowanie drugi i trzecie (licząc od zewnątrz) w całości tylko na górze i po bokach
- na dole nie ma żadnej linii z obramowań

I teraz pytanie:
Moim wielkim marzeniem jest wydrukować sobie Gingę. Czy na tej drukarce da radę to zrobić dobrze? Jeśli tak to jak to zrobić? Dodam tylko, że jestem kompletnie zielony w sprawach związanych z drukowaniem i trzeba mi łoptaologicznie rzecz wyłożyć  ;D
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#14
Witam.

Moja plujka to hp deskjet ink advantage k209a - wymiary trzyma bez zarzutu - margines: widać dwie linie, brak linii 2mm

Warto dodać, że jest naprawdę oszczędna.

Pozdrawiam.
[Obrazek: 350x38_02.png]
Odpowiedz
#15
Mój HP-ek 470 obcina Sad
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#16
kiedyś używałem Canon'a iP4200, nie robił mi problemów z drukiem z małymi takimi marginesami, modele: Avia B534, WZ-X, Wibault 70C1 miałem (mam) wydrukowane na tej drukarce. Nie mogę powiedzieć nic o wymiarach kwadratów, ale wg mnie wydrukowane modele nie sprawiały problemów przy klejeniu.
Obecnie na tą samą dolegliwość (głowica) padł mi Epson SX115, ale ta ma problem z czerwonym kolorem, wychodzi jako odcień ciemnego różu.
P.S.
Mam iP4200 nadal, ale szukam nowej głowicy....polecam drukarkę Smile
Odpowiedz
#17
Canon MP550
Wymiary są ok.
Ramki ucięte:
- u góry zostały cztery linie czyli brakuje skrajnej 2mm,
- na dole została tylko ramka 10mm,
- boczne ramki są tylko 10, 5 i 4mm;
W pionie ustawie ustawienie jest ok, ale w bok obszar jest cały przesunięty w prawą stronę ok. 1mm. 
Odpowiedz
#18
Ja miałem HP 3920 i była rewelacyjna tylko naboje drogie :ble:
Teraz używam starszej HP 845c i nie narzekam - do projektów własnych jest ok jedynie jak drukowałem bitmapę z deskowaniem do przyczepy to na najwyższej jakości wyszła trochę pikseloza  za to surówki drukuje niezwykle tanio :wink:
Odpowiedz
#19
A jak Ci na niej wypadł wydruk testowego arkusza Struny?
Odpowiedz
#20
Dzięki w takim razie MP550 nie jest najlepszym wyjściem gdzyby nie ten 10mm dolny margines. Niestety jest on spowodowany przez sam mechanizm drukarki a dokładniej to złym umiejscowieniem czujnika papieru. To samo mają HPki np 840,845,920. I dlatego Panharda jest już ciężko wydrukować w normalnym stanie. Dalej trzeba kombinować. 
Piotrze o 845 pisał Bullet wcześniej. A co do tego przesuniecia to może trzeba by zrobić kalibrację drukarki.
Jaro naboje drogie? No co ty ? chyba że chcesz kupować orginały. Nie wiem dokładnie o którycz piszesz ale są 21 i 22 standardowe i w pojemności XL. Ale przecież HPki pięknie sie regenerują. Sam robię to od ponad 10 lat i używam jednego rodzaju tuszu gdyż wiem że kolory będą takie jak potrzeba żadnych tam uniwersalnych.

Dodatkowo zmieniłem troszkę stronę na dodając kolejne obramowania co milimetr abyśmy mieli lepszy obraz możliwości drukarki. Jak by komuś ewentualnie nasunął się jakiś pomysł jak rozbudować stronę testową dajcie znać.
Odpowiedz
#21
(30-03-2011, 01:18)Jaroslav link napisał(a):Teraz używam starszej HP 845c i nie narzekam - do projektów własnych jest ok jedynie jak drukowałem bitmapę z deskowaniem do przyczepy to na najwyższej jakości wyszła trochę pikseloza  za to surówki drukuje niezwykle tanio :wink:
Ja posiadam tą drukarkę, opisałem powyżej. I niestety ma zbyt duże marginesy, przez co aby uzyskać dokładnie wyskalowany wydruk trzeba się trochę namęczyć...
Odpowiedz
#22
Ja tam problemów nie mam, wydruki wychodzą mi idealnie takie jak sobie w corelu założyłem.
Noo a jak ktoś chce drukować skany z pdf'a lub jakieś free-modele to nie wiem, nie bawię się w takie rzeczy.
Pozdr.
Odpowiedz
#23
No ale taki był cel tego wątku by sprawdzić jakie są możliwości drukowania całych arkuszy modeli dostępnych w sieci.

Ja mam stronę testową którą kiedyś zrobił dla własnych celów kolega Radzio.
Chodzi o to, iż nawet dobre modele drukarek mogą mieś kłopoty z prawidłowym przesuwaniem strony przy stosowaniu grubszego papieru.
Powiedzcie mi jak i z skąd mogę ten plik podlinkować to go wstawię, jest w pdf-e.
Odpowiedz
#24
Piotrze podeślij mi go na maila to go wstawie na serwerek i podlikuje do 1 posta. Alo można by było do dowloadu forumowego wstawić oba pliki co ty na to?
Odpowiedz
#25
Ja używam Canona IP 1000, czyli już drukarki kilku letniej. Nigdy się na niej nie zawiodłem i właściwe ma same plusy. Była tania w zakupie, nie zniekształca wydruku, świetnie drukuje kolory zarówno na oryginalnych kasetach, jak i zamiennikach, no i koszt zakupu kaset jest śmiesznie niski. Zamiennik kosztuje u mnie średnio 9-10zł, zarówno czarny, jak i kolor.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Darmowe modele kartonowe do wydruku Picek 107 388,479 03-07-2023, 09:40
Ostatni post: henkos
  Lakiery które stosujecie do zabezpieczenia modeli ojciecmajster 11 6,035 22-08-2021, 01:04
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  Podstawka montażowa do modeli pojazdów/Mounting stand for vehicle models PanzerHobbyArt 3 2,579 04-12-2020, 01:08
Ostatni post: gregory172
  [P] Metody caponowania wydruku laserowego Juro 6 7,268 05-10-2017, 06:07
Ostatni post: xoxsc
  Pakowanie modeli Vincent 9 5,137 15-09-2013, 09:07
Ostatni post: Piotreq
  Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja Andrzej Px48 7 6,641 06-05-2013, 06:19
Ostatni post: Darecki IV
  Stalowa siatka do modeli pancerki. Piotreq 1 3,926 05-12-2012, 09:37
Ostatni post: dominik294
  Brudzenie modeli fishbed 26 15,128 08-11-2012, 02:53
Ostatni post: Andrzej Px48
  Doświetlanie modeli do fotografii lehcyfer 1 4,158 26-08-2010, 11:48
Ostatni post: MARIUSZ_G
  Nożyczki IMO najlepsze. neuropathic 2 3,887 11-09-2009, 04:31
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości