Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Fokker D.VII KK 1/2007
#1
Witam...
Ponieważ prace nad Camelkiem dobiegły już końca pora było wybrać kolejny model do swojej kolekcji i tym razem padło na wydawnictwo Pawła Mistewicza którym jest nr 1/2007 samolot myśliwski Fokker D.VII  w skali 1:33 Kartonowej Kolekcji. Jest to chyba jak się nie mylę a mogę ;-) pierwsza relacja tego samolotu z nowej kolekcji Pana Mistewicza na tym forum;-)
Sam model "na surowo" sprawia miłe wrażenie. Dobry karton, opracowanie na pierwszy rzut oka bez większych błędów, parę ładnych szczegółów.
Co do standardu klejenia to u mnie jest to szerokie pojęcie, ponieważ jak mi się coś bardzo nie podoba to zmieniam oczywiście w granicach rozsądku, a jak mi się podoba to zostaje jak jest ;-]
A teraz może klika słów o budowie:, która rozpocząłem od zaimpregnowania wszystkich 4 arkuszy z obu stron rozcieńczonym Caponem następnie arkusz nr.1 z wręgami postanowiłem podkleić tekturą o grubości 1.0mm.
c.d.n.
Pozdrawiam.
[Obrazek: th_Obraz013.jpg] [Obrazek: th_Obraz015.jpg] [Obrazek: th_Obraz017.jpg] [Obrazek: th_Obraz020.jpg] [Obrazek: th_Obraz022.jpg] [Obrazek: th_Obraz024.jpg] [Obrazek: th_RotationofObraz011.jpg] [Obrazek: th_RotationofObraz010.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#2
Witam...
Prace posuwają się powoli do przodu, arkusz z wręgami wycięty. Co do wręg to starałem się nie używać nożyczek cały szkielet wyciąłem tylko za pomocą skalpela firmy Olfa oraz metalowej linijki (rade tą zaczerpnąłem od Wujka Andrzeja z jednej z jego relacji - efekty rewelacyjne), po wycięciu każdy element został przeszlifowały papierem ściernym. Przepraszam za jakość zdjęć ale aparat nie jest pierwszej młodości ;-)
Pozdrawiam...
P.S. „Bizon” niestety ale nie ma wzmianki jaki będzie kolejny numer kartonowej kolekcji ;-/

[Obrazek: th_Obraz036.jpg] [Obrazek: th_Obraz028.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#3
Witam...
Prace nad Fokkerem idą pełną parą :-] Kadłub i wnętrze kabiny gotowe;-) jak na razie model klei się rewelacyjnie wszystko bardzo dobrze spasowane żadnych większych problemów nie było. Co do samego kadłuba to wszystkie krawędzie potraktowałem cjanoakrylatem, aby wzmocnić je przed delikatnym szlifowaniem;-)
Pozdrawiam...
c.d.n.

[Obrazek: th_Obraz088.jpg] [Obrazek: th_Obraz087.jpg] [Obrazek: th_Obraz082.jpg] [Obrazek: th_Obraz081.jpg] [Obrazek: th_Obraz077.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#4
Witam...
Model tak jak widać na zdjęciach został już oklejony poszyciem, najwięcej kłopotu miałem z dopasowaniem części nr 31 którym jest poszycie górne jest one chyba ciut za wąskie - szczególnie przy końcowej części w wyniku, czego powstaje szczelina w granicach 0,3 mm ale może to być mój błąd, może przy następnej relacji ktoś opisze pasowanie tej części do poszycia ;->. Co do reszty poszycia oraz usterzenia poziomego i pionowego nie można mieć żadnego zarzutu wszystko pasuje idealnie....
Pozdrawiam...
c.d.n.

[Obrazek: th_Obraz141.jpg] [Obrazek: th_Obraz136.jpg] [Obrazek: th_Obraz137.jpg] [Obrazek: th_Obraz132.jpg] [Obrazek: th_Obraz135.jpg] [Obrazek: th_Obraz131.jpg] [Obrazek: th_Obraz128.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#5
Witam...
Chciałbym zaprezentować efekt dwóch ciężkich dni pracy przy Fokkerku - usterzenia pionowego oraz poziomego ;-]. Co do usterzenia to jak narazie wszystko pasowało bardzo bobrze bez większych błędów ;-)
Pozdrawiam...

[Obrazek: th_Obraz151.jpg] [Obrazek: th_Obraz153.jpg] [Obrazek: th_Obraz150.jpg] [Obrazek: th_Obraz149.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#6
Witam...
hehe "kroolo" z mniejszych to - cześć 24a, z opisu wynika, iż ten element powinien być pokazany na rys.3 (opis ze strony nr 3) ale elementu takowego nie ma na rys.3 jest on natomiast pokazany na rys.11 ;-]. To taka moja mała wzmianka:-).
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#7
Witam...
Po małym natchnieniu zabrałem się za k-my oto kilka zdjęć ...
Pozdrawiam...
[Obrazek: th_Obraz162.jpg] [Obrazek: th_Obraz165.jpg] [Obrazek: th_Obraz164.jpg] [Obrazek: th_Obraz163.jpg] [Obrazek: th_Obraz170.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#8
Mam pytanko jak zrobiłes otwory w km-ie, bardzo mnie ciekawi. Kiedys próbowałem to mi sie cały km rozwałił i do kosza poszedł.

Modelik fajny podoba mi sie.

Pozdrawiam
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#9
Witam...
„Bizon”, co do otworów w k-mach to po prostu skalpel Olfa linijka i otworek za otworkiem. Mała zmiana w taśmach te wyżej znalazły się w koszu ;-]
Pozdrawiam...

[Obrazek: th_Obraz182.jpg] [Obrazek: th_Obraz179.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#10
fajnie wyszły naboje ze szpilek(bo to są szpilki, prawda??)tylko mógłbyś jeszcze po przecięciu szpilki przeszlifować miejsce cięcia na płasko jakimś pilniczkiem, to już w ogóle extra by wyglądało
Odpowiedz
#11
Witam...
Po małej przerwie związanej oczywiście ze sprawami służbowymi, chciałbym odświeżyć swoja relacje a mianowicie udało mi się prawie zakończyć budowę dolnego płata. Niestety trochę się musiałem pomęczyć ze szkieletem - za słabo go oszlifowałem i musiałem częściowo przyklejone pokrycie płatów lekko odrywać, trochę jeszcze pomęczyć je papierem ściernym dopieścić szkielecik i kleić dalej. W sumie wyszło i tak całkiem nieźle, choć mogło być lepiej. Jak widać na zdjęciach dźwigar (cześć nr 32) postanowiłem nie mocować w całości, lecz przeciąć w połowie i każde ze skrzydeł przyklejać osobno jak dla mnie to lepiej mocowało mi się je do kadłuba... "filthy" co co szpilek to miejsca ciecia były przeszlifowane może na zdjęciach tak nie widać ale w realu wygladaja naprawde dobrze ;-]
Pozdrawiam...


[Obrazek: th_Obraz173.jpg] [Obrazek: th_Obraz175.jpg] [Obrazek: th_Obraz178.jpg]

Płaty przymocowane do kadłuba samolotu...
[Obrazek: th_Obraz192.jpg] [Obrazek: th_Obraz190.jpg] [Obrazek: th_Obraz187.jpg] [Obrazek: th_Obraz184.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#12
Witam...
Po krótkiej przerwie chciałem przedstawić ciąg dalszy budowy fokkerka. Kolejnym elementem który wykonałem był płat górny, dopasowanie części szkieletu i poszycia płata wzorowe wszystko pasuje idealnie ;-) Po całkowitym wykonaniu postanowiłem pociągnąć go 2 x matt humbrola...
Pozdrawiam...

[Obrazek: th_Obraz085.jpg] [Obrazek: th_Obraz076.jpg] [Obrazek: th_Obraz068.jpg] [Obrazek: th_Obraz071.jpg] [Obrazek: th_Obraz065.jpg]

--
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#13
Witam...
Podwozie gotowe oraz kolektor spalin, przy którym wprowadziłem małe poprawki, aby wyglądał bardziej realistycznie;-), k-my również już przymocowane, ale przy nich będzie robiony jeszcze mały retusz naboi...
Dzisiaj podczas szukania po internecie wiadomości na temat fokkerka natrafiłem na relacje na innym forum, kto będzie chciał popatrzeć to podaje Link ...
Pozdrawiam...
[Obrazek: th_Obraz101.jpg] [Obrazek: th_Obraz099.jpg] [Obrazek: th_Obraz098.jpg] [Obrazek: th_Obraz097.jpg] [Obrazek: th_Obraz093.jpg] [Obrazek: th_Obraz092.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#14
Witam...
Dzięki "Michale" za fotke, zawsze choć mała pomoc może być bardzo przydatna ;-)
No i tak po małej nieobecności dobiegł czas zaprezentować kilka zdjęć z ukończonej właśnie budowy Fokkerka....
Podsumowując:
Model może nie dla początkujących, trzeba uważać a w szczególności przy mocowaniu górnego płata wraz z zastrzałami do kadłuba oraz jeśli chodzi o mnie to miałem małe problemy z dopasowaniem elementów chłodnicy wraz z pokryciem dolnej przedniej części kadłuba (elementy 41 i 42). To tak może pokrótce;-)
Co do zdjęć to proszę o wyrozumiałość fotografem to ja nie jestem a sprzęt do ich robienia pamięta jeszcze czasy..... :>
Pozdrawiam...
Następny model już w budowie Fokker E.II.
[Obrazek: th_Obraz096.jpg] [Obrazek: th_Obraz093-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz091.jpg] [Obrazek: th_Obraz089.jpg] [Obrazek: th_Obraz086.jpg] [Obrazek: th_Obraz079.jpg] [Obrazek: th_Obraz078.jpg] [Obrazek: th_Obraz077-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz076-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz073.jpg] [Obrazek: th_Obraz072.jpg] [Obrazek: th_Obraz069.jpg] [Obrazek: th_Obraz068-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz067.jpg]
[Obrazek: th_Obraz063.jpg]

W późniejszym czasie postaram się dorzucić jeszcze pare zdjęć ;-)
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  Fokker F.VIIb/3m (PLL LOT) - Orlik Olek 10 5,169 12-02-2021, 07:33
Ostatni post: ZbiG
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,976 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości