Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RELACJA]USS Alabama BB-60 1943r 1:400
#26
Fantastycznie widzieć kartonową sklejoną South Dakotę. To ja poproszę o osobną galerię.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#27
Mam nadzieję, że się doczekamy ;D

Narazie ja przedstawię swoje:

[Obrazek: IMG_2453.jpg]

Praca trochę intuicyjna, ale jakoś idzie...

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#28
Nie, no fajnie to wygląda :-) Te przybrudzenia na pokładzie to element waloryzacji, czy powstały przez przypadek?
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#29
Dobrze to wygląda  PDT_Armataz_01_34

(26-11-2010, 01:07)ruto88 link napisał(a):Poproszę fotkę zbliżenia nadbudówki,
(26-11-2010, 10:29)Sven link napisał(a):To ja poproszę o osobną galerię.
Z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to niestety na razie możliwe  PDT_Armataz_01_33
Dakotę zrobiłem dobre 15 latek temu i to jeszcze w domu rodzinnym, gdzie znajduje się do dziś - zdjątko pochodzi z przed roku i nawet nie pamiętam w jakim celu zostało właściwie zrobione  :mrgreen: PDT_Armataz_01_28, ale jest szansa bo do rodziców wybieram się na święta i wtedy mógłbym strzelić kilka fotek, tylko mie spodziewajcie się fajerwerków bo niestety widać po niej minione lata  PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_10
Niestety z samej budowy to właściwie nic nie pamiętam więc niewiele jestem w stanie pomóc  :oops: Cry

PS. Dla zainteresowanych, wtedy zrobiłem jeszcze takie zdjątko  :twisted: :mil11:
[Obrazek: 1d905c631483bc23m.jpg]
(tego okrętu to chyba nie muszę przedstawiać  :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreenSmile
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#30
Ładny Ark Big Grin , sklejalnością nie grzeszył ale ma to coś.

Co do fotek, to do tego czasu nadbudówkę umęczę, ale ja wprowadzam pewne zmiany, bo identyczne bliźniaki to nie były, więc galeryjka, będzie ładnym porównaniem.
A tymczasem:

[Obrazek: IMG_2460.jpg]

Dziś tyle się udało, tu też większych problemów nie było. Tu przyciąć tam zmierzyć i git. Moja wena się skończyła po próbie formowania tego:

[Obrazek: IMG_2463.jpg]

Się da zrobić, ale nie mam już cierpliwości :-P
Edit:

(27-11-2010, 06:07)Luke link napisał(a):Nie, no fajnie to wygląda :-) Te przybrudzenia na pokładzie to element waloryzacji, czy powstały przez przypadek?

Te ślady "oleju", czy czegoś powstaly w Gimpie 8)


PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#31
:milbravo:
No i czekam na samoloty rozpoznawcze. Big Grin
Pozdrawiam.
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#32

(28-11-2010, 09:19)ruto88 link napisał(a):Ładny Ark
Eeee, ... jakby to powiedzieć  PDT_Armataz_01_09 ... to chyba jednak nie Ark a inny model z tamtych czasów ze stajni ze Stegny (1:300)  :mrgreen: ... ale faktycznie brytol  :mil11:

PS. Sorry za off top, a prace idą świetnie  PDT_Armataz_01_34
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#33
(28-11-2010, 11:00)Przemek link napisał(a):... to chyba jednak nie Ark a inny model z tamtych czasów ze stajni ze Stegny (1:300)  :mrgreen: ... ale faktycznie brytol  :mil11:

Jak od Hala, to pewnie HMS Victorious. Ark Royal z MM-a miał zielone dno :wink:
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#34
Luke - zgadza się !
Kurcze, tylko jakoś nie przewidziałem nagród w tej niby zgadywance  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mil11:

ruto88 - jak postępy w pracach ???
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#35
Myślałem, że pomalowałeś go, z powodu papieru i to mnie zmyliło PDT_Armataz_01_27
Ale powiem, no no pierwszy raz widzę Wictora sklejonego :milbravo:

Co do prac najpierw kleją się podstawowe elementy, jak skończę niebawem, całość wstawię....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#36
Wena jest, ale czasu brakuje ostatnio(przedświąteczne zamówienia), jednak coś się udało ugliglać ;D

[Obrazek: IMG_2585.jpg]

Jest to praktycznie gotowa nadbudówka wykonana z podstawowych elementów. Wymaga jeszczejednej modyfikacji i biorę się za upiększanie ;D

Tak jakoś mnie naszło, żeby wypróbować zestaw do cięcia jaki nabyłem i zabrałem się za dźwig rufowy.

[Obrazek: IMG_2595.jpg]

Były lepsze na forum, ale jest postęp w miom przypadku.
Jeszcze takie małe cudo lekko upiększone Wink

[Obrazek: IMG_2581.jpg]

Właściwie na arkuszach został kadłub i drobnica, więc bliżej niż dalej........

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#37
Fiu fiu, ale zaniedbałem wątek :oops:. Przyznam bez bicia, że to przez lenistwo i większe skupienie się na hobby nr2 = AKWARYSTYKA ;D.

Do pokazania mam prawie dwie katapulty wykonane z tego co wycinanka oferuje. Nasączyłem karton CA(moglem z jednej strony) i wyciąłem nożykiem o którym tak się rozwodzicie Wink. Mimo starań fototrawka to to nie jest, ale co moje to moje ;D

[Obrazek: IMG_2056.jpg]

W porównaniu, ze Spychacza bieda, ale coś tam chyba dosztukuje.

Teraz dla poprawienia weny chyba kadłub zrobię, ale nie wiem kiedy Tongue

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#38
(27-01-2011, 11:43)ruto88 link napisał(a):W porównaniu, ze Spychacza bieda, ale coś tam chyba dosztukuje.

Ruto, ale u mnie to fototrawki, a do tego dwa razy większe.

Pozdrawiam i czekam na kadłub.
Odpowiedz
#39
Witam

W końcu mam czas, aby coś pokleić.

Zgodnie z obietnicą napocząłem kadłub, a mianowicie szkielet i pokład:

[Obrazek: IMG_2102.jpg]

Wszystko podklejone na 1mm tekturę za pomocą kleju szewskiego(tak nie przydusza). Ładnie pasowało, dzięki czemu powstał ciekawy pękaty kadłub(zwykle są smukłe jak kajaki). Trochę uprościłem linię pasa burtowego, ale to opisze przy wykonaniu poszycia, co będzie następnym krokiem.

Do następnego.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#40
Prace nad kadłubem chylą się ku końcowi Big Grin . Lewa burta gotowa, z prawej brakuje tylko elementów śródokręcia i paska wykańczającego pokład. Pasowanie dosyć dobre, trzeba było kilka ubytków zapełnić, ale ogólnie jestem zadowolony.

Pozwoliłem sobie załączyć do foto kadłuba to co już wykonałem i można sobie oko nacieszyć sylwetką ;-)

[Obrazek: IMG_2115.jpg]


PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#41
piękniutki, fajne są te amerykańce :-) tylko te plotki...
Odpowiedz
#42
dokker plotki nie będą takie złe w tej skali to tylko 3 elementy i w hurcie jakieś 3 godziny roboty na spokojnie. Poczwórne zapożyczyłem od Essexa, bo te były jakieś dziwne ;D

Żeby nie było, że się obijam wstawiam fotkę z ostatnich prac:

[Obrazek: IMG_2186.jpg]

Alt śr i dalmierze i sterowanie ogniem. Miało być pokazane na ukończonej nadbudówce, ale co mi tam Big Grin

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#43
Witam

Korzystając z ładnej pogody przedstawiam stan prac Smile, jeszcze kilka elementów(maszty :?) i nadbudówka gotowa:

[Obrazek: th_IMG_2301.jpg]

Zostanie wyposażyć pokład i powoli myśleć o czymś, co będzie można pokazać za rok ;D

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#44
Fantastyczny :-D
Odpowiedz
#45
(30-03-2011, 07:14)Tomasz link napisał(a):Fantastyczny :-D

No jak na tym etapie Ci się podoba, to zobaczymy co powiesz na efekt końcowy, bo to jest jakieś 60% gotowej nadbudówki Big Grin

Dziś wreszcie trochę czasu znalazłem i wyczarowałem takie maleństwo:

[Obrazek: IMG_2336.jpg]

Maszt rufowy w surowej postaci, przyznam, że nie jest to mój ulubiony element do wykonania(zaraz po olinowaniu), ale jak na moje luźne podejście do tematu wygląda ok Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#46
No co się tak chwalisz ?? Nic wielkiego  ;D  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#47
Witam

Żeby nie było,że Ala poszła w odstawkę prezentuje te oto zdjęcia:

[Obrazek: th_IMG_2505.jpg]

Trochę złamałem zasadę pracy nie wykonując wszystkich najmniejszych elementów i to właśnie one zostały do zrobienia.
Dodatkowo fotka ze swoim kolegą Ryśkiem, można zauważyć różnicę w kolorze barwionki:

[Obrazek: th_IMG_2497.jpg]

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#48
Dołączyłem do forum niedawno, więc mogę nie mieć orientacji, ale czy Alabama została ukończona? Można gdzieś zobaczyć galerię?
Odpowiedz
#49
Ale odkopałeś mastodonta Smile
Niestety model już dawno podarowałem koledze, który podobno do dziś cieszy oczy jego syna. Takie przeróbki to już przeszłość, teraz robię to trochę inaczej:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f...iltr=1&g=1

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#50
(23-10-2017, 02:57)ruto88 napisał(a): Ale odkopałeś mastodonta Smile
Niestety model już dawno podarowałem koledze, który podobno do dziś cieszy oczy jego syna. Takie przeróbki to już przeszłość, teraz robię to trochę inaczej:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f...iltr=1&g=1

PZDR

Wybacz, powinienem skojarzyć. Oczywiście znam, obserwuję.


Jako że jestem fanem 1:400, szukałem info na ten temat. Chodzi mi po głowie przeskalowanie tej Dakoty od Hala, albo próba własnej twórczości, ale programy do grafiki to dla mnie czarna magia. A kamuflaż Ali wyszedł Ci świetnie.
Liczę że ktoś może zacznie robić konkurencję JSC i pojawi się coś więcej 1:400 na rynku.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  USS Alabama, (BB-60), BM, 1:200 Sven 27 10,618 20-04-2023, 10:33
Ostatni post: Sven
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,152 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości