Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piper L-4H "Cub"
#1
Cześć
Kolekcję swoją powiększyłem o model samolociku Piper z K.K. w opracowaniu Pawła Mistewicza. Co by tu napisać. Nazwisko Mistewicz samo mówi za siebie, oczywiście dla tych co już mieli styczność z opracowaniami tego autora. Części pasują. Rysunki jak najbardziej czytelne, widać że projektant wkłada w to serce. Sama przyjemność kleić ten modelik i jak się samemu coś nie spartaczy to naprawdę jest ok. Pan Paweł pisze, że model jest trudny i to jest prawda ale czy przy dzisiejszych standardach są jeszcze modele łatwe? Trochę lat wstecz co starsi pamiętają wybór wydawnictw był nijaki. Gdy w Małym Modelarzu pojawił się model Mistewicza, była radość, że opracowanie pierwsza klasa. Dziękuję panu panie Pawle, zaś odejście Pana z M.M. to wielka strata dla tego wydawnictwa.
                    Zapraszam do galerii:

[Obrazek: 8681b59537050c84.jpg]

[Obrazek: 2cbfa83ba0d84f8a.jpg]

[Obrazek: d3273840745f59b7.jpg]

[Obrazek: 4bf95008e5fb1f0b.jpg]

[Obrazek: 65a27fd07791e704.jpg]

[Obrazek: 9c6ff99940437046.jpg]

[Obrazek: 110905735d0072a9.jpg]

[Obrazek: 7bb4646dfcf54ca3.jpg]

[Obrazek: 004f42aa233c782e.jpg]

[Obrazek: 1190c923f874e299.jpg]

[Obrazek: f30adea31f013264.jpg]
Odpowiedz
#2
Świetnie Ci wyszedł!!! Gratuluję!
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#3
Witam.

ALEŻ PIĘKNY PIPER!!!!!!!!!

I do tego stosowne okoliczności przyrody, czyli kajym.
Publiczność prosi się o wnikliwe przyglądanie oraz naśladowanie.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#4
Wspaniały model Pipera  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#5
  Piękny modelik i piękna, pomysłowa galeria. Naprawdę.
  GRATULUJĘ.
  ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Śliczny!  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Idealny dowód na to, że model w standardzie może wyglądać tak samo realistycznie i przekonywująco jak waloryzowany. Trzeba tylko mieć palce takiego Józka, czy innego Wojtka  :roll:
Piękne zdjęcia, też chiałbym móc takie zrobić .... zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody .... zatęskniłem przez Ciebie za domem!

Mniam - mniam - mlask - mlask  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za możliwość kosztowania takiego modelerstwa!
Odpowiedz
#7
Genialne wykonanie i galeria .Kajym wbiłeś mnie w fotel  PDT_Armataz_01_34
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#8
Świetnie wykonany model pokazany w bardzo ciekawy sposób - jak zwykle zreszą.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Kurcze - trzeba będzie samemu jakiś model Pawła wreszcie spróbowac skleić.  :roll:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#9
Witam Wink
Ale ogromne zaskoczenie , PIĘKNY MODELIK  PDT_Armataz_01_34
No ale KTO jak nie kajym , tylko ON tak potrafi pięknie prezentować modele w standardzie  :!: :!:
Serdecznie pozdrawiam.
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#10
I ja gratuluje  kunsztu modelarskiego . Miło popatrzeć
Odpowiedz
#11
Piękna robota!!

Kajym jak zwykle trzyma poziom Smile

pozdrawiam
Odpowiedz
#12
B-24 to z fly model?
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#13
Pięknie wyszedł.

Gratuluję i pozdrawiam, Karol.
Odpowiedz
#14
... a ja ciągle przy każdej wizycie na forum zaglądam na tą galerię  :oops:
Odpowiedz
#15
(23-05-2012, 08:12)Bizon link napisał(a):B-24 to z fly model?
Wygląda na wznowienie z Gomixu
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#16
Dziękuję wszystkim.
Paweł O - w przyglądającej się publiczności to i ja już jestem przy Twoim Piperku.
                Życzę powodzenia i obiecuję, że nie będę przeszkadzał. Big Grin
cotletWink  a bo to wiesz Tomku, zdjęcia faktycznie przekłamują i stąd Twoje mlaskanie. Zaś  co do tęsknoty,  no cóż,
              przypomina mi się piosenka,  ... porzucić trzeba, dla chleba panie dla chleba. Zapewne ją znasz bo i naszemu Papieżowi
              ją śpiewano. Aha, rewanż?  Big Grin ja też wiele razy zaglądałem do Twojego modelu tygodnia.
Piotrek - obracające się śmigło to Twoja zasługa gdy przy Mustangu objaśniłeś zasadę jego napędu.
Antonio - za bardzo się rozpędziłeś zwłaszcza z tym "tylko ON". :roll:
Bizon - tak, to Fly Model,  szkoda że to wydawnictwo zamilkło.

                          Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Tak, zgadza się wszystko Smile Model wygląda znakomicie.
Powiedz co i jak z przednia szybką? Jak ją zrobiłeś itd... Doszły mnie słychy, że sprawia problemy, u Ciebie ich w ogóle nie widać.
Odpowiedz
#18
Właśnie go kleje i został mi ostatni punkt czyli silnik. Problemów nie sprawiał żadnych z braku lutownicy 2 druty podwozia złączyłem dodatkowo sznurkiem nasączonym butapremem. Problem mam z przednią szybą chyba ją wymieniE na grubszą folie.
Odpowiedz
#19
Witam piękna galeria :-)

Masz wiadomość od  Seb 545 :-)
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#20
Rzeczywiście przednia szybka wymaga cierpliwości. U mnie jest ona z folii do bindowania a wydaje mi się, że grubsza folia może sprawić więcej kłopotu. Ja popełniłem błąd bo skleiłem górną ramkę wewnętrzną cz. 44 razem z zewnętrzną cz. 46 w innej kolejności niż podaję autor. Na szczęście udało mi się te ramki w przedniej części "rozskleić"  bo przecież między nie wchodzi górna część przedniej szybki. No i jakoś to wyszło. Ta przednia szybka to trudny element ale do przebrnięcia.
            Pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Witam.

Pierwszy z gratulacjami, motywujący widok wskazany dla tworzących konika polnego.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#22
Ponieważ kleję modele w standardzie to nie ciągnie mnie szperać w necie. Już po wstawieniu galerii coś tam jednak pooglądałem o Piperku i nasunęło mi się pewne spostrzeżenie. Mianowicie na fotkach tego samolotu końcówki skrzydeł wyglądają  na bardziej ostre niż ja to zrobiłem. Koledzy, zwłaszcza z założonego klubu sklejających Pipera zapewne teraz przyjrzycie się temu dokładnie. Ten etap sklejania jest przed Wami.
Paweł O - dzięki,    zauważyłeś że coś nam zmienia w postach słowa  Pozdr. na Do widzenia?
                Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
W-i-t-a-m!
Dzięki za uwagi Józek, przydadzą się. Gratuluję fotki tygodnia :milbravo:,

P-o-z-d-r-a-w-i-a-m!

ps. Dex: Damy radę Wielkiemu Bratu [Obrazek: 0tongue.gif]
Odpowiedz
#24
Dobre modele trzeba nagradzać Smile świetny modelik chociaż i oryginał pięknie się prezentuje

schaboszczaku Smile ping Smile
Odpowiedz
#25
(31-05-2012, 07:48)dexterteam link napisał(a):schaboszczaku Smile ping Smile
[Obrazek: witaj.gif], to się jeszcze zobaczy!,[Obrazek: papa.gif]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] Piper L-4H "Cub" - KK - 1:33 pawel_k 9 4,551 03-01-2012, 12:06
Ostatni post: cotlet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości