Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydawnictwo Super Model - Kolekcjoner
#1
Haj.
Jakiś czas temu na rynku ukazało się kilka (kilkanaście?) modeli tego wydawnictwa autorstwa pana T.Czekawego. Na temat poziomu i dokładności owych modeli nie chcę się wypowiadać. Interesuje mnie jedno. Otóż robiąc dzisiaj porządki w domowym składziku natrafiłem na wycinankę Twin Mustang, gdzie znalazła się informacja o możliwości zakupu modeli Titanic i Bismarck w skali 1:200 i 1:150.
Wobec tego moje pytanie jest takie. Czy ktoś z Kolegów modelarzy miał do czynienia z tymi publikacjami? Może ktoś posiada jakieś zdjęcia?
Odpowiedz
#2
Ahoj!
Dombeer: zaskoczyłeś mnie tym Bismarckiem w 1:150. Co do Titanica to może chodziło o tego z Gomixu. ;D że można nabyć.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#3
WSMK podaje tak:
Kolekcjoner - Tadeusz Czekawy 1/1993 Bismarck ?
Kolekcjoner - Tadeusz Czekawy 1/1994 Niszczyciel klasy 1:200
Kolekcjoner - Tadeusz Czekawy 2/1997 Tiger II 1:25
Ale archiwum allegro podaje Bismarcka na 1:200
Odpowiedz
#4
Nie Szkutnik nie pomyliłem się.

[Obrazek: F-82.jpg]

zdjęcie zaczerpnąłem z allegro
Odpowiedz
#5
Ahoj!
dombeerTongueoddaję się. Nie widziałem tego na oczy. Pisemko ma ponad 10 lat. Troszkę leciwe. Słyszałem że projektuje się nowy Titanic w 1:200. Nie wiem czy jest sens szukać w starociach. Chyba że kolekcjonujesz Super Model.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#6
nie, ja właściwe tylko z ciekawości tak pytam :]
Odpowiedz
#7
Ja mam model Sturmtigera (rok 1998) z wydawnictwa Tadeusza Czekawego i tam jest bodaj informacja, że Bismarck będzie (jest już?) w skali 1:200. O 1:150 nic nie słyszałem.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#8
  Dla zaspokojenia ciekawości WIELCE SZANOWNYCH Kolegów: "BISMARCK" p. T. Czekawego wydany jest w skali 1:200 nr 1/93 - cena 125 000 (!) - o "TITANICU", aby wyszedł w "SUPER MODEL", nic nie słyszałem,pomimo iż była zapowiedź. "TITANIC" jest, owszem , ale wydaniu FLY MODEL - GOMIX nr 153 (1:200) projektu pana Ryszarda Bonesa.
  Tak w kwestii formalnej - mam jeszcze z wydawnictwa "SUPER MODEL": nr 3/97 - "JAGTIGER" 1:25; nr 4/97 - "WALRUS"; nr 1/98 - ME - 410; nr 1/98(?) - "TWIN MUSTANG"; nr 2/98 -ME-1101; nr 2/98(?) - Spitfire MK XVI; nr 4/98 - ARADO AR 234 B-2. (samoloty w 1:33).
  O każdej wymienionej wycinance służę informacjami.
                              Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#9
Bismarcka z ww. wydawnictwa w 1:200 też posiadam Smile Jeśli ktoś chce, mogę strzelić kilka fotek...
Odpowiedz
#10
Jakbyś mógł... :mil11:
Odpowiedz
#11
Przepraszam, że tyle to trwało, ale już wklejam kilka fotek i informacji:
- 4 strony A3 instrukcji (2 kartki 2-stronne), same rysunki, zero opisu
- 4 strony A3 szkieletu
- 11,5 strony A3 pozostałych części.

Oto fotki:
[Obrazek: _m_bismarck_01.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_02.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_03.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_04.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_05.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_06.jpg]
[Obrazek: _m_bismarck_07.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_08.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_09.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_10.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_11.jpg] [Obrazek: _m_bismarck_12.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Ahoj!

Bismarck z Super Model jak widać się ukazał. Rozumiem, że o Titanicu z tego wydawnictwa chodziły tylko słuchy i tak pozostało. :'(
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o radę, duży sklejalny model. F4ntx 2 2,310 19-09-2018, 11:15
Ostatni post: F4ntx
  Model AH "na początek" Bartko28 6 3,809 12-10-2012, 03:13
Ostatni post: zielony

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości