Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Okręt Patrolowy WOP
#1
Witam.
Pierwotnie miałem wstawić tu dopiero galerię końcową modelu ale pomyślałem że tak wyskakiwać znienacka będzie nie teges więc wklejam foty z poszczególnych etapów budowy. Nadal może być to jednak relacją gdyż okręcik nie jest jeszcze ukończony.
Model prosty a powiedziałbym że nawet "prymitywny" jeżeli chodzi o skalę uproszczeń więc wybrałem dział dla początkujących  Smile

Wycinanka to Mały Modelarz z roku 1978.

Tradycyjnie na początek okładka

[Obrazek: th_1.jpg]

Szkielet kadłuba.

[Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg]

Było trochę roboty. Głównie z prostowaniem wręg którym daleko było do symetrii.

Burty i pokład oraz początek oklejania części podwodnej.

[Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_5.jpg]

Elementy nadbudówek.

[Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_8.jpg]

[Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_10-1.jpg] [Obrazek: th_11.jpg]

Prostowanie, przycinanie oraz odrobina inwencji własnej. To tak w skrócie jeżeli chodzi o nadbudówki.

Kadłub oklejony, kompletny.
Dno pryśnięte starym czerwonym sprayem znalezionym w piwnicy. Szpachlowanie sobie podarowałem.
Linia wodna pomalowana od nowa. Na oryginalnym wydruku były takie różnice w jej szerokości że chcąc nie chcąc byłem do tego zmuszony. Widać to zresztą na jednej z powyższych fotek.
Oczywiście nie ma jeszcze śrub i steru. Te elementy na samym końcu.

[Obrazek: th_12.jpg] [Obrazek: th_13.jpg]

Kadłub wraz z wyposażeniem pokładowym.
Od siebie dodałem relingi, polery cumownicze i liny na bębnach.

[Obrazek: th_14.jpg] [Obrazek: th_15.jpg]  [Obrazek: th_16.jpg]

[Obrazek: th_17.jpg] [Obrazek: th_18.jpg]

Nadbudówka.

[Obrazek: th_19.jpg] [Obrazek: th_20.jpg]

Do zrobienia została jeszcze artyleria okrętowa, koła ratunkowe, anteny prętowe oraz wspomniane wyżej śruby i ster.
Tak więc jest już bliżej jak dalej.
Następne foty będą jednocześnie galerią  Confusedmile:
Odpowiedz
#2
No !  I to się nazywa wejście. Ciekawy  temat,świetne wykonanie  i dobre zdjęcia  :milbravo:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#3
No "stary" ale żeś sobie model zapodał.Kiedy był wydawany wielu z forumowiczów na świecie nie było.Może i prymitywny ale dobrze i czysto sklejony  :milbravo:
Odpowiedz
#4
Witam kolegę.
Ja tylko chciałbym powiedzieć, że chyba się koledze działy pomyliłySmile Na mój gust to powinna być pierwsza liga Big Grin

Model świetnie wychodzi!!!
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#5
Coś pięknego w swojej prostocie  :milbravo:. Dokładnie, przenosimy tą relację do działu głównego?.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Dzięki za miłe słowa   Confusedmile:
Relację wstawiłem tu zgodnie z nagłówkiem działu:
Cytat:Tutaj możesz pochwalić się nawet najprostszym modelem
Jeżeli jednak szefowie zadecydują inaczej to nie mam nic przeciwko temu   Confusedmile:
Odpowiedz
#7
  I to jest TO!!!
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Witam.
Coś mi się wydaje,że to jest taki mały "rozruch" przed czymś naprawdę nowym i bardziej skomplikowanym.Takiego relingu mogą pozazdrościć niejedni "starzy wyjadacze". PDT_Armataz_01_22
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#9
Fotki uzbrojenia.
Tu muszę się przyznać że poszedłem na łatwiznę. Zamki działek pomalowałem aby sprawiały wrażenie litej bryły metalu. Oryginalne pudełko zamka sklejone i tylko wyretuszowane wyglądało fatalnie. Sprzężony wkm to lekka fantazja. Wygląda jednak moim zdanie ciut lepiej niż zgięty we dwoje kawałek drutu jak proponował autor.

[Obrazek: th_21.jpg]  [Obrazek: th_22.jpg] [Obrazek: th_23.jpg] [Obrazek: th_24.jpg]

[Obrazek: th_25.jpg] [Obrazek: th_26.jpg] [Obrazek: th_27.jpg]

Koła ratunkowe, śruby i ster.
Tu nie ma co opisywać. Jaki jest koń każdy widzi  Wink

[Obrazek: th_28.jpg] [Obrazek: th_29.jpg] [Obrazek: th_30.jpg]

Olinowania nie będzie. Autor nie wspomniał słowem o jego wykonaniu więc też go nie robiłem. Tak samo jak bandery. Nazwę okrętu i przynależność odnajdziemy na podstawce.
Krótkie podsumowanie przed galerią. Małych Modelarzy z tamtych lat się nie ocenia w kategoriach złe czy dobre. Są jakie są dlatego też nie o tym.
Model klejony butaprenem i wzmocniony wikolem (szkielet) a reszta BCG. Jakieś tam drobne elementy  i druciarnia kropelką. Retusz farbkami Pactry. Model dał mi dużo radochy ale nie polecam go nerwowym modelarzom. Zresztą, kto już dziś takie starocie klei  :lol:
Odpowiedz
#10
Zapraszam wszystkich chętnych na pokład  Confusedmile:
Czas na galerię końcową.

[Obrazek: th_31.jpg] [Obrazek: th_32.jpg] [Obrazek: th_33.jpg] [Obrazek: th_34.jpg]

[Obrazek: th_35.jpg] [Obrazek: th_36.jpg] [Obrazek: th_37.jpg] [Obrazek: th_38.jpg]

[Obrazek: th_39.jpg] [Obrazek: th_40.jpg] [Obrazek: th_41.jpg] [Obrazek: th_42.jpg]

[Obrazek: th_43.jpg] [Obrazek: th_44.jpg]

I to by było na tyle jeśli chodzi o ten model  Confusedmile:
Odpowiedz
#11
Witam...
„Stary” wyciągnąłeś naprawdę świetny model z tak zabytkowego wydania z roku 1978r naprawdę wielkie gratulacje, ale brakuje mi jednej rzeczy – bandery wiem, pisałeś, że autor o niej zapomniał, ale jak wygląda okręt bez banderyBig Grin
Pozdrawiam…
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#12
Nie było rejki na maszcie i nie miałem jej gdzie powiesić  Confusedmile:
Odpowiedz
#13
  Uwielbiam takie starocie! I, jeszcze tak wykonane... - a miejsce na banderę masz na flagsztoku, który pięknie wykonany osadzony jest na rufie.
  Pozdrawiam, gratuluję pięknego wykonania i ciekawego tematu - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
Modelik wyszedł super . :milbravo:
Odpowiedz
#15
Jednak dobry modelarz to nawet z takiego starocia sklei fajny model. Mimo prostoty prezentuje się naprawdę znakomicie PDT_Armataz_01_34
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#16
Wykonanie superSmile
:milbravo:
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#17
:o :o :o
No no.....Gratulacje  Big Grin Model ładnie wykonany mimo swojego "wieku" Smile Luxus  ;D

Pozdrawiam Seba
Już pierwszy skrada się do burt
A zwie się Goździk Lee
Z algieru Pasza wysłał go
Żeby nam upuścić krwii
Odpowiedz
#18
Prawdziwy klasyk w perfekcyjnym wykonaniu  :milbravo:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#19
Cieszę się że model się Wam spodobał  Confusedmile:
Jako już ostateczny element do niego muszę w wolnej chwili skleić jakąś pseudo gablotkę z folii bo szkoda żeby obrósł kurzem na półce.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Black Prince - zaginiony okręt eskadry Arbuthnot-a FantomModel 167 44,207 08-10-2023, 09:31
Ostatni post: Lukee
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,157 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,054 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  [R] Niemiecki okręt podwodny typu UB-I UB-16 skala 1:100 wydawnictwo DrafModel Paweł O 15 6,073 24-04-2021, 11:35
Ostatni post: Paweł O
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,037 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,611 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,698 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości