Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Polikarpow Po-2 LNB ,, Pociak z Krakowa ,, KK 3-4/2008
#76
  Kusi mię ten pracowity szmatopłatek. A to dlatego, iż naoglądałem się jego działalności aż do znudzenia. Przeglądnąłem mój zbiór papierowych samolotów i okazało się, iż ja nie widzę w nim dwupłata!! Trzeba się będzie nad pociakiem zastanowić, chociaż motorek gwiazdkowy działa na mnie wybitnie odrzutowo...
  Patrząc jednak, jak wspaniale radzisz sobie z tą eteżerką nabieram coraz większej na nią (tę etażerkę) coraz większej ochoty! Poprzeczkę wykonwstwa podniosłeś bardzo wysoko. To już bez wątpienia jest klasa mistrzowska.
  Pozdrowienia zasyłam - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#77
PDT_Armataz_01_23
masakra, po prostu majstersztyk,  PDT_Armataz_01_34
Pawle muszę przyznać, że model powala na kolana.
ja przy takiej drobnicy wymiękam. Łapki się trzęsą, a i wzrok nie ten  :evil: :evil:
Z  niecierpliwością czekam na śmigiełko i oczywiście galerię.
:milbravo:
Odpowiedz
#78
No Paweł!
Chyba się nie pomylę, jeżeli powiem, że to najbardziej ambitny silnik gwiazdowy w modelu kartonowym!
Wisienka na torcie? :wink:
Odpowiedz
#79
Kolejny przykład,że dobry model w rękach dobrego modelarza może dać w efakcie tak wspaniały efekt końcowy.
Wydaje mi się,że projektant i wydawca powinni pozostawić trochę "luzu" dla inwencji modelarza. Pan Paweł Mistewicz doskonale wpisuje się swoimi modelami w taką koncepcję.
Gratulacje dla wszystkich :milbravo:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#80
OOOOOOO. ;D
Ale śliczny SILNICZEK a raczej MOTOREK ,  :milbravo:
Pozdrawiam Wink
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#81
Witam.
Na wszystko kiedyś przychodzi kres, przyszedł i na tę relację przydługą trochę trzeba przyznać. Końcowym etapem prac przy silniku było zamocowanie go do kadłuba i podpięciem kabli do świec zapłonowych co na poniższych zdjęciach widać.

[Obrazek: th_DSCF2898.jpg] [Obrazek: th_DSCF2897.jpg] [Obrazek: th_DSCF2896.jpg] [Obrazek: th_DSCF2895.jpg]

Na zakończenie rury wydechowe i tym oto sposobem model  Po-2  można uznać za sklejony. Trzeba by teraz coś o modelu napisać. Jest to pierwszy mój model w którym pokusiłem się o daleko idące przeróbki w stosunku do oryginalnej wycinanki i w tym miejscu wyrazy uznania dla autora za stworzenie świetnie opracowanego modelu można z nim zrobić naprawdę bardzo dużo. Panie Pawle Dziękuję bardzo
Dziękuję również wszystkim tym którzy swoimi radami  i materiałami wielce w tej budowie pomogli.
Specjalne podziękowania  dla Pana Jana Hoffmana z Muzeum Lotnictwa z Krakowa za cierpliwość i materiały. 
Zapraszam do obejrzenia galerii końcowej, przewiduję jeszcze podstawkę pod model i uzupełnienie całości o ślady eksploatacji i kilka drobiazgów.

[Obrazek: DSCF2899.jpg]


[Obrazek: th_DSCF2917.jpg] [Obrazek: th_DSCF2916.jpg] [Obrazek: th_DSCF2915.jpg] [Obrazek: th_DSCF2914.jpg] [Obrazek: th_DSCF2913.jpg] [Obrazek: th_DSCF2912.jpg] [Obrazek: th_DSCF2911.jpg] [Obrazek: th_DSCF2908.jpg] [Obrazek: th_DSCF2907.jpg] [Obrazek: th_DSCF2906.jpg] [Obrazek: th_DSCF2905.jpg] [Obrazek: th_DSCF2904.jpg] [Obrazek: th_DSCF2903.jpg] [Obrazek: th_DSCF2902.jpg] [Obrazek: th_DSCF2901.jpg] [Obrazek: th_DSCF2900.jpg]

No to tymczasem…..

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#82
Witam
Bardzo piękny PO-2 ,REWELA ,MASAKRA ,,,,, i sam już nie wiem . :milbravo:
Pawle GRATULUJE!!!!!!!!!
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#83
Pięknie,pięknie,pięknie.Cieszą sie moje oczy na takie wykonanie :milbravo:, :milbravo:.
Przydługa relacja powiadasz? czytałem i oglądałem z przyjemnością.W przeciwieństwie do innej relacji zacnego dwupłata z sąsiedniego forum,gzie jest już 63 strony z tego połowa o niczym.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#84
Paweł naprawdę nalezą Ci się ogromne gratulacje! Model wygląda imponująco i nie mogę się doczekać żeby go zobaczyć na żywo.
Odpowiedz
#85
    Rzeczywiście, rewelacja. Bez zbędnych wielkich zachwytów można stwierdzić, iż wykonany został kawał dobrej, solidnej kartoniarskiej roboty. Aż chce się popatrzeć. I oko nacieszyć.
            GRATULUJĘ.
  I pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#86
  :mrgreen: cud, miód , malina . Nie miał byś ochoty skleić drugiego ??????  Big Grin bo ja to zaraz bym sadzą usmarował  :tank:
Odpowiedz
#87
Śledziłem uważnie całą relację. Podziwiam zarówno włożoną pracę, jak i kreatywność przy waloryzacji modelu.
Jest piękny! Być może będzie kiedyś okazja do zobaczenia go na żywo.  :roll:
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#88
Warto było czekać na tę galerię. Poprzeczki nie da się już wyżej podnieść. Niech ten model zawsze raduje Twoje serce ilekroć skierujesz na niego oczy. Ja się cieszę Twoim finałem. PDT_Armataz_01_34 :milbravo:
Odpowiedz
#89
Świetna robota  PDT_Armataz_01_34
model wygląda rewelacyjnie
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Odpowiedz
#90
Pięęęęęękny. Tak doskonale wykonanego Po-2 jeszcze nie widziałem. Przypuszczam że na żywo szczęka mi opadnie.
Gratuluję. :milbravo:

ps. Uważaj na silnik bo może przypadkiem mi się przydać do mojego samolota.  :roll: :razz: :mrgreen:
Odpowiedz
#91
Pawle,
Od samego początku do zakończenia prac mogłem tutaj oglądać 100% perfekcyjnej pracy nad PO-2.
Efekt końcowy to po prostu coś wspaniałego  :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: Wzór do naśladowania.
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#92
Ale model! A taki niepozorny po pierwszych oględzinach nieruszonej wycinanki. Bardzo mi się podoba podejście do detali. Całość wygląda pięknie.
Gratuluje za temat i wykonanie.
.ps aż mnie wzieło na Pipera Pana Mistewicza... :lol:
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#93
Piękny! Przyłączam się do gratulacji  :milbravo:
Przy okazji - ostani chyba w Polsce latający Po-2/CSS-13 znajduje się w Bydgoszczy w Aeroklubie Bydgoskim klik.
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz
#94
Brawo! Rewelacyjny model!
Gratuluję!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#95
Piękny model!
Właśnie to mi się najbardziej podoba w modelach Pawła Mistewicza ; model świetnie zaprojektowany, ale dający modelarzowi wolność , gdy chce "zaszaleć" i zrobić coś jeszcze lepiej po swojemu!
Gratulacje!
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#96
Modelarstwo najwyższych lotów  :milbravo:
Co od razu się rzuca w oczy podsumowując Twoją budowę, to gruntowne przemyślnie sklejania i waloryzacji. Od samego początku. To widać, nawet jeżeli po drodze zmieniałeś plany (np. silnik) i próbowałeś inaczej ugryźć jakiś detal. I to Ci się Pawle chwali, bo przecież jak mówisz, to pierwszy waloryzowany w takim stopniu Twój model. Muszę się sporo od Ciebie nauczyć!
Pewnie obaj się zgodzimy, że diabeł tkwi w szczegółach. Im więcej uwagi poświęci się detalom tym lepszy końcowy ogólny wygląd. W Twój model można się wpatrywać i odkrywać kolejne szczegóły  PDT_Armataz_01_34
Co mi się najbardziej podoba: bombki (rewelacja!), drutologia siedzisk w kabinie, silnik  (na tym się najbardziej napracowałeś) i obicia krawędzi kokpitu.
Poprzeczka bardzo wysoko wisi!

Cały czas mnie dręczy, gdzie się podział ShKas???

Przewrotnie się spytam, co następne?  :roll: :mrgreen:

Dzięki za inspirację i popychanie do pracy, tego chyba potrzebowałem PDT_Armataz_01_34


Odpowiedz
#97
Paweł
natrudziłeś się niemało. Piękny model skleiłeś. A już silniczek to prawdziwy cukiereczek.
Pozdrawiam Adam.
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#98
Nie no, pytań brak, z kim ja tu "mieszkam"?!!! WYPAS!!!
Odpowiedz
#99
Co tu dużo gadać  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam!

Odpowiedz
Pawle -Gratulacje!

Nie mogę się doczekać zobaczenia modelu na żywoSmile

Reszta na privWink
Pozdrawiam
Łukasz
[Obrazek: logo_ProjGrup-1.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008 Piotreq 49 16,153 19-03-2024, 02:24
Ostatni post: Winek
  [R] ORP Orzeł przeskalowany do 1:50 (MM 7-8-9/2008) tylko część z kioskiem StuGIV_2009 17 5,594 16-12-2020, 02:36
Ostatni post: StuGIV_2009
  [Relacja] ORP Orzeł Mały Modelarz nr 7-8-9/2008 michal84 34 18,021 09-03-2019, 06:01
Ostatni post: michal84
  [R+G] Polikarpow I-16 1/72 juliusz 8 4,586 01-03-2018, 10:36
Ostatni post: juliusz
  [R] Westland Sea King Mk.41 MM 10-11-12/2008 arek1981 12 9,134 05-10-2013, 07:56
Ostatni post: seb545
  Polikarpow I-16 Shinigami 61 23,605 25-05-2013, 01:01
Ostatni post: Paweł O
  Messerschmitt Bf 110 C1 MM 2008 Grandi 55 22,684 19-02-2012, 01:02
Ostatni post: bonk
  Spitfire Vb Trop / Kartonowy Arsenał 2/2008 Raven 27 18,205 19-02-2012, 01:10
Ostatni post: Piotreq
  TKS GPM 5/2008 Maćko 12 8,334 05-03-2011, 05:15
Ostatni post: cotlet
  [Relacja] Westland Seaking Mk.41 - MM 10-11-12/2008 Micz 33 18,744 28-12-2010, 12:08
Ostatni post: infinity83

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości