Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy pseudowydawcy CD...
#1
No więc jak w wątku...

Wcześniej miałem kilka pytań co do projektu, teraz mam już gotowe opracowanie no i zaczęły się prawdziwe schody... Wszystko już gotowe, jutro planuję pierwsze sklejenie surówki, później poprawki i pod koniec marca druk (termin uzależniony od spodziewanego przypływu troszku gotóweczki).
Mówią że dla chcącego nic trudnego. Poszukałem po necie i znalazłem darmowe wersje wszelkich potrzebnych programów, dogadałem drukarnię, koncepcja przerodziła się w model, ale...tu rodzą się trudne pytania. Czy jako osoba fizyczna mogę sprzedawać wydany własnoręcznie model, czy muszę w tym celu założyć firmę? Czy model to czasopismo, jeśli tak muszę mieć zgodę sądu na "prowadzenie" wydawnictwa?

Czy ktoś ma na tyle doświadczenia w tej kwestii by udzielić rzetelnej odpowiedzi? Okazana pomoc może zaowocować ciekawym i wartościowym merytorycznie jeździdłem poszynowym, więc bardzo proszę o wszelkie jej przejawy.
Zapraszam na stronę mojego nowo utworzonego wydawnictwa : http://swiatzkartonu.eu
Odpowiedz
#2
Można fotki modelu??
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#3
(25-02-2011, 11:12)dominik294 link napisał(a): Można fotki modelu??

Będą wraz z oficjalną zapowiedzią kiedy pokonam machinę biurokratykaryzmu i upewnię się że mogę bezpiecznie wypuścić na rynek swoje wypociny.
Zapraszam na stronę mojego nowo utworzonego wydawnictwa : http://swiatzkartonu.eu
Odpowiedz
#4
Niestety, ale założenie firmy jest konieczne. Aby wydawać musisz być firmą i mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Musisz mieć możliwość wystawiana faktur VAT lub rachunków (jeśli firma nie osiąga określonych dochodów, to lepiej jest nie być VATowcem). Musisz posiadać REGON, NIP już masz. Tytuł trzeba zarejestrować w sądzie. Nie jest to trudne i można to zrobić korespondencyjnie. Jak chcesz by twoje modele miały ISSN czy ISBN musisz wystąpić do Biblioteki Narodowej o nadanie takiego oznakowania. Ułatwi to wiele spraw np. z drukiem. 
Odpowiedz
#5
Marku, dziękuję za rzetelną odpowiedź, widzę że znasz się na tym. W międzyczasie znalazłem kilka atr. na nacie potwierdzających to co napisałeś. Myślałem wcześniej o odsprzedaniu opracowania jakiemuś wydawnictwu, ale raz że nie wiem czy za to mógłbym dostać za to grosz adekwatny do poświęconego czasu, a dwa... cóż, chciałbym wydać coś... to znaczy mam jakąś ogólną koncepcję czegoś, co było by nie tylko modelem kartonowym, a mianowicie miało by trochę więcej "treści". Jak mi się uda to zobaczycie pierwsi. Obiecuję też zniżki dla "forumowiczów", puki co- trzymajcie kciuki!  ;-)
Zapraszam na stronę mojego nowo utworzonego wydawnictwa : http://swiatzkartonu.eu
Odpowiedz
#6
To chociaż napisz czy to samolot ,czy jakiś pojazd  :mrgreen: 
A tak całkiem poważnie ,to mam nadzieje ,że powstanie nowe wydawnictwo które ,,odświeży,, rynek  PDT_Armataz_01_34
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#7
Dominiku, pisałem już że to "jeździdło poszynowe", znaczy się parowóz, mówiąc dokładniej. Modelik prościutki i niewielki, ale nieco pracochłonny i mam nadzieję ciekawy element kolekcji każdego fascynata kolei. Tyle mogę zdradzić ;-)

A co do dalszych prac nad... jak dzieciaki dzisiaj wcześnie pozasypiają, to siądę nad suróweczką, którą sobie dziś wydrukowałem. Pewnie trochę mi zajmie, ale jak już mówiłem, model i tak będzie musiał poczekać do końca marca na druk.
Zapraszam na stronę mojego nowo utworzonego wydawnictwa : http://swiatzkartonu.eu
Odpowiedz
#8
(26-02-2011, 08:58)Taron78 link napisał(a): Dominiku, pisałem już że to "jeździdło poszynowe", znaczy się parowóz, mówiąc dokładniej. Modelik prościutki i niewielki, ale nieco pracochłonny i mam nadzieję ciekawy element kolekcji każdego fascynata kolei. Tyle mogę zdradzić ;-)

A co do dalszych prac nad... jak dzieciaki dzisiaj wcześnie pozasypiają, to siądę nad suróweczką, którą sobie dziś wydrukowałem. Pewnie trochę mi zajmie, ale jak już mówiłem, model i tak będzie musiał poczekać do końca marca na druk.
Gdzieś mi umknęło  :oops: Ale jako fan kolejek tymbardziej czekam na wydanie modelu.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#9
Ja ze swej strony prpopnowalbym Ci sprzedac projekt jakiemuś wydawnictwu.Kolejki to np.Answer.jesteś debiutantem więc mega ceny za projekt nie weżmiesz jak na pierwszy raz,ale gdy Twoje modele zdobędą uznanie ,to wtedy wydawcy będą do Cibie dzwonić ,a Ty podyktujesz cenę.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości