Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V zlot forum Papermodels-Jelenia Góra 2012-fotorelacja.
#1
Zakładam nowy wątek dotyczący zlotu.Poniżej plan ułożony przez Krzysztofa M(dzięki serdeczne :-D)


piątek :
  godz 17 - spotkanie w zakładach szybowcowych w Jeżowie Sudeckim (dogadane z właścicielem osobiście nas oprowadzi      Henryk Mynarski)
  godz 19 - Góra Szybowcowa - panorama Karkonoszy kilka słów o temacie
  godz 20 - zakwaterowanie Karpacz >pokoje gościnne Zielnik< ewentualna kolacja Pizza na telefon, prowiant własny, do dyspozycji kuchenka dla gości.

sobota :
  godz 7-9  - rozruch (śniadanko w zakresie własnym do dyspozycji  kuchenka i sklep spożywczy na parterze)
  godz 9-15 - część turystyczna (Śnieżka, wjazd kolejką linową zejście szlakiem, po drodze Vang, skocznia i muzeum)
  godz 15-16 - małe conieco (meni załączone)
  godz 16 30 - 19 wizyta w ekspozycji plenerowej Muzeum Karkonowskiego (dogrywam przewodnika i wejście po godzinach urzędowych)
  godz 19 - i dalej zajęcia stolikowe w podgrupach

niedziela:
godz 8-10  - rozruch (śniadanko w zakresie własnym do dyspozycji  kuchenka i sklep spożywczy na parterze)
godz 10 opuszczamy kwatere i trasa powrotna poprzez:
   - ekspozycja plenerowa "Łomnica" Muzeum Karkonowskiego
   - kierunek Szklarska Poręba i Wodospad Szklarki, Krucze Skały
   - kierunek Jelenia Góra zapora wodna Pilchowice, lotnisko Aeroklubu

Elementy turystyczne wielowariantowe do pełnej modyfikacji na miejscu i do zatwierdzenia przez uczestników
przedstawiłem nowe zakwaterowanie cena noclegu 35,- osbodzień
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#2
mnie się podoba  Smile
Odpowiedz
#3
Uczesnicy:
Ekipa stołeczna:Andrzej Px48,Michał R,Zielony,Tuco,Zetpt,Japończyk
Lublin i okoliceBig Grinombeer,Kroloo.
Brygada sierpecka:Ceva i Kujot(z parasolką)
Inne nacje;Misiek,Krzysztof M,Jędrek,Sprudin,Adaszek 123(+2osoby),navi,kamiki.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#4
Do kiedy można zgłaszać swoje uczestnictwo? 23 maja mam egzamin i to czy pojadę, zależy od tego czy zdążę się nauczyć materiału przed zlotem. I mam jeszcze jedno pytanie: planuje ktoś jechać przez Wrocław? Pytanie głownie kieruję do osób które miałyby wolne miejsce w swoim powozie :razz:

Pozdrawiam

Odpowiedz
#5
No i jest nad czym dyskutować. Generalnie moje uwagi:
- czemu nie być w karpaczu powiedzmy na 13-14 w piątek?
- może to dziwne co napiszę ale mam wrażenie, że lepiej się na śnieżkę wspinać. Szczególnie, że trasę wejścia można wybrać sobie łagodniejszą. Poza tym rok temu moja żonka się tam wdrapała (czarną = trudną trasą), a to znaczy, że może każdy. Nie wiem też ile jest zejść ze śnieżki (chyba dwa) ale ja uważam, że przy schodzeniu gorzej w du.. dostają stawy i schodzenie wcale nie jest łatwiejsze. Poza tym przy schodzeniu (tą trasą, która ja schodziłem) - na początku jest wąska i zrobienie sobie słit foci graniczy z cudem bo schodzi masę osób. Jak się później robi szerzej to z kolei widać ścianę obok a z drugiej strony drzewa.
- kolejna sprawa można by np dzięki wcześniejszemu przyjazdowi odwiedzić kopalnię uranu w Kowarach.
- dzwoniłem do miejsca naszego zakwaterowania i generalnie można tam palić grila (o ile to Zielnik, a nie Zielnik2 - Panie Prezez trzeba sprecyzować) więc warto żeby ze 2 - 3 ekipy zabrały grile i piatkowe i sobotnie korytko z ban :-)
Roland zapewne ekipy ze stolicy będą jechać przez wrocek, patrząc na liczbę osób trzeba będzie w dwa samochody jechać więc jak na razie się zmieścisz.
Odpowiedz
#6
Jak już Prezesie wspominałem na browarze ostatnio- nie dam rady się na zlot wybrać.
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#7
KOREKTA PROPOZYCJI
Miejsce zakwaterowania:
http://www.zielnik.karpacz.pl/index.php?...&Itemid=34
nocleg: do dyspozycji pokoje 3 osobowe z małym halo tzn że jedno wyrko jest podwójne, oczywiście spoko może funkcjonować jako pojedyncze, właściciele proszą o przekazanie ewentualnej konfiguracji kwaterowania żeby uzgodnić ilość pokoi do naszej dyspozycji
piątek/sobota i sobota/niedziela razem - 70 PLN
http://www.zielnik.karpacz.pl/index.php?...&Itemid=86
Wyżywienie:
PIEROGARNIA  uzgodnione pory posiłków - pani obiecała rabat 10% dla grupy
(propozycja):
• indywidualnie wsparcie kolacyjne w piątek 2000-2100
• śniadanie w sobotę 815-845
• obiad w sobotę 1515-1545
• indywidualne wsparcie kolacyjne w sobotę 2000-2100  lub wg potrzeby do 2200
• śniadanie w niedzielę 930-1000
• obiad ? na trasie dnia gdzieś w Jeleniej
Przykładowe Menu pierogarni :
• pomidorowa 5 zł
• żurek 7 zł
• węgierska gulaszowa 10 zł
• barszcz 4 zł
• flaczki 10 zł
• pierogi po 8 sztuk
 - z kapustą i grzybami - 14 z
 - ruskie 13 zł
 - ze szpinakiem - 15 zł
 - góralskie z boczkiem, kiełbasą, ziemniakami - 14 zł
 - z mięsem - 16 zł
 - litewskie - 16 zł
 - mix 18 szt - 30 zł
• - gołąbki 10 zł
• - fasolka po bretońsku - 10 zł
• - łazanki - 7 zł
• - surówka - 3 zł
przedstawiam stan na 23 kwietnia
proponuję:
piątek :
godz 17 - spotkanie w zakładach szybowcowych w Jeżowie Sudeckim (dogadane z właścicielem osobiście nas oprowadzi P. Henryk Mynarski) http://www.szdjezow.com.pl/index_pol.html
godz 19 - Góra Szybowcowa - panorama Karkonoszy kilka słów o temacie
godz 20 - zakwaterowanie Karpacz >pokoje gościnne Zielnik< ewentualna kolacja >PIEROGARNIA< , prowiant własny, do dyspozycji kuchenka dla gości.

sobota :
godz 7-9 - rozruch (śniadanko w PIEROGARNI)
godz 9-15 - część turystyczna (Śnieżka, wjazd kolejką linową zejście szlakiem, po drodze - Vang, skocznia i muzeum)
godz 15-16 - małe conieco w PIEROGARNI zgodnie z indywidualnymi zamówieniami przy śniadaniu (meni załączone, plus wiele innych dań)
godz 16 30 - 19 wizyta w ekspozycji plenerowej Muzeum Karkonowskiego (wycieczke oprowadzi mój kolega pracownik muzeum wg potrzeb, z ekstra prezentacją obiektów, trafiamy akurat na tzw noc muzeów ) http://www.militaria-muzeum.pl/strona-gl...zkiej.html
godz 19 lub 20 (do 22) – kolacja PIEROGARNIA i dalej zajęcia stolikowe w podgrupach

niedziela:
godz 8-10 - rozruch (śniadanko w PIEROGARNI)
godz 10 opuszczamy kwatere i trasa powrotna poprzez:
- ekspozycja plenerowa "Łomnica" Muzeum Karkonowskiego http://www.militaria-muzeum.pl/strona-gl...jnego.html
- kierunek Szklarska Poręba i Wodospad Szklarki, Krucze Skały
- kierunek Jelenia Góra zapora wodna Pilchowice, lotnisko Aeroklubu

Elementy turystyczne wielowariantowe do pełnej modyfikacji na miejscu i do zatwierdzenia przez uczestników nadmienię że czas niezbędny do wędrówki na i z Śnieżki utrudni realizację części poobiedniej - oczywiście jako że nie występujemy jako grupa zorganizowana wszystko jest sprawą indywidualną i można zrealizować nizależnie obie formy.
Zielony przyjazd do Karpacza na 14-16? sory ale nie rozumiem co to usprawnia - co z wizytą w zakładach szybowcowych wszak są one po drodze do Karpacza jadąc od Wrocławia.

To taka szczotka moich pomysłów zapraszam do dyskusji:
608343844 lub 625017950
Odpowiedz
#8
(23-04-2012, 08:40)krzysztof M link napisał(a):Zielony przyjazd do Karpacza na 14-16? sory ale nie rozumiem co to usprawnia - co z wizytą w zakładach szybowcowych wszak są one po drodze do Karpacza jadąc od Wrocławia.

Wg mnie np. dałby to, że jesteśmy załóżmy na to 13 w Karpaczu. Rozlokowujemy się. o 14 wyjeżdżamy do Kowar do kopalni. o 17 jesteśmy w Jeżowie (20km od Karpacza). Ale to tylko luźna propozycja, ja się dostosuję. Jeślibyśmy wchodzili na Śnieżkę to w dół proponowałbym zjechać.

Aha mnie szama odpowiada, co nie zmienia faktu, że może w Zielnik2 da też się zjeść kiełbaskę i się pianki napić na powietrzu. Zawsze to milej, o ile pogoda pozwoli.
Odpowiedz
#9
OK Zielony program się rozbudowuje
mozna np. tak; dla zainteresowanych sztolniami spotkanie odpowiednio wcześniej w Karpaczu (kwaterunek da sie przyśpieszyć), pozostali + pierwsza grupa spotykamy się o 17-ej w Jeżowie.
Jeżeli chodzi o Śnieżkę to dróg i sposobów jej >zdobycia< jest tak wiele że można to dopracować bezpośrednio na miejscu w piątek wieczorem jak i cały pozostały plan.
Jeżeli natomiast mowa o wyżywieniu to także jest to temat otwarty alternatyw jest wiele proponuję posiłki zorganizowane w celu "zdyscyplinowania" działań grupowych, wszak czasu nie mamy zbyt wiele a miejsc do zobaczenia jest sporo.
Odpowiedz
#10
Zgapiłem się pod koniec poprzedniego tematu i nie wpisałem ponownie chęci uczestnictwa. Czy lista jest już zamknięta?

Czy ktoś wybiera się z Poznania? Na prawie siedem godzin pociągiem lepiej jechać w większej ilości niż w pojedynkę.
Jako, że nigdy nie widziałem kopalni to jest to dla mnie atrakcja.

Plan zlotu bardzo udany. PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#11
(23-04-2012, 07:08)Roland link napisał(a):Do kiedy można zgłaszać swoje uczestnictwo? 23 maja mam egzamin i to czy pojadę, zależy od tego czy zdążę się nauczyć materiału przed zlotem.

Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Wink

Odpowiedz
#12
Roland lista nie jest zamknięta jutro przedstawię uzgodniną z gospodarzami Zielnika ilość miejsc do naszej dyspozycji
tak więc do jutra
pozdrówka
Odpowiedz
#13
Jak coś to też się pisałem na zlot.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#14
Witam
zgodnie z wczorajszą deklaracją odnośnie zakwaterowania informuję że:
mamy do dyspozycji 28 do 33 miejsca noclegowe w 2 budynkach (Zielnik I i Zielnik II) proszono mnie byśmy sprecyzowali swoje potrzeby do 28-go kwietnia tak więc ewentualnych niezdecydowanych proszę o określenie się do 27-go kwietnia.
pozdrawiam Krzysztof M
Odpowiedz
#15
Cały czas czekamy na chętnych. Lista otwarta :mrgreen:
Pozdrawiam
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#16
Ja w tym roku odpadam. Mam szlaban w domu za wyjazdy służbowe na Bałkany;(
Ale zapisuje się na przyszły rok.
Odpowiedz
#17
Ziomy,
I mnie uda się w tym roku dojechać Wink Chyba że coś niespodziewanego się zdarzy ale tego nie wie nikt. Plan dyżurów mam, więc jestem happy sprudin Smile Pozostaje jedna tylko kwestia, mianowicie byłbym najwcześniej ok 22giej. Kończę pracę o 16tej w piątek (nie ma mowy o wolnym), wbijam w Trzęsidupę, cegła na gaz i lecimy. Jeśli coś się zmieni, a u mnie możliwe jest absolutnie wszystko, dam znaćSmile

PozderSmile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#18
Proszę o dopisanie do listy. Do kiedy i gdzie trzeba zadatek wpłacić? Jestem niezmotoryzowany, więc PKP mnie dowiezie z Poznania do Jeleniej. Jak wygląda sprawa komunikacji na miejscu bo według rozkładu trase 30 km godzine jedzie autobus. Trochę mi to dziwnie wygląda. Gdyby ktoś miał miejsce w bagażniku wolne, byłbym dozgonnie wdzięczny.
Odpowiedz
#19
O komunikację nie musisz się martwić,autobusy i busy odjeżdżają z przed dworca PKP i z dworca PKS(to drugi koniec miasta).Możesz sobie wybrać wersję kursu bezpośrednio do Karpacza, lub ze zwiedzaniem okolicznych miejscowości typu Sosnówka,Miłków itp.(ten kurs trwa ok godz.) Do Jeżowa Sudeckiego jest blisko-na upartego może to być spacer w celu poznania okolicy, ewentualnie komunikacja miejska(chyba linia nr 1)
Odpowiedz
#20
Witam,
I ja bym się pisał na zlocik  PDT_Armataz_01_20 PDT_Armataz_01_20
Tylko sprawa wygląda tak - nie wiem jeszcze jak będzie z piątkiem, na razie wygląda na to, że się stawię. W sobotę muszę iść do roboty. Ugadałem się z szefem, że przyjdę dużo wcześniej, w granicach 4.30-5.00 , więc skończę około 7.00 - 7.30 Muszę się odświeżyć i coś wszamać + dojazd do Karpacza ok.40 minut byłbym ok.9.00 - 9.30
Pytanie : Czy Zechcecie na mnie poczekać pół godzinki  :roll: :roll:  PDT_Armataz_01_03

Niedzielę dostałem wolną, więc prosiłbym tylko o nocleg sobota/niedziela ( Jeżeli można  ??? )
Plan mnie pasuje  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#21
40min? Ile toto kilometrów jezd? Wiesz, zawsze jest opcja że COŚ po Ciebie wyjedzie Wink
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#22
ok 23 km, po wąskich drogach  PDT_Armataz_01_03 jazda ok 30 minut, ale wiadomo, że nie wszystko da się przewidzieć, dlatego lepiej dołożyć te 10 minut  PDT_Armataz_01_28
[Obrazek: th_hnyh.png]
Odpowiedz
#23
Etam, to Ty Trzęsidupy nie znasz Wink Podjadę po Ciebie w takim razie.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#24
Dziękuje za informacje Navi.
Ktoś z Poznania się wybiera w piątek pociągiem?
Odpowiedz
#25
(26-04-2012, 10:45)Sprudin link napisał(a):Etam, to Ty Trzęsidupy nie znasz Wink Podjadę po Ciebie w takim razie.

Będziesz w stanie???
Nawet sto listków wit.C nie pomożeSmile
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V Zlot papermodels.pl - Jelenia Góra 2012 Andrzej Px48 153 53,336 28-09-2022, 08:00
Ostatni post: dexter
  IX Zlot papermodels.pl - Świnoujście 2017 konradoo 61 29,469 21-10-2017, 10:33
Ostatni post: Radek87
Lightbulb VIII Zlot papermodels.pl - Kłodzko 2016 Kroolo 154 46,765 22-09-2016, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  VII Zlot papermodels.pl - Międzyrzecz-Drzonów 2015 Andrzej Px48 213 62,960 08-06-2015, 10:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  VI Zlot papermodels.pl - Chełm-Zamość 2013 Kroolo 245 78,464 06-06-2013, 11:44
Ostatni post: Andrzej Px48
  I Nieformalny Zlot Pampersów Gdańsk-Brętowo 12 - 14 09 2011. ZbiG 22 13,351 21-09-2011, 01:37
Ostatni post: Japończyk
  IV zlot forum Papermodels-Węgorzewo 2011-fotorelacja. Andrzej Px48 42 21,234 03-06-2011, 05:48
Ostatni post: kujot666
  IV Zlot papermodels.pl - Węgorzewo 2011 Andrzej Px48 334 94,795 30-05-2011, 10:26
Ostatni post: kujot666
  III Zlot papermodels.pl - Warszawa 2010 kujot666 211 72,932 25-05-2010, 10:06
Ostatni post: Japończyk
  II Zlot papermodels.pl - Białystok 2009 kujot666 209 74,934 11-09-2009, 08:59
Ostatni post: uri

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości