Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Wózek motorowy WM-15A
#1
Witam po przerwie spowodowanej przeprowadzką .Dziś chciałbym zaprezentowac mój ostatni model.
Jest to wózek motorowy WM15-A wydany przez gpm w formie wycinanego laserem zestawu.
Od siebie dodałem głównie druty przy podnośniku,wydech i światła z opakowań po lekarstwach wyciętych igłą.
Model wbrew pozorom jest dośc trudny i nie polecam początkującym modelarzom.
Dośc pitu -pitu czas na zdjęcia:
[Obrazek: 100_3988.jpg] 
[Obrazek: th_100_3999.jpg] [Obrazek: th_100_3998.jpg] [Obrazek: th_100_3997.jpg] [Obrazek: th_100_3995.jpg] [Obrazek: th_100_3994.jpg]
[Obrazek: th_100_3993.jpg] [Obrazek: th_100_3990.jpg]  [Obrazek: th_100_3989.jpg] [Obrazek: th_100_3987.jpg] [Obrazek: th_100_3986.jpg]
[Obrazek: th_100_3985.jpg]
Sporym problemem dla mnie były kalki widoczne na modelu  :oops: ,nigdy nie nakładałem kalek na model kartonowy i okazało się w trakcie ,że nie chcą się trzymac  :twisted: .Rozwiązałem to następująco :kazanie: Pomalowałem miejsca przyklejania kalek lakierem bezbarwnym matowym i dopiero na to kleiłem kalki-zdało egzamin i trzyma się  tzw. ,,kupy,,
Zostało wykonac jeszcze platformę ,ale to następnym razem.Pozdrawiam.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#2
O kurde, fajne toto :mrgreen:

I w dodatku przez takie coś to mi się począgi spuźniają do szkoły Smile

:milbravo:
Odpowiedz
#3
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Żółte modele = żółte papiery ???
Model kleję dlatego, że lubię, nie dlatego, że potrafię...
Odpowiedz
#4
A gdzie byłeś na wagarach podczas lekcji ZPT ,,Nakładanie kalkomanii na model" ,hę Wink??
Najpierw kładziemy lakier błysk,potem kalki,na to lakier mat.
Ładnie wyszło,pogratulować.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
No no niezła fura na szynach powstała i ten zajewajnie żółty kolorek.
Odpowiedz
#6
Świetna robota  PDT_Armataz_01_34 a jak tam żuczek?
Odpowiedz
#7
Dzięki za komentarze  :oops: .
ReVan - w Lublinie też widziałem WMkę ;D
Berni - Żółte papiery i okrągły dowód osobisty  PDT_Armataz_01_27
Andrzej upss przepraszam  :oops: Szanowny Prezesie  :mrgreen: niestety nie miałem błyszczącego lakieru i musiałem działac matowym.
Chiken - fajnie ,żę się podoba
Perfidniaku co do Żuka ,to jak na razie stoi i czeka na powrót weny . Ale myślę ,że następny model wynagrodzi fanom PRL-owskich sprzętów brak postępów prac nad Żukiem,oj będzie niespodzianka  ;D .
Do zobaczenia w następnej galerii.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#8
No ja myślę PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#9
Powstała podstawka:
[Obrazek: 100_4091.jpg]
[Obrazek: th_100_4094.jpg] [Obrazek: th_100_4093.jpg]  [Obrazek: th_100_4087.jpg] [Obrazek: th_100_4084.jpg] [Obrazek: th_100_4083.jpg]
Podstawkę zrobiłem  z tektury 2mm ,trawy fallera,posypki z jakiegoś marketu w roli tłucznia itp.
Wskazniki W 13 ( Służący do oznaczania pojedynczej przeszkody )pochodzą ze strony : http://pkprepo.xaa.pl/?p=modcat&l=pl
Najgorsze z tego wszystkiego są szyny ( fatalne  stare blaszaki)  całkiem mi nie leżą.  :oops:
Tyle z mojej strony,niebawem następna galeria.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#10
Oj te tory są fatalne,psują radość oglądania.Wymień  je i dołóż torowiska,bo nie wiem jak zmieścisz doczepę.Ogólnie  :milbravo: za pomysł i wykonanie.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#11
Nie zmieniaj torów. Jeździłem na lokomotywach i prawdziwe torowiska miejscami są, że pożal się Boże. A ten wózek właśnie na takie tory w takim miejscu wjechał  Wink
Odpowiedz
#12
A ta posypka to jakiś produkt spożywczy czy co to dokładniej jest?
Może na powierzchnię załadunkową jakiś ładunek dasz?? O ile jest to powierzchnia załadunkowa...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#13
Andrzej przyczepki nie będzie. Nie wiem co zrobię z torami.W sumie łatwiej by było zrobic podstawkę od nowa niż odrywac te tory.
kaiym  ;D
Panda ta posypka jest do kupienia w JYSKU za chyba 7zł i nazywa się ,,piasek do dekoracji,, występuje w kilku kolorach również brązowym. W sumie całkiem przypadkowo go znalazłem. Jadalny nie jest  :mrgreen:  A i oczywiście MADE IN CHINA  PDT_Armataz_01_32
Co do ładunku ,to próbowałem pokombinowac z paletami w H0  ,ale nie wygląda to zbyt dobrze.  Może wrzucę jakiś ładunek złomu. Zobaczymy.
Pozdrawiam wszystkich i ciesze się ,że komuś się podoba.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#14
kaim zawodowcu na takich profilach szyn jeżdzileś ;D? Torowiska w III RP sa tragiczne,czuli to uczesnicy ZLOTU, ale mnie chodzilo o WIDOCZNY profil szyny.A to razi modelarza-kolejarza.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#15
Andrzej ,wiem ,że te szyny są ,,między pośladki włożyc,, ale naprawde nie jestem w stanie ich odkleic bez zdemolowania podstawki.A żeby sie trochę zrehabilitowac ,to mogę zasadzic na tym torowisku jakieś krzaczory  ;D Wtedy szyny będą niewidoczne.
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,179 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,343 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
Wink [Galeria] Powrót po paru latach-Messerschmitt BF-109 E 7/90 MM Waloryzowany adamus93 9 3,114 05-02-2022, 10:01
Ostatni post: adamus93
  [Galeria] X-wing pulpetto 3 1,891 12-12-2021, 02:51
Ostatni post: pulpetto
  [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33 messer 11 6,939 31-01-2021, 08:02
Ostatni post: San80
  [Galeria] ORP Ślązak, MKF nr 8, skala 1:200. zablo1978 4 3,406 20-04-2020, 09:07
Ostatni post: Lesio73
  [Galeria] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation rowin 8 5,624 27-12-2017, 03:42
Ostatni post: Hastur
  WoT zagadka, galeria Japończyk 17 7,567 20-12-2017, 08:29
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100 - Galeria Hastur 11 7,554 10-06-2017, 11:37
Ostatni post: Tommy T.B.
  Wózek motorowy WM 15a 1/25 Prousse 4 3,498 22-04-2017, 11:14
Ostatni post: Piterkowiec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości