Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Projekt] Brytyjski czołg szybki A13 Cruiser Mk III
#1
Od miesiąca męczę taki sobie projekt, jest jeszcze sporo do zrobienia, pewne rzeczy muszę poprawić, skala oczywiście 1:25, projekt w Rhino 4. Szkielet wycięty laserem (na zdjęciu złożony na sucho) Informacje na temat czołgu bez problemu znajdziecie w sieci. Jeśli chodzi o oznakowanie i malowanie to chciałbym go zrobić, jak tu http://www.missing-lynx.com/gallery/brit...rsz_1.html Nie będę się rozpisywał, bo wiem, że większość i tak nie czyta przydługawych postów. Jak macie jakieś uwagi, sugestie, pytania, itp. to walcie śmiało.
[Obrazek: a4cd3277d4173236m.jpg] [Obrazek: aa0d5b8076f91879m.jpg] [Obrazek: f44b0af0a72ce3fdm.jpg] [Obrazek: edb1486b532431c8m.jpg] [Obrazek: 4ff6627caad87f7fm.jpg] [Obrazek: 91c3ab0979c42654m.jpg] [Obrazek: 0802a84a11008136m.jpg]
Odpowiedz
#2
Dobry wybór - czołg nie jest skomplikowany, jest odpowiednio kanciasty, musi się udać. Chodził mi kiedyś po głowie, ale mam za dużo pomysłów a czasu brak na realizację wszystkich. Model zamierzasz wydać ?
Odpowiedz
#3
To mój pierwszy projekt modelu kartonowego dlatego wybrałem taki, który nie jest zbyt skomplikowany konstrukcyjnie, głównie zależało mi żeby nie miał zbyt wielu obłości, jak w Twoim Shermanie. Jeśli miałby kiedykolwiek być wydany to jeszcze długa droga do tego, póki co robię dla siebie.
Odpowiedz
#4
Lucjusz
Podziwiam ludzi z pasją , sam niestety nie umię projektować i nie wiem nawet jak zacząć taki projekt. Komputer jest dla mnie maszyną trudną do ogarnięcia. Co nie znaczy, że nie chciałbym się tego nauczyć, lecz nie mam nikogo kto pokazałby mi pierwsze kroki.
Twój czołguś wygląda fajnie.
Życzę powodzenia, oraz ukończenia projektu
                          :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#5
Wykonanie "obłości" w takim programie jak Rhino to nie problem - schody są dopiero wtedy, gdy chcesz żeby rozwinięcie takiego elementu było jakieś sensowne. Może za jakiś czas skusisz się jednak na wydanie tego modelu - wszak nie ma na rynku modelu tego czołgu.
Czekam na ciąg dalszy.
Odpowiedz
#6
Ahoj!
Lucjusz: jak na miesiąc czasu, to tempo pracy bardzo szybkie. Czekam na ciąg dalszy.
Messer: rzeczywiście w kartonie chyba tego jeszcze tego nikt nie wydał.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#7
Początkowo planowałem zrobić wersję z dodatkowymi osłonami na wieżę i jarzmo działa, ale według mojej opinii zasłania to zbyt dużo detalu i bardziej podoba mi się bez osłon.
[Obrazek: cf75d2c108fb7740m.jpg]
Odpowiedz
#8
Projekt ukończony w 90%, sądzę, że w przyszłym tygodniu będzie finisz. Z większych elementów brakuje tylko reflektorów, gaśnic i konstrukcji anteny, poza tym nieco drobnicy w tym głównie (setki) nitów.
[Obrazek: 11426571b426fdc5m.jpg] [Obrazek: ec992dc81fbabd04m.jpg]
Odpowiedz
#9
Miał być koniec w tym tygodniu, ale projektowanie się przeciąga głównie z powodu mojego lenistwa  :razz: Przybyło trochę detalu, a tak poza tym rozwinąłem na próbę fragment kadłuba.
[Obrazek: 7d95edc164f95b50m.jpg] [Obrazek: 412853b1caf3e951m.jpg] [Obrazek: d7ca901c6c0d1c14m.jpg] [Obrazek: 442674eee6e82d8cm.jpg] [Obrazek: b2fb17357f3eb770m.jpg]
Odpowiedz
#10
Projektowanie dobiegło końca...
[Obrazek: 12e3065af6f8b563m.jpg] [Obrazek: b998f7de9fde5095m.jpg] [Obrazek: 1ac08c44a687bb04m.jpg] [Obrazek: 20711b81840467ffm.jpg]
Odpowiedz
#11
:milbravo:
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#12
Ahoj!
Moje gratulacje. No to teraz czekam na model testowy  ;D
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#13
czy model zostanie ogólnie dostępny proszę odp
Odpowiedz
#14
Zapowiada się ciekawa relacja. Na razie 3D. Czekam na wersję w kartonie.
Zapraszam na blog http://www.modelstory.pl
[Obrazek: logotyp%2Bnr%2B2.jpg]
Odpowiedz
#15
Panowie! Na waszym miejscu bym trochę przystopował. Wątek jest sprzed 2 lat, a autor tematu logował się ostatnio ponad rok temu. Uważam, że nie ma niestety co liczyć na wydanie tego projektu  Sad
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt "na gorąco"... z teki projektanta. Marek P. 10 6,214 26-02-2011, 10:06
Ostatni post: Marek P.
  Projekt modelu kartonowego BMW E60 :) Azoom 10 6,518 10-01-2011, 10:23
Ostatni post: MISIEK

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości