Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USS Saratoga CVA 60 Fly Model Wyd 1
#26
Hehe nie tak zle,jak wystawie luzko to bedzie ok Big Grin
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#27
Zajrzyj do relacji Szebiego z budowy Fuso, on robił podposzycie. Bez tego to cimność widzę Tongue na pewno poszycie się pozapada. A pianka może  Ci wypatrzyć kadłub. Chyba że zastosujesz styrodur jak ja w Hiei
Odpowiedz
#28
Dzieki za porade,napewno nie pojade dalej bez podpodszyciaWinkwlasnie zabieram sie za  poszukiwania styroduru..Winkmoze gdzies go tu maja Winkpzdr.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#29
Tu => http://www.papermodels.pl/index.php?topi...2#msg52682 możesz zobaczyć, jak zrobił to Ceva
a tu => http://www.papermodels.pl/index.php?topi...0#msg16850 masz wersję Szebiego.
Do wyboru do koloru Wink
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#30
Juz z powrotem WinkDziekuje za wszystkie poradyWink Poszedlem troche innym kursem(zrezygnowalem z tradycyjnego poszycia ),lubie experymenotowac i do wypelnienia dennej czesci kadluba uzylem pianki polyuretanowej..nie moglem znalezc styroduru..Winkze srednim efektem(napewno juz sie w to nie bede bawil i skorzystam z porad starszych kolegowWinknastepnie wszystko wyszpachlowalem teraz tylko szlifowanko + pewnie jakies poprawki w szpachli i malowanie
[Obrazek: DSC02388.jpg]
[Obrazek: DSC02389.jpg]
[Obrazek: IMG_0422.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#31
A nie lepiej po szlifowaniu położyć na to oryginalne poszycie (ew. zrobione z kartonu barwionego w masie, jeżeli oryginalne jest w wielu odcieniach)? Szlifowanie do malowania to wyższa szkoła jazdy. Zobacz ile Bartko się napocił z kadłubem "Krasina" zanim osiągnął pożądany efekt. A Twoja "Saratoga" ma kadłub pewnie ze 3 razy taki...
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#32
Pzeprowadzilem male szlifowankoWink kilka poprawek jeszcze i cos z tego bedzie Wink
[Obrazek: DSC02392.jpg][Obrazek: DSC02395.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#33
Coś z tego będzie Smile Jesli chodzi o styrodur ja kupowałem w leroy merlin. Generalnie każdy market budowlany. Z taką pianką zawsze jest ryzyko wypatrzenia kadłuba
Odpowiedz
#34
Tak,ja mieszkam w UK i tu takie rzeczy cenowo przechodza ludzkie pojecie..)Znalazlem styrodur ale cena mnie powalila...musial bym kupic cala paczke bo nie sprzedaja na luzne kawalki WinkTak wiec zadowolile sie pianka po raz pierwszy i ostatni..Wink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#35
(01-11-2011, 11:10)marlonzg link napisał(a): Pzeprowadzilem male szlifowankoWink kilka poprawek jeszcze i cos z tego bedzie Wink

Nie chcę źle prorokować, nie kraczę ale "coś z tego będzie" do pierwszej warstwy farby. Dopiero wtedy, być może, się zacznie zabawa (czego Ci nie życzę!).
Czym szpachlowałeś kadłub? Czy pianka plus warstwa szpachli zapewni poszyciu wystarczającą sztywność? Nie połamie się ono pod naciskiem? Pytam bo z autopsji to przerabiałem, porobiłem sobie paluchami wgniecenia w kadłubie w trakcie prac szlifiersko-malarskich. A mój kadłub (Krasin) to mniej więcej 1/3 Twojej Saratogi.
Pozdrawiam i podglądam dalej.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#36
Witam wszystkim moim kibicow ponownieWinkUzylem bardzo dobrej szpachli univresalnej ,ktora sie juz kopuje gotowa jest bardzo plastyczna ,bardzo dobrze poddaje sie obrobce i co najwazniejsze jest bardzo wytrzymla i nie peka Wink Uzywam jej od kilku lat i sie jeszcze nie zawiodlem,tu podaje link do tego produktu 
http://www.tetrion.co.uk/index.cfm?product=62
Aczkolwiek biore pod uwage ze moga nastapic jakies trudnosci..WinkA z drugiej strony to niczego sie nie naucze jak nie bede probowal..WinkPrysnolem juz taki ala podkladzik ktory ujawnil wszelakie niedociagniecia,i jak dobrze pojdzie to do konca tygodnia ukoncze denna czescWink pozdr.Wink
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#37
A burty? Jaki masz na nie pomysł? Nie znam tego projektu, ale czy nie wyjdzie Ci nieładny "schodek" na styku burta/poszycie denne? Bo przypuszczam, że burt zaszpachlować się nie da ze względu na całą tą "menażerię" poniżej pokładu schowaną w burty.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#38
Dobre pytanie..Wink Nie pomyslalem o tymWink,wydaje mi sie ze bedzie "ok" .Napewno wzmocnie poszycie burtowe podpodszyciem tekturowym,Na ta chwile mam prysniete 2 warstwy podkaldu pierwsza czerwona druga taka kosc sloniowa,polozylem dwie w roznych kolorach aby podczas doszlifowywania drobnych poprawek nie zeszlifowac za duzo (czerwona warstwa mnie o tym poinformuje) w miedzy czasie przygotuje sruby i ster Wink
[Obrazek: DSC02407.jpg]
wiecej zdjec w mojej galerii.pzdr
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#39
Witam szanownych forumowiczowWinkPrzez weekend udalo mi sie polozyc pierwsza warstwe "wlasciwego lakieru" WinkNiestety nie obylo sie bez kilku zaciekowWink,ktore bede musial jutro zeszlifowac (i tak musze zmatowic pierwsza warstwe co by druga dobrze sie przyjela)Po lakierowaniu napewno troche wypoleruje calosc,postaram sie zmatowic co by tak nie swieciloWinkw miedzy czasie powycinam poszycie burtowe,powicinam rowniez otwory do hangarow ktore w tym modelu zostaly blednie zaprojektowane sa prawie prostokatne ,a powinny byc zaokraglone na rogach..;D.generalnie sam model jest dosc uproszczony..niewielki opis ,a raczej szczatkowy i bardzo malo rysunkow montazowych ,nie posiada rowniez pokladu hangarowego ,ktory postaram sie wybudowac;D Model posiada niestety wade(y) w postaci roznych odcieni druku,I problemy z papierem ktory ma tendencje do rozwarstwiania sie;/pzdr.
Ps; Zostalem przeniesiony do innego dzialu ?Wink)
[Obrazek: DSC02412.jpg] [Obrazek: DSC02409.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#40
Bardzo ciekawy temat wziąłeś na warsztat. Widziałem model sklejony (dość dawno - może z półtora roku temu?) i nie wydawał się aż tak uproszczony. Ale może wynika to z punktu widzenia.

Czepnę się bardzo wyrazistego koloru, jaki wybrałeś  dla pomalowania części podwodnej. Pomyśl, czy nie warto byłoby zdecydować się na inny, mniej krwisty odcień. Kiedyś zresztą na ten temat na forum prowadzono brawdziwe batalie (jak się nie mylę tu i na "czarnym").

Jestem niesłychanie ciekaw, jak poradzisz z hangarami.
Na razie wydajesz się optymistą  Smile

Trzymam kciukory i czekam, co dalej.
Pozdro
Odpowiedz
#41
Prac ciag dalszy,troche przymiarekWink
[Obrazek: 7b8b873fa82967d3m.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#42
No fajnie że zdjęcie z deka większe  :grin:.
Ktoś już wspomniał o kolorze dna , no strasznie bije po gałach. Ja bym polecił podkład Motipa w sprajcie (kolor tlenkowy)  :-D
Daje ładne satynowe bordo, bardziej zbliżone do oryginalnego koloru.
Odpowiedz
#43
Podazajac za radami bardziej doswiadzonych kolegow stoczniowcow,zmienilem kolor poszycia dennego Winkpostaram sie zamiescic wkrotce wiecej zdjec Wink
[Obrazek: 5932936ffc8155eem.jpg]
Waly i sruby .
[Obrazek: 67422a7c1e4479bam.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#44
Pomalu ale naprzodWink
[Obrazek: 2a8421bdc3845417m.jpg] [Obrazek: da0403319606cd10m.jpg] [Obrazek: 6410f5b8ff2eda74m.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#45
wejscia  do hangarow narazie taka przymiarka Wink
[Obrazek: 9e22d1e306c679f2m.jpg] [Obrazek: 58ac38c0c851247dm.jpg] [Obrazek: b215a1d3676dad4bm.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#46
Znasz tę relacje ? http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=9976
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#47
DziekiWink!
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#48
Troche brakuje mi czasu,wiec pracy troche zwolnily Wink Ale ciegle na przodWink
[Obrazek: e20b72b2671cfdb8m.jpg] [Obrazek: 95b6f2897261a38am.jpg]

Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#49
Troche mnie nie bylo, brak czasu niestety ,ale prace pomalu ida do przodu zamieszczam kilka fotek na potwierdzenie .W miedzy czasie wykonalem sruby,powicinalem windy,zamieszczam tez kilka fotek modelu ktory kupilem na ebay ,a okazal sie podrobka niestety...pozdrawiam.
[Obrazek: 132c3eedd0975cddm.jpg] [Obrazek: 93713dda7d458426m.jpg] [Obrazek: 7faf733d6e99886em.jpg] [Obrazek: 875c7d6b1fc358bbm.jpg] [Obrazek: a79d978ee43d494em.jpg] [Obrazek: fb8eafff744523ecm.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#50
No , no - niezły kolos będzie.

A propo zakupów modeli na E-Bayu , to lepiej byś na tym wyszedł gdybyś dał ogłoszenie na forum - może ktoś ma na zbyciu Herculesa.
Pozdrawiam-max - Marek                                                   

http://maxhel.blogspot.com/
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 148 30,669 05-04-2024, 09:00
Ostatni post: Tomasz
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 776 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,681 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,670 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,992 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,955 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,792 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,462 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,632 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,089 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości