Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie - duraluminium
#1
Czołem Panowie.
Pilnie potrzebuję pomocy w kwestii malowania, chodzi mi o uzyskanie efektu matowego duralumnium lub coś zbliżonego, bez efektu ziarnistości metalicznej.
Macie jakieś na to sposoby czy jakieś specjalne farby? ja jestem niestety ograniczony przyzwyczajeniem do humbroli  i metalizerów testors'a :ble:

Odpowiedz
#2
Witaj.
Jeżeli nie chcesz zmieniać przezwyczajeń, to proponuję najpierw nanieść aerografem czarny matowy a potem jeden z podanych przez Ciebie metalizer, jesli mimo to nie bedziesz zadowolony to pozostaje
http://www.gunze.pl/go/_category/?idc=id...ng&lang=pl

Może to nie jest za tanio, i wymaga podkładów ale naprawdę efekt  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#3
Paweł testowałeś na modelu? Jestem ciekawy efektu.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#4

Jeśli to coś jest z kartonu to polecam lekki  natrysk  sidoluxem na lakier metaliczny a następnie lakier do włosów w sprayu może się spodoba .

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Witam.
Przetestowałem na starym MM, tylko u mnie była wprowadzana jeszcze jedna modyfikacja. Nie miałem jeszcze aerografu i użyłem farby w sprayu, wyszło dobrze ale nie miałem niczego co zabezpieczyło by lakier przed palcami. Jednak czarne tło pod spodem doskonale zdało egzamin i dało taką głęboką barwę.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#6
Cześć
Ostatecznie zdecydowałem się na malowanie metalizerami na czarnym podkładzie oraz polerkę. Na koniec może jeszcze jakimś półmatem popryskam po całości a póki co, jestem zadowolony z efektu  :mil11:
[Obrazek: 7cf34b09104f64dbm.jpg]
Dzięki za rady Wink
Pozdr.
Odpowiedz
#7
W sklepie Duduś jest specjalny preparat do zmatowiania farb.http://dudus.com.pl    A my Papermodelsi mamy 10% rabatu
Odpowiedz
#8
Witam.
Ładnie wyszło, a czym polerowałeś?

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#9
Ręcznie, wacikiem- takim na kiju  Tongue rzekomo "kosmetycznym" choć wszyscy wiemy że to do uszu  8)
W paru miejscach lekko przepolerowałem ale może lakier to zniweluje.... zobaczymy :wink:
Odpowiedz
#10
Zniweluje albo jeszcze bardziej uwidoczni.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#11
Właśnie tego się trochę obawiam :ble:...  nigdy wcześniej nie stosowałem metalizerów na taką skalę, w ogóle używałem ich do tej pory głównie na szpachlę jako podkład przed szlifowaniem...polerowanie tak dużych powierzchni to już w ogóle ostatni raz we wojsku uprawiałem -  "za futra" na rejonach jak dostałem lotnisko za karę PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#12
Ach te futra Smile. Choćby nie wiem jak człowiek sprzątał rejony zawsze się gdzieś kawałek futra schował i wyłaził na wierzch wtedy kiedy nie trzeba Smile.

A wracając do metalizera - może spróbuj pomalować jeszcze raz. I polerka też jeszcze raz tylko z większym wyczuciem ?? 
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  malowanie bez smug zizu82 6 3,989 20-08-2021, 04:15
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki - malowanie kuno01 2 2,458 24-05-2018, 08:58
Ostatni post: Andrzej Px48
  Malowanie trawki na podstawce Jasiek 0 2,833 12-03-2011, 04:44
Ostatni post: Jasiek
  Malowanie gąsienic wycinanych laserowo Dombeer 9 7,071 12-11-2010, 06:47
Ostatni post: lukasz46
  Pytanie: Nasączanie arkuszy caponem a malowanie akrylami? Andrzej Px48 14 8,895 11-04-2009, 10:21
Ostatni post: Tomasz Ś

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości