Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Sd.Kfz.250/3
#1
Witam Wszystkich !!!
Dobiegł koniec budowy tego modelu, podstawki i pierwszy raz kleiłem i malowałem figurki.
Dziękuję wszystkim którzy obserwowali , kibicowali i doradzali mi podczas trwania tej relacji.
Oto galeria końcowa:

[Obrazek: th_s-80.jpg].[Obrazek: th_s-81.jpg].[Obrazek: th_s-82.jpg].[Obrazek: th_s-83.jpg].[Obrazek: th_s-84.jpg]
[Obrazek: th_s-86.jpg].[Obrazek: th_s-87.jpg].[Obrazek: th_s-88.jpg].[Obrazek: th_s-89.jpg].[Obrazek: th_s-96.jpg]
[Obrazek: th_s-97.jpg].[Obrazek: th_s-99.jpg].[Obrazek: th_s-100.jpg].[Obrazek: th_s-101.jpg].[Obrazek: th_s-103.jpg]
[Obrazek: th_s-105.jpg].[Obrazek: th_s-106.jpg].[Obrazek: th_s-108.jpg].[Obrazek: th_s-112.jpg].[Obrazek: th_s-113.jpg]
[Obrazek: th_s-114.jpg].[Obrazek: th_s-117.jpg].[Obrazek: th_s-118.jpg].[Obrazek: th_s-119.jpg].[Obrazek: th_s-120.jpg]

Zapraszam do następnej relacji którą rozpocznę niebawem.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#2
Już myślałem że wsiąkłeś na dobre :neutral: , a tu proszę po cichutku wstawiasz galerię końcową. Super wykonanie transportera Confusedhock: , figurki też niczego sobie tylko nie podoba mi sie ta czerwona szmata ze swastyką :evil: . Nie w sensie odwzorowania faktury materiału tylko ze względu na widniejący na niej faszystowski symbol. :mil1: PDT_Armataz_01_33

ps. Dopóki nie powiększyłem zdjęć z ujęciami tego Niemca koło kaktusa to myślałem że jest on w pozie oddawania moczu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Odpowiedz
#3
Janku podstawka z modelem oraz figurki jako całość wyglądają wyśmienicie... mam pytanie piasek na dioramie robiłeś metodą polewanego wikolu?? ładnie Ci to wyszło, jeden z niemców ma rosyjska pp-sz widze ale jak to na wojnie różnie bywa... fajny komplet chylę czoła umiejętnościom

Pozdrawiam cię Janku czekam na kolejny model PDT_Armataz_01_14
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#4
Janku cały obrazek jest boski. Jednak figurki bardzo dodają uroku modelowi, pięknie pomalowane jak na pierwszy raz. Na wielkie brawa zasługuje jakość fotek, ogląda się te fotki z taką przyjemnością jak by ten model stał przede mną. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tego zestawu, jak zbudujesz do kompletu to co zaplanowałeś to chyba wymięknę. A jeszcze odnośnie figurek, szkoda że nie ma takich dostępnych w 1:25. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo mistrzu.
Czołgista!
Odpowiedz
#5
Janku, olbrzymie gratulacje!!!! Całość prezentuje się oszałamiająco!!! Można umrzeć z głodu gapiąc sie nieprzerwanie na model i figurki!!! Confusedhock:
Mam takie pytanko: prawa autorskie nie pogniewają się jak Niemiaszki i ich maszyna pobędą przez miesiąc na tapecie monitora? :razz:

Ceva, pozwolę sie z Tobą nie zgodzić. Model to model, jak robimy Niemców z II wojny to chcąc ich odwzorować, musimy/lub możemy/ niestety umieszczać takie symbole. Model z flagą, gdzie zamiast hakenkrojca byłby krzyż albo jeszcze inny znaczek, po prostu łamałby zasadę, w której model ma jak najwierniej odwzorować rzeczywisty obiekt. Wszak czarny krzyż na boku "Greifa" nie prezentował kochających matkę naturę hipisów, a wojsko, które - nie da się ukryć - ostro narozrabiało... A jakoś mikomu nie przeszkadza! Albo czy wyobrażacie sobie sowiecką maszynę bez sierpa i młota? Ten symbol również służył ludobójczej, totalitarnej władzy.
Każdy musi indywidualnie się zdecydować: albo modele z oryginalnymi znakami, albo modele bez symboli. Powiedzmy sobie prawdę, że ja również nie lubię tego symbolu w wersji niemieckiej, ale też nie mam problemu, że mnie on razi, gdyż nie kleję modeli gdzie on występuje. Takie moje rozwiązanie kwestii :roll:

P.S. Gacek ma rację - ten PPSz to trochę nie pasuje co reszty kompozycji, bo Afryka to nie Sowiety, ale jakby co, to ja nic nie widziałem (niech będzie, że ten Niemiec podlewa kaktusa) :razz:

Wielki SZACUN Janku dla Twojej pracy!!!
Z ciekawości (niecierpliwości) zapytam, jaki model bierzesz teraz na warsztat?
Odpowiedz
#6
Cóż Janku!
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co nam tu zaprezentowałeś, lecz wciąż nie mogę się doczekać wersji ostatecznej Twojego projektu choćby z tak przyziemnych pobudek jak zassanie jakiegokolwiek zdjęcia w "pirackim" (bądź co bądź) celu zastosowania jako tapety na kompa :wink:
Summa Summarum w końcu jednak dałeś mi Kolego powód do krytyki (choć niekoniecznie :roll: co postaram się wyjaśnić :wink: ) :grin: a mianowicie chodzi mi o mundury żołnierzy niemieckich.... (jak wiadomo bawełnianych...) otóż ww. bawełna ma to do siebie, że jest cholernie matowa...... Kto był w MON-ie to wie jak się sorty zachowują :wink: a kto nie był to niech wie, że mundur staje się z czasem półmatowy i jest to znak, że czas najwyższy udać się na tzw. "wymiankę" (po prostu zaczyna się błyszczeć od brud,potu itd.... ) i do Ciebie Janku rodzi się pytanie :grin: czy Ty przez niedopatrzenie(w co i tak nie wierzę) tak ich pomalowałeś, czy taka była twoja opcja, żeby ukazać "gebelsów" jako typowych brudasów i flejtuchów :wink:
Co do modelu nie mogę nic innego napisać niż
VERY PDT_Armataz_01_34 JOB :wink:
Pozdrawiam Cię serdecznie i obyś nas tak dalej zaskakiwał :wink:
Odpowiedz
#7
Na samym poczatku chciałbym pogratulować Ci Janku ukończenia modelu i dioramki.
Nie bedę ukrywał że, bardzo mi się podoba. Ale chciałbym zwrócić Twoją uwagę na kilka szczegółów, a żeby wszystko było jasno i wyraźnie pozwoliłem sobie moje uwagi nanieść na Twoje zdjęcia.

Primo po pierwsze:

[Obrazek: a6b6c80c3052cc0cm.jpg]

Na początek powiem jak to ja rozumię. Wóż podczas jazdy na pustyni zepsuł się lub się zagrzał i koledzy postanowili poczekać na pomoc lub też czekają aż wystygnie silnik. Jeżeli moje rozumowanie jest dobre to nie powinno byc śladów opon przed pojazdem. :vvv: ( zawsze jeszcze istnieje możliwość że wóz się cofnął, ale to raczej nie wchodzi w rachubę gdyż ukształtowanie terenu jest płaskie). Wink

Primo po drugie.

[Obrazek: d770b1f586678e65m.jpg]

Szerokość śladów powinna być raczej taka sama jak kół.

I primo po trzecie.

[Obrazek: 096ce6f434c616aem.jpg]

Wydaje mi się że ślady powinny być po gąsienicach z tyłu pojazdu.

Tyle moich uwag Wink.
A tak swoją drogą to mugłbyś napisać jak zrobiłeś te ślady efekty sa naprawdę dobre.
Czy to metoda odciskania w wikolu ?? A może jakiś inny masz na to patent??

Czym masz zamiar nas zaskoczyć w następnej odsłonie ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#8
Uri co do twoich uwag że ślady opon są przed pojazdem to powiem tyle że pojazd jest postawiony a nie przyklejony na stałe i można go troszkę do przodu przesunąć, natomiast ślady gąsienic z tyłu są tylko pojazd wykonał manewr skrętu.
Podstawkę zrobiłem w ten sposób że na rozlany rzadki wikol sypałem wysuszony piasek a potem na takim nasiąkniętym piasku odgniotłem ślady opon i gąsienic.
A następnym modelem jaki będę kleił to jak wcześniej planowałem będzie niemiecka armata przeciwpancerna PaK40 kal.75 mm wydana przez Draf Model w skali 1:16
Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#9
Uri te ślady z tyłu były odciskane tymi gąsienicami z wycinanki a one nie mają zbyt grubego bieżnika dlatego takie wyszły cienkie. A model i figurki sa tylko poustawiane także można je przestawiać jak komu pasuje.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,311 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,400 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
Wink [Galeria] Powrót po paru latach-Messerschmitt BF-109 E 7/90 MM Waloryzowany adamus93 9 3,177 05-02-2022, 10:01
Ostatni post: adamus93
  [Galeria] X-wing pulpetto 3 1,940 12-12-2021, 02:51
Ostatni post: pulpetto
  [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33 messer 11 7,030 31-01-2021, 08:02
Ostatni post: San80
  [Galeria] ORP Ślązak, MKF nr 8, skala 1:200. zablo1978 4 3,492 20-04-2020, 09:07
Ostatni post: Lesio73
  [Galeria] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation rowin 8 5,672 27-12-2017, 03:42
Ostatni post: Hastur
  WoT zagadka, galeria Japończyk 17 7,659 20-12-2017, 08:29
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100 - Galeria Hastur 11 7,633 10-06-2017, 11:37
Ostatni post: Tommy T.B.
  Galeria HMS Victorious skala 1:600 dokker2 10 5,408 09-02-2017, 12:33
Ostatni post: kajym

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości