Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
#1
Koledzy - potrzebna pomoc !!
Poniżej odezwa Roberta ( za: http://www.pancerni.com.pl/ ).

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy mojej działalności. Zwracam się z prośbą o pomoc w zbiórce środków na zakup protezy nogi dla mnie  i w tym celu proszę Was o rozpowszechnienie tego apelu w Waszych lokalnych środowiskach. Poniżej załączam krótką notkę o mnie, o sytuacji, w jakiej się znalazłem oraz o mojej działalności w ramach Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej. Mam nadzieję, że zapisałem się dobrze w Waszej pamięci i mogę liczyć na Waszą aktywność w gromadzeniu środków na sfinansowanie protezy.
[Robert]

Robert Tirczakowski, Torunianin z wyboru.

Niemalże od początku zamieszkania w Toruniu włączył się w życie kulturalno –społeczne miasta, zostając członkiem, a później wiceprezesem Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Później współtworzył i został pierwszym prezesem Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Równocześnie włączył się w ruch rekonstrukcji historycznej budując wraz z kolegą w 2006 roku replikę polskiego samochodu pancernego Wz 34,  z którym to przemierzał kraj po polach bitew września 1939 roku dla przypomnienia i upamiętnienia chwały oręża polskiego.  Za swoją działalność został w 2009 roku uhonorowany srebrnym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP.

Rok 2010 w życiu Roberta  zdominowała praca przy filmie Jerzego Hoffmana pt: „1920 Bitwa Warszawska”, dla potrzeb którego zbudował dwie repliki czołgu Renault FT 17. Rok  ten  był również początkiem istnienia Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej, której Robert Tirczakowski  jest fundatorem i pozostaje  jej prezesem do dzisiaj. W 2011 zdiagnozowano u Roberta mięsaka zlokalizowanego w udzie i  jedynym ratunkiem okazała się amputacja nogi w stawie biodrowym, którą przeprowadzono w wrześniu 2011 roku. Pomimo zmagania się z chorobą i związaną z nią dysfunkcją ruchu,  Robert pozostaje  aktywny w swojej dotychczasowej działalności. W najbliższych planach ma  budowę repliki sam. panc. Austin-Putiłow  oraz tworzenie muzeum na kołach, którego celem będzie dotarcie do szkół w małych miejscowościach.

Robert jest  pasjonatem  historii, a także konstruktorem - amatorem, dlatego odnajduje sens swojego życia w pracy na rzecz Fundacji. Więcej informacji na temat aktywności i pasji Roberta można znaleźć na stronie < http://www.pancerni.com.pl/ > w poszczególnych zakładkach.

W celu umożliwienia  Mu dalszej efektywnej działalności  i w miarę sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym  konieczny jest zakup protezy nogi.

Koszt tej protezy wynosi około 60 tyś złotych, co przekracza możliwości finansowe  Roberta.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie  zakupu protezy nogi dla Roberta.  Pieniądze można wpłacać na konto :
Fundacja „FENIKS” OPP  Kijaszewo 6
87-640 Czernikowo  KRS 0000235229
Nr konta 50 1680 1088 0000 3000 1318 5361
Z dopiskiem: Dla Roberta Tirczakowskiego


Odpowiedz
#2
Drogie Koleżanki i Koledzy,
Dziś rano dotarła do mnie smutna wiadomość, że nasz Kolega Robert Tirczakowski po długiej i nierównej walce odszedł  wczoraj wieczorem na wieczną wartę.
Cześć Jego Pamięci!
Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy okazali wsparcie i chęć pomocy w tym trudnym dla Niego czasie.
Odpowiedz
#3
Odszedł jeden pasjonat z naszego grona --R.I.P.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ważne pytanie do braci modelarskiej - proszę o pomoc! Julka5_2014 51 18,547 17-12-2014, 10:23
Ostatni post: Partyzant
  (auto)Cenzura w modelrstwie kartonowym do 1989 r. - prośba o pomoc redbaron 18 8,634 13-10-2012, 07:03
Ostatni post: Dombeer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości