Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fabularyzowany dokument o Dywizjonie 303.
#1
http://www.youtube.com/watch_popup?v=ptijNcDanVw

Coś jestem w niedosycie-A gdzie  Dywizjon 302! i inni piloci w dywizjonach angielskich.Kurcze blade,Feric,,Zumbach...No i jeszcze coś ale o tym sza,jedna mała rzecz,trala,la,la.


Edit: Poprawiłem tytuł i odnośnik przeniosłem do treści.
Odpowiedz
#2
Film powstał niejako w oparciu o książki ,,Sprawa honoru'' i ,,Ostatnia walka" Zumbacha. Oczywiście temat potraktowano fragmentarycznie, głownie w oparciu o losy kilku pilotów z 303 dywizjonu. Trudno by było opowiedzieć o wszystkich polskich pilotach walczących w ,,Bitwie o Anglię", dlatego też moim zdaniem skupiono się tylko na tych najbardziej znanych . W filmie pokazano też jak zmieniało się nastawienie Brytyjczyków do Polaków, od nieufności, poprzez niejako uwielbienie do przysłowiowego ,,niechcianego i kłopotliwego gościa". Sama osoba Urbanowicza, to oddzielny temat dla scenarzystów, a to dlatego że był to oficer o nienagannych manierach, świetny instruktor, a i przygód miał bez liku(zestrzelenie sowieckiego samolotu rozpoznawczego, rzucenie na glebę i trzymanie pod strażą Williego Messerszmita ). Mimo to drogi Oldboyu, myślę że warto obejrzeć jest ten film, mimo pewnych niedopowiedzeń i przemilczeń.  Aha, w filmie tego nie ma, ale angole pytali Polaków czy w Krakowie są kina i czy w Warszawie jeżdżą tramwaje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości