Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolno działające forum
#1
Nie wiem czy zauważyliście, ale forum od jakiegoś czasu działa nam momentami strasznie ślamazarnie. Dosyć irytujące się to staje  PDT_Armataz_01_07
Jest jakaś szansa na przyspieszenie?
Odpowiedz
#2
U mnie podobne problemy, choć obawiam się, że może trochę spotęgowane odległościa. Strona forum otwiera się bardzo wolno a i często się zdarza, że jest wogóle niedostępna przez dłuższy czas ....
Odpowiedz
#3
U mnie jest to samo niestety od dłuższego czasu, z tego powodu nawet przez jeden tydzień na forum mnie nie było wogóle..
Odpowiedz
#4
Widać problem jest ogólny. U mnie jest podobnie, chwilami wręcz tragicznie PDT_Armataz_01_07
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#5
Potwierdzam. Czasami jak to mówią muli.
Odpowiedz
#6
Zamula i to tragicznie!!!
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
#7
Niestety jestem zmuszony również to potwierdzić  PDT_Armataz_01_27  PDT_Armataz_01_19
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#8
Oj muli strasznie PDT_Armataz_01_19.DeX do tablicy PDT_Armataz_01_07
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
(24-02-2012, 01:13)Andrzej Px48 link napisał(a): Oj muli strasznie PDT_Armataz_01_19.DeX do tablicy PDT_Armataz_01_07
Ino myk.
Teraz tylko patrzeć jak trza znowu zmienić wygląd forum, powywracać wszystko do góry nogami bo coś tam, coś tam..

Muli jak wuj!  PDT_Armataz_01_19
Odpowiedz
#10
U mnie "chodzi" dobrze, tylko od czasu do czasu nie można było wejść na forum bo było niedostępne....

ceva ilu Ty tych wujów masz, że ciągle ich przywołujesz ? Tongue

E: pewnie od wuja Big Grin

Odpowiedz
#11
(24-02-2012, 01:19)TadeoS link napisał(a): ceva ilu Ty tych wujów masz, że ciągle ich przywołujesz ? Tongue

Może w wuj i jeszcze trochę? ;>
Odpowiedz
#12
Zwłaszcza trochę... :roll: :mrgreen:

ps. w tej chwili forum pędzi jak tabletka na przeczyszczenie. Cool
Odpowiedz
#13
Rozmawiałem z Dexem na ten temat i sprawa wygląda tak że forum ma co raz to większa odwiedzalność, na raz siedzi już nie mało uzytkowników. Z moich obserwacji wychodzi na to że do super sprawnego działania forum był by nam potrzebna maszyna dydykowana.
Odpowiedz
#14
Doraźne czyszczenie bazy z nieaktywnych kont i starych tematów - w grę nie wchodzi? delikatnie przyspieszyło by to proces logowania i wczytywania forum.
Odpowiedz
#15
Struna, już jest dedykowana maszyna
Odpowiedz
#16
A mi się to podoba. :twisted: Można sobie do wsi po wodę na herbatkę skoczyć i jest się na bieżąco jak w "dobrze wciągającym" serialu.  :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#17
To nie jest śmieszne Smile zeptuś. Działamy na dedykowanym dla nas serwerze wirtualnym jak widać czas utylizujemy dość dużo pamięci i tendencja jest roznąca.
Na dzień 1 grudnia mieliśmy 2000 odwiedzin dziennie dzisiaj jest już 3500 odwiedzin.
Nie będziemy już zmieniać wyglądu ani silnika forum, ceva o to bądź spokojny. Będę robił optymalizacje na tym co mamy.
Kasowanie użytkowników i postów na niewiele się zda przy tak rosnącym zapotrzebowaniem na dostęp.
Odpowiedz
#18
Dex - a da się przydzielić więcej zasobów tej naszej maszynie - czy już osiągnęliśmy limit?  PDT_Armataz_01_01 Jak trzeba będzie to można nawet zrobić ściepę - tak sobie myślę  PDT_Armataz_01_20
Trzeba się cieszyć że ludzie walą drzwiami i oknami na nasze forum  :mil11: Znaczy się jest co oglądać.
Odpowiedz
#19
Pawełku a mi bardziej chodzilo o własną maszynę, bo virtual to virtual i nie wiadomo ile dokładnie jest jeszcze dodatkowych VPSów stoi na fizycznej maszynie. Tylko fakt że wstawienie własnej maszyny gdzieś do serwerowni jest droższy niż sam VPS.
Odpowiedz
#20
(24-02-2012, 11:35)struna link napisał(a): Pawełku a mi bardziej chodzilo o własną maszynę, bo virtual to virtual i nie wiadomo ile dokładnie jest jeszcze dodatkowych VPSów stoi na fizycznej maszynie. Tylko fakt że wstawienie własnej maszyny gdzieś do serwerowni jest droższy niż sam VPS.
Toć to ja wiem, jednak mamy gwarantowane limity, które już osiągneliśy
Odpowiedz
#21
Panie i Panowie

Na razie widzę że działa znośnie. Są owszem chwile kiedy są oczekiwania.  Pisząc ten post mamy odsłon 40 razy na sekundę co oznacza, że w danej chwili jest około 100 użytkowników na stronce.

Pogrzebałem troszkę więc na chwilkę mamy spokój. Ja działam na łączu z telefonu komórkowego więc część spowolnienia mam właśnie przez to.
Odpowiedz
#22
Nic się nie zmieniło. Są chwile, że działa szybko ale w większości czasu, to można iść z zetpt-em po wodę do wsi.
Odpowiedz
#23
Cierpliwość jest cnotą prawdziwego modelarza...


[Obrazek: 2gwizd.gif]


[Obrazek: 2smiech2.gif][Obrazek: 2smiech2.gif][Obrazek: 2smiech2.gif]

...który sklei model najgorszego projektanta...

[Obrazek: 2smiejsie.gif]
Odpowiedz
#24
(26-02-2012, 12:19)ceva link napisał(a): Cierpliwość jest cnotą prawdziwego modelarza...


[Obrazek: 2gwizd.gif]


[Obrazek: 2smiech2.gif][Obrazek: 2smiech2.gif][Obrazek: 2smiech2.gif]

...który sklei model najgorszego projektanta...

[Obrazek: 2smiejsie.gif]

...bądź wykona manewr cevy [Obrazek: 0cray.gif]

u mnie też działa słabo - znaczy forum działa słabo, nie ceva [Obrazek: 2smiech.gif]
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#25
...bądź złoży tylko sam szkielet (bez malowania)...

:roll:

:razz:

:mrgreen:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyświetlany czas na forum yogi 3 3,791 05-04-2013, 11:50
Ostatni post: SZAD
  Pytanie mam - o forum i polityke Mikser 11 6,225 30-05-2012, 08:49
Ostatni post: dexter
  NOWY UKŁAD FORUM Astra28 40 27,762 30-06-2008, 01:22
Ostatni post: dexter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości