Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profil - podpis
#1
Cześć.

Jak pewnie wiecie część użytkowników w polu podpis przechowuje linki do swoich relacji/galerii - co uważam za fajny pomysł - pod pewnymi warunkami:
- podpis zawiera linki do tematów z relacją/galerią
- podpis jest w miarę kompaktowy, a nie tak rozpieprzony, że zajmuje połowę ekranu (patrz podpis kolegi seb545)

Ostatnio woźny musiał coś zmienić, bo chciałem go zmodyfikować i się okazało że maksymalnie może zawierać 255 znaków  PDT_Armataz_01_23

Można coś z tym zrobić?
#2
W przypadku braku odpowiedzi ze strony Miłościwie Nam Panujących, możesz to ograniczenie obejść przez zastosowanie skrótów URL.
Adres każdego liku w podpisie jest dosyć długi, możesz go wkleić w serwis TinyURL, który go skróci (krótki URL jest permanentny) i który możesz wkleić w stopkę. Powinno Ci to zaoszczędzić sporo znaków  :wink:

http://tinyurl.com/

Przykład:
Adres tego tematu:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11828.0
po skróceniu:
http://tinyurl.com/a5m5cxh

Czyli z 49 znaków zrobiło się 26
#3
Panie cotlet, Smile
mości wam panujący nie siedzą cały czas na tronie co by odpowiadać za każdym razem. Muszą zarobić trochę na podwładnych Smile

Panowie,
sprawa jest taka że podpisy przy ostatniej aktualizacji zostały rzeczywiście ucięte do 4 linijek i 255 znaków. Jednak zamiast tego mam lepsze narzędzie do tego i jest nim profil użytkownika. Można wrzucić same miniaturki co wygląda nieco lepiej nie same linki.

Zobaczcie jak wygląda mój (link poniżej)
http://www.papermodels.pl/index.php?action=profile;u=85
#4
cotlet - jeszcze krótsze linki można uzyskać używając ścieżki względnej czyli:
/index.php?topic=11828.0

Tylko problem w tym, że musiałbym ten mój podpis rekonstruować od podstaw - bo jak wchodzę w edycję to od razu jest przycinany do tych zakichanych 255 znaków  PDT_Armataz_01_01

dexter - jednak piękno podpisu tkwi w tym, że jest widoczny pod każdym wpisem  :mil11:
#5
Ja także prosiłbym o zniesienie limitu. Nikt na forum nie przesadza z długością podpisu, więc chyba nie trzeba wprowadzać ograniczeń. Wygodniej jest też mieć linki w podpisie - niewiele osób zagląda na profile innych ludzi, a podpisy widać zawsze.
#6
Przy okazji zapytam undertow, jak zmodyfikować kod w podpisie, aby nie wyświetlał bezpośrednio linku do galerii/relacji a jedynie nazwę klejonego modelu, a i tak przekierowywał do niej gdy w niego klikniemy? Coś takiego jak u Ciebie w podpisie?
#7
Mam pytanie natury technicznej. Co zrobić, aby mieć, jak Dexter, te galerie w profilu? I pytanie nr 2: co zrobić, żeby mieć (jak np Mateusz) aktywne linki do galerii?
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
#8
(12-03-2013, 08:11)Grandi link napisał(a):Przy okazji zapytam undertow, jak zmodyfikować kod w podpisie, aby nie wyświetlał bezpośrednio linku do galerii/relacji a jedynie nazwę klejonego modelu, a i tak przekierowywał do niej gdy w niego klikniemy? Coś takiego jak u Ciebie w podpisie?
(12-03-2013, 08:12)Panda link napisał(a):I pytanie nr 2: co zrobić, żeby mieć (jak np Mateusz) aktywne linki do galerii?

Pozwólcie, że pokażę na przykładzie:
Kod:
[url=http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11731.0]ORP Jaskółka[/url]
ORP Jaskółka
Wystarczy zmienić link i nazwę modelu po zamknięciu nawiasu. Wg tego co napisał undertow powinno też wystarczyć
Kod:
[url=/index.php?topic=11731.0]ORP Jaskółka[/url]
ORP Jaskółka
#9
Dzięki wielkie, o to mi chodziło.
#10
Dzięki Mateusz, udało się  Smile
Ale przy okazji niechcący wypisałem się z projektu WoP i LKMD  PDT_Armataz_01_30
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
#11
dex to przywrócisz te stare ustawienia? - plis plis plis
Widzisz zresztą jaką gawiedź ma radochę z wklejania linków do podpisu  :mil11:
#12
(17-03-2013, 02:19)undertow link napisał(a):dex to przywrócisz te stare ustawienia? - plis plis plis
Widzisz zresztą jaką gawiedź ma radochę z wklejania linków do podpisu  :mil11:
popieram.
#13
Też popieram...
Jeszcze kilka dni temu miałem podpis normalny... a teraz mi go prawie całego uwaliło :roll:..
Relacje/galerie w podpisie mają jeszcze ten plus że niekiedy "przypadkiem" można dostrzec jakiś model, który nas interesuje, albo taki o którym nie wiedzieliśmy że już został sklejony itp. W profil użytkowników to tak naprawdę mało kto zagląda i żeby tam dopiero zobaczyć kto co skleił/klei.
#14
Krystian dobrze prawi.
#15
Ja zamiast "przeszukiwania" podpisów użytkowników forum wolałbym częściej aktualizowany spis relacji i galerii, który jest przyklejony w dziale głównym.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
#16
Zrobi się ;-)
na macie: projekt X
#17
Albo użytkownicy będą wklejać zdjęcia do galerii albo linki do linków.
#18
(17-03-2013, 02:19)undertow link napisał(a):dex to przywrócisz te stare ustawienia? - plis plis plis
Widzisz zresztą jaką gawiedź ma radochę z wklejania linków do podpisu  :mil11:

To i ja się przyłączę do błagań :-)  dzięki takim linkom w podpisie znalazłem kilka ciekawych relacji.
#19
(17-03-2013, 11:15)Krystian link napisał(a):Relacje/galerie w podpisie mają jeszcze ten plus że niekiedy "przypadkiem" można dostrzec jakiś model, który nas interesuje, albo taki o którym nie wiedzieliśmy że już został sklejony itp.

A ja kiedyś "przypadkiem" znalazłem taką bardzo fajną funkcję na forum która nazywa się "Szukaj". Wiesz zawsze tam można znaleźć taki ciekawy model, relacje czy galerię. Także wszystko co opisałeś masz w tej funkcji. Poza tym cóż z tego jak ktoś ma powpisywane takowe rzeczy w podpisie jak żaden nie jest podlinkowany. Więc jak coś się szuka to po to jest ta funkcja!!! A nie podpis.
Ja czasami mam też dość tak naćkanych podpisów.
#20
Dodatkowo jest coś takiego jak link, po zakończonej relacji lub galerii zawsze można wpisać. Nie zawsze to musi być profil.
#21
:-D tak na marginesie to ja tu widzę permanentne łamanie punktu drugiego "nadciągającego regulaminu" ;-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
#22
(18-03-2013, 01:46)struna link napisał(a):A ja kiedyś "przypadkiem" znalazłem taką bardzo fajną funkcję na forum która nazywa się "Szukaj". Wiesz zawsze tam można znaleźć taki ciekawy model, relacje czy galerię. Także wszystko co opisałeś masz w tej funkcji. Poza tym cóż z tego jak ktoś ma powpisywane takowe rzeczy w podpisie jak żaden nie jest podlinkowany. Więc jak coś się szuka to po to jest ta funkcja!!! A nie podpis.
Ja czasami mam też dość tak naćkanych podpisów.

Szukajka jak działa wie każdy kto korzystał - stąd istnienie spisów i linków. Poza tym sam często klikam w odnośnik do relacji, którą naocznie namacałem, wcale specjalnie jej nie szukając - ot nie wiedziałem że ten model był wydany/już jest sklejony itd. Linki do relacji/galerii w podpisach: tak!, spis tego co mamy na półce i sam, goły tekst: nie! Nie jest to skomplikowane - a w razie czego zawsze ktoś pomoże linki ułożyć.
na macie: projekt X
#23
No to panowie dajmy użytkownikom te 80 pixeli wolności na podpis (co w praktyce sprowadza się do około 8 linii podpisu końcowego). W przypadku wyjątkowo kloacznych podpisów (znam taki tylko jeden - już wspomniałem) - ostrzeżenie dla użytkownika, żeby zrobił z tym sobie porządek. Wiadomo - taki bajzel wygląda nieestetycznie na forum.

W tej chwili jest kupa, bo cześć ludzi ma zapisane dłuższe opisy niż 255 znaków, i przy pierwszej edycji profilu - ujmując to kolokwialnie - pójdzie ta informacja im się walić - tak jak u Krystiana. W dodatku te ograniczenie 255 znaków nałożone na pole tekstowe - wliczając ciągi odpowiadające za adres odnośnika - sprowadza się do trzech linków w opisie końcowym - już widzę minę kordiana jak sobie kliknie "Zachowaj zmiany"  PDT_Armataz_01_22

PS. Ja mam dokładnie tak jak Kroolo - wiem kto co skleił i szybciej trafię do danej relacji przez link w podpisie niż przez opcję szukaj.
#24
(18-03-2013, 01:46)struna link napisał(a):A ja kiedyś "przypadkiem" znalazłem taką bardzo fajną funkcję na forum która nazywa się "Szukaj".

w 100% się zgadzam. tylko jest jedno ale, opcja szukaj jest bardzo przydatna w sytuacji kiedy wiesz czego szukasz. Jak zauważył Kroolo opcja ta jest bezużyteczna jeśli nie masz pojęcia, że taki model istnieje.
#25
Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze jako relatywnie nowy użyszkodnik: moim zdaniem bardzo fajna sprawą jest zbiór linków z relacjami, galeriami i klejonym aktualnie modelami w podpisie. Z jednej strony pozwala to własnie wyszukać model o którego istnieniu się nie miało pojęcia, z drugiej jest to w sumie bardzo dobre miejsce żeby się pochwalić własnymi osiągnięciami.
Sklejać każdy może, jedni lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi
Inaczej się udusi


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości