Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profil - podpis
#26
(18-03-2013, 02:36)Kroolo link napisał(a):Linki do relacji/galerii w podpisach: tak!, spis tego co mamy na półce i sam, goły tekst: nie!
Nic dodać, nic ująć.

A może tak szanowne władze podepną ankietę, niech  forumowicze zagłosują?
#27
(18-03-2013, 03:49)Raven link napisał(a):A może tak szanowne władze podepną ankietę, niech  forumowicze zagłosują?

Świetna inicjatywa!!
#28
O i się znalazł dobry pomysł. Jak już Kroolo napisał: w stopce jedynie linki do ukończonych modeli bez jakichś osobistych wynurzeń.
Plus oczywiście duża ilość znaków (żeby Kordian się nie załamał  ;D  )
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
#29
A czy przeczytaliście że stało się tak po aktualizacji forum ??
#30
(18-03-2013, 04:33)dexter link napisał(a):A czy przeczytaliście że stało się tak po aktualizacji forum ??
Tak, ale byłoby dziwne, gdyby nie dało się tego zmienić gdzieś w ustawieniach. Widziałem już fora, gdzie w zależności od grupy do której był przypisany użytkownik mógł on mieć różne długości podpisu. Konkretne opcje pewnie zależą od silnika na którym działa forum. Zdziwiłbym się, gdyby po aktualizacji gdzieś w panelu administracyjnym nie można było znieść/zwiększyć limitu długości podpisu.
#31
Paweł pora chyba wprowadzić opłatę od słowa w podpisie zużywającego transfery! Albo wyłącz całkowicie podpisy i będzie spokój, bo nikt nie będzie miał. ;-)  Cool  :mrgreen: :twisted:
Bo forum samo z siebie się za friko nie utrzymuje. Sam ostatnio zauważyłem że większość specjalistycznych for wprowadza reklamy Googla by mieć na utrzymanie serwisów. I tak rozwleczone podpisy generują dodatkowy ruch i dodatkowe zużycie transferów serwerów. I niech tak jedną stronę między sobą odpowiada 2 osoby które mają po kilka-naście linijek to sama jedna strona wątku jest 3-4 krotnie większa niż powinna być. A niepotrzebnych linijek .....

Nie wiem jak wy korzystacie z wyszukiwarki ale mi za każdym razem działała dobrze, no chyba że szukałem czegoś czego nie było na forum ... na ale chyba to łatwo zrozumieć. Dlatego też należy dbać o jakość tego co się pisze na forum. Wątki tytułować zrozumiale, zawartość zresztą również. Walczymy o poprawną pisownię itp. Która zapewnia wyszukiwarce również poprawne wyniki. Bo tak się składa że wyszukiwarka nie szuka w "podpisach". Jakie by one nie były. 

(18-03-2013, 02:56)seniorelcid link napisał(a):[quote author=struna link=topic=11828.msg134816#msg134816 date=1363607165]

A ja kiedyś "przypadkiem" znalazłem taką bardzo fajną funkcję na forum która nazywa się "Szukaj".

w 100% się zgadzam. tylko jest jedno ale, opcja szukaj jest bardzo przydatna w sytuacji kiedy wiesz czego szukasz. Jak zauważył Kroolo opcja ta jest bezużyteczna jeśli nie masz pojęcia, że taki model istnieje.
[/quote]
Nie rozumiem w ogóle o co ci chodzi. Albo model istnieje, albo nie został jeszcze wydany. Tudzież jak u niektórych kolegów może znajdować się w fazie "jednorazowego produktu". Tak samo z relacjami i galeriami. Albo jest albo jej nie ma.
Spis fajnie jest ok. Tylko z takim spisem jest tak że na początku dużo zapału a później nie każdemu dalej się będzie chciało go prowadzić.
Naprawdę czy od tego podpisu zależy wasze życie ? Czy już nie ma innych problemów. Bo ja jak na razie zauważam spadek sklejalności a wzrost gadatliwości...
Ostatnio w "modelu tygodnia" było słownie raptem dwie galerie ... no było z czego wybierać....

#32
(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):Bo forum samo z siebie się za friko nie utrzymuje. Sam ostatnio zauważyłem że większość specjalistycznych for wprowadza reklamy Googla by mieś na utrzymanie serwisów.

Struna, sporo tych specjalistycznych, hobbistycznych for to czysto komercyjne przedsięwzięcie. Właściciel zakłada (lub przejmuje) forum, rozwija je i zarabia na tego typu reklamach. Tak jest w przypadku Zelota czy Papermodelers, jeżeli wziąść przykład z naszego podwórka, - właściciele tych for nie mają nic wspólnego z hobby. Odbija się to na jakości forum.

Dexterowi chwała, że chce poświęcić swój czas i pieniądze.  Wszyscy to doceniamy, choć czasami wygląda jakbyśmy tyko brali i narzekali Wink. Może takie inicjatywy jak sprzedaż gadżetów mogłyby pomóc z finansowaniem utrzymania forum. Żaden z członków nie miałby pewnie nic przeciwko dorzucić parę złotych więcej na ten cel  :wink:. Może znajdą się jeszcze jakieś inne alternatywy.

Czego natomiast nie rozumiem, to to, że coś najwyraźniej cieszy sie dużą popularnością i zamiast starać się jakoś wyjść naprzeciw tym życzeniom to można usłyszeć, że to tylko zawracanie głowy. Gdybyś projektował stronę internetową i Twoi użytkownicy mówiliby Ci, że coś chcą i coś się im podoba, próbowałbyś im wybić to z głowy? Wydawało mi się, że to pies merda ogonem, a nie na odwrót.

ps. staram się summiennie kleić przez cały czas :oops:
#33
Cotlet,
większość funduszy daje Michał, ja daje wiedzę i czas. Chociaż ostatnio więcej czasu niż pieniędzy kosztuje forum. Pamiętaj także że forum zajmuje się kilku innych modelarzy pomoc Partyzanta jest nieoceniona i nie widzę tutaj pracy bez niego. Misiek zajmuje się działem dla początkujących, Dominik zajmuje się giełdą. Aro, Struna, Sprudin i Kujot zajmują się pilnowaniem spokoju.

Jest jeszcze spore grono, które pomaga. To nie jest tylko moja praca i nie tylko mój czas jesteśmy tutaj zespołem.

Nie zamierzam wstawiać reklam ani zbierać funduszy. Na razie jest dobrze. Gadżety są po to by nas integrować nie zarabiać. Ja ani forum na tym nic nie zarobią. Mam jeszcze trochę maneli z poprzednich edycji. Chociaż czasami mam już dosyć to się mobilizuje i staram działać.

No możesz nie rozumieć tego że coś co jest popularne jest zamykane zmieniane. Struna zajmuje się tymi tematami tak jak ja i dobrze opisał. Podpisy szczególnie dłuższe jak 4 linie powodują znaczący wpływ na transfer a co za tym idzie i to jak działa nasze forum. Tak jak wpisałem wcześniej aktualizacja wprowadziła zmiany i na razie nie będę tego zmieniał. Musicie to uszanować bez robienia żadnego głosowania. Jak dobrze pewnie wiecie nowy regulamin opiera się na Netykiecie i jest swojego rodzaju wyrocznią. Jak dobrze przeczytacie krótki i zwięzły podpis jest w dobrym "tonie"
#34
(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):ja jak na razie zauważam spadek sklejalności a wzrost gadatliwości...
Ostatnio w "modelu tygodnia" było słownie raptem dwie galerie ... no było z czego wybierać....
A czy ktoś Ci broni co tydzień wstawiać galerię skończonego właśnie modelu?
(19-03-2013, 09:27)cotlet link napisał(a):Wydawało mi się, że to pies merda ogonem, a nie na odwrót.
Mnie też tak się kiedyś wydawało, ale teraz już nie jestem tego taki pewny.
#35
Apropo finansów tak z ciekawości się zapytam, co to za problem założyć pod koniec każdego roku temat z dobrowolną zbiórką na utrzymanie serwera? Przy takiej liczbie użytkowników jakaś część zainteresowanych zawsze wpłaci symboliczne 5 zł na określone konto (których "utraty" budżet nawet nie odczuje), z którego opłacony zostanie serwer, i m.in. problem zaśmiecania reklamami strony w celu obniżenia kosztów jej utrzymania zniknie.
Przynajmniej taki system sprawdza się na innym dużo mniejszym portalu hobbystycznym, którego jestem użytkownikiem.
#36
(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):[quote author=seniorelcid link=topic=11828.msg134830#msg134830 date=1363611374]
[quote author=struna link=topic=11828.msg134816#msg134816 date=1363607165]

A ja kiedyś "przypadkiem" znalazłem taką bardzo fajną funkcję na forum która nazywa się "Szukaj".

w 100% się zgadzam. tylko jest jedno ale, opcja szukaj jest bardzo przydatna w sytuacji kiedy wiesz czego szukasz. Jak zauważył Kroolo opcja ta jest bezużyteczna jeśli nie masz pojęcia, że taki model istnieje.
[/quote]
Nie rozumiem w ogóle o co ci chodzi. Albo model istnieje, albo nie został jeszcze wydany. Tudzież jak u niektórych kolegów może znajdować się w fazie "jednorazowego produktu". Tak samo z relacjami i galeriami. Albo jest albo jej nie ma.

[/quote]

Oczywiście, bez problemu można znaleźć modele znanych wydawnictw o których jest głośno jak Haliński, Orlik, GPM, itp. Bez problemu można znaleźć, model, numer, rok wydania, itd.
Mówię o modelach mało znanych wydawnictw, bądź też darmowych modelach, lub właśnie o tych jednorazowych projektach na które patrzy się z podziwem, dla umiejętności.

(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):I tak rozwleczone podpisy generują dodatkowy ruch i dodatkowe zużycie transferów serwerów.

Nie wydaje mi się, żeby podpisy generowały taki straszny ruch i powodowały wielkie problemy z wydajnością i "zjadanie" transferu.

(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):Bo tak się składa że wyszukiwarka nie szuka w "podpisach". Jakie by one nie były. 

Wydaje mi się, że nikomu nie chodzi o to, żeby wyszukiwać w podpisach. Chodzi raczej o to, że je właśnie widać pod postami.

Co do wyglądu samych podpisów. To jak dla mnie jest to dokładnie taka sama sytuacja jak z tytułami postów. Jedni dbają o to, żeby były schludne i rzeczowe inni raczej odwrotnie. To kwestia ustalenia zasad i ich przestrzegania.

(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):Naprawdę czy od tego podpisu zależy wasze życie ? Czy już nie ma innych problemów

Można by odpowiedzieć. Czy od pozostawienie obecnej długości podpisu zależy życie administracji forum ;-)
Wygląda na to, że to kwestia zmiany jednego parametru w konfiguracji, czyli sprawa prosta. Nie bardzo rozumiem takie stanowisko takie trochę nie bo nie. Jak widać głosów za podpisami jest sporo więc dlaczego nie ucieszyć gawiedzi przywróceniem tego co było ;-) a problemy to były są i zawsze będą

(19-03-2013, 08:34)struna link napisał(a):Bo ja jak na razie zauważam spadek sklejalności a wzrost gadatliwości...

Tu się zgadzam ostatnio była masa dyskusji/debat o niczym, ale jak widać nasi administratorzy zaczęli działać pojawił się regulamin, który jasno mówi, że takie dyskusje będą ucinane i kasowane za to wielkie brawa.
Natomiast ten wątek nie uważam za "gadatliwość" a dyskusję nad wyglądem i działaniem forum, czyli sprawę dla wszystkich dość istotną.


I ostatnia sprawa odnośnie czasu i funduszy poświęconych na powstanie i działanie forum. Za to duże podziękowania dla całego zespołu i wszystkich zaangażowanych, robicie naprawdę kawał dobrej roboty. Jak widać Ci którzy chcą, żeby to forum działało bez problemu dołożą złotówek, żeby było tak dalej. Zgadzam się z Grandim i sam chętnie dołożę złotówek, wiadomo dziś nie ma nic za darmo. Nawet jeśli obecnie nie ma problemów z finansowaniem to może te dodatkowe fundusze pozwolą zwiększyć parametry serwera i problem obciążenia i dodatkowego transferu generowanego przez podpisy zniknie. Prosta sprawa, chcecie podpisy musimy dokupić transfer i lepszy server, potrzeba na to xxx zł znajdą się złotówki proszę bardzo

Uff ale się rozpisałem, pewnie za chwilę mi się dostanie ale takie mam zdanie.
#37
Cześć Leszek.
A czemu miało by Ci się dostać? Każda opinia dająca nowe spojrzenie na temat jest ważna i warta przedyskutowania (co zresztą zakulisowo wciąż się odbywa ) Jeżeli jest to konkretny punkt widzenia oczywiście a nie kolejne potoki nic nie wnoszącego bełkotu, z którym jak widzisz, często mamy do czynienia.
Z tymi podpisami to jest tak, że ktoś się poczuje dogłębnie urażony i wylewa żale na administrację, co jest moim zdaniem dziecinadą, bo jak mnie Twój podpis wku... to w pierwszej kolejności do Ciebie napiszę, to chyba dla dorosłych ludzi powinno być oczywiste, prawda? ...Dla niektórych jednak nie jest i się zaczynają szopki, straszenie prokuraturą administracji itp....
Druga sprawa, że szukając konkretnej informacji w relacjach zamiast ją znaleźć w sensownym czasie muszę się przekopywać przez kilka/-naście stron bzdur typu: "wielkie brawa" i pół strony podpisów pod tym.... Nawet jak zaczniemy wszyscy pisać zwięźle i merytorycznie to te potoki podpisów i tak w efekcie rujnują przejrzystość forum. No i powiedzmy sobie szczerze, czy te podpisy są nam wszystkim aż tak niezbędne? czy musimy się obnosić pod  każdym postem ze swoimi poglądami? To może niech każdy sobie zamówi koszulkę i jak za starych punkowych czasów, domaluje olejnicą na plecach to co miał w opisie... wtedy i na mieście będziemy tak postrzegani jak teraz na forum PDT_Armataz_01_14 to jak? są chętni? PDT_Armataz_01_14
Linki do relacji czy galerii też uważam, że są w podpisach zbędne. Takie rzeczy wystarczy by pod profilem wisiały bo po co mam pod każdym postem czytać ile to modeli Kol. Seb545. czy Kordian skleił?
Pozdr.
#38
Czegoś tutaj nie rozumiem. Zgłosiłem tylko błąd który się pojawił - coś co działało tyle lat, przestało działać. Dex przyznał, że się skiepściło przy aktualizacji. I nagle się okazuje, że te podpisy niepotrzebnie generują ruch i w ogóle są do dupy, bo po kiego grzyba ktoś by miał coś tam wpisywać.

A już jakimś mega kuriozum jest pisane, że wpisywanie gratulacji też jest zbyteczne i bzdurne bo zaśmieca forum. Kurde - jak coś mi się podoba, to chcę to przekazać autorowi - normalna ludzka reakcja. Mam mu na PW pisać? To już lepiej w regulaminie zabronić wszelkich niemerytorycznych treści - ruch się zminimalizuje, a i relację się będzie błyskawicznie przeglądało.
#39
Krzysiek, nie zrozumiałeś mnie chyba... nie widzę nic złego w gratulacjach, tylko w tym, że podpisy niejednokrotnie zajmują o wiele więcej miejsca niż same gratulacje i mamy wiele sygnałów, że ludzie nie mają ochoty tego wszystkiego przewijać. Ja zresztą też...
A całe zamieszanie jest o to, że ktoś gdzieś się czyimś podpisem poczuł dogłębnie urażony i nasiał smrodu....ktoś rzucił propozycję skrócenia podpisów, a ktoś jeszcze inny wpadł na pomysł, żeby linki z podpisów podpiąć pod profil... cały czas szukamy najlepszego rozwiązania i zbieramy opinie.  Jeżeli ktoś uznaje to za atak na jego wolności to zapraszam do zgłaszania swoich propozycji. Zmiany na forum jednak są i będą czy się to komu podoba czy nie.
Pozdr
#40
Sprawa podpisu chyba jest wyjaśniona:

linki do relacji z budowy modeli będących aktualnie na macie, relacji ukończonych oraz galerii swoich modeli, a nie spis tego co mam w 2D do sklejenia... Max 4 linijki, 500 znaków.

bannery odnoszące się w jakiś sposób do modelarstwa (modelarnie, stowarzyszenia itp). Maksymalny dopuszczalny rozmiar w pionie 80px, bo głównie o ograniczenie rozpasania w pionie nam chyba tutaj chodzi.

Wszelkie wiersze, motta życiowe i inne przemyślenia itd nie będą miały racji bytu.

Przynajmniej tyle wiem od szanownej Administracji.
na macie: projekt X
#41
No to sorki Jaroslav - myślałem, że jesteś za wprowadzeniem jakichś zamordystycznych zasad, które pozwolą wpisywać tylko posty ze zdjęciami  PDT_Armataz_01_22
Prawdę mówiąc, to tworząc ten temat miałem nadzieję, że Dex kliknie 3 razy w panelu administracyjnym i sprawa będzie załatwiona. A tu się taka burza rozpętała.

Kroolo - no i gitara  PDT_Armataz_01_34 Mam tylko dwie sugestie: primo - rozumiem że te 500 znaków dotyczy tekstu wynikowowego, a nie tekstu zawierającego kod. Secundo - żeby odblokować na chwilę to ograniczenie, coby ci co mają dłuższe podpisy mieli okazję je sobie poskracać, a nie tworzyć na nowo.
#42
Kroolo, a można to usłyszeć z oficjalnej paszczy?  :wink:

Jeszcze jedno mnie zdziwiło czytając ostatni post Jaroslava. Rozumiem, że panuje nam miłościwie car i caryca ( :mrgreenSmile i mają woźnych do pomocy. Najwyraźniej jednak istnieje też jakaś zakulisowa Rada Mędrców. Pomysł chyba fajny, tylko czemu owiana taką tajemnicą? No chyba, że mi coś umknęło... :oops:

ps. Moja sygnatura została zmodyfikowana do minimum  Wink
#43
Krzysiek, burza się rozpętała sporo przed założeniem tego tematu, a to co w pierwszym poście poruszyłeś to był tylko jeden z etapów działań zapobiegawczych :wink:
Tomek, to co nazywasz "Radą Mędrców" to po  prostu grupa osób współtworzących to forum od początku, obecnych jak i byłych członków administracji oraz kilka osób aktywnie uczestniczących w życiu i zmianach papermodels na przestrzeni tych wszystkich lat i
aktywnie wspierających administrację niekoniecznie obnosząc się dumnym tytułem "woźnego" PDT_Armataz_01_11
Zenek już napisał, jak sprawa wygląda na chwilę obecną więc zapraszamy do zgłaszania sensownych uwag, zanim poważne zmiany zostaną wprowadzone.
Pozdr.
#44
(20-03-2013, 07:44)Jaroslav link napisał(a):Tomek, to co nazywasz "Radą Mędrców" to po  prostu grupa osób współtworzących to forum od początku, obecnych jak i byłych członków administracji oraz kilka osób aktywnie uczestniczących w życiu i zmianach papermodels na przestrzeni tych wszystkich lat i
aktywnie wspierających administrację niekoniecznie obnosząc się dumnym tytułem "woźnego" PDT_Armataz_01_11

Znaczy się Loża masońska  :mil11: :mil11: :mil11:
#45
(20-03-2013, 07:51)undertow link napisał(a):Znaczy się Loża masońska  :mil11: :mil11: :mil11:
W realu będzie ich można łatwo wyłapać po sekretnych powitaniach  :twisted: :twisted: :twisted:
#46
Kroolo, daj przykład i wyrzuć "Pozdrawiam" ze swojego podpisu, bo to nijak do modelarstwa nie przystaje.
#47
Skoro miejsce na serwerze jest drogocenne,to może wzorem kartonworka po zakończeniu relacji czyścimy wątek z postów pełnych zachwytu ( lub pełnych pogardy) i zostawiamy same galerie?
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
#48
(20-03-2013, 07:26)undertow link napisał(a):rozumiem że te 500 znaków dotyczy tekstu wynikowowego, a nie tekstu zawierającego kod. Secundo - żeby odblokować na chwilę to ograniczenie, coby ci co mają dłuższe podpisy mieli okazję je sobie poskracać, a nie tworzyć na nowo.

ZTCW to ograniczenia odnoszą się zazwyczaj do kodu, niestety. Trzeba się będzie skupić na najciekawszych/najnowszych wpisach no i narzędziach typu tinyurl.com . Co do postulatu - to albo zgłosić się do Miłościwie Nam Panującego, albo klikać prawym myszy na linku i wybierać opcję "kopiuj adres linku".

edit:

@Aro, masz rację  :oops:
na macie: projekt X
#49
Kroolo napisał to co jest ustawione i tak zostanie.

seniore, jesteś informatykiem więc wiesz jak to działa, nie chodzi o sam transfer sam w sobie ale to jak jest strona zbudowana. Jeśli masz wiadomość powiedzmy 100 znaków a podpis z linkami (policzyłem na profilach) po 2000 znaków a wiadomości jest 20 na stronie to policz ile musisz przepchnąć danych i wychodzi że musisz przepchać 2000 znaków wiadomości i 40000 samych podpisów. A bywają wpisy po 5-6 znaków. Projektując stronę zwraca się też na takie rzeczy niuanse.

Po przejrzeniu statystyk widzę, że trzeba minimalizować ruch bo coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i nas w ten sposób ogląda. Świata nie zatrzymamy. Możemy iść pod prąd ale po co się męczyć ?

Jak pisałem wcześniej zmiana powstała w skutek poprawek forum, ale także jest i druga strona tego zagadnienia. To że w podpisach wpisujecie różne rzeczy, przez które wszyscy mogą mieć problemy a w szczególności właściciele forum. Administrator i właściciel musi dbać o takie rzeczy tak jak właściciel domu za to że impreza wymknie się spod kontroli po godzinie 22:00

Co do "rady masońskiej" to tak jest i nie jest to tajemnica. Jest to grupa modelarzy o różnych poglądach która działa aby to forum jeszcze działało i nie stało się pudelkiem.

Wątek zamykam. Weźmy się do klejenia bo nie ma co wrzucać jako zdjęcie tygodnia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości