Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Relacja) MiG-29A Military Model 1-2/2012
Piękny samolot  Smile
Wykonanie jak do tej pory fantastyczne  Big Grin
Chociaż z wyrażeniem pełnego zachwytu poczekam do dzióbka...
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dysze silników chodź niepozorne z zewnątrz ich części których jest sporo zajmują prawie dwa arkusze ...Niezbyt podeszło mi wykonanie niektórych elementów z dwóch warstw kiepskiego cienkiego papieru-tego samego na którym wydrukowano zwijki i wręgi. Nie wiem czy nie lepiej byłoby zastosowanie druku dwustronnego. Ten cienki papier ma fatalną fakturę. I będę musiał  jeszcze nałożyć sporo lakieru na koniec budowy właśnie na dysze.
[Obrazek: DSC_3115+%2528800x612%2529.jpg]
Niemniej sam projekt to synonim jakości i podejścia projektantów do modelu. Po prostu klasa.
Ograniczyłem się tylko do sklejenia w całość i pomalowania.
[Obrazek: DSC_3129+%25281024x627%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3124+%25281024x549%2529.jpg]
Wnętrze pomalowałem  temperami Koh-i-nor. Wymieszany szary kolor przepaleń .
[Obrazek: DSC_3127+%25281024x693%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3128+%25281024x695%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3123+%25281024x638%2529.jpg]
Na razie dysze jedynie wsadzone bez kleju. Przykleję po zamontowaniu hamulca i pojemnika spadachronu hamującego.
[Obrazek: DSC_3120+%25281024x681%2529.jpg]
Do pomalowania wykorzystałem wszystkie metaliki jakie posiadam  Smile.
242h
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Zastanawiałem się jak podejdziesz do dysz ... i nie jestem zawiedzony! Wyglądają rewelacyjnie.  Pomysł na matowe tempery w środku był strzałem w dziesiątkę.
Rzeczywiście faktura papieru przeszkadza, ale miejmy nadzięję, że i z tym sobie poradzisz.

Mniam!
Odpowiedz
(01-05-2013, 10:47)Vincent link napisał(a): Dysze silników chodź niepozorne.............
Do pomalowania wykorzystałem wszystkie metaliki jakie posiadam  Smile.
242h
Wiesz co? ........................ nie wiem co napisać :roll:,.... może, że fajnie, że miałeś tyle tych farbek  :grin:
Szacun!!!
Odpowiedz
Vincent, powiem tak pozamiatałeś chłopie po całości.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
Wczoraj siedząc na lokalnym spotkaniu wymiataczy kartonowych, stwierdziliśmy jednomyślnie że nasze modele przez Ciebie Vincent prędko nie ujrzą światła dziennego.
Odpowiedz
Witam! jakieś postępy w budowie? od jakiegoś czasu cisza i pustki - mam nadzieję że wszystko okej z modelem, jak i jego sklejaczem. Pozdrawiam!
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
Oo.Я.π"E.R.D"_ole - co w wolnym tłumaczeniu z języka Indian z plemienia Koko na Antarktydzie Północnej znaczy "Jestem pod ogromnym wrażeniem" Confusedhock:
Odpowiedz
Ja myśle, że model poszedł do kosza, bo był bardzo bardzo brzydki. Relację oglądałem z coraz większym obrzydzeniem, fuj.
Plemię Koko jest z południa, dlatego zacytowany wyżej zwrot należy tłumaczyć jako "Jestem wstrętnie oszołomiony".

Odpowiedz
"Ja myśle, że model poszedł do kosza...."
Nigdy w życiu! 8)
Witajcie,
Model ma niestety teraz konkurencję... ogród, trawsko do strzyżenia, drzewka do sadzenia i takie tam przyziemne duperele >Sad. Coś nowego zrobiłem, jednak nie chciałem pokazywać, bo postęp niewielki. Robię właśnie  wyposażenie kabiny . Dokładniej panele przed tablicą pod przednią owiewką.
Jak coś konkretnego będzie, to pokaże.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
(10-05-2013, 08:46)Vincent link napisał(a): Model ma niestety teraz konkurencję... ogród, trawsko do strzyżenia, drzewka do sadzenia i takie tam przyziemne duperele >Sad.
No ta.... :roll:, a ja myślałem że to ja tylko tak mam. :razz:. Poza tym, to gorąco jakoś i klejenie nie idzie 8)
Odpowiedz
Z powodów "wiosennych " trochę zwolniłem z postępami przy budowie.  Wykonałem osłonę przednią tablicy,  wskaźnik przezierny Hud i dodatkowe instrumenty charakterystyczne dla polskich Migów m.innymi pulpit sterowania GPS Trimble 2101 AP.
[Obrazek: DSC_3153+%25281024x681%2529.jpg]
Przewody do urządzeń wykonałem z drutu cynowego owiniętego chusteczką higieniczną "zmoczoną" w BCG.
[Obrazek: DSC_3155+%25281024x681%2529.jpg]
Przyznam się że pomimo sporej ilości zdjęć kabiny ten element jest najsłabiej obfotografowany...
[Obrazek: DSC_3156+%25281024x659%2529.jpg]
W instrukcji jest sugestia użycia foli w kolorze bursztynowym -szablon S6 ( przednia szybka w HUD). Jednak na zdjęciach nie zauważyłem tego. Wydaje mi się że powinno się zakleić taką folią krążek cz.41b na dnie HUD. Tak też zrobiłem . Wykonałem go z folii wykorzystywanej na pokrycie modeli RC Smile. Ona nie ma mocnego kleju ale na BCG trzyma wystarczająco Wink.
251h
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Good job Vincent.
[color=#FF0000]------------------------BLOG-----------------------
[Obrazek: c4ad3694cf_82884132_u.jpg] [Obrazek: d7513a6e94_83531851_u.jpg?1329493158]
Odpowiedz
Wygląda rewelacyjnie, zazdroszczę umiejętności i nie moge doczekać się kolejnej odsłony. Planujesz sam tłoczyć kabinkę, czy może skorzystasz z gotowej?
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
Podziwiam ,uczę się  i dziękuję za tą możliwość. Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
Hej Vincent!

Mam nadzieje, że nie porzuciłeś budowy miga i niedługo zobaczymy kolejne odsłony tej świetnej relacji.
Kieruje do Ciebie pytanie związane z malowaniem  zawartym w wycinance. Przymierzam się do kupna tego modelu i sprawdziwszy malowania  Miga nr 115 w Aeroplanie i szperając po sieci natknąłem się na to:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=17127
widać na tych zdjęciach zieloną koniczynkę, której wycinankowe malowanie nie posiada. Uważasz to za błąd? Czy też malowanie nie powinno zawierać tego elementu?
Nie podoba mi się również odcień kamuflażu - jest trochę inny od tego który widać na oryginalnych maszynach. Ciekawi mnie Twoja opinia w tym względzie.
Pozdrawiam i gratuluje talentu. Jak dla mnie najlepsze wykonanie i relacja z budowy, jakie kiedykolwiek widziałem.

Kuba
Odpowiedz
Kohinorek raczej ja powinienem ci odpowiedzieć na to pytanie. Rzeczona koniczynka i podpis płk Robert Cierniak pojawiły się na samolocie gdzieś koło 4-7 maja 2006 r. na życzenie, polecenie pana Pułkownika gdzie dowódca ówczesnej 23 Bazy Lotniczej udawał się do Dęblina na zlot Gwieździsty.
Tu masz zdjęcia z 8 maja 2006
http://lotnictwo.net/galsel.php?p=0&ui=1...C&wpis=115

Model przedstawia malowanie na koniec marca 2006 czyli tuż przed powrotem z PKW Orlik 1 na Litwie . Na tej stronie też jest zdjęcie gdzie są tylko kosy.
Nie ma tu żadnego błędu wszystko było konsultowane i dopinane. Jeśli chodzi o odcienie i ich poprawność  to ja się nie znam , ale nie powinieneś porównywać  malowania z 2006 roku z tymi współczesnymi bo w 2010 samolot z numerem 115 przeszedł drugi kapitalny remont i został przemalowany. Fachowcy powiedzą ci też coś o kolorach i ich zmianie na  monitorze, modelu, a na rzeczywistym obiekcie. Myślę ,że u Pana Halińskiego fachowcy od szaty graficznej zrobili dobrą robotę i wystarczy im zaufać  ;-).

Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki Partyzancie za pomoc w odpowiedzi.
Miga nie porzucam i nie mam najmniejszego zamiaru robić tego w tym życiu:-P... Na razie mam sporo innych zajęć i nie chcę na siłę, zmęczony, czegoś popsuć Wink. Model pod względem wykonania malowanie i nie tylko, jest  ... no trudno się do czegoś przyczepić. Jedynie technika druku offsetowego powoduje że niektóre linie, napisy eksploatacyjne są niezbyt czytelne, ale są wszystkie! Co do malowania. Właściwie to przeglądam zdjęcia z gazet lotniczych i internetu z ponad 20-letniej służby tego konkretnego egzemplarza i zmian w jego malowaniu było sporo. Począwszy od pierwszych lat służby kiedy nosił klasyczny chyba "fabryczny". Samolot przez pewien okres na grzbiecie nosił okazjonalne malowanie w czasie pierwszej wizyty francuskich pilotów na samolotach Mirage 2000 w 1994 roku -Bociany -logo 2emeEC z Dijon-Longvic . Pod koniec lat 90-tych był testowany w Izraelu w bazie Ramon na pustyni Negev- wtedy na stateczniku pionowym pojawiło się godło syrenki. Potem kamuflarz "szary" i co najmniej kilka  zmian w trakcie...  Do dzisiaj przeszedł chyba dwa remonty główne. Dużo tego było!
Dla spostrzegawczych Big Grin Zauważyłem że surówka pokazywana na kilku okładkach modeli z Stegny przed wydaniem ma malowanie z godłem osobistym płk.Roberta Cierniaka. Jednak jakby podświadomie, przeczuwając odejście  znakomitego pilota, upamiętniono malowaniem nieżyjącego już niestety płk.Roberta Kozaka.
Przygotowując materiał do galerii mam taki zamysł żeby przedstawić historię malowania 115. Jak tyko czas na to pozwoli zamieszczę wszystko to co udało mi się zgromadzić do tej pory. Oczywiście liczę na pomoc kolegów Wink
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego kunsztu modelarskiego! Wiem,że to nie jest łatwe,ale Ty poza wysokimi umiejętnościami manualnymi posiadacz autentyczny Talent!
Gratuluję.
Model przepiękny!
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
Uf ...wrażeń związanych z konkursem w Przeciszowie sporo. Poznanie tylu osób naraz trochę przerosło mnie , wszystko było za szybko i za krótko. Ale warto było. Zaskoczony byłem przyjęciem przez Łukasza któremu gorąco pragnę podziękować za wszystko.
    Miga teraz powinienem robić bez większych przestojów. Niestety pośpiech przed wyjazdem spowodował że niezbyt staranie zabezpieczyłem ( przed dotykaniem) powierzchnię lakierem matowym i gdzieniegdzie wylazły białawe plamy. Szczególnie widać je na skrzydle i górnej powierzchni kadłuba. Ale da się to łatwo poprawić przez kolejne lakierowanie- mam nadzieję Tongue. Na razie dokleiłem część nosową kadłuba.
[Obrazek: DSC_3399+%25281024x531%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3400+%25281024x705%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3401+%25281024x592%2529.jpg]
I zabieram się powoli za dokładanie detali. dokleję to co odstaje od kadłuba i polakieruję całość .Dopiero wtedy przymocuję elementy wnęk i podwozie
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Fajnie było zobaczyć się na żywo i podziwiać model w twoim wykonaniu , który ładnie się prezentuje.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
Też widziałem to cudo...  :mrgreen: Poproszę o jakieś zbliżenia dziobu Wink Wielkie wrażenie zrobiła na mnie wytrzymałość celownika? na którym opiera się cały przód modelu po obróceniu . Na wystawie chwilę poleżał w ten sposób i chyba nic mu się nie stało Confusedhock:  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
Odpowiedz
Proszę zbliżenia:
[Obrazek: DSC_3405+%25281024x681%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3406+%25281024x675%2529.jpg]
[Obrazek: DSC_3407+%25281024x681%2529.jpg]
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Mości Vincencie, w tym roku dane mi było być w Przeciszowie tylko przez 1,5 godziny i tylko w sobotę mimo to jestem pod ogromnym wrażeniem dla Twojej pracy. Nie mogę się doczekać następnej edycji by zobaczyć już efekt finalny i przy odrobinie szczęścia uścisnąć Waści prawicę - MISTRZU.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
Miałem ten przywilej, aby oglądać go na żywo w Przeciszowie i robi ogromne wrażenie już na tym etapie budowy. Mam nadzieję że będzie mi dane stanąć face to face po skończonej budowie
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Surmacz
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 148 30,697 05-04-2024, 09:00
Ostatni post: Tomasz
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 776 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,685 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,680 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,999 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,962 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,793 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,465 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,638 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,091 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości