Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Relacja) MiG-29A Military Model 1-2/2012
Podbijam do góry, bo właśnie przeczytałem relację od początku po raz kolejny i łaknę dalszego jej ciągu :-) Vincent, coś się dzieje przy MiGu ?
Z głową w chmurach ...
Odpowiedz
Podbijam do góry,
Jakieś postępy w pracy przy migu ?

Odpowiedz
Postęp został poczyniony:-). Jakieś nowe pokłady energii i wolnego czasu się na siebie nałożyły i prace ruszyły. Na razie fotel pilota który sam w sobie jest małym modelem. Podoba mi się zaprojektowanie jego. Ani nie jest zbytnio uproszczony ani nie ma w nim przesadnie małych elementów.
[Obrazek: DSC_4438%2B%28752x800%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4439%2B%28800x778%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4441%2B%28774x800%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4442%2B%28492x800%29.jpg]
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba twój model  :wink:
Jak na standardowe części jest mocno zdetalizowany.
Odpowiedz
No wreszcie, tego mi brakowało. Długo musiałem czekać, aby pooglądać robotę w twoim wykonaniu.
Mam nadzieję że aktualizacja wkrótce  PDT_Armataz_01_34.
Odpowiedz
Jak mawiają rycerze Jedi: "Podoba mi się relacja Twoja a model bardziej jeszcze". Let the force be with you.  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
Pieknosci!
W koncu cos ruszylo. Dobrze widziec ciag dalszy.
Zdjecia przednie, tak jak i 'wykon' zreszta.
Pozdro!
Aaa... Bedziesz moze w Lublinie w tym roku?
You'll never know...
Odpowiedz
Vincent znowu skleja  Confusedhock:
No fotel pierwsza klasa  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Dzięki za doping.
(13-09-2014, 09:44)Dr. Dent link napisał(a): Aaa... Bedziesz moze w Lublinie w tym roku?
Będę chciał bo impreza przez kolegów ceniona, niedaleko i nieźle zorganizowana Wink.

Kolej na stateczniki poziome które można wykonać ruchome. W Migu mogą pracować niezależnie...jeszcze nie wiem ale chyba  wychylę do góry lub dołu .
[Obrazek: DSC_4443%2B%28800x510%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4444%2B%28800x525%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4445%2B%28800x485%29.jpg]
270h Smile.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Rewelacja!
Podobają mi się wyciśnięte nitowania na bokach fotela. Niby niewielki szczegół, a jak podnosi wrażenie!
Odpowiedz
Wykonałem koła, podobną techniką jak kiedyś w P-40. Klejone z kartonu, "Glutowane" Super Glue i podtoczone i wyszlifowane na Dremelu. Zaznaczyłem delikatne ugięcie. opon.[Obrazek: DSC_4448%2B%28800x467%29.jpg]
[Obrazek: DSC_4449%2B%28800x458%29.jpg]
282h
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Opony miały bieżniki „ciągłe” (podwozie główne).
Proponuję pociąć paski z kartonu grubości brystolu - może być barwiony w masie (szer. około 1 mm), ponaklejać je po obwodzie klejem BCG w odpowiednich odległościach i oczywiście oponę raz jeszcze pomalować.
Metoda sprawdzona w kilku realizacjach.
Odpowiedz
Czemu te zdjęcia takie jakieś ziarniste?
You'll never know...
Odpowiedz
Hej,

Wykopie stary wątek. Chciałbym zapytać czy jest szansa na galerie gotowego modelu. Widziałem go skończonego w Przeciszowie i robił niesamowite wrażenie.

Vincent jak oceniasz geometrie modelu w stosunku do rzeczywistego samolotu? (Świetne porównanie zrobiłeś w relacji Tomahowka)

Jeszce raz gratuluje wspaniałego Miga
Kuba
Odpowiedz
Witajcie, z powodu chronicznego braku czasu na modele kartonowe nie zaglądam zbyt często na forum i przez przypadek - rozmowę z znajomym dowiedziałem się o wpisie w tym wątku. Model był w pośpiechu kończony z myślą o Przeciszowie i niestety sporo ucierpiał-zepsute lakierowanie . Źle zabezpieczony do transportu na kolejny konkurs w Rzeszowie spadł mi przy rozpakowaniu w domu i uszkodził w okolicy kabiny, prawe skrzydło też ucierpiało. Na razie nie mam czasu ani zdrowia poprawiać tego. Jak uda mi się poprawić całość i skończyć (brakuje jeszcze podwieszeń) obiecuję wykonać galerię.
(20-03-2015, 03:22)kohinorek87 link napisał(a): ...Vincent jak oceniasz geometrie modelu w stosunku do rzeczywistego samolotu? (Świetne porównanie zrobiłeś w relacji Tomahowka)
Miałem okazję sklejać kilka modeli plastikowych w tym Revella 1:32 i GWH w 1:48 i ten kartonowy  Mig od Halińskiego  jest najlepszym modelem Miga na rynku. Szczególnie dobrze oddano dosyć pokręconą geometrię gondol silnika i wiele detali oddano z dużą dokładnością. Tylko specyfika kartonu ogranicza . Proporcje i bryła kadłuba oddano prawie idealnie. Model ma kilka miejsc gdzie bardzo łatwo można zepsuć złym spasowaniem. Natomiast bronił będę okrętowego szkieletu. Pomaga utrzymać całość kształtu i wzmacnia w kilku miejscach dosyć znacznie wytrzymałość kadłuba.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Hej Vincent,
Mam do Ciebie jeszcze parę pytańSmile  Pisałeś w wątku, że odcinasz linie konturowe w elementach poszycia - robiłeś to także w elementach wlotów i gondoli silnikowych? Napisałeś także, że obawiasz się wykorzystać szkieletu wycinanego laserem - z jakich powodów?
Jestem na etapie sklejania tego modelu i mam obawy, że pozbywając się linii konturowych poszycia, na końcu kadłuba mi go zabraknie. Miałeś jakąś receptę na kontrole tego w tym modelu. Bo spasowanie wyszło Ci idealnie.
Pozdrawiam Serdecznie.
Odpowiedz
Dajże znać co z modelem, bo ostatni Twój wpis mówi o Przeciszowie a tu już za chwilę następny Przeciszów a galerii nima.
PS. Kibicowałem budowie i sam miałem na niego ochotę, ale ze względu na cenę nie zakupiłem.
Teraz podoba mi się zapowiedź F-16 ale jeśli Haliński wyskoczy z podobną ceną jak przy Migu-29, to "mój" egzemplarz F-16 też zostanie dla niego.
Odpowiedz
Witaj,  forum rzadziej odwiedzam ostatnio. Mig ma uszkodzenia poszycia po upadku podczas transportu i ...sam nie wiem jak się za to zabrać. Część dziobowa zgnieciona niektóre delikatne elementy odłamane. Widok zniechęca mnie do poprawiania tego. Trzeba by było zdobyć niewycięte części. I jakoś delikatnie te uszkodzone usunąć.  Trochę mnie zmęczył psychicznie ten model bo włożyłem w niego sporo czasu i wysiłku. Na razie mam inne zajęcia .W wolnym czasie którego ostatnio nie mam za dużo kleję po cichutku nowy projekt łatwiejszy i raczej podchodzę do niego relaksacyjnie.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
Znalazłem troche czasu i chęci. Kolega z forum pomógł w zdobyciu paru części i poprawiam co mogę. W weekend postaram się przy ładnej pogodzie zrobić zdjęcia skończonego, ale bez uzbrojenia modelu.

[Obrazek: DSC_4844%201024x526.jpg]
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: jumping0045.gif]
Odpowiedz
Super!!!
Odpowiedz
[Obrazek: k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,09_9o_orig.gif]
Odpowiedz
[Obrazek: 60348d1368470150-gran-punteggi-black-ops...er-god.jpg]

Toż to jest niesamowite! Ten model będzie mi się śnił po nocach  PDT_Armataz_01_23
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
Wyglada jak prawdziwy! Super ujęcieSmile
Odpowiedz
No dobra ... Trochę wody w Wiśle upłynęło i domagam się galerii końcowej :-D Vincent - chociaż kilka fotek !
Z głową w chmurach ...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,367 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 699 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,473 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,791 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,585 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,441 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,006 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości