Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Polikarpow Po-2 WS (LNB) - Kartonowa Kolekcja 1/2013
#51
Chodziło mi o ich boczną powierzchnię. Jest prawie równa z kołpakiem. Raczej nie uzyskałbym takiego efektu oklejając je izolacją od kabla.
Odpowiedz
#52
Witam po baaaaaardzo długiej przerwie Smile
Aż wstyd, bo mój ostatni wpis miał miejsce pół roku temu PDT_Armataz_01_04 Większość tego czasu szczelnie wypełniał mi synek, który w Sylwestra skończył już rok (jak to mówią? po dzieciach widać jak szybko się starzejemy? Wink echhh..). Ciężko się było zabrać po takiej pauzie, ale w końcu moja luba (sic!) namówiła mnie, żebym dokończył Pociaka.

Tak więc przed pół roku zawiesiłem się na klejeniu bomb i wyrzutników. Te małe pół-stożki doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Postanowiłem zalać je trochę SG, przeszlifować i pomalować w całości. (Sorry za jakość zdjęć, robione o 2:00 w nocy przy żarówce, aparat pogubił się trochę z balansem bieli)
[Obrazek: 72.jpg] [Obrazek: 73.jpg]

Poprawiłem też koła. Przeszlifowałem je jeszcze trochę i zamalowałem emalią do plastików, w nadziei że pokryje je grubszą "gumową" warstwą, ale nie do końca wyszło to tak jak chciałem... mogłem je jeszcze pokryć wcześniej klejem introligatorskim. Kołpaki dodrukowałem ze skanów.
[Obrazek: 74.jpg]
Wyglądają chyba lepiej niż ostatnio Wink

Zabrałem się tez za silnik. Nie jestem zadowolony z krawędzi przedniej pokrywy PDT_Armataz_01_10 (nie ten skill), ale stwierdziłem, że już to tak zostawię... Nie chcę paćkać farbą, bo bym musiał malować całość.
[Obrazek: 75.jpg] [Obrazek: 76.jpg] [Obrazek: 77.jpg]

Dziękuję za uwagę i proszę o garść zachęt, co by mi znowu zapał nie opadł PDT_Armataz_01_21
Pozdrawiam
Odpowiedz
#53
Witam ponownie Smile

Prac nad silnikiem ciąg dalszy. Doszły popychacze (drut stalowy, coś koło 0.3mm) oraz kolektory. Te ostatnie, jako że nie miałem ochoty wydawać 20zł+ na drut cynowy, wystrugane z kartonu 1mm. Te proponowane przez autora wycinanki wydały mi się przesadnie płaskie.

[Obrazek: 78.jpg] [Obrazek: 79.jpg] [Obrazek: 80.jpg] [Obrazek: 81.jpg] [Obrazek: 82.jpg]

Skleiłem też śmigło... tzn. próbowałem, bo namęczyłem się strasznie Sad ten element nie wybacza błędów..

[Obrazek: 83.jpg] [Obrazek: 84.jpg]

I przymiarka całości na sucho

[Obrazek: 85.jpg]

Zabrałem się za uzupełnianie detali, których nie chciało mi się wykonywać pół roku temu Tongue

[Obrazek: 86.jpg] [Obrazek: 87.jpg]

Pozdrawiam,
Orzech
Odpowiedz
#54
  Wyjątkowy! niezaprzeczalnie talent. Robótka wychodzi, jak u starego wygi! PDT_Armataz_01_34
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#55
Też tak patrzę i myślę, czy oba kolega Orzech nie pomylił działów. Kawał dobrej roboty kartoniarskiej PDT_Armataz_01_34
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#56
Aż przyjemnie popatrzeć, byle tak dalej bez przestojów do galerii.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#57
A ja już myslałem ,że kolega Orzech poległ ,a tu po przerwie w nadawaniu- cudeńka wychodzą ...piknie !!!
pozdrawiam
Odpowiedz
#58
Dzięki za miłe słowa Smile nie ukrywam, że moje ego lubi być łaskotane Tongue skoro mówicie, że mi tak dobrze idzie, to może już niedługo, za kilkadziesiąt lat dorównam Panów umiejętnościom PDT_Armataz_01_14

Patrząc na resztki niewyciętych elementów pomyślałem sobie "No tak... w końcu trzeba będzie tego gnata złożyć".. no więc zacząłem (i nie ukrywam - bałem się tego momentu. Ale okazało się że nie taki diabeł straszny i po 2 wieczorach mogę się czymś pochwalić Wink

<Dygresja>
Celowniczek z cieniutkiej miedzi nie wyszedł najlepiej PDT_Armataz_01_07 Rozrzedzona emalia w ogóle nie chciała go pokryć, a nierozrzedzona.... no cóż...

[Obrazek: 88.jpg]

Więc wykonałem go ze stali, której czarno-srebrny naturalny kolor mnie w miarę satysfakcjonuje. Wadą tego rozwiązania jest jednak wypukłość poprzeczki celownika, ale mam nadzieję że nikt nie zauważy Tongue
<koniec dygresji>

Oto ostateczny efekt:

[Obrazek: 89.jpg] [Obrazek: 90.jpg] [Obrazek: 91.jpg] [Obrazek: 92.jpg] [Obrazek: 93.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_18
Odpowiedz
#59
No chłopie... Piękna robota  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#60
nie spodziewałem się, że przekopując wątki "początkujących" natknę się na takie cośBig Grin chłopie po tym co pokazałeś nie masz już wstępu tutaj Smile Fakt, że osoby zaczynające teraz mają znacznie łatwiej z racji dostępnych relacji, for internetowych i lepszych wycinanek niż kilkanaście lat temu, ale to nie zmienia faktu, że po prostu masz do tego rękę Smile
Odpowiedz
#61
No piknie Gazdo, piknie ino jak będziecie następny celownik kleić to owal celownika z druta jak najbardziej ukręćcie ale krzyżyk to najlepiej z rozciągniętego polistyrenu / np. ramka z modeli plastikowych, zapinka z metki na ubraniach, butach / a jak zastosujesz polistyren np. czarny to odpada kłopotliwe malowanie. Na początku wszystko wydaje się małe ale jak będziesz miał trochę ciszy i spokoju to zobaczysz co można ukleić. Życzę powodzenia i czekam na galerię.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#62
Dziękuję za dobre słowa Smile

Paweł O - musiałbym najpierw iść na zakupy, za czym nie przepadam Tongue nigdy nie myślałem że te żyłki od metek mogą się do czegoś przydać, dzięki za podpowiedź

Mam pytanko:
Jestem na etapie naciągania linek sterów ( PDT_Armataz_01_19 ) i zastanawiam się jak wykonać połączenie linki steru kierunku z orczykiem. Albo zgubiłem jakiś element i nie mogę znaleźć jego opisu w instrukcji, albo autor sugeruje przyklejenie linki bezpośrednio do kadłuba PDT_Armataz_01_03 Nie mogę znaleźć zdjęcia referencyjnego z wyraźnym zbliżeniem na tę część, którą mógłbym wykonać samemu, prawdopodobnie przez moje braki w nomenklaturze lotniczej (za które Panów kornie przepraszam) PDT_Armataz_01_10

Edit: głupi jestem PDT_Armataz_01_30 znalazłem w relacji Pawła -> tutaj. Wciąż jednak nie wiem czy zgubiłem tę część czy po prostu jej w wycinance nie ma :mil11:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,164 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Wiatr1000 21 7,416 05-09-2020, 12:55
Ostatni post: Wiatr1000
  4 TP Sklej Model numer 1/2013 oOdz1m3k 3 2,548 04-02-2019, 11:54
Ostatni post: michal84
  [R] Sopwith F.1 ''Camel'' Kartonowa kolekcja F4ntx 10 5,013 03-10-2018, 06:09
Ostatni post: F4ntx
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,146 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,294 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,932 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  ORP Kraków 1:100 Kartonowa Kolekcja kuwer19 3 4,022 10-10-2014, 10:03
Ostatni post: VERGIL25
  [R] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20 piter85 12 8,246 05-07-2014, 10:44
Ostatni post: marcin1323
  [R] Messerschmitt Me109 F-4 - Kartonowa Kolekcja 12 yemu 26 9,589 12-05-2014, 11:48
Ostatni post: yemu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości