Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Bf-109 F-4 KK
#1
Witam.
Chciałbym zaprezentować swoje wypociny. Budowa posuwa się stosunkowo wolno jako, że czasu brak, a i drobne problemy się pojawiły. Przepraszam też za jakość zdjęć, ale wciąż poznaję nowy sprzęt.
Na wstępie jednak pragnę jeszcze raz podziękować Spinynormanowi za poratowanie i podesłanie zniszczonej przeze mnie części segmentu kabiny.
Zaczynamy od okładki  ;D
[Obrazek: dsc0179io.th.jpg]
pedały orczyka
[Obrazek: dsc0114tu.th.jpg]
deska rozdzielcza
[Obrazek: dsc0115oe.th.jpg]
i po kolei
[Obrazek: dsc0126pg.th.jpg] [Obrazek: dsc0125gf.th.jpg] [Obrazek: dsc0124ms.th.jpg] [Obrazek: dsc0178xx.th.jpg] [Obrazek: dsc0174bo.th.jpg] [Obrazek: dsc0172bis.th.jpg]

Reszta w produkcji i mam nadzieję, że wkrótce pokażę więcej.
Odpowiedz
#2
Rozsiadam się wygodnie  PDT_Armataz_01_01 a tak przy okazji ... zauważyliście że  na forach modelarskich jest coraz więcej relacji o budowie samolotów a mniej o innym sprzęcie -_-
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#3
No i proszę - kolejny Mietek powstaje. :-) Ładna, czysta i równo wycięta kabinka.  :milbravo:
Na przyszłość proponuję wklejaj linki do zdjęć jeden po drugim, oddzielając je spacją a nie jeden pod drugim (w kolejnych wierszach). Tak zaprezentowane zdjęcia nie "rozciągną" na dwa ekrany Twojego posta - lepiej się przegląda.
Siadam jako kolejny oglądacz. PDT_Armataz_01_34
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#4
Elegancko!
Odpowiedz
#5
Mała aktualizacja. Z braku czasu postęp prac mizerny lecz zawsze to do przodu.
Klejenie na jedną wręgę sprawia mi sporo problemów co w połączeniu z moim nie najlepszym warsztatem skutkuje tym co widać lecz jak to się mówi praktyka czyni mistrza więc idę w zaparte i kleję dalej.
[Obrazek: dsc0243zd.th.jpg]  [Obrazek: dsc0242jy.th.jpg]  [Obrazek: dsc0241ea.th.jpg]  [Obrazek: dsc0240qoq.th.jpg]

Nie wiem czy to widać na zdjęciach lecz pierwszy segment przed kabiną jest sporo za duży i pomimo ogromnego krytycyzmu wobec moich umiejętności tego sobie przypisać nie mogę.
Odpowiedz
#6
No, no! Wygląda to bardzo dobrze, przynajmniej z tej odległości (następnym razem wrzuć większe fotki). Jeśli utrzymasz taki poziom do końca to efekt powinien być więcej niż zadowalający!

Następną relację powinieneś zacząć we właściwym dziale Smile

Pozdrawiam!
Maciej
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#7
Mała aktualizacja. Zrobiłem niewiele, ale za to udało mi się wygospodarować trochę czasu by codziennie chociaż pół godzinki usiąść i podłubać tak więc myślę, że prace trochę przyspieszą.
Zdjęcia robiłem najlepiej jak potrafię i mam nadzieję, że pokażą wszystko co chciałbym pokazać i czego bym nie chciał Tongue
[Obrazek: dsc0266co.th.jpg] [Obrazek: dsc0265ja.th.jpg] [Obrazek: dsc0264dm.th.jpg] [Obrazek: dsc0263ml.th.jpg] [Obrazek: dsc0261qz.th.jpg] [Obrazek: dsc0259hi.th.jpg]
Jak widać skopałem ostatni segmencik. Skleiłem go nierówno i próbowałem to naprawić  :Smile
Odpowiedz
#8
Obaj założyliśmy relację w dziale dla początkujących. Skoro ty jesteś początkujący, to ja nie powinienem w ogóle  pokazywac światu swych wypocin Smile. Chyba trzeba będzie założyc jeszcze jeden dział- "żółtodzioby" :Smile
:milbravo:

Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#9
Całkiem nieźle Ci idzie PDT_Armataz_01_34. Tylna część kabinki - trzeba będzie ją lekko ukształtować. Ja u siebie kabinę zrobiłem otwartą, chciałem zrobić dobrze, a wyszło jak zawsze :roll: do du.....y.
Odpowiedz
#10
Elegancka robota, czysta i dokładna  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#11
Dzięki bardzo.
Od 3 dni męczę się z wlotem powietrza. Myślałem, że będzie łatwo i szybko a tu okazało się, że poprawne uformowanie tego elementu i sklejenie to cięższa sprawa. Całość aż prosi się o glutowanie, ale boje się, że tak mała część zniszczę zamiast poprawić.
Odpowiedz
#12
Model dał mi w kość i nie chodzi o sam projekt lecz o mój błąd popełniony na samym początku. Podczas impregnacji za słabo rozcieńczyłem lakier i w efekcie podczas pracy przy skrzydłach oraz drobnych elementach. Papier na krawędziach łamał się, a same elementy nie chciały trzymać kształtu.
[Obrazek: u06i.th.jpg]  [Obrazek: m385.th.jpg] 
Łączenie skrzydła z kadłubem. Uważam, że wyszedł mi ten element całkiem przyzwoicie, ale wcześniej musiałem pocienić całaość o jakieś 2/3 grubości
[Obrazek: vef1.th.jpg]  Podobnie na stateczniku pionowym
[Obrazek: u2cs.th.jpg]
Wlot powietrza [Obrazek: sbm0.th.jpg] [Obrazek: 5gq1.th.jpg]  Pęknięcia papieru na krawędzi natarcia
[Obrazek: 7f2l.th.jpg] 
Spód
[Obrazek: q6s2.th.jpg]  [Obrazek: nusq.th.jpg]  Końcówka skrzydła. Skopałem tutaj samą końcówkę oraz lotkę
[Obrazek: m9tt.th.jpg]

Na koniec takie pytanie. Macie jakąś metodę malowania kół wykonanych z żywicy? Po raz pierwszy mam z nimi kontakt i pactra nie za bardzo chce się trzymać powierzchni?
Odpowiedz
#13
Żywica to cholerstwo które nie lubi normalnych (czyli akrylowych) farb bez podkładu. Musisz spróbować jakimis olejnymi śmierdziuchami typu humbrol, model master itd
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#14
Malowanie żywicy - ja z powodzeniem stosuję farbę akrylową w sprayu kupioną w sklepie z lakierami samochodowymi. Czarny mat. Trzyma się bez kłopotu, nakładana cienkimi warstwami wygląda elegancko. Zakup puszki to wydatek około 15 zł - jak będziesz o nią dbał (przechowywanie itp) to starczy Ci na baaaardzo długo.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#15
(12-06-2013, 05:59)maniek15 link napisał(a): Obaj założyliśmy relację w dziale dla początkujących. Skoro ty jesteś początkujący, to ja nie powinienem w ogóle  pokazywac światu swych wypocin Smile. Chyba trzeba będzie założyc jeszcze jeden dział- "żółtodzioby" :Smile
:milbravo:

Pozdrawiam, maniek

Albo jego przenieść na expertów co ? :mil11: Ale popatrzmy jak inni zrobią ten sam model. Ja to się aż boję jak go będę mial i znajde czas na sklejenie... Sad
Odpowiedz
#16
Wiatr1000- a czego się bać ? To tylko papier , nożyczki w palce i ciąć. Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#17
Wietrze tysięczny - Nie bój się bo nie ma czego. Najlepiej załóż relację na forum, wtedy każdy chętnie podpowie Ci co zrobic, żeby było lepiej Wink. Podpatruj relacje z budowy tego modelu (Nie moją! Są bardziej doświadczeni!). No i nie oczekuj, że złożysz od razu model tygodnia, takie modele powstają dzięki LATOM doświadczenia i (czasem nieco przesadzonymi) różnymi "specyjalistycznymi" narzędziami. Wink
Odpowiedz
#18
Kolejna porcja, już chyba przedostatnia, zdjęć. Model już na kółkach. Szyby zmatowiałe, ale będę próbował to naprawić jak już uporam się z napędem. Ostatni raz używam żyłki do robienia linek...nie wychdzi mi to, czas zakupić nici modelarskie.
[Obrazek: kv0v.th.jpg]  [Obrazek: 0u6l.th.jpg]  [Obrazek: h8a8.th.jpg]  [Obrazek: v66q.th.jpg]  [Obrazek: 7hyq.th.jpg]
Odpowiedz
#19
Model skończony. Szyb nie udało mi się naprawić, a wręcz pogorszyłem sprawę. Dzięki informacją tutaj znalezionym mam nadzieję, że to ostatnia taka wpadka. Model kleiło się przyjemnie. Wszystko elegancko spasowane tylko modelarz marny.
[Obrazek: 24ge.th.jpg]  [Obrazek: 8o23.th.jpg]  [Obrazek: vhm1.th.jpg]  [Obrazek: prl9.th.jpg]  [Obrazek: mo27.th.jpg]  [Obrazek: x9te.th.jpg]  [Obrazek: 4quw.th.jpg]
Odpowiedz
#20
(12-10-2013, 04:09)shoki link napisał(a): Model skończony.  Wszystko elegancko spasowane tylko modelarz marny.
Nie przesadzaj że modelarz do du... . Model wygląda przyzwoicie, o wiele lepiej od mojego  Smile.
:milbravo: czekam na następny PDT_Armataz_01_34
PS.  Zdjęcia mogły by być troszkę lepsze.
Odpowiedz
#21
No i bardzo elegancko. Nie masz absolutnie żadnych powodów do narzekania. Gratulacje.

Ja, niestety, zupełnie straciłem wenę, ale próbuję ją odzyskać, żeby dokończyć Mietka i wziąć się za coś innego.
Odpowiedz
#22
Nie ma ma co narzekać - całkiem ładny Miecio!
Kołpaczek sklejony na cacy! Chciałbym, żeby moje tak wyglądały... Czepię się tylko łopat śmigła - chyba za mocno je ścisnąłeś przy klejeniu; odbija się na nich wklejony w środek drut/patyczek.  Poza tym jest fajnie - nie narzekaj na du...ego modelarza! Nie ma szczególnych powodów.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#23
Mietki niezwykle mi się podobają, a ten jest fantastycznie - czysto sklejony.
Gratuluję ukończenia! : )
Odpowiedz
#24
Fajna ta 109-tka Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości