Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Messerschmitt Bf-109 F-4 Kartonowa Kolekcja. Maniek15
#26
Dzięki Confusedmile:
A co do oddzielonych powierzchni sterowych, to nie czułem się na siłach ;-), lepiej będzie dla mnie, jak skończę coś w standardzie, niż jak nie skończę w walorce :wink:.
Odpowiedz
#27
Maniek ty sie przejmuj swoim poziomem Wink Sam pewnie spartole ten samolocik bo tez go zamowilem z tej kolekcji ale zadnych wycietych wreg Smile No chyba ze skonaktuje sie z pytaniem czy dostane bez czy trzeba osobno Wink Ale mniejsza Smile

Moja rada choc jestem malo cierpliwy to uzbroj sie w nia i nie poganiaj siebie. Czasu ma byc wiecej a nie mniej to nie wyscig szczurow Smile A skrzydeleczka mistrzowstwo swiata Smile Znajac siebie to by bylo ugdurole tym bardziej takie waski paseczki Smile A u ciebie czysciutko Big Grin

Pozdrowionka Smile
Odpowiedz
#28
Jakim klejem sklejałeś segmenty kadłuba ?.
Odpowiedz
#29
(03-09-2013, 04:54)Wiatr1000 link napisał(a):A skrzydeleczka mistrzowstwo swiata Smile Znajac siebie to by bylo ugdurole tym bardziej takie waski paseczki Smile A u ciebie czysciutko Big Grin

Człowieku, rozwaliłeś mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PDT_Armataz_01_34

Navi - eksperymentowałem. Jeden BCG, jeden Budaś.

PS. Przyklejając sobie tył owiewki przykleiłem na CA także......... palec do modelu!! Odrywając zrobiłem małą dziurę w druku Sad Ale... JEDZIEM DALEJ!
Odpowiedz
#30
Maniek co się święci ? Wink

Muszę powiedzieć ze wersje samolotow gdzie są paski i wręgi (tak jak w tym wydaniu) zamiast 2 wręg doklejanych do siebie, wychodzi koślawie. Niestety to wydanie nie ma czegoś takiego jak sam dorabiaj sobie części by lepiej do siebie pasowało a jak źle się wsunie 2 części pokładowe to tak wychodzi jak u Manka na 2 stronie :/ Dlatego lubie wlaśnie robic okręty i  :tank: od samolotów Big Grin Jest pełna stabilna kontrukcja i oklejanie tegoż Wink

Maniek pokazuj chociaż ty się nie wstydzisz Big Grin
Odpowiedz
#31
Cierpliwości!
Qrcze, tak wszyscy nalegają, że jutro wstawiam foty Big Grin


--maniek--
Odpowiedz
#32
Maniuś jutro mineło Wink Co do poszycia to chyba jest metoda. Zacząć od poszycia gdzie kokpit z umieszczonymi wręgami i potem dokleić poszycie następne bez wręgi, od spodu zaklęić lub z zaklejeniem i wtedy wręgę następną wpuścić, gdzie jest pasek z ząbkami. Bo wpuszaczanie wręg gdzie są poszycia ze sobą sklejone spowodowało że ten model trafia do.. Sad

Więc jak ktoś ma z tym problem jak ugryźć to niech tak pokombinuje bo dociskanie 2 części gdzie jest wręga niszczy efekt Smile
Odpowiedz
#33
Cierpliwośc podstawową cnotą medlarza! Jutro dodam, obiecuję Smile
Odpowiedz
#34
Trzymamy za słowo. Przynajmniej ja Tongue
Odpowiedz
#35
Maniek, Maniek ale Manisz .... Wink
Dawaj te foty. Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#36
Tak ssiecie, że dokończyc nie pozwolicie Smile Jeszcze tylko dokleic jedną wręgę w dźwigarze i gites:
[Obrazek: RBfD17A0wigar_zps907958d9.jpg]

[Obrazek: RBfD17A0wigar2_zps7aca55d7.jpg]

A tutaj to o czym mówiłem, czyli dzieciom nie wolno bawic się kropelką :mrgreen: Cry
[Obrazek: RBfWydarte_zps17db2a92.jpg]

A tutaj na sucho przymierzone segmenty.
[Obrazek: RBfPodgl1050d2_zpsb7ac0234.jpg]


Pozdrawiam, manek.

PS. Za niedługo obiecuję galerię Wink pewnego modelu. Na razie tajemnica.
Odpowiedz
#37
Maniuś zdarza się Wink

Jak się mówi: nauka nie idzie w las tylko w nas Big Grin

Co do tego modelu to sobie darowałem, bo ostatnia część samolotu gdzie styka się z częścią z krzyżem od dopasowywania w moich łapkach się starła Tongue Sad

Ale kontrsukcja ładnie wyglada Smile Maniek tobie dobrze idą te kawałki gdzie masz dużo tektury i oblekania jej Big Grin Czyli skrzydła gdzie kontrukcja jest stabilna i mocna Smile

Może zrób czołg? Jakiś prosty ? Smile
Odpowiedz
#38
Czołg kiedyś robiłem. Stare dzieje... Ale może KIEDYŚ...


-maniek--
Odpowiedz
#39
Widzę ,że właśnie stworzyłeś nową wersję 109-tki hi hi Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#40
Co masz na myśli Sebciu?
Wiem, że mi nie wyszło, ale sami te zdjęcia chcieliście PDT_Armataz_01_27
Odpowiedz
#41
Przez chwilę myślałem, że ten biały fragment pod kabiną, to jakiś BŁYSK! ;)
Źle nie jest - byle się dobrze bawić i uczyć na błędach :)

PS. Strasznie mnie kusi ta wersja Bfki :)
Odpowiedz
#42
Oj nie śmiejcie się już bo chłopak zrobi focha i koniec prezentacji Wink

Mi się rozerwał prawie kadłub (ale rozerwał mi sie i zniszczył tylko pasek łączący) gdy dopasowywałem 2 elementy poszycia i wielkie mi halo.

Dobrze ci idzie podziwiam w Tobie wytrwałość mimo nie powodzeń bo ja bym p**** to znaczy porzucił moje dzieło Big Grin :mrgreen:

A sugerowałem ci czołg bo tam elementy poszycia są na styk bez obłości i problemów w pasowania ich. Nie miało to być krytyczne Wink
Odpowiedz
#43
(15-09-2013, 09:09)maniek15 link napisał(a):Co masz na myśli Sebciu?  PDT_Armataz_01_27
A to ,że nie uformowałeś części owiewki kabiny... i wygląda nie naturalnie...
Dlaczego nie sprawdzisz innych relacji z budowy tego modelu ? Mogłeś zrobić to przed sklejeniem.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#44
Sebciu! Tam nie ma jeszcze wręgi, a to łączenie jest NA SUCHO!
Dobra, wymawiam się wręgą. Sp... ten model i ot. Ale łączenie i tak jest na sucho bez wręgi...
Odpowiedz
#45
Dawno mnie tutaj nie było...
Chciałbym pokazac coś, co udało mi się skleic już jakiś czas temu. ;-) Już mówię, co się podziało. Od ostatniego razu skleiłem wlot powietrza.
[Obrazek: P1050734_zps7026bfda.jpg]

[Obrazek: P1050735_zpsc37b73c4.jpg]

Odkleiłem kabinkę od segmentu kabinowego, gdyż muszę go skleic jeszcze raz. I tutaj mam pytanie: Ma ktoś taki segment na zbyciu? Może to byc skan, lub oryginał. Będę bardzo wdzięczny ;-).
[Obrazek: P1050731_zps417abe63.jpg]

Szklarze wzięli się również za główne oszklenie. Obiboki jedne, lenią się - wstawili tylko jedną szybę i już mają "fajrant na dziś". Chyba im utnę z pensji Smile bo wykonanie też nie najlepsze...
[Obrazek: P1050737_zpsae78131e.jpg]

Przepraszam za jakośc zdjęc - mam 38 stopni gorączki i potworny katar, leżę w łóżku i nie mam głowy do robienia aktualizacji... Ale obiecuję (słowo Mańka) że jak wyzdrowieję, to wstawię lepsze zdjęcia i pokażę z czym mam problem. ;-)

Pozdrawiam, schorowany Maniuś.

PS. Piszcie, odczytam, ale nie odpowiem. Forum sprawdzam z telefonu, ale nie mogę z niego odpisac. Do kompa nie idę, chory jestem, a w moim telefonie nie działa mi klawisz "9", więc nie piszę postów Smile
Odpowiedz
#46
Mogłeś lepiej wcisnąć kółeczko ,,A" . lub podkleić kółko na obwodzie paskiem z instrukcji budowy, Ja nie wierzył bym tym laserom do niego, te parę kółek i żeberek lepiej samemu wyciąć. No ale tak po za tym ładnie bryłę trzyma. Wink
No i wracaj do zdrówka !!!
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,158 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Messerschmitt Me 109G-6 KK Wiatr1000 11 3,770 17-09-2020, 11:44
Ostatni post: Wiatr1000
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Wiatr1000 21 7,375 05-09-2020, 12:55
Ostatni post: Wiatr1000
  [R] Sopwith F.1 ''Camel'' Kartonowa kolekcja F4ntx 10 4,991 03-10-2018, 06:09
Ostatni post: F4ntx
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,137 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,273 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,927 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  ORP Kraków 1:100 Kartonowa Kolekcja kuwer19 3 4,012 10-10-2014, 10:03
Ostatni post: VERGIL25
  [R] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20 piter85 12 8,230 05-07-2014, 10:44
Ostatni post: marcin1323
  [R] Messerschmitt Me109 F-4 - Kartonowa Kolekcja 12 yemu 26 9,558 12-05-2014, 11:48
Ostatni post: yemu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości