Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Konkurs pancerny Małego Modelarza | Su-100 | walorka
#51
Obserwują Twoją relację od początki i widzę że idzie Ci coraz lepiej.
Według mnie to za bardzo się błyszczy ten model, ja spróbowałbym go pomalować potem matowym lakierem. Gąsienice chyba zrobisz z pojedynczych ogniwek.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#52
Dziekuje koledzy za miłe słowa podnoszące na duchu przed grzebaniem gąsienic.

Budując ten model praktycznie znów zaczynałem sobie przypominać jak się to wszystko robi, teraz powinno wychodzić mi to wszystko troszke łatwiej :grin: Gdybym miał jeszcze ojca to też napewno mógłby mi w tym wszystkim pomóc bo chłop znał sie na rzeczy, niewiem jak teraz ale za bardzo nie chce pomagać :ble:

Model błyszczy się malowałem go już lakierem matowym tyle dało, w rzeczywistości wygląda troszke lepiej flesh troszke spotęgował błysk lakieru na modelu. Gąsienice będę próbował wykonywać z ogniwek łącząc ze sobą i waloryzując zewnętrzna stronę gąsienicy.

To tyle, niech siły i cierpliwości starczy na budowę reszty Confusedmile:

Ps. Model specjalnie dla mojego kochania które ostatnio tak interesuje sie tym co robię i sie tym zachwyca a wraca we wrześniu więc wypada to wykończyć :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#53
No Gacuś na tych ostatnich fotkach to już jest na czym oko zawiesić, szczególnie na tej trzeciej, ostatniej fotce. Super by było gdyby cały kadłub miał taki kolorek jak koła, chodzi mi jeszcze o ten jego połysk. Ale i tak jest nieźle, jak uda ci się go jeszcze jakoś zmatowić to dobrze, jak nie to trudno. Już niedługo będziemy mieli gotowca, ciekawe ile ci zejdzie z gąskami. Narka.
Czołgista!
Odpowiedz
#54
Gacku wielkie brawa! A co do błyszczenia matowego lakieru, to może źle wymieszałeś lakier? Czasem tak bywa. Postaraj się dokładniej mieszać. Ekstra prezent :roll: :wink: będzie się podobał, zapewniam Cię!
Odpowiedz
#55
Szanowni koledzy dziekuje za pochwały co by na tym nie spocząc zabrałem sie dalej za robotę nad Ruskim Jagdpanzerem!!

Dziś skoro świt zacząłem tworzyć gąsienice, oczywiście z ogniwek jak zawsze musze sobie utrudnić :razz: zaczeła się dość monotonna praca ale narazie starcza cierpliwości i chęci do budowy... oto jak wygląda w skrócie praca nad moimi gąskami...

Zdjęcia : [Obrazek: e5aff5d7e2d8c66cm.jpg] [Obrazek: 552affe2632a3f6cm.jpg] [Obrazek: 6a5cf6f669b09676m.jpg] [Obrazek: 2bf8bd79c90a78d2m.jpg]

Gąski łącze ze sobą za pomocą drutu końcówki równolegle do siebie podginam, jedyne co mnie martwi to to że troszke je widać na koniec chcialbym równolegle z gaskami je ustawić aby zbytnio nie rzucało sie to w oczy. Całość malowana będzie czarnym kolorem, zewnętrzna strona przeciągana ostro gunmetalem a wewnętrzna całkowicie "styrana" w kolorze gunmetalu. Koledzy jestem tylko człowiekiem doradzicie co można zrobić jescze lepiej będę wdzieczny za rady :grin:

Pomożecie?? :mrgreen:

...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#56
Mogę jeszcze troszkę pomamrać ?

Jeśli tak to gąsienice pomaluj jako kolor bazowy na ciemnoszary, nie czarny. Z traktowaniem wewnętrznej strony raczej ostrożnie, najlepiej nakładaj gunmetal wacikiem i nakładaj go tam, gdzie koła mają styk z waflem, możesz też zrobić to "suchym pędzlem" ale pamiętaj, tylko w miejscach styku kół z gąsienicą. Z zewnętrzną stroną szczerze mówiąc nie wiem co zrobić bo nie ma ona ani żeberek ani grzebieni :/, musisz kombinować coś suchym pędzlem.
Odpowiedz
#57
To i ja dodam coś od siebie.Moim zdaniem powinieneś obciąć te wystające końce sworzni.W modelu Chi-he też łączyłem ogniwa kawałkami drutu jednak tam nie wychodziły poza ogniwo.Po założeniu gąsienic na koła zasmarowałem otwory w które weszły sworznie wikolem a potem pomalowałem to na kolor gąsienicy.Co do zewnętrznej strony gąsienic to może pokusisz się o dodanie tam czegoś?Ogniwa zrobiłem podobnie w swoim T-72 i efekt nie powala.
Zrób zdjęcia z bliższej odległości jeśli możesz.
Fajnie Ci to wychodzi.Oby tak dalej.
Odpowiedz
#58
Witam!

Model zaczyna się ładnie prezentować. Zaproponuję Ci poprawę łączenia ogniw. Możesz je połączyć drutami, ale skróć (druty) do długości ciut ponad szerokość ogniwa i ponaklejaj z obu stron małe kółeczka w kolorze ogniw. Ewentualnie łatwiejsza wersja to szpilka docięta na odpowiednią długość i dalej jw. ale tylko z jednej strony.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#59
Witam szanowni koledzy :mrgreen:

Chyba jescze nigdy nie było takiego poruszenia tematu SU-100 ciesze sie że Mi tak pomagacie w budowie tego modelu.

Ogniwa w Su-100 zaczołem łączyć za pomocą szpilek, o wiele lepiej to wygląda przynajmniej z jednej strony z drugiej rownolegle mogę przykleić zagięcie do gąsienicy. Pomysł Tegwoja bardzo mi się spodobał szkoda że szybciej tego nie spróbowałem jedynie w KV-1 bedzie to mój plan na gąski a teraz w su-100 mam już prawie jedną całą stworzoną.

Gąski w ruskich Sukach Teciakach i Klimach były malowane przez rosjan na czarno, przy kontakcie z podłożem "tyrały się" i zostawała mniejsami tylko czysta stal. Coś takiego będę chciał stoworzyć. Z gąsek jak narazie jestem zadowolony tak w 60%. Te koncówki troszke brzydko wyglądaja ale po pomalowaniu mam nadzieje ze bedzie oks.

Chyba mnie za nie nie skarcicie do reszty... Confusedad:

A tak wogóle to wygrałem w końcu walkę z świeceniem mojego Su-100. Czsochaj mial racje powinnem dokładnie mieszać lakier... Dzieki za pomoc Czsochaj :lol:

Zdjęcia pokazują to co sie dziś urodziło.... popatrzcie ocencie skrytykujcie
wypowiedzcie się... :razz:

Zdjęcia: [Obrazek: bdcfc212c00cec5am.jpg] [Obrazek: 1c7a2abdd2968d43m.jpg] [Obrazek: 1a2843240a8dc13bm.jpg]

Pozdrawiam wszystkich odwiedziających tą relacje PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#60
Widzę że poprawiłeś lakierowanie modelu matem i pomogło, już sie tak nie błyszczy.
Następna rzecz jaka mi się nie podoba to to że masz trzy kolory zieleni- koła, włazy i pancerz każde w innym kolorze.Dlaczego nie obcinasz szpilek równo z gąsienicą a zaginasz je?.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#61
Ja mam tylko jedną radę. Weź w rękę jakieś obcinaczki np. do "pazurów" i poobcinaj te końcówki, dużo pracy to nie będzie kosztowało, a wygląd gąsek od razu będzie inny. Cieszę się z tego, że udało Ci się pozbyć tego połysku; od razu lepiej. powodzenia.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#62
Ok koledzy jak radzicie tak zrobię :mrgreen:

Janku malowałem ten model dorabiając farbę jak widać za każdym razem odcienie się różnią Cry coż już nic z tym nie zrobię Confusedad:

Dziekuje za rady i oczywiście spróbuje zniwelować to co jest nie tak w gąskach...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#63
Zapodałem już tego linka w relacji Rafała więc i tu go wkleję.Może sie nie przydać w tym modelu ale będzie na przyszłość.
http://webplaza.pt.lu/flener/Poteau_SU-100_Page02.html
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#64
Teraz to już jest super, cieszę się że udało pozbyć się tego połysku. Co do gąsek to koledzy mają rację, widzę że na finisz podkręciłeś tempo prac. Pilnie śledzę relację do końca, powodzonka.
Czołgista!
Odpowiedz
#65
Witam drodzy koledzy...

jakobym sie nie nudził dziś znów przysiadłem do mojego modeluSmile postanowiłem poprawić troszke wloty powietrza na końcu modelu, mam nadzieje ze teraz będzie to troszke lepiej wyglądało bo takie płaskie troszke psuło koniec pojazdu...

zabrałem sie także za pomalowanie kawałka gąski jescze obtarcia i delikatny brudzing i bedzie oks

Zdjęcia: [Obrazek: ba7d8f644c32f601m.jpg] [Obrazek: 9ded6859523e87ecm.jpg]

Pozdrawiam wszystkich...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#66
To znów ja....

... cóż prace nad gąskami dziś szły mozolnie, troszke spraw prywatnych pomoce w domu rodzinie i model na tym stracił ale cóż pokaże co dzis i częściowo wczoraj udało mi sie stworzyć...

mi osobiście pomysł na gąsienice sie podoba choć oczywiście i zaiste jest że mogę sie mylić :mrgreen:

a więc kradnąć pomysł Grzegorza z relacji Rudego T-34/85 zacząłem uplastyczniać zewnętrzną stronę gąsienicy, mi ten efekt po pomalowaniu się podoba niewiem czy dobrze zrobiłem miejmy nadzieję że po zainstalowaniu na kołach ( termin jakos do końca tego tygodnia , przynajmniej pierwszej z dwóch gąsek ) będzie to wyglądało przyzwoicie i nie zabierze w znaczącym stopniu uroku lub też "wyglądu" tegoż modelu.

Uplastycznienie wycinam z cienkiej siateczki niewiem skąd bo ukradłem tacie z garażu :lol: czego sie nie robi dla modelarstwa Confusedmile:

Zdjęcia mam nadzieję pokażą o co biega w mojej technice pozostanie tylko uzupełnienie pozostałych ogniwek wyciętymi kawałkami siateczki i pomalowanie oraz przetarcie w odp miejscach gąsek...

Zdjęcia: [Obrazek: 664af5f6f47f34e2m.jpg] [Obrazek: d76faaba2fd9e787m.jpg] [Obrazek: fe0a70bd130e497dm.jpg]

Przepraszam za rozpisanie się , mam nadzieje że będzie mi to wybaczone Cześć!! :lol:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#67
Witam
Chciałem dokładnie obejrzeć Twoje gąski,ale na zamieszczonych zdjęciach niestety niewiele widać.Spróbuj sciagnąć z netu darmowy program Picassa i przy jego pomocy obrobisz zdjęcia jak chcesz.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#68
Ok z chcęcią, może spróbuje inaczej skonfigurować aparat albo jeżeli można mógłbys podać namiary na ten program w necie. Będę wdzieczny :mrgreen: Dzia za zainteresowanie tematem

pozdrawiam :-) do usłyszenia :!:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#69
Wrzuć http://www.instalki.pl i tam poszukaj w programach do obróbki graficznej programu Picasa 2. Raz-dwa zorientujesz się, o co w nim chodzi! Smile
Odpowiedz
#70
No więc troszke pokombinowałem, powiększyłem poprawiłem i rozjaśniłem zdjątko dla Mariusza :razz: Mam nadzieję że teraz dokładniej zobaczysz co robię z moimi gąsienicami. Troszke trudno tą siatkę pociąć i uformowac zaraz sie rozpada itp. ale próbuje :mrgreen: Białe plamy na zdjęciu to jescze nie zaschnięty wikol z wczorajszej sesjiSmile Teraz tego wogóle nie widać

Zdjęcia: [Obrazek: e9ab9dfde5f1be9fm.jpg]


Pozdrawiam wszystkich modelarzy
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#71
Nie za gęste te "żeberka" na ogniwach?Chyba za dużo ich tam jest.Zrobiłeś już całe gąski taką metodą?
Odpowiedz
#72
Tak Tomku już jedna na czymś takim stoi... może nie jest to w 100% zgodne z prawdą historyczną ale chyba lepsze niż takie płaskie i bez wyrazu :lol:

Zostało jescze pobrudzenie oraz otarcia na mojej gąsienicy i pewnie jutro zainstaluję pierwsza z nich :mrgreen:

Pozdrawiam :razz:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#73
Witam szanownych towarzyszy :razz:

Humor dopisuje tak więc zacząłem znów dłubać przy moim ruskim Jagdpanzerze :lol: Dziś dokończyłem pierwsza z dwóch gąsienic oraz zacząłem instalować ją na modelu dobra dobra ale od początku najpierw wstawiam dla was zdjęcia pierwszej z gąsienic...

... [Obrazek: acfbeee599e86b47m.jpg] [Obrazek: a76611415412b238m.jpg] [Obrazek: dd5bb82c84fb35f1m.jpg] [Obrazek: 4a17e0f38329a558m.jpg]


Jak widać uplastyczniłem oraz imitowałem (improwizacja totalna, strach przed porażką oraz styraniem że źle) otarcia na gąsienicy.

Potem pozostało jescze zainstalowanie jej na kółkach nie jest ona jescze do końca zapięta ale musi to troszke wyschnąc aby trzymało. Pracuje to cieżko odbiło sie to troszke na kole napinającym które zaczęło się wyginać w stronę kół nośnych, z pomocą przyszły waciki które amortyzują pracę jakie musi wykonać to koło...

Po wyschnięciu powinno być już wszystko ok no i jescze dziś chciałbym zacząć budowę kolejnej gąsienicy czyli znów wycinanie, obrabianie sklejanie itc itp...

Reszta zdjęć z instalowania gąski :roll: ...

... [Obrazek: 38d0f8c5c5add816m.jpg] [Obrazek: 7d30d48d9d6195f2m.jpg] [Obrazek: fd7b17db831a8307m.jpg] [Obrazek: f90de67c179c8c14m.jpg]


krytyka jak zawsze mile widziana pewnie mało błędów które popełniłem będę mogł poprawić ale cóż.... wielkimi krokami zbliża się sesja Su-100 na dworku... już widze miny sąsiadów powiedzą "debil, psychopata" biega z czołgiem i robi mu zdjecia hehe. Byle pogoda dopisała bo mam juz pomysł na fajna sesje... ale to chyba za jakieś 2 tygodnie to chyba że uwinę się szybciej z drugą gąską...

Pozdrawiam wszystkich którzy mają cierpliwość to wszystko czytać... i przepraszam że fotki Su-100 w takim bałaganie mam nadzieję że zobaczycie jak to wygląda...

3-majcie się :wink:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#74
Cze Gacuś. Po pierwszych fotkach gąski nie byłem pewny czy będzie to wyglądać dobrze. Ale ostatni post pokazał że jednak jest ok. Gąsienica założona już na blaszaka prezentuje się fajnie. Tylko troszeczkę dwa koła nośne chyba straciły pion i się deko wykrzywiły. A i jeszcze jedno, im dłużej przyglądam się tym kratkom i siatce w części silnikowej, to dochodzę do wniosku, że chyba lepiej gdyby były w kolorze pancerza, a nie takie srebrne. Ogólnie modelik prezentuje się zajefajnie, czekam na gotowca, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz
#75
"w oddali juz odgłos niemieckich Mp-ków na froncie, czas aby załoga się przygotowała, sprawdzenie radiostacji, załadowanie amunicji, błyski na horyzoncie, niemieckie panzerwaffe nie śpi..."

czyli w skrócie :razz: dziś wykonałem druga gąsienice do modelu, jutro będzie uroczyste przymocowanie jej jako ostatniej części tego modelu :lol:

aż się łezka w oku kręci Cry galeria końcowa modelu jeżeli pogoda dopisze już jutro :!:

Pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,524 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,250 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,248 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,075 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,926 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,423 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości