Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ankieta: Najlepszy model konkursowy to:
Bartko28, Suchoj Su-22 Fitter
29.03%
9 29.03%
Kroolo, Gloster G.40 Pioneer
3.23%
1 3.23%
Panda, Northrop F-5E Tiger II
22.58%
7 22.58%
ppflcn, Fairchild A-10 Thunderbolt II
3.23%
1 3.23%
ReVan_1991, Lockheed F-104C Starfighter
9.68%
3 9.68%
zablo1978, Mikojan Guriewicz MiG-23 Flogger
0%
0 0%
michal_andy, Lockheed F-104G Starfighter
9.68%
3 9.68%
kilek15, Suchoj Su-39 Frogfoot
6.45%
2 6.45%
Antonov26, MiG-21 UM Fishbed
3.23%
1 3.23%
Cordel, Mikojan Guriewicz MiG-15bis
12.90%
4 12.90%
Razem 31 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Samolotów Odrzutowych
#1
Nadciąga ciepła pogoda, która nie bardzo sprzyja klejeniu modeli. Aby jednak jakoś zmotywować również do klejenia, a nie tylko suchego pisania na forumie zachęcam do udziału w konkursie:

Konkurs Samolotów Odrzutowych.

Jak sama nazwa wskazuje, tematyką konkursu będą samoloty które do napędu używają czego innego niż śmigła. Temat raczej rzadko poruszany, tym więc ciekawsze powinny być owoce konkursu w postaci relacji z budowy tychże modeli.


Zasady:

Celem konkursu jest sklejenie dowolnego kartonowego modelu samolotu z napędem odrzutowym.

- rozpoczęcie konkursu - 21 czerwca 2013 , zakończenie 31 grudnia 2013r.
- budowa konkursowa ma wyglądać jak typowa relacja z adnotacją [KSO] w tytule np. [KSO] Avro Vulcan;
- relacja musi być prowadzona w miarę aktualnie - odpadają takie, które zawierają na początku naklejone wręgi na tekturę, a w kolejnym wpisie gotowy już model;
- w konkursie bierze udział dowolna ilość modeli uczestnika;
- w konkursie nie mogą brać udziału modele, których budowa została rozpoczęta już wcześniej;
- do oceny będą brane pod uwagę tylko ukończone modele;
- zwycięzcy będą wyłonieni jak zwykle w otwartym głosowaniu wśród użytkowników tego forum;
- nie wnikamy w definicję standardu, czyli mogą być modele szpachlowane, malowane itd.
- fotki min 800 x 600 72 dpi , max 1600x1200 (żeby było coś widać i nie ładowały się godzinę);
- niech liczy się jakość, a nie termin ukończenia modelu.

Nagroda:

uścisk dłoni na Zlocie 2014

coś bardziej materialnego też się znajdzie:

- kufel złocistego - również na Zlocie ;-)
- talon o wartości 75pln na zakupy w sklepie internetowym
- 2x talon o wartości 50pln na zakup modeli Wydawnictwa Orlik, ufundowane przez Wydawnictwo ORLIK
- jeśli będzie frekwencja to i więcej nagród się pojawi Big Grin

I jeszcze kilka spraw organizacyjnych:

Do tego tematu wpisujecie adresy (linki) do swoich relacji konkursowych (bez komentowania i innych zbędnych wpisów). Ja będę na bieżąco je dodawał do pierwszego postu w tym temacie tworząc coś w rodzaju spisu - czyli wpis tutaj jest wejściówką do konkursu.

Tyle ode mnie. Zapraszam do udziału w konkursie i powodzenia!

Lista uczestników:

Antonov26, Northrop F-5E Tiger II

Arrow [b]Bartko28, Suchoj Su-22 Fitter[/b]

biket26, McDonnell Douglas F-4E Phantom II

fishbed, Suchoj Su-27 Flanker

grajnert, Mikojan Guriewicz MiG-29 Fulcrum

Arrow [b]Kroolo, Gloster G.40 Pioneer[/b]

Navi, McDonnell XF-85 Goblin

Master Blaster, Mikojan Guriewicz MiG-15 Fagot

Arrow [b]Panda, Northrop F-5E Tiger II[/b]

kriss, Northrop F-5E Tiger II

Tomasz K, Grumman F-14 Tomcat

darek12073, Fairchild A-10 Thunderbolt II

tomcat144, Bell X-1B

Arrow [b]ppflcn,  Fairchild A-10 Thunderbolt II[/b]

Andrzej_Bl, Dassault Mirage 2000

Piter16, General Dynamics F-16C Fighting Falcon

Arrow [b]ReVan_1991, Lockheed F-104C Starfighter
[/b]

Arrow [b]zablo1978, Mikojan Guriewicz MiG-23 Flogger[/b]

JaCkyl, Mikojan Guriewicz E-152 Flipper

Arrow [b]michal_andy, Lockheed F-104G Starfighter[/b]

noker, Mikojan Guriewicz MiG-29 Fulcrum

Wrajcik, Republic F-84F Thunderstreak

Arrow [b]kilek15, Suchoj Su-39 Frogfoot[/b]

Arrow [b]Antonov26, MiG-21 UM Fishbed[/b]

ceva, Lockheed F-104G Starfighter

Arrow [b][b]Cordel, Mikojan Guriewicz MiG-15bis[/b][/b]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#2
Antonov26  http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12168.0
Odpowiedz
#3
Witamy pierwszego Uczestnika!

A reszta: nie wstydzić się!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Zachęcę jeszcze wiadomością ,że po przejrzeniu swoich zasobów do puli nagród przeznaczam 25 modeli samolotów. Jeszcze nie zdecydowaliśmy jak będą one rozdawane. Muszę siąść i je tutaj wymienić. Może w ten sposób jakoś kogoś zmotywuje.
Odpowiedz
#5
To ja za zajęcie 25 miejsca poproszę o jakieś ruskie latadło do klejenia. Najlepiej Mig-25 albo Mig-23 albo Su-22UM3  :mrgreen:. Z Su-25(39) też płakał nie będę Big Grin
Odpowiedz
#6
Tak jak było wspomniane: jeśli będą uczestnicy, będą i nagrody - więc zgłaszajcie się!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#7
(18-06-2013, 12:02)Partyzant link napisał(a): Może w ten sposób jakoś kogoś zmotywuje.

Czuję się zmotywowany ;-)
Może uda mi się załapać na 1 z tych 25'ciu...
Tak więc oficjalnie zgłaszam się do swojego pierwszego w życiu :-D konkursu: http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg139301
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#8
Antonov wśród tych modeli jest Su-25 z Fly Model nr 48 więc jest duża szansa ;-).
Bartko cieszę się z tego powodu i podglądam relację bo Su-22 to też moje skrywane marzenie na sklejenie.

Pozdrawiam

Odpowiedz
#9
Witam,
A czy może byc bomba latająca samodzielnie?
I czy będą jakieś klasy wiekowe wśród uczestników?

Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#10
Witam kolejnego uczestnika! :-D

maniek15, popatrz na opis tematyki konkursu. Tematyka trochę mniej popularna, ale jednak wybór jest spory - nie trzeba się uciekać do sklejania bomb. Warunkowo dopuszczamy latającą bombę V-1 itp oraz inne rakiety itd, przy czym bardziej mile widziane coś pokroju prom kosmiczny Columbia, niż lądownik marsjański. Tematyki s-f wolałbym też uniknąć. Co do podziału: będzie z kogo wydzielać, to czemu nie...
na macie: projekt X
Odpowiedz
#11
W takim razie, skuszony "uściskiem dłoni", stwierdziłem że też dołączę do tego konkursu. To mój "pierwszy raz" jeżeli chodzi o jakiekolwiek konkursy modelarskie, ale w myśl zasady "CZEMU NIE" zgłaszam swoją kandydaturę. Model który mam zamiar "POPEŁNIĆ" to  F4-E PHANTOM GPM nr 155 seria E rok wydania 1999. Link do relacji:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12173.0
I naprawdę trzymajcie kciuki. Mam kilka rozbabranych modeli, jeden którego relację ciągnę i którego chcę skończyć choćby nie wiem co, ale możliwość uczestniczenia w konkursie podziałała na mnie jak płachta na byka Wink. A więc do roboty !!!!!
Odpowiedz
#12
Witam jestem nowy na tym forum. O konkursie dowiedziałem się od forumowicza mańka. Do kiedy są zgłoszenia?
Mam na imię KAMIL
Odpowiedz
#13
Cześć Kamil. Co słychać. Jestem Łukasz. W tym linku masz wszystko napisane biało na czarnym http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12159.0
AVE
Odpowiedz
#14
Oczywiście cały czas można się zgłaszać do Konkursu - zapraszamy!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#15
Witam was chłopakiSmile

Oczywiście zasady czytałem i nic nie widziałem o terminie składania podań stąd to pytanie. Póki co jestem przy kończeniu F-16 także jeszcze się nie będę wpisywać ale jak skończę 16-tkę to prawdopodobnie wpadnę tu na konkurs z BAC lightning z Fly model bądź z bardzo starym Su-22 z MM.

Także powodzenia życzę biorącym udział i oczywiście będę zaglądaćWink
Mam na imię KAMIL
Odpowiedz
#16
Fajna inicjatywa, jeśli skleje, a skleje Cobre (kolejny któryś tam z kolei rozpoczęty a nie ukończony model  ;D) przy której prace są mocno zaawansowane, to też spróbuje swoich sił z jakimś latadłem odrzutowym (skoro napisałem, to teraz nie mam wyboru, musze skończyć ten wiatrak :p).
Odpowiedz
#17
Zgłaszam się z modelem Su-27.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12188.0
Odpowiedz
#18
Zgłaszam http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg139545
--
Grzesiek
Odpowiedz
#19
Coby zasadom stało się zadość:  :mrgreen:

zgłaszam się i ja

Gloster Pioneer: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12209.0
na macie: projekt X
Odpowiedz
#20
No to ja też
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12211.0
Odpowiedz
#21
Antonow, może i MiG-23 też się znajdzie Smile
Odpowiedz
#22
Nie kuś nie kuś Dekster :mrgreen: bo jeszcze zacznę ładnie kleić i poproszę o tego modela w nagrodę :lol:
Odpowiedz
#23
Mnie osobiście bardzo podobają się opracowania:
Mig-29 Stegna
Su-34 Fly Model
Su-39 Hobby-Model
Pomijając najmłodszy model ze Stegny (ideał :oopsSmile, te dwa pozostałe według mnie są przepięknymi opracowaniami Sukhoi. Podoba mi się kolorystyka maszyn, a i wygląd po sklejeniu budzi zachwyt. Natomiast niedawno nabyłem SU-7 YG MODEL i chociaż bardzo skomplikowana budowa, to części też cieszą moje oko. Jestem ciekaw jak wygląda SU-17 tego wydawnictwa. Ktoś ma może tą wycinankę?
Odpowiedz
#24
Ja mam. Dość zaawansowany projekt. Ale ciarki mnie przechodzą na samą myśl, ze mam ten model w mojej domowej biblioteczce Big Grin. Tylko fakt, że jestem już stary i się nie podniecam i nie podpalam uchronił mnie przez zgwałceniem tej wycinanki moimi pokracznymi nożyczkami. Ale ja Wam jeszcze :mrgreen: pokaże
Odpowiedz
#25
Jak patrzę na moją wycinankę  SU-7, to wyobrażam sobie 4 etapy mojego klejenia tego modelu:
1. Euforia.
2. Rozpacz.
3. Wściekłość.
4. Kosz......
Dlatego będzie jak z winem. Poczeka aż ja dojrzeję Tongue Ale na pewno kusiłaby mnie wizja natłoczenia wszystkich nitów na modelu... To byłby czad!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modele z Renova Model - Konkurs - zapraszam Poste 0 2,401 28-12-2019, 09:40
Ostatni post: Poste
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego - głosowanie Tuco 33 15,707 31-07-2017, 09:06
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Morski 2 - Głosowanie Tuco 49 14,412 16-07-2017, 09:58
Ostatni post: tomo11
  Wielki Konkurs Morski 2 Tuco 95 43,349 05-06-2017, 11:34
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego Tuco 30 13,776 04-06-2017, 10:19
Ostatni post: Tuco
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs II edycja Paweł O 24 14,586 22-09-2015, 05:48
Ostatni post: cotlet
  Wielki Konkurs Morski - głosowanie Tuco 79 28,810 12-07-2015, 10:00
Ostatni post: yogi
  Wielki Konkurs Morski Tuco 171 60,755 03-06-2015, 06:09
Ostatni post: Tuco
  [Konkurs] Beauty Contest by Bonk bonk 27 12,318 27-04-2015, 10:07
Ostatni post: qbas
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs Paweł O 90 38,976 01-10-2014, 06:27
Ostatni post: JaCkyL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości