Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM] [R] IJN TAIHO 1:200 ANGRAF
#1
Witam po dłużej przerwie na forum postanowiłem coś skleić a że do rąk dziś trafił do mnie model IJN TAIHO wydawnictwa ANGRAF więc postanowiłem go wziąć od razu na warsztat oraz wystartować w konkursie. Co do samego model w 2d robi bardzo dobre wrażenie, na pierwszy rzut oka nie widać przebarwień na poszyciu ani pokładach. Modelu składa się z 7 stron z instrukcją , 10 arkuszy z szkieletem oraz 17 arkuszy z częściami, model jest w większym formacie niż standardowe modele wydawnictwa ANGRAF jest to chyba format A3.
Model mam jak na razie bez żadnych elementów wycinanych laserowo, być możę w późniejszym etapie budowy kupię sobie pokłady ryflowane i takie tam pierdołki...
Tak jak wspominałem wcześniej model dostałem dziś więc na razie zostały podklejone arkusze ze szkieletem.
[Obrazek: 96e1.th.jpg]
Odpowiedz
#2
ulala, chyba największe póki co pływadło w konkursie. Życzę powodzenia, będzie to chyba pierwsza relacja na forach z budowy tego modelu.
Odpowiedz
#3
Witam!!!
Również zasiadam do kibicowania i życzę wytrwałości w klejeniu PDT_Armataz_01_34 ,zwłaszcza przy samolotach PDT_Armataz_01_19 .Deska na pewno zrobi duże wrażenie.
Pozdrawiam, królewska skala 1:200 do boju  :tankfront:.

Jakub
Odpowiedz
#4
Wow. Będzie na co popatrzeć. Życzę powodzenia.
Odpowiedz
#5
Będę kibicował  PDT_Armataz_01_34 Pozdrawiam.
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#6
Pierwsza znana mi relacja tego pływaka i na dodatek konkursowa ! Powodzenie PDT_Armataz_01_34
Pzdr
Odpowiedz
#7
To się nazywa wejście typu: "WOW"  :-D Trzymam kciuki i życzę ukończenia modelu. Myślę że zakup elementów laserowych i innych dodatków pozwoliłoby Ci na przyśpieszenie prac, bo jak na takiego kolosa to trochę mało czasu masz za pasem. Niestety cały zestaw dodatków do tego modelu to MAAASA pieniędzy.
Powodzenia!!!!
Piotr.
Odpowiedz
#8
Rownierz sie podpinam i zycze powodzenia.pzdr.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#9
Spokojnie panowie, dopiero zobaczyliśmy jedno foto i tyle emocji. ;P
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#10
Nie no, szkielet mozna sobie odpuścić. Co prawda lasery przyspieszyłby wykonanie modelu ale da się i bez tego. Natomiast polecam pokłady ryflowane - to naprawdę poprawi wygląd modelu. Dodatkowo w modelu są cztery małe formatki z detalami takimi jak: osłony kabin samolotów, dźwigi itp. - to też ładnie wygląda. Fakt że to spory wydatek, ale skoro model konkursowy to może warto?
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#11
Witam

Zyczę powodzenia w budowie i będę kibicował wiernie.

Pozdrawiam

Odpowiedz
#12
Od pewnego czasu ten model jest moim marzeniem aby mieć go u siebie na półce...
W przyszłości gdy będę już bardziej doświadczony na pewno się za niego wezmę.

Powodzenia Wink
Odpowiedz
#13
Oli360 - według tego co wyczytałem w opisie, to został on zaprojektowany tak, by mogli go wykonać również mniej zaawansowani modelarze. I faktycznie nie wygląda na trudny w budowie jeśli chodzi o samą bryłę kadłuba. Największy problem według mnie to gabaryty. Trzeba umieć budować taką deskę, by się nie spaczyła. Wink Choć nie wiadomo jeszcze jak z dokładnością. Dużo zapasu koloru nie ma więc może będzie dobrze Wink
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#14
Znalazłem ten model w jakimś sklepie modelarskim za 350zł już ze wszystkimi dodatkami.
Troszkę drogo lecz moim zdaniem taki okaz jest wart tej sumy.
raziel79Jeżeli faktycznie nie jest zbyt skomplikowany to jest to mój następny model zaraz po Orzełku Smile
Odpowiedz
#15
Prace od soboty trwają nad wycinaniem szkieletu, jest go po prostu multum, szczególnie uciążliwe jest wycinanie poszczególnych wręg które podklejone są 2mm tekturą. Według oznaczeń w częściach podłużnice powinny być podklejone tekturą gr. 2mm ale według już wcięć w poszczególnych wręgach to już 1mm  :roll: i być tu mądry, więc postanowiłem podkleić tekturą 1mm tak jak wychodzi to z wręg, tym bardziej że na wręgach też był błąd w oznaczeniu bo były 4 gwiazdki, a w instrukcji nie ma 4 gwiazdek :roll:
No ale cóż byle były tylko takie błędy głównie w opisie.
To co przedstawia zdjęcie to jest chyba dopiero 1/10 szkieletu.
[Obrazek: 2ekx.th.jpg]
Odpowiedz
#16
Pełen podziw za tak profesjonalne wycięcie elementu P4, Ja nie potrafiłem po wycięciu uzyskać tak dobrego szpicu (tektura modelarska piwna 2mm strasznie się rozwarstwiała).
Potwierdziłeś mnie w przekonaniu co do kupieniu modelu włącznie z szkieletem patrząc ile już się napracowałeś a to dopiero 1/10 z tego co pisałeś.
Kibicuję i trzymam kciuki za ten model aby osiągnął podium w konkursie Smile
Odpowiedz
#17
Tylko wręgi pionowe są naklejane na 2mm, wszystkie pokłady, podłużnice i wodnice na tekturę 1mm  :-D
Podglądam od początku  :-D
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#18
Elementy P1a podkleiłem na 2mm tak jak było to w opisie choć wydawało mi się że będzie to za grube bo te elementy są podwójne tzn góra + spód co by razem dawało gr. 4mm. Tak przykleję tylko jedną stronę a od spodu rozrysuje w których miejscach mają być odpowiednie wręgi przyklejone.
Odpowiedz
#19
P1a-P4a to wodnica dna, P5a-P8a to wodnica części nawodnej (to opcja dla waterliniowców  :-D), obie naklejane na 1mm (***) , w opisie jest błąd, coś się tam pomerdało  :-D.
Generalnie trzeba patrzeć na gwiazdki przy częściach
* -brystol
**- 0,5mm
***- 1mm
****-2mm
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#20
Ale budując model tak jak ja czyli z dnem to korzystam z P1a-P4a oraz P5A-P8a czy tak? Czyli ja podklejając elementy P1a-P4a 2mm tekturą uzyskałem grubość taką samo jak z elementami P5a-P8a tyle że ja tych elementów nie wykorzystam, dobrze to rozumie?
Sorki że tak się pytam ale nie chcę popełnić ogromnej gafy już na początku.
Odpowiedz
#21
podklejając elementy P1a-P4a 2mm tekturą  uzyskałeś ten sam efekt  :-D w tym wypadku naklej cz. P5a-P8a bez podklejania tekturą od spodu cz P1a-P4a , będzie łatwiej przykleić wręgi z drugiej strony  :-D
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#22
Darecki, skoro w opisie jest błąd to orientujesz się może jak zostały wycięte elementy laserowe? Smile Czy grubość jest właściwa?
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#23
Nie wiem, ale tektury 2mm nie tnie się laserem więc wszystko na pewno jest OK  :-D
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#24
Pomalutku do przodu szkielet przez całą noc schnął przytwierdzony do blatu stołu i sklejony cyjanokrylem, teraz prace trwają nad częścią denną gdzie po sklejeniu znów pozostawię szkielet przytwierdzony do blatu by za pobiec skręceniu całości, zobaczymy co z tego wyjdzie Wink
[Obrazek: 47bx.th.jpg]
[Obrazek: 39zr.th.jpg]
Odpowiedz
#25
Szkielet już na ukończeniu, wszystko już podklejone i wycięte, więc podam troszkę liczb:
Na podklejenie elementów szkieletu poszło
-2 tubki butaprenu  (10zł)
-2 arkusze tektury 2mm (5zł)
-5 arkuszy tektury 1mm  (12.5zł)
a więc koszt szkieletu 27.5, więc nie trudno policzyć że prawie 100zł gdybym kupił wycięty laserowo, jednak wycinanie wręg w tekturze 2mm swoje robi, po za tym była także inhalacja przy butaprenie a w tak upalne dni swoje to robi :roll: ale mam już to za sobą, i pomału będę przechodzić w etap bardziej przyjemny jednakże przy którym mogę dorobić się paru siwych włosów (oby nie).
[Obrazek: e0tg.th.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33 messer 8 1,799 27-03-2024, 07:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 8 1,548 25-03-2024, 08:46
Ostatni post: MatrixOST
  Queen Elizabeth 1:200 Angraf arh_raphael 10 2,567 22-03-2024, 09:25
Ostatni post: qn
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,758 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,456 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  (R) T 64 wyd. Angraf egon 3 2,069 21-05-2023, 10:53
Ostatni post: PAWCYK
  (G) T 62 wyd. Angraf egon 3 1,175 06-03-2023, 05:08
Ostatni post: egon
  T-62 1:25 angraf rafal75 24 7,561 21-06-2020, 10:01
Ostatni post: rafal75
  PANTERA MAN ANGRAF mucka30 17 7,538 31-05-2020, 04:50
Ostatni post: mucka30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości