Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rakieta nośna Proton M
#1
Witam, jest to mój pierwszy post, jak i relacja na tym forum. Parę lat temu zabierałem się za klejenie kartonu, ale jakoś to nie wychodziło i postanowiłem się wstrzymać. Na forum jestem już jakiś czas czytając różne relacje, porady itp. itd.
Zakupiłem trochę narzędzi potrzebnych do modelowania i zabrałem się za klejenie. Kupiłem model Messerschmitta z orlika, ale postanowiłem trochę poczekać i wydrukowałem sobie model rakiety proton m (model jest darmowy, dostępny tutaj). Myślę że na początek wystarczy. Elementy wycinam AK-3, natomiast kleję klejem magic, oraz BCG. Do podklejania używam butaprenu. Modelu nie impregnowałem w żaden sposób, dlatego widać gdzieniegdzie rozmazany tusz z drukarki. Sklejanie nie wychodzi mi jeszcze super fajnie, ale jestem zadowolony z obecnego stanu rakiety :].
Jestem otwarty na wszelką krytykę.

Pozdrawiam

[Obrazek: 0ff138d18cbc750fm.jpg] [Obrazek: f00f79dfeac399afm.jpg] [Obrazek: 45924ab1ced5cdedm.jpg] [Obrazek: 06d3c2b02a7ab360m.jpg] [Obrazek: 7297e382c12f692fm.jpg] [Obrazek: 46d7203420d34ae5m.jpg]
Odpowiedz
#2
Witaj na Forum. :-)
Może to Ci się przyda?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#3
O, dzięki, nawet nie przyszło mi na myśl, żeby poszukać czy ktoś inny budował tę rakietę Big Grin
Odpowiedz
#4
Pierwszy człon rakiety skończony. Wyszło jak wyszło Big Grin Problemów ze spasowaniem nie było, oprócz tych spowodowanych przeze mnie.
Teraz zabieram się za kolejny.

Pozdrawiam

[Obrazek: 327c0224a66e1f1am.jpg] [Obrazek: c0365604d8b524d1m.jpg] [Obrazek: cee8bbf7755da123m.jpg] [Obrazek: ecd125dfb4febbe1m.jpg]
Odpowiedz
#5
PDT_Armataz_01_34
teraz to już musztarda po obiedzie, ale czy obciążyłeś czymś dół rakiety? Bez tego model jest dość chybotliwy.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#6
Właśnie niczym nie obciążyłem PDT_Armataz_01_26 Jak skleję całą rakietę to wtedy będę się zamartwiał Big Grin
To i tak jest mój pierwszy model i sklejam go w celu nauczenia się różnych technik jak i nabycia minimalnego doświadczenia przed bardziej wymagającymi modelami :]
Odpowiedz
#7
Wczoraj skończyłem drugi człon rakiety. Problemów nie było. Model chcę zrobić tak jak to przewiduje autor, czyli poszczególne stopnie rakiety będą rozkładane. Muszę jeszcze powycinać i przykleić pojedyncze detale na ten drugi człon i czas zacząć ostatni etap.

Pozdrawiam.

[Obrazek: 26ba943a639717aam.jpg] [Obrazek: 9b9760ffe0881d70m.jpg] [Obrazek: ed19a9a84f8ca357m.jpg] [Obrazek: 172162e317493557m.jpg] [Obrazek: 43ea5e63e0217acem.jpg]
Odpowiedz
#8
Tempo masz iście olimpijskie. Jak tak dalej pójdzie to do końca następnego tygodnia nie tylko rakieta ale i stanowisko startowe gotowe będzie! Szkoda, że nie wyciąłeś w całości "okienek" w tym ażurowym elemencie scalającym dwa człony.  :-\
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#9
PDT_Armataz_01_24 To stanowisko startowe przeoczyłem, a bardzo fajnie będzie to razem wyglądać. Na pewno w tym tygodniu nie skończę bo jutro trza do pracy iść, ale jak tylko mam czas to sklejam dalej Big Grin

Mogłem wyciąć resztę tych okienek, ale stwierdziłem że zostawię, będzie bardziej stabilne, a i tak też źle nie wygląda :] (Muszę też przyznać, że nie bardzo mi się chciało wczoraj to wycinać :lol:, a że jest to model treningowy to zbytnio nie rozczulam się nad nim)
Odpowiedz
#10
Mała aktualizacja. Ostatnio miałem mało czasu i skleiłem tylko mały stopień rakiety gdzie będzie znajdował się lądownik. Mogło być lepiej zrobione :mil11:

[Obrazek: 4aabb255bfdc8a34m.jpg] [Obrazek: a47af01eb2f35750m.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  R-2 rakieta, 1:33, YG-Model 1904_Stanislaw 4 3,041 20-03-2020, 04:37
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości