Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KSO] MiG-29 Odrodzenie
#26
Kolejny foto-apdejt, podwozie wygląda na skończone.



[Obrazek: 20160118_113502_zpswyxxrsku.jpg]  [Obrazek: 20160118_113515_zpsplcgl3qf.jpg]

[Obrazek: 20160118_113610_zps36rstk64.jpg]  [Obrazek: 20160118_113549_zpsrvbkstek.jpg]

[Obrazek: 20160118_113419_zpsjb88sccd.jpg]  [Obrazek: 20160118_113446_zps3dfzl1ev.jpg]
Na tapecie: MiG-29 Fulcrum
Galeria: PZL I-22 Iryda


Odpowiedz
#27
Szybkie pytanie, Panowie, krawędź nararcia stateczników poziomych powinna być wykończona 'na ostro' czy jakiś owalny kształt?
Ze zdjęć w galeriach nie mogę jednoznacznie wywnioskować.

a to oryginal:

[Obrazek: MiG-29%20HuAF%20018.JPG]

osobiście skłaniam się do wykończenia ostrego (papier zagięty)
Na tapecie: MiG-29 Fulcrum
Galeria: PZL I-22 Iryda


Odpowiedz
#28
Też bym zrobił na ostro. W tej skali będzie akurat.
Odpowiedz
#29
Według mnie fragment krawędzi przy kadłubie wyraźnie wskazuje na lekko owalny kształt, ale przy tej skali może rzeczywiście zrobienie "na ostro" będzie lepszym pomysłem.
Odpowiedz
#30
Gdybyś delikatnie pocienił obszar krawędzi natarcia od wewnątrz mógłbyś uzyskać ładny efekt "prawie ostro ale nie do końca" po zagięciu  Smile
Odpowiedz
#31
Z pocienianiem kartonu raczej bym nie dał rady, gdzieś czytałem o tym, ale to jeszcze nie dla mnie, po drugie, coraz więcej wypadków i przypadków mam przy tym Migu, dzisiaj o mało co nie zniszczyłem obydwóch sterów wysokości, jeden zaciapałem szarą farba przy retuszy krawędzi, a drugi wpadł mi na butapren ;/, a potem się chciał pomiąć przy czyszczeniu.

No jakoś się udało odratować, krawędź natarcia potraktowałem Ha2Oo i zawinąłem na szprysze rowełowej, potem jak woda odparowała jeszcze delikatnie przyprasowałem nożykiem. Wyszło znośnie (chyba), tylko proszę, nie żądajcie odemnie zdjęcia tego elementu :].

Męczę teraz ten element, z którego wystaje ten otwieracz do konserw. Big Grin
Na tapecie: MiG-29 Fulcrum
Galeria: PZL I-22 Iryda


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości