Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Ford TFC, początek modelarstwa
#1
Witam to mój pierwszy post na tym forum i chciałem zademonstrować model samochodu pancernego Ford TFC z Bloku technicznego :grin:

Tak na prawdę to nie wiem po za zakładać ten temat bo to są moje początki z modelarstwem ale chciałem pokazać że z bloku technicznego można wykonać dobry model.

Na początek wykonałem opancerzenie z co jeszcze mi zostały nity i wieżyczka z karabinem

Liczę na krytykę bo w sumie lepiej poćwiczyć na prostych modelach bo od podstaw ucząc się staranności w sklejaniu cięciu itd.

tak na początek wygląda moja praca

[Obrazek: aidk.jpg] [Obrazek: 9uls.jpg]
[Obrazek: usge.jpg]
[Obrazek: y9gt.jpg]
[Obrazek: i39g.jpg]
[Obrazek: uiq0.jpg]
[Obrazek: zzro.jpg]
Odpowiedz
#2
Witaj. Ja nie mam się do czego przyczepić więc nie krytykuję  PDT_Armataz_01_01
Wręcz odwrotnie i model mi się podoba. Ciekawi mnie czy sam robisz wszystko od podstaw czy według jakiejś wycinanki?
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Na taśmie:   Żuk A15M
Na parkingu:  SKOT R3M, Jeep Willys, M2 Bradley
Odpowiedz
#3
Na podstawie Modelika i wersji plastikowej od RPM się wzoruje ale mam zamiar zmodyfikować np bieżnik w oponach, zawieszenie, atrapa silnika Smile i mam zamiar pomalować opancerzenie ale to jak dam nity i karabin.
Odpowiedz
#4
No to jak na początki modelarstwa to nieźle PDT_Armataz_01_01
Nie rozumiem tylko dlaczego piszesz że z technicznego bloku można wykonać dobry model.
Znaczna większość modeli jest drukowana na kartonie bliskiej grubości technicznego. Na zwykłym cienkim to by było za delikatne
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Na taśmie:   Żuk A15M
Na parkingu:  SKOT R3M, Jeep Willys, M2 Bradley
Odpowiedz
#5
Zgadzam się ale ja wole najpierw poćwiczyć na zwykłym bloku niż zniszczyć wycinankę a po 2 w Modeliku drukarnia się nie popisała i widać gołym okiem słabą jakość łączenia koloru przez drukarkę bo np modele od Halińskiego kolor jest idealnie wydrukowany na kartonie i naprawdę nic nie widać. Co będę pisał liczyłem na krytykę bo sam nie wiedziałem czy pokazać ten model czy nie.

W tym tygodniu dodam kolejne zdjęcia z postępu prac
Odpowiedz
#6
To lepiej zrobić model na biało bo drukarnia zawaliła? Uwierz że lepiej by to wszystko wygladalo z wycinankiWink A wiara cuda czyni..
Odpowiedz
#7
to mój początek modelarstwa tak to nigdy z tym nie miałem styczności dopiero uczę się ciąć kleić itd jak opanuje to kupie orlika ,modelika na sam początek  Smile
Odpowiedz
#8
Ładnie sklejone , choc myślę że robisz błąd. Klejąc czysty papier nie nauczysz ( nie doświadczysz ) pewnych technik wynikających z klejenia gotowego modelu ( dokładność wycinania, retusz). myślę że słuszniej byłoby pociąć na początek  coś taniego. Ale Twój wybór.
Odpowiedz
#9
Dawno nie aktualizowałem tego wątku i wracam Big Grin
Ten model był treningowy ale mam zamiar go skończyć, natomiast jestem w trakcje sklejania yaka 3 od orlik 1:33 i jest moja relacja w tym dziale dla początkujących jak byś chciał zobaczyć.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ford Cabriolet "early ford V8" dakon 41 14,172 07-03-2016, 11:09
Ostatni post: dakon
  Ford Cabriolet "early ford V8" dakon 0 1,415 23-03-2015, 11:53
Ostatni post: dakon
  [WKM] [R] Artilleriefährprahm D3 - 14 NS "Modelarstwa Okrętowego" Rudolf 15 6,564 23-02-2015, 02:41
Ostatni post: Rudolf
  Hawker Hurricane Mk. I KK Powrót do modelarstwa ;) Wiatr1000 0 2,496 16-09-2013, 11:51
Ostatni post: Wiatr1000

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości