Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs pancerny z okazji 50-lecia Małego Modelarza!!!
#26
czsochaj...mój ulubiony czołg, czekam na relację !! :mrgreen:
Odpowiedz
#27
Zbyszku widzę że masz sentyment do Spitfire. To już kolejny model tego myśliwca który tworzysz. A na teciaka grzecznie czekam. Pozdrawiam całą twoją rodzinkę (4-osobową). Fajnie że namówiłeś kolegę żeby do nas dołączył, mam nadzieję że niedługo się zobaczymy u Was na Air Show.
Czołgista!
Odpowiedz
#28
Czołgiem!
Rafał, mogę się jeszcze przyłączyć ze swoim 4TP????
Pozdr!
Odpowiedz
#29
Jaroslav jak możesz pytać, wstawiasz i jesteś. Cieszę się że przybędzie następny modelik w konkursie. Mam nadzieję że już niedługo i ja zacznę dłubać ponowniu przy Su. Pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#30
Witam forumowiczów po dość długiej przerwie w tym konkursowym wątku. Mamy za sobą mniej więcej półmetek konkursu. W chwili obecnej mamy już 13 modeli konkursowych, tak więc myślę że całkiem nieźle. Jako że czasu jeszcze zostało sporo to chciałbym raz jeszcze przypomnieć o konkursie i zachęcić do wzięcia w nim udziału. Gorąco zapraszam wszystkich chętnych.
Czołgista!
Odpowiedz
#31
Się rozkreciło Rafał co :?: A Ty się martwiłeś czy chociaż kilka czołgów będzie w konkursie :lol:

Szkoda ze tylko do Lipca może jescze z jeden czołg udałoby się wstawić ale cóż...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#32
A ja mam pytanie. Otóż już niedługo wystartuję w konkursie w kategorii standard. W moim modelu wszystko będzie wg. wycinanki, oprócz tego że chciałbym dodać nity i śruby z zapasu koloru oraz natłoczyć wgłębienia. I chciałbym się zapytać czy to kwalifikowałoby się jako standard czy już waloryzacja?

PS.
Nitów i śrubek w tym modelu jest niewiele, bo to T-34. :wink:

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#33
Marku bardzo fajnie że chcesz wziąć udział tylko tak do końca nie jestem pewny czy to już waloryzacja czy nie, może Zbyszek Sochaj nam podpowie bo bardziej się w tym orientuje. Ale ja osobiście proponował bym ci zrobienie teciaka zgodnie z wycinanką, bez tych nitów. Model po sklejeniu prezentuje się i tak bardzo fajnie, a nie będziemy mieli rozterki gdzie go zaliczyć. Sam robiłem go zgodnie z wycinanką i jest bardzo fajny. Zresztą nie ma jeszcze uczestników w klasie standard więc będziesz pierwszy, no i pudło masz pewne.
Czołgista!
Odpowiedz
#34
Myślę że śruby i nity z zapasu koloru spokojnie go utrzymają w klasie standard.
To takie moje subiektywne zdanie.
Odpowiedz
#35
No to Piotr rozwiał chyba moje wątpliwości, nigdy nie byłem na żadnych zawodach także nie wiem nic na temat kryteriów modeli do wykonywanej klasy w konkursie. Tak więc uznajmy że kwalifikujemy go do klasy standard. Także zaczynaj relację i życzę jak największej frajdy z budowy teciaka.
Czołgista!
Odpowiedz
#36
Siemanko chłopaki!
Gwoli wyjaśnienia:
Standard polega na złożeniu wycinanki nie tylko z części z zestawu, ale jeszcze zgodnie z instrukcją.
Gdyby nie to, to można by np. zakupić 5 wycinanek i złożyć z nich jeden wóz nity i śruby wycinając z innego egzemplarza bo są przecież zaznaczone..... sam się spotkałem ze sporym zamieszaniem wokół modelu Sławka Grzesika (Pozdrówka :wink: ) w Goleniowie.
Otóż kol. Sławek zbudował piękny model budowli z 2 wycinanek, przy czym był to pełny standard, jedynie elewację autor okleił pojedynczymi cegłami z drugiego egzemplarza więc standard to? czy nie?..... ja osobiście mam mieszane uczucia, ale bardziej pod standard, bo jest w modelu tylko to co w opracowaniu + klej i retusz.
Na na forum jesteśmy jednak tolerancyjni więc i ja się z przedmówcami zgadzam :wink:
Pozdrówka!
Odpowiedz
#37
Więc sprawa się wyjaśniła. Dzięki za rozwianie wątpliwości. Confusedmile:
A relacja powinna się ukazać w ciągu tygodnia.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#38
Joro dzięki za rozwinięcie tematu, właśnie tak mi się wydawało że standard musi być wykonany zgodnie z zawartością wycinanki, ale także z opisem budowy. W każdym bądz razie uznajemy go za standard i czekamy na rozpoczęcie relacji Marku.
Czołgista!
Odpowiedz
#39
Ech, cholerka, tyle tych konkursów a u czasu ni ma :-(
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#40
No fakt Confusedad: Cieszę się ze kolejny model trafi do konkursu :wink:

Pozdrawiam wszystkich uczestników :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#41
Chciałbym wystartować w konkursie z czolgiem T-34 z roku 96 w klasie waloryzacja.relacje zaczne w nastepnym tygodniu,bo model jeszcze nie doszedl

pozdrawiam
Adam :grin:
Odpowiedz
#42
Adamus bardzo się cieszę że przybędzie jeszcze jeden modelik do konkursu, zaraz dopisuję go do listy uczestników i życzę osiągnięcia jak najlepszego efektu, pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#43
Ot, i rozpędziłem się z relacją R35 :neutral:

Czy te modyfikacje jakie planuje, tj rozcięcie oryginalnych pasków gąsek na pojedyncze ogniwa i wymiana szkieletu to jeszcze standard..? :neutral: Nie zamierzam malowac gąsek, tylko retusz krawędzi...

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#44
Michał, twoje pytanie znowu daje do myślenia, ale wracając do dyskusji parę postów wyżej to takie zmiany to już raczej waloryzacja. Mimo wszystko jako że jesteśmy elastyczni i twoje zmiany nie będą za mocno rzutować na wygląd modelu, to zakwalifikujmy go jako standard. Podeprę moją decyzję tym, że bryła kadłuba się nie zmienia i nie będzie wnętrza, czyli po skończeniu modelu nawet nie będzie widać że szkielet został rozwiązany inaczej. Natomiast jeśli chodzi o gąski, jeżeli to będą te z wycinanki (z wykorzystaniem tylko części z wycinanki), rozciętę na ogniwa i nie malowane, to też na to można przymknąć oko.
Czołgista!
Odpowiedz
#45
Uff, to się ciesze :-) Dziękuje Rafale :-)

Teraz naszło mnie jeszcze w sprawie gąsek... Jak rozumiem wykorzystanie jakichkolwiek elementów łączących gąski też nie wchodzi w rachubę? Cały czas rozmyślam nad metoda ich połączenia (myślałem o jakiejs modyfikacji tego co robisz w Su-100) ale nie chcę sie "wyłamać" z klasy którą sam sobie podporządkowałem.

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#46
Cytat:(...) jeśli chodzi o gąski, jeżeli to będą te z wycinanki (z wykorzystaniem tylko części z wycinanki), rozciętę na ogniwa i nie malowane, to też na to można przymknąć oko.
Wg mnie nie. Tzn tak :razz: Chodzi mi o to, że model z rozciętymi ogniwami i sklejonymi ze sobą bez użycia dodatkowych elementów typu metalowe osie a za pomocą np taśmy magnetofonowej pomiędzy warstwami ogniw jest jak najbardziej bezdyskusyjnie standard. Bo jeśli nie to także trzeba by było zakazać wycianania otworków wszędzie tam gdzie są czarne kółka (lub inne kształty) - w sensie dziurki w kołach, otwory peryskopów itd. Takie moje zdanie :wink:
Odpowiedz
#47
Michał jeśli za bardzo będziesz chciał to zmienić to i za bardzo wybiegniemy poza standard. Ewentualnie zrób to tak jak u mnie w Su, jak porozcinasz na ogniwa gąski to delikatnie zaokrągl krawędzie pilniczkiem na półokrągłe. Wtedy ogniwka będą bardzo widoczne. Po doklejeniu grzebienia i żeberek na bieżniku efekt chyba będzie wystarczający. Skoro cały pancerz i tak będzie w standardzie to nie ma co się spuszczać za bardzo przy gąskach. Żeby zrobić je naprawdę super warto by było dobrze zwaloryzować resztę.
Czołgista!
Odpowiedz
#48
Dzięki Rafale za odpowiedź :-)

Wykonam z kopii elementów prototyp swojej wizji i wtedy zadecydujesz jak zakwalifikować ten model :-) Zobaczymy zresztą jak mi to wyjdzie, o ile wogóle :-D

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#49
Michał, na razie wstawiłem Renię do kategorii standard, jak się okaże później że za bardzo zaszalałeś to zmienimy kategorię.
Batman, jako że staramy się być elastyczni to przymykamy oko na pewne rzeczy. Ja osobiście nigdy w żadnych konkursach nie brałem udziału, nigdy też nie byłem na wystawach czy innych imprezach modelarskich, także nie znam się na kryteriach i ocenianiu. Cieszy mnie fakt że pomysł się sprawdził i mamy tyle modeli w konkursie. Jeśli ktoś będzie miał obiekcje że tu na coś pozwoliliśmy a tam nie, to jakoś to rozwiążemy. Na razie myślę że nikt żadnych pretensji nie ma.
Czołgista!
Odpowiedz
#50
Cytat:Na razie myślę że nikt żadnych pretensji nie ma.

Ależ oczywiście :-D Cieszę się że tak dobrze znosisz moje wygłupy :-D Czasem jak zabiorę się za model przychodzi nagle mnóstwo pomysłów i pakuje sie w rzeczy z których nie do końca mogę się wyplątać :-) Przykład - B-17. Zakładałem ze nie będę go waloryzował, co z tego wyszło widać na zdjęciach :lol: Przy renówie staram się trzymac założeń, chciałem tylko "usprawnić" gąski :-) Jak to będzie, zobaczycie niebawem ;-)

Pozdrawiam serdecznie!!! :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modele z Renova Model - Konkurs - zapraszam Poste 0 2,433 28-12-2019, 09:40
Ostatni post: Poste
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego - głosowanie Tuco 33 15,835 31-07-2017, 09:06
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Morski 2 - Głosowanie Tuco 49 14,674 16-07-2017, 09:58
Ostatni post: tomo11
  Wielki Konkurs Morski 2 Tuco 95 43,812 05-06-2017, 11:34
Ostatni post: Tuco
  Wielki Konkurs Lotnictwa Morskiego Tuco 30 13,968 04-06-2017, 10:19
Ostatni post: Tuco
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs II edycja Paweł O 24 14,702 22-09-2015, 05:48
Ostatni post: cotlet
  Wielki Konkurs Morski - głosowanie Tuco 79 29,186 12-07-2015, 10:00
Ostatni post: yogi
  Wielki Konkurs Morski Tuco 171 61,630 03-06-2015, 06:09
Ostatni post: Tuco
  [Konkurs] Beauty Contest by Bonk bonk 27 12,453 27-04-2015, 10:07
Ostatni post: qbas
  Skrzydła Wielkiej Wojny - konkurs Paweł O 90 39,433 01-10-2014, 06:27
Ostatni post: JaCkyL

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości