Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Konkurs pancerny Małego Modelarza-SU-100-walorka
#1
Witam serdecznie w pierwszej relacji konkursowej miłośników gąsienic. Na model konkursowy wybrałem średnie działo samobieżne SU-100. Co prawda model ten buduje już Gacek na naszym forum ale jego uroda spowodowała to że i ja się za niego zabrałem. Model pochodzi z 1983 roku, ale jak na tamte czasu jest bardzo fajnie zaprojektowany. Zresztą co tu dużo mówić autorem jest pan Henryk Wiszniewski. Model będzie waloryzowany, mam zamier dodać trochę od siebie do tego modelu. Cały model będzie malowany oczywiście. Mam nadzieję że zainteresuje was ten temat, zapraszam do zaglądania.
Na początek okładka, w następnym poście pierwsze fotki z budowy modelu.

[Obrazek: th_IMG_1161.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Bracie :mrgreen: moze jakas dywizje rosyjska zrobimy :grin: :grin: :grin: bede kibicowal w koncu robimy zabaweczi mauszki rosji :mrgreen: Pozdrawiam 3maj sie dzia za zaproszenie na konkursik :razz:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#3
Kujot666 fajny konkurs zapoczątkowałeś i fajowy model wybrałeś do budowy, życzę Ci zwycięstwa w tym konkursie. Czekam na rozpoczęcie budowy i relację.
Ja po powrocie z wypoczynku w sierpniu rozpocznę budowę modelu czołgu IS-3 z Małego Modelarza 9/82.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#4
Janku a tak myślałem o tobie czy zrobiłbyś coś w tym pancernym konkursie, no i masz taka niespodzianka. Dziękuję ci bardzo i czekamy na twój powrót i relację, udanego wypoczynku.
Czołgista!
Odpowiedz
#5
No to Janek da nam popalic :mrgreen: Józef Stalin trojeczka no no super wybor bede sledzil, Kujot czekam na fotki z budowy zobacze jak Ty go majstrujesz co prawda moj juz stoi w warsztacie ale milo bedzie porownac, no i 3mam kciuki jeden z moich pretendentow do podium w tym konkursie :mrgreen: pa Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#6
Czas wreszcie coś pokazać w konkursie. Pracuję cały czas nad kadłubem Suczki. Wszystkie elementy kadłuba są już powycinane i przygotowane do sklejenia. Mam mało czasu więc trochę wolno mi to idzie. Tym bardziej że usztywniam w niektórych miejscach poszycie kadłuba tekturą żeby papier nie wichrował się przy malowaniu. Aktualny stan prac przedstawiają poniższe fotki.

[Obrazek: th_IMG_1162.jpg] [Obrazek: th_IMG_1163.jpg] [Obrazek: th_IMG_1164.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1165.jpg] [Obrazek: th_IMG_1166.jpg]

Te wygięte do góry paski na błotnikach porozcinałem bo papier nie bardzo się nadaje do zaginania na tak wąskiej a jednocześnie długiej powierzchni. Wycinanka przewidywała to w jednym kawałku. To na razie tyle do zobaczenia w następnym wejściu.
Czołgista!
Odpowiedz
#7
Witam ponownie, z grubsza kadłub jest gotowy. Zanim zakleiłem wannę od góry wykonałem sobie część zawieszenia. Mając dojście od wewnątrz przykleiłem dość solidnie osie kół. Aktualny stan prac nad suczką przedstawiają poniższe fotki.

[Obrazek: th_IMG_1184.jpg] [Obrazek: th_IMG_1185.jpg] [Obrazek: th_IMG_1186.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1187.jpg] [Obrazek: th_IMG_1188.jpg] [Obrazek: th_IMG_1189.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#8
Widzę że Suczka nabiera coraz realniejszych kształtów,więc powtórzę tylko za Piterskim jest na co popatrzeć Confusedhock: Jako że temat pancerki nie jest mi obojętny będę tu częstym gościem.Życzę powodzenia w budowie jak i w konkursie :mrgreen:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#9
Rafał, ten, tego, yyy, no, więc, to może ja jednak zostanę przy plastikach? CO?
Myślę że mamy faworyta, wspaniale się zaczyna, dobrze że zdecydowałeś się na walor tego modelu. Confusedhock:
Odpowiedz
#10
Super kolego :mrgreen: 100 razy piekniejszy od mojego, coz widac reke mistrza, bede 3mal kciuki w koncu budujesz ta sama gablote co ja :mrgreen: Tylko ze o wiele lepiej... Pozdrawiam Cie :razz:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#11
Dzięki koledzy za opinie, co prawda na tym etapie jeszcze nic konkretnego nie widać ale dzięki. Na razie prace nad Su odłożę trochę na bok a wezmę się za Abramsa. Konkurs ma szerokie ramy czasowe więc suczka może poczekać, pozdrawiam i do usłyszonka.
Czołgista!
Odpowiedz
#12
Rafał czy wybrałeś już jakieś malowanie dla działka?
Odpowiedz
#13
Tak Tomku, malowanie raczej już postanowione. Widziałem już kilka sklejonych modeli tego działa i wszystkie w polskim malowaniu, ewentualnie rosyjskim. Ja natomiast chcę go zrobić trochę z innej beczki, będzie to malowanie powojenne. Nie pamiętam dokładnie ale to będzie chyba malowanie izraelskie lub egipskie z wojny sześciodniowej. Kolor piaskowy z naniesionymi brązowymi, nieregularnymi pasami przypominającymi plamy.
Czołgista!
Odpowiedz
#14
Model będzie napewno świetnie wykonany. Ciekawe jak będzie się prezentował w tym malowaniu, które chcesz zastosować. :twisted:
Na warsztacie - USS Gendreau
Skończone - Spirit of St. Louis
Per aspera ad astra-Przez trudy do gwiazd
Odpowiedz
#15
Przedstawiam fotkę malowania z którego chcę skorzystać, dokładnie jest to malowanie strony egipskiej z wojny Jom Kippur. Tak będzie wyglądać moje Su finalnie, mam nadzieję.

[Obrazek: th_IMG_1239.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#16
Fajne malowanie, masz tylko widok tej strony kadłuba czy wszystkie rzuty?
Odpowiedz
#17
Tomku tylko z tej strony.
Czołgista!
Odpowiedz
#18
Rafał mam coś co może się przydać.
http://webplaza.pt.lu/flener/Poteau_SU-100_Page02.html
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
http://www.chamtec.com/su100.htm

ja też coś od siebie dorzuce.... bardzo fajna strona można znaleść kilka ciekawych zdjęć su-100 oraz różnorakiej pancerki... po rusku ale jakoś dasz rade Ps. klikaj na zdjęcia tam nadal otwierają się nowe galerie...

3maj się i czekam na tą Sukę... hehe :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#20
Abrams już gotowy tak więc czas odkurzyć relację Suczki. Roderyk i Gacek, dzięki za linki. Dorobiłem trochę detali przy układzie jezdnym i spróbowałem to pomalować farbką którą wybrałem jako tą ciemniejszą do kamuflażu, myślę że będzie pasować. Co do tego drugiego koloru to nie wiem czy nie zastosować żółtej. Trochę się zdziwiłem przy malowaniu bo dopiero trzecia warstwa daje jednolity kolor na całej powierzchni. Przy Abramsie wystarczały dwie. Przesiadka na karton ze starego MMa trochę mnie przeraziła ale jakoś dam radę. Na fotkach obecny stan prac nad Su.

[Obrazek: th_IMG_1461.jpg] [Obrazek: th_IMG_1462.jpg] [Obrazek: th_IMG_1464.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Rafale cieszę się żę ta relacja wróciła do łask, widać już że ze wszystkim dajesz sobie super radę, teraz widzę ile ja błędów narobiłem przy Su-100. Masz wiernego widza w tej relacji w razie czego postaram sie poszukać jakiś materiałów o Su-100. Działaj dalej pozdrowienia :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#22
Ach ten stary karton! Masz Rafał ten sam problem z meszkami na kartonie co i ja. Polecam Mr.Surfaser 500, 1000 lub 1500[to taka płynna szpachlówka i zarazem farba podkładowa]. Malujemy nią jak zwykłą farbką a potem papierkiem po modelu. Efekt jest świetny. Ja tak robię z moim teciakiem. Model jak to już zdążyłeś nas przyzwyczaić, zapowiada się świetnie, kadłub który powstaje wygląda na wypieszczony i dopracowany. Malowanie które zafundujesz suczce, będzie podnosiło dodatkowo atrakcyjność Twojej pracy[ kamuflarz na moim su został skrytykowany na innym forum :evil: ]. Prośba Rafale, pewnie masz jakieś ciekawe malowania T-72, czy mógłbyś mi coś zaproponować? Pozdrawiam i dziękuję Ci za pomysł tego konkursu!
Odpowiedz
#23
Zbyszku tamtą dyskusją nie przejmuj się... czasem ludzie się nie znają a potrafią skrytykować dobrze wykonany model. Tym bardziej że poparłeś galerie faktami historycznymi nazwa pułku w którym służył ten czołg. Pokazałeś nawet schamaty malowania tego pojazdu. Co wiem to wiem, jeżeli chodzi o historię czołgów sowieckich to można zawsze zwrócić się do Ciebie i napewno pomożesz. Model został wykonany świetnie, zresztą "staż" pracy w modelarskim rzemiośle robi swoje...

Rafale przepraszam za spory offtop ale myśle że sie nie obrazisz :mrgreen:

Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#24
Hej może Ci się przyda :mrgreen:

http://www.primeportal.net/tanks/adam_vu...0_walk.htm
http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=324
http://www.thetankmaster.com/english/afv/SU-100_01.asp

Troszkę wolne te się otwierają ale warto...

http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/su100.asp
http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/SU100_J1.asp
http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/SU100_J.asp
http://www.thetankmaster.com/english/afv/su100_01.asp
http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/su100_d.asp

PDT_Armataz_01_36

edit 16.11.2007

Tutaj jescze możesz ściągnac monografię SU-85/100/122 raj dla pancernych :!: Polecam

http://peb.pl/nauka-i-technika/173414-ra...taria.html

hej :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#25
Dzięki za wszystkie linki Gacek.
Wiele nie zrobiłem bo czas nie pozwala ale jakoś powoli do przodu. Udało zrobić mi się wahacze i umieścić je na wannie. Wyszła tylko mała kiszka bo musiałem odciąć te prostopadłościany przy wahaczach bo były za blisko. Na próbę pomalowałem też tylną płytę przy hakach, żółta farba przy malowaniu po prostu mnie załamuje. Aktualnie zabrałem się za koła nośne, trochę czasu zajęło mi samo wycięcie części, a to jeszcze nie wszystkie. W tym modelu części składowe kół to połowa wycinanki, na zdjęciach koła w proszku. Do zobaczenia w następnym odcinku.

[Obrazek: th_IMG_1490.jpg] [Obrazek: th_IMG_1491.jpg] [Obrazek: th_IMG_1492.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1493.jpg] [Obrazek: th_IMG_1494.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,053 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,610 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,982 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości