Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Konkurs pancerny Małego Modelarza / KW-1 / walorka
Witam szanowną brać modelarską :!: :mrgreen:

Żeby wywiązać się z niepisanej umowy skończenia kwestii Kw-1 do Świąt Bożego Narodzenia dziś zabrałem się ostro za gąsienice. Efekt widać na zdjeciach skończone uplastycznianie zewnetrznej strony gąsienicy dziś jescze spróbuje wprowadzić troszkę kosmetyki (dodanie śrób na błotnikach i w kilku miejscach). Jutro akcja malowanie oraz wycinanie kłów gasek. Myśle że już blisko widać metę :razz: I to mnie bardzo cieszy....

[Obrazek: 870d136c8a18e354m.jpg] [Obrazek: 782d832d40b8a66fm.jpg] [Obrazek: 51bdbd52ba7b1c9cm.jpg]


Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
UWAGA UWAGA PRZEDOSTATNIA AKTUALIZACJA RELACJI :!: :mrgreen:

Postanowiłem jescze was troszkę pomęczyć, pochwalę się Kw-1 z przymierzonymi "na sucho" gąskami w których musze jescze dokończyć wewnetrzną stronę pozostało tak niewiele myślę że jutro ukaże się galeria końcowa oraz podsumowanie relacji :lol:

Pozdrawiam oto zdjęcia...

[Obrazek: 09c573acea520d50m.jpg] [Obrazek: 7e679659b35410b5m.jpg] [Obrazek: 3f5d0651c1cb54dam.jpg]

Pozdrawiam i już lecę do KW-1 PDT_Armataz_01_04 PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Witam szanowną brać modelarską…

07 lipca 2007 roku zacząłem ciąć części tego czołgu. Dokańczając w tym samym czasie poprzedni model rosyjskiego działa Su-100.Minęło 178 dni i mogę w końcu napisać kilka słów na zakończenie tej dłuuuugiej relacji. Doklejenie ostatniej części miało miejsce wczoraj późnym wieczorem, świętowałem samotnie a toastem była szklanka mleka… wierzcie lub nie ale tak było… komentarze rodziny?? Siostry – „ Chcę Ci się” Ojca – „Ja bym sobie dał spokój z tym” Mamy – „Ty się lepiej za naukę weź” hehe jak zawsze podniosły mnie na duchu. Jedynie wam może się to spodobać i moje kochanie pozytywnie się na ten temat wypowie, zresztą zawsze tak robi chociażby byłby to model taczki z downloadu sklejonej w jeden dzień bez retuszu i większego wysiłku w formowanie części… Myślę, że żaden z was nie obrazi się za tak długą i żmudną relacje, bo prawie na 18 stron na forum, ale po prostu już tak mam, jeżeli nie przypadło to komuś do gustu to serdecznie przepraszam. Cóż tyle wstępu napiszmy troszkę o modelu …

Model teraz patrząc z perspektywy czasu był bardzo miłym doświadczeniem, myślę że nabrałem na nim troszkę doświadczenia i na tle ostatniego modelu prezentuje się o wiele lepiej… było troszkę nerwów przy spasowaniu niektórych części ale jak na model kreślony ręcznie wybaczamy wszystko autorowi bo odwalił kawał dobrej roboty, koledzy którzy będą ciachać ten model po mnie (a są pewnie tacy) będą musieli poprawiać usytuowanie kilku detali, wzmocnień błotników oraz układu bieżnego… co do gąsienic to cieszę się że porwałem się na bardziej zaawansowane gąski bo dodały troszkę uroku temu staremu modelowi, nie zrobiłem w nich otworów ulgowych ale cóż myślę że przypadną wam do gustu. No i Ci czołgiści z modeliny hehe… mam nadzieję, że jeszcze dorobię dużo takich figurek jak czas pozwoli i posadzę ich na kadłubie innych czołgów… myślę, że model, jeżeli byłby wykonywany bez takich zakręconych gąsienic może być nawet poligonem dla mniej doświadczonych modelarzy zresztą jak widać w moim przypadku nawet niedoświadczony modelarz go złoży.

Dziękuje tym wszystkim, którzy doradzali oraz wypowiadali się na temat moich poczynań… tutaj serdecznie podziękowania dla Rafała (Kujot666) gdyż namówił mnie do wstawienia tego czołgu do konkursu pancernego MM. Zabawa była przednia, może nawet komuś się ten model spodoba… także serdeczne podziękowania śle do …

Janka, Czsochaja, Jaroslava, Roderyka, Piterskiego, Mrymackiego, Enzo, Mausa, tegowoja, JaCkyL-a, Eryka, Bizona, El-pawa, Dreedlorda, szczura , cevy, Grzegorza, Zarego, Toniego, Irona_84, MikeS-a, Radka, Sprudina…

Dzięki wielkie koledzy za wparcie podczas budowy tego modelu jednocześnie zapraszam do kolejnej relacji z rosyjskiego pojazdu pancerno-rozpoznawczego Ba-64. Raczej bez większych ekscesów jak zapowiadałem, ale z drobnymi przeróbkami model kartonowy raczej odpoczynkowy gdyż troszkę przy tych dwóch kolosach straciłem sił…

Wieczorna sesja zdjęciowa …

[Obrazek: 59ab517cc464fdd2m.jpg] [Obrazek: 29574cab34aa66a3m.jpg] [Obrazek: 53939ca31029c421m.jpg] [Obrazek: 634c0908ff1a2777m.jpg] [Obrazek: 2d48377d2d5612f5m.jpg] [Obrazek: ea95ec73702f2467m.jpg] [Obrazek: 002d9f447944273bm.jpg] [Obrazek: 11b28d4ad69488d7m.jpg] [Obrazek: 3fc8694780d53814m.jpg] [Obrazek: 44deef50bdeae328m.jpg]

Oto ranna sesja zdjęciowa czołgu Kw-1 w plenerze…

[Obrazek: 22a77a8a01de0a65m.jpg] [Obrazek: 4dca57dd99300d3fm.jpg] [Obrazek: 1736a6b844383659m.jpg] [Obrazek: de4e79e9996579cam.jpg] [Obrazek: 607fb244719743d6m.jpg] [Obrazek: b124c0531b5ae067m.jpg] [Obrazek: 01560cefcf633ce4m.jpg]

Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Gratulację Gacek.Model prezentuje się bardzo ładnie.Mnie razi jedynie wygląd lin holowniczych ale o tym już pisałem.Jestem pod wrażeniem że robiłeś ten model bez malowania.T-38 to mój jeśli dobrze pamiętam trzeci czołg z starych wydań Małego Modelarza i powiem szczerze że nie porwał bym się na nie bez pędzelków i farb.Gąsienice wyszły Ci też bardzo dobrze a to że nie ma w nich otworów nawet nie rzuca się w oczy.
Jeszcze raz gratuluję i życzę wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
:mrgreen: Kolejny klasyk uratowany, ratujmy ich, bo warto. Oto dowód, że mimo swoich wad i pewnych błędów, da się z tej wycinanki zrobić przyzwoity model. Fakt, że trzeba w niego włożyć dużo pracy i jeszcze więcej serca, ale modelarstwo kartonowe to miłość aż do słabego wzroku i trzęsących się rąk. Brawo Gacku! Model jest już ozdobą Twojej kolekcji, śliczny! Przepięknie się prezentuje w plenerze, masz czym się pochwalić. Oglądając obok SU-100, widać jaki duży skok jakościowy poczyniłeś w modelarstwie. Tak trzymaj! Cieszy Cię modelarstwo, traktujesz je poważnie, ale potrafisz się wspaniale bawić przy tym. Pozostaje mi, życzyć Ci Wesołych Świąt, Siego Roku i następnych tak fajnych modeli! :lol:
Odpowiedz
A więc tak Tomku, jak przystało na najdłuższą relację na tym forum to i podsumowanie musi być obszerne. Po pierwsze, dzięki za dobre słowo w moim kierunku, cieszę się że wziąłeś udział w konkursie bo jesteś jego dobrym duchem.
Modelik wygląda naprawdę fajnie, w dalszym ciągu jak patrzę na ten model w 2D to nie wierzę, że ta wycinanka po sklejeniu może się tak dobrze prezentować. Nie jest jeszcze idealnie ale skok jakościowy w porównaniu do suczki jest duży. Mimo wszystko nie ustrzegłeś się jeszcze załamań kartonu przy formowaniu i innych drobnych potknięć. Jeśli chodzi o gąski, to tak jak zauważył twój imiennik (Roderykus), faktycznie brak otworów nie jest aż tak widoczny. Gąski prezentująsię naprawde super, wielkie brawa za nie. Także ogólnie piękny prezent masz pod choinkę. Bardzo podobają mi się fotki w plenerku, co niektóre z nich wyglądają jak z prawdziwym czołgiem.
Tomku, przy okazji najlepsze życzenia na Święta Bożego Narodzenia dla całej rodzinki, a także szampańskiej zabawy na Sylwestra i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Do usłyszenia w następnej relacji.
Czołgista!
Odpowiedz
No Gacek, podoba mi sie Twój drugi czołg.
Nie żałuję czasu poświęconego na śledzenie postępów przy budowie KW.
Jak napisał Kujot, jeszcze musisz popracować nad swoimi umiejętnościami, ale jak wiadomo to nie przychodzi samo tylko trzeba sklejać i sklejać... Tak więc czekam na następną Twoją relację bo zapewne będzie jeszcze lepsza ( zawówno pod względem doskonalenia umiejętności jak i efektu końcowego w postaci modelu ).
Odpowiedz
Miło było poczytać tak pozytywne recenzje... teraz może coś odpisze...

-Roderyku cieszę się że gąsienice bez otworów ulgowych wyglądają przyzwonicie, wiesz i na stary model jak widać można porwać się bez farb jakoś malować nie umiem wolę taki karton ...

-Czsochaj oj serducha to troszkę w to włożyłem i tego wzroku... a on coraz gorszy hehe :wink:

-Grzegorzu bracie czynie :!: :wink:

-krzyśku_j Sasza oraz Witia zadowoleni że hoho ale narzie siedzą na Su-100 a chcieliby pewnie na tego wskoczyc ale jedna półka wyżej to nie dadzą rady :lol:

-Kujot666 poprawie się obiecuję i już takich paskudnych załamań nie będzie... Confusedmile:

-Ceva tak chyba mój najfajniejszy tank w kolekcj ale cichoooo bo się reszta pogniewa :!:

-Sprudnin - nie spóźniłeś się oj nie bracie, też tak sądze że patrząc na półkę relacja z KW będzie mi się dobrze kojarzyła

-Guciu- No może nie jak cytrynę, może grejfruta :lol: a looz w relacji potrzebny już taki mam styl troszkę się pośmiać ale i pokazywać dokładnie etapy z budowy a nie raz kadłub raz koła raz model wykończony. Może to pomóc innym kolegom budującym ten model po mnie... (choć wątpie że ktoś takiego dziadziusia odwarzy się pokroić)

Wszystkim jak tu się wpisali oraz pozostałym użytkownikom papermodels życze Wesołych Spokojnych Świąt oraz powodzenia w Nadchodzącym roku (wiecie najmniej szpachli, szpar, niedopasowania części i ble ble co najgorsze w modelarstwie :lol: )

Pozdrawiam i zapraszam do zajmowania miejsc w realcji z budowy Ba-64 :lol:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
Koledzy dziękuje za tak miłe słowa, mam nadzieję żę przy kolejnych modelach będzie mi szło coraz lepiej, tutaj trzeba przyznać i podziękować wam że zawsze motywujecie dobrym słowem a jak coś źle robię to zaraz zwracacie uwagę co trzeba poprawić co przerobić itp. Nabieram jak myślę coraz więcej cierpliwości i uwagi do kształtowania części a przedtem tak nie było...

JaCkyL teraz wziąłem się za pojazd pancerno-rozpoznawczy z modelika czyli Ba-64, w planach następne będzie zapewne jakieś pełzadło oczywiście z MM-a i troszkę starsze... :grin:

być może

- SU 76
- ISU - 152
lub Su-85 -- Answerowski

Pozdrawiam i zapraszam do zajmowania miejsc w relacji z Ba-64 :grin:

Hej PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,152 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,976 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości