Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kleje
#1
Witam pisze w sprawie klejenia wręg ciętych laserem i mam pytanie jaki jest najlepszy klej do podklejania wręg z poszyciem kadłuba i jaki jest dobry klej do klejenia małych elementów kabiny-całego modelu żeby nie wsiąkał w karton i nie przebarwiał.

Testowałem jedynie Budapren od firmy Dragon i jest dobry (nie wsiąka w karton) tylko że do klejenia drobnych elementów kabiny pilota klej jest żółty i niezbyt ładnie to wygląda.

Proszę o rady doświadczonych  Big Grin
Odpowiedz
#2
Kleje to temat rzeka... Ja do wszystkiego używam wikolu, od dużych elementów do najmniejszej drobnicy. Musisz sam sobie przetestować kilka klei i wybrać ten, którym najlepiej będzie Ci się pracowalo  PDT_Armataz_01_34
--Misiek--
Odpowiedz
#3
Do małych części popróbuj kleju bcg lub coś pochodnego i do tego jakiś cyjanoakryl. Ja na przykład  używam trzech to jest do drobnicy i średnich części bcg i cyjanopan a do większych klej polimerowy z dragona. Czasami też je mieszam ze sobą np. jak mam dużą część do podklejenia a nie chcę jej upaćkać to środek tej części smaruje polimerowym a brzegi np bcg i części ani się nie wichrują i nie brudzą.
Odpowiedz
#4
Kiedyś na stronach konradusa była taka strona klejady.konradus.com ale niestety nie działa z jakiś powodów Sad
Odpowiedz
#5
A niech kolega przejrzy w tym dziale taki temat "Początkujący początkującym"
oraz to:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10597.0
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kleje do modeli kartonowych Mirek48 2 11,902 22-02-2017, 10:45
Ostatni post: Piterkowiec
  kleje czar1994 8 3,482 30-03-2009, 08:22
Ostatni post: dexter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości